Наказ про дисциплінарне стягнення

  1. Наказ про накладення дисциплінарного стягнення виносять після з'ясування обставин проступку
  2. Наказ про застосування дисциплінарного стягнення складають у довільній формі, окрім випадків звільнення
  3. Деякі відомості потрібно вказати незалежно від форми наказу про дисциплінарне стягнення

Директор підписує наказ про дисциплінарне стягнення, коли співробітника притягають до відповідальності за порушення правил компанії або невиконання обов'язків. Це частина загальної процедури. Без наказу про накладення дисциплінарного стягнення до відповідальності притягнути не можна.

Наказ про накладення дисциплінарного стягнення виносять після з'ясування обставин проступку

Наказ про дисциплінарне стягнення - внутрішній кадровий документ, який керівник організації зобов'язаний підписати, якщо когось із співробітників притягують до відповідальності згідно статті 192 ТК . Дисциплінарну міру до співробітника застосовують на підставі наказу про накладення дисциплінарного стягнення. Без цього документа покарати порушника не можна. Відсутність наказу - порушення встановленої процедури , І співробітник зможе поскаржитися в ГИТ або суд. У разі спору його можуть підтримати.

Щоб дотримати вимоги закону, керівництву потрібно видати наказ про застосування дисциплінарного стягнення. Для співробітників приватних компаній закон передбачає три види покарання: зауваження, догана та звільнення. Для держслужбовців, військовослужбовців, а також інших особливих категорій працівників існують додаткові дисциплінарні заходи. Про те, який запобіжний компанія має намір застосувати, потрібно написати в документі.

Про те, який запобіжний компанія має намір застосувати, потрібно написати в документі

Перш ніж оформляти наказ, компанія повинна розібратися, що сталося:

  • який проступок скоїв працівник,
  • що його до цього підштовхнуло,
  • як він сам пояснює те, що сталося,
  • наскільки серйозним було порушення,
  • які наслідки спричинило або могло спричинити,
  • які факти і документи підтверджують подія.

На підставі цих фактів приймають рішення про те, яку дисциплінарну міру обрати. Враховують характер порушення і тяжкість наслідків. У ряді випадків за грубе порушення працівника можна звільнити. Наприклад, якщо він скоїв проступок, який загрожував життю і здоров'ю оточуючих. Коли попередні етапи процедури притягнення до відповідальності виконали, директор підписує наказ про дисциплінарне стягнення.

Наказ про застосування дисциплінарного стягнення складають у довільній формі, окрім випадків звільнення

Форма наказу про дисциплінарне стягнення залежить від того, як вирішили покарати працівника. Якщо йому оголосять догану або винесуть зауваження, наказ про застосування дисциплінарного стягнення складають у довільній формі. Якщо працівника звільняють, наказ про дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення виглядає так само, як звичайний наказ про звільнення, його складають за формою Т-8. У підставі звільнення вказують відповідний пункт статті 81 ТК , Якщо звільняють за цією статтею. Наприклад, коли з працівником розлучаються через численні прогулів, вказують подп. «А» п. 6 ч. 1 ст. 81. За втрату довіри звільняють за п. 7 ч. 1 ст. 81.

Щоб не помилитися при складанні документа, подивіться зразки наказів про дисциплінарне стягнення в журналі «Трудові спори». Крім того, порожні бланки наказів про дисциплінарне стягнення можна сказати з додатку до статті.

Деякі відомості потрібно вказати незалежно від форми наказу про дисциплінарне стягнення

Хоча документ можна скласти в довільній формі, є кілька елементів, які повинні бути обов'язково. У документі вказують:

  • назва та номер наказу;
  • реквізити компанії;
  • дату і місце складання;
  • ПІБ порушника і суть події;
  • підстави для видання наказу і застосування покарання;
  • конкретну дисциплінарну міру;
  • прізвище відповідальної особи, яка ознайомить порушника з наказом під розпис, а також обов'язок ознайомити.

У документі повинна бути рядок для підпису директора із зазначенням посади та розшифровкою підпису, а також рядок для підпису працівника з розшифровкою і формулюванням «з наказом ознайомлений».

Наприклад, в наказі про дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження пишуть, з якої причини співробітник отримує зауваження. А до наказу про дисциплінарне стягнення у вигляді догани - на яких підставах оголошують догану. У заголовку документа не обов'язково має стояти «наказ про дисциплінарне стягнення у вигляді догани», можна написати просто «наказ про оголошення догани».

При складанні наказу про дисциплінарне стягнення потрібно перевірити, чи не минув термін застосування заходів. Потрібно укластися в місяць з дня виявлення проступку. Крім того, необхідні підстави для видання наказу. Такою підставою може послужити доповідна записка безпосереднього керівника порушника, скарга клієнта компанії і т. П.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация