Няня Пушкіна - загадка і натхнення


Аріна Родіонівна (відома як няня Пушкіна), яка дійсно була нянею знаменитого письменника, відома майже всім - і дітям, і дорослим. Олександр Сергійович Пушкін глибоко поважав і любив її, а та в свою чергу називала його «ангелом Олександром Сергійовичем».


Сам поет неодноразово писав, що Аріна Родіонівна стала як прототип для няні Тетяни в творі «Євгеній Онєгін». До того ж няня Пушкіна Аріна Родіонівна фігурує в жіночих образах і інших творів, наприклад: «Борис Годунов», «Русалка», «Арап Петра Великого» і деяких віршах.

На жаль, до нашого часу дійшла неповна інформація про життя Орина Родіонівна, няні Пушкіна. Багато чого, звичайно, можна почерпнути зі спогадів тих чи інших сучасників Олександра Сергійовича, але здебільшого це якісь згадки побіжно ... Саме з цієї причини до сих пір багато сперечаються і обговорюють роль няні Пушкіна в житті самого поета і про її біографії.

Аріна Родіонівна народилася в 1758 році (1758-1827) в родині Родіона Яковлєва, який був кріпаком. Про місце народження сперечаються. Дехто переконаний, що це було село Суйда, інші впевнені, що село Ламповий в губернії Петербурга. Як би там не було, відомо, що в родині Родіона народилося семеро дітей, і дівчинку назвали Іриною, а між собою називали Аріна. В ті часи селянці не належало носити своє прізвище, тому в документах вона значилася як Аріна Родіонівна.

У літературних творах няня Пушкіна завжди виступає як Аріна Родіонівна, іноді як Яковлєва, на прізвище батька, і ніколи під прізвищем Матвєєва, свого чоловіка. Примітно, що навіть Пушкін завжди вважав її нянею, і ніколи не називав на ім'я. Так само як і сьогодні багато хто просто говорять - няня Пушкіна.

Аріна була викуплена прадідом Пушкіна Ганнібалом, який разом з кріпаками викупив і села, і все, що їм належало. У дитинстві Аріна жила дуже бідно і важко, у двадцять три роки вона вийшла заміж і вони з чоловіком стали жити в селі Кобрин, недалеко від Гатчини. Пізніше її вирішили визначити в няні для дітей.

За однією версією Ганнібал завітав все господарство сім'ї Аріни в дар, оскільки був дуже задоволений її роботою, за іншими відомостями він вирішив дати свободу Аріні і відпустив її, однак вона відмовилася. Чоловік Аріни спився і помер.

До 1811 року, аж до самого ліцею, Пушкін проживав в одному будинку з Аріной Родіоновною, можливо, тому він частенько називав її не просто «няня», а й «мамушка». Поет уважно слухав казки, розповіді своєї няні і навіть записував їх. Від неї він також дізнався багато приказок, прислів'їв, крилатих фраз народу. Деякі сходяться на думці, що поет почув безпосередньо від Орина Родіонівна про те, як хатинка стоїть на курячих ніжках, про сім богатирів та інших казкових персонажів, які в майбутньому з'являться в його поемах і творах. Дійсно, няня Пушкіна зіграла важливу роль у творчості Олександра Сергійовича.

Після того, як Аріна Родіонівна померла, деякі стали кілька перебільшувати її образ в літературі, однак, безсумнівно, вона стала яскравим натхненням для молодого Олександра і це незаперечно. Так, няня Пушкіна - це не тільки загадка для сучасного покоління, няня Пушкіна - це натхнення і сила думки.

Сам Олександр Сергійович Пушкін якось написав: «Якщо прийдешнє покоління буде шанувати моє ім'я, повинна бути не забута і ця бідна старенька».

джерело: ReadCafe

Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация