Наполеон і три звірині шістки

Бонналь Ніколя Бонналь Ніколя   У ці дні Франція згадує, хоч і з сумом, і трохи неуважно, 200-річчя Російської кампанії, яка швидко вирішилася для французів і їх союзників катастрофічним відступом

У ці дні Франція згадує, хоч і з сумом, і трохи неуважно, 200-річчя Російської кампанії, яка швидко вирішилася для французів і їх союзників катастрофічним відступом. 600 тисяч чоловік при виступі військ і лише кілька тисяч при їх поверненні! Говориться також про півмільйона вбитих та померлих від холоду росіян. Тому що Наполеон - жахливий правитель і домобудівник для Франції - був також і одним з найбільш грізних завойовників в історії, валить у трепет народи і що панував над світом; а також він був одним з тих, хто шукав способу завоювати Росію. У тому випадку можна розглядати Наполеона як відмінного тирана, рівного Гітлеру або Чингіз-хана. І саме тут згадується число звіра ...

Число 666, або число звіра, ятрить уми натовпу езотериків - як любителів, так і професіоналів. Відомо, що в наші дні число 666 представлено в штрих-коді, без якого неможливо ні купити, ні продати що б там не було. Але ніщо не викликає більшого магічного інтересу, ніж великі події або великі завоювання. Отже, Наполеон представляє можливість двом геніям російської літератури побавитися з 666 і числом звіра ...

Читайте також: 1812 рік: як і ким був врятований Петербург?

Відкриємо третій том "Війни і миру" Льва Толстого. Тут він описує духовні пророцтва свого знаменитого героя П'єра Безухова - героя дозвільного, що відрізняється піднесеним зневірою, - який особисто присутній в часах і при подіях самих незвичайних і є істинним їх свідком. Отже, віщування про вторгнення Наполеона в Росію. Ось що пише він про П'єра і про його приналежність "... до того масонського суспільству, з яким він був пов'язаний клятвою і котрі проповідували вічний мир і знищення війни".

Ця приналежність передбачає, без сумніву, вільну волю, про яку говорили просвітителі і Кант, але, крім того, така приналежність передбачає також і волю, бажання тлумачити те, що іноді стосується області ірраціонального. Може бути, Наполеон сповіщав новий світовий порядок? А до того ж відомо, що Євангеліє від Іоанна - улюблена книга масонів і всякого роду "присвячених". І таким чином, не без деякого дистанціювання, Толстой додає:

- Він [П'єр] відчував, що щось становище, в якому він перебував, не могло тривати довго, що настає катастрофа, яка має змінити всю його життя, і з нетерпінням відшукував у всьому ознаки цієї катастрофи, що наближається.

Захоплений у полон почуттям сумовитістю життя, П'єр насправді шукає змила життя і стежить за її знаками. І ось Біблія, а особливо - її екзегети приходять на допомогу:

- П'єру було відкрито одним з братів-масонів наступне, виведене з Апокаліпсису Іоанна Богослова, пророцтво щодо Наполеона.

В Апокаліпсисі, главі тринадцятій, вірші вісімнадцятому сказано: "Зде мудрість є; іже имать розум та почтет число зверино: число бо человеческо є і число його шістсот шістдесят шість".

Абсолютно ясно, що кожна епоха шукає свій Апокаліпсис, кожен тлумач вишукує власне чудовисько. З Наполеоном П'єр знаходить все, що він шукав. І Толстой додає:

- Французькі літери, подібно єврейським число-зображенню, за яким першими десятьма буквами означаються одиниці, а іншими десятки, мають таке значення (по таблиці) ...

Продовження ще більш захоплююче. Адже Толстой, який, здається, бавиться зі своїм героєм-неробою і з його езотеричної манією, нагадує нам про знаменитого терміні царювання Антихриста:

- Написав по цій абетці цифрами слова L'empereur Napoléon, виходить, що сума цих чисел дорівнює 666-ти і що через це Наполеон є той звір, про який передбачено в Апокаліпсисі. Крім того, написавши по цій же абетці слова quarante deux, тобто межа, який був покладений звірові промовляти велика і хульних, сума цих чисел, що зображують quarante deux, знову дорівнює 666-ти, з чого виходить, що межа влади Наполеона настав в 1812 -м році, в якому французькому імператору минуло 42 роки.

Потім П'єр проробляє ті ж дії з ім'ям царя Олександра, зі своїм власним, і з ім'ям Росії, але сума цифр виходила набагато більше або менше 666-ти. Однак він наполягає і додає до групи імені національність - l'russe Bézoukhov - щось починає вимальовуватися, як якщо б П'єр хотів надати своїй долі якусь значимість, нехай і мефітіческую і ніяк з ним не пов'язаний. Обчислення з числом 666, здається, стали докучати Толстому, і він на цьому і зупинився.

Однак перш, ніж звертатися до Толстому, слід було б зійти до Гоголя. Тому що до Гоголя потрібно завжди сходити ... Він теж бавиться з поняттям про Антихриста і числі 666 - бавиться, та не зовсім. Про це знаходимо в "Мертвих душах" з його знаменитим Чичикова. Персонаж цей, як відомо, викликає плітки і вигадки в містечку, в який він приїжджає. Його приймають за диявола, навіть за самого Антихриста і Наполеона! Вважають, що це поганий жарт союзників англійців!

- І ось тепер вони, може бути, і випустили його з острова Олени, і ось він тепер і пробирається в Росію нібито Чичиков, а справді зовсім не Чичиков.

Гоголь, який завжди змішує майстерно карикатуру з найглибшої істиною, готовий навіть налякати свою провінційну публіку!

- ... пророк прийшов невідомо звідки, в постолах і нагольному кожусі, страшно відкликає тухлою рибою, і сповістив, що Наполеон є антихрист і тримається на кам'яній ланцюга, за шістьма стінами і сімома морями, але після розірве ланцюг і опанує всім світом. Пророк за пророкування потрапив, як слід, в острог, але тим не менше справу свою зробив і збентежив зовсім купців.

Читайте також: Шатобріан і початок франко-російської дружби

І щоб закінчити, я передам слово Толстому, який на початку "Війни і миру" пише такі рядки:

- З кінця 1811-го року почалося посилене озброєння і зосередження сил Західної Європи, і в 1812 році сили ці - мільйони людей (рахуючи тих, які перевозили і годували армію) рушили з Заходу на Схід, до кордонів Росії, до яких точно так же з 1811-го року стягувалися сили Росії.

Я залишив слово Толстому, тому що мені здається, що в цих рядках ясно показано те, що послідувало за всім цим в майбутньому, тобто наслідки найтрагічніші - Гітлер і операція "Барбаросса", що в своїх 170-ти дивізіях з'єднувала солдатів двох десятків європейських націй. Однак Росії дарована понад сила на попрання числа 666 і його світового порядку.

Читайте найцікавіше в рубриці " Суспільство "

Може бути, Наполеон сповіщав новий світовий порядок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация