Навіщо кидати і ловити весільний букет: міфи і реальність

  1. Історія виникнення звичаю
  2. Як правильно кидати букет
  3. Що робити далі з букетом
  4. До інших цікавих статей сайту:

Весільний букет - не простий набір квітів в красивій упаковці. Він сповнений прихованих знаків і древніх прийме. За старих часів на Русі наречена не кидала букет у натовп схвильованих подружок. Подібний жест був би неправильно зрозумілий і піддався б суворому осуду оточуючих. Квіти служили нареченій оберегом, талісманом, що захищає її від недобрих очей і нечистих сил.

Звідки і коли пішов звичай кидати букет на весіллі? Чому дівчата так бажають його зловити? І що з ним вони потім роблять? Відповіді на виниклі питання шукаємо разом з провідним інформаційним російським інтернет ресурсом www.4banket.ru .

Історія виникнення звичаю

Весільний букет - не простий набір квітів в красивій упаковці

Спочатку на Русі нареченої не тримали в руках букет. Квіти їм впліталися в коси, в вінки, якими прикрашали голову. Але це було не тільки прикрасою, але і талісманом. Пізніше, коли з'явилася традиція весільного букета, призначення його збереглося - захистити молоду від пристріту і псування.

На замітку: роль весільного оберега в середньовічній Європі виконували композиції з часнику і цибулі. В Іспанії це були гілочки апельсинового дерева, на Русі - колосся пшениці, очерети і маргаритки. Весільний букет, як такої, вперше з'явився лише в 19 столітті. Королева Вікторія пішла під вінець, тримаючи в руках букет братків, незабудок і гілочку мирта.

На Русі букет своєї судженої вибирав наречений. Він же і вирішував, які квіти його складуть. Це був не просто букет, а ціле зашифроване послання, звернене до небесних сил. Вибираючи гвоздику, майбутній чоловік просив богів захистити кохану від заздрості, ромашкою - від гірких думок і розчарувань. Трояндами підкреслювалася гармонія космосу, тіла і духу. З таким букетом наречена повинна була викликати добрі почуття оточуючих і симпатію. Букет конвалій обіцяв удачу і щастя, бузку - ніжність, лілій - вічну красу.

Значення мали також колір букета і його упаковка. Так, наприклад, стрічка з атласу означала довговічність подружніх відносин і міцність сімейних уз, а біле мереживо в оформленні говорило про гармонію і довірі, які будуть панувати в шлюбі.

Таким чином, за старих часів букет нареченій обирався не під колір і фасон її сукні, як часто це робиться сьогодні, а під її характер та побажання нареченого. Такий букет зберігав позитивну енергетику і благотворно впливав на того, кому був призначений.

Згодом цей сакральний сенс був втрачений і букет став просто букетом - весільним аксесуаром. А ось прикмети пройшли крізь століття. Добрим знаком вважається сон напередодні весілля, в якому наречена бачить квіти. Це обіцяє веселощі, радість і хороший результат подій. Недобрий знак, якщо наречена дасть потримати свій букет комусь із подружок, випустить його з рук, втратить з виду на весіллі. Свій весільний букет вона повинна зберегти, викинути його в натовп незаміжніх дів - це все одно, що викинути свою удачу і щастя. Тому багато хто робить букет-дублікат спеціально для церемонії кидання. Справжній же букет, той, що подарував наречений, відвозять додому і зберігають довгі роки як оберіг сімейного щастя.

Як же виник тоді цей дивний звичай з киданням букета?

Вважається, що букет, як і підв'язка - жертва натовпі весільних гостей, охочих дістати клаптик вінчального плаття нареченої, нібито на щастя. В середні віки справа доходила до повних лахміття, які залишалися від весільного вбрання нареченої. Щоб якось відвернути натовп і відкупитися від неї малою кров'ю, західні нареченої стали кидати підв'язки і букети.

Як правильно кидати букет

Як правильно кидати букет

На Русі нічого подібного не було прийнято. Там наречена водила хоровод з подружками і закривши очі, навмання вручала однією з них свій букет.

На замітку: на кавказьких весіллях букетний західний звичай не прижився. І якщо весілля спільна і веде її російський тамада, то ловити букет нареченої шикуються тільки російські дівчата.

Сьогодні ж рідкісна весілля обходиться без західного звичаю. Він перетворився на веселу розвагу. Церемонія кидання букета проводиться в кінці весільного бенкету, перед тим, як молодята покинуть своїх гостей. Наречена встає спиною до вишикуваних в ряд незаміжнім дівчатам і жінкам і, не дивлячись, кидає букет через плече. Вистрибувати з натовпу і хапати букет на льоту не прийнято. Букет повинен сам «приземлитися» в руки своєї обраниці. Тоді прикмета спрацює, і дівчина протягом найближчого року, як мінімум, зустріне свого судженого, як максимум, - вийде заміж.

Що робити далі з букетом

Що робити далі з букетом

Є кілька варіантів подальшого ходу подій.

  • Наречена може забрати свій букет, а дівчині, зловити його, подарувати квітку на пам'ять, вийнявши його з букета, як би символічно поділившись із нею своїм щастям і успіхом.
  • Букет залишається у зловили його, і вона його зберігає до тих пір, поки не вийде заміж.
  • Букет засушують і його пелюстки зашивають в подушку для сну.
  • Пелюстки квітів букета зберігаються в полотняному мішечку і використовуються на весіллі дітей. Ними обсипають молодят після повернення з РАГСу.

Вважається, що таким чином у спадок передаються побажання довгого і міцного шлюбу, красивого і гармонійного як весільний букет.

До інших цікавих статей сайту:

Весілля в Великий пост 2018: бути чи не бути?
Весільні традиції народів світу: незвичайні і дивовижні
Російські весільні звичаї: неписані правила майбутнього сімейного щастя
Весілля в староруської стилі

Звідки і коли пішов звичай кидати букет на весіллі?
Чому дівчата так бажають його зловити?
І що з ним вони потім роблять?
Як же виник тоді цей дивний звичай з киданням букета?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация