Названа головна користь Росії від незалежності України

27 років тому на карті світу з'явилася незалежна Україна

27 років тому на карті світу з'явилася незалежна Україна. Тимчасовий вивих російської історії багато хто приймає за незворотний, вічний розкол. Однак єдиний російський народ подолав на своєму тисячолітньому шляху не одне подібне випробування, і головний урок нинішнього поділу полягає в тому, щоб показати, що відбувається з нами, коли ми відмовляємося жити своїм розумом.

Через три дні після провалу ГКЧП в Москві в Києві проголосили незалежність України. Хоча менш ніж за півроку до цього на референдумі жителі Української Радянської Соціалістичної Республіки висловилися за те, щоб Україна залишалася в складі оновленого Союзу (за це проголосувало 70 відсотків), Верховна Рада України пішов на проголошення незалежності. СРСР стали розвалювати - і вже в грудні на новому, на цей раз чисто українському референдумі за незалежність висловилися 90 відсотків. Україна стала самостійною державою - точніше спробувала їм стати.

Весь пафос української незалежності зводився до простого гаслу: «Україна - це не Росія». У нульові роки до нього додалося «Україна - це Європа», а вже в нашому десятилітті, після 2014 року, по факту ми маємо справу з конструюванням «Україна - це анти-Росія». Жоден з трьох постулатів недосяжний - тому що є невірним. Невірний, якщо ми виходимо з існування російського народу, російської держави, російської цивілізації. Україна - це частина Росії, невід'ємна і невіддільна, найважливіша і історична - без України немає Росії не як імперії, а як Росії взагалі.

Це - аксіома російської самосвідомості, і ніякі компроміси тут неможливі. Тому що вони стають лише першим кроком до роздроблення, ліквідації, знищення Росії як такої. Своєрідність нинішньої України існує - і мовна, і культурна - але вона цілком укладається в загальні широкі рамки російської цивілізації, однією з найскладніших і найцікавіших.

Відмінності між південними і північними ханьцами, між різними німецькими землями куди більше, ніж між Великоросії і українцями - але ніхто всерйоз не ставить під сумнів існування китайського або німецького народу. Російським же намагаються відмовити в праві на єдність - виправдовуючи це в тому числі і тим, що зараз існують три незалежні держави: Росія, Україна і Білорусія. Але російські стільки сил віддали на збирання своїх земель, на протистояння ворогам, на побудову своєї держави, що апелювати до трьох десятиліть розділу просто смішно. Це - мить на годиннику тисячолітньої російської історії, і ми побачимо, як він йде у вічність.

Однак у тимчасового відділення України є і позитивна сторона - як у будь-якої хвороби.

Вилікувавшись, організм може стати сильніше - придбавши імунітет до захворювання після діагностування причину хвороби. Головна користь від української незалежності - це те, що ми бачимо, що відбувається з російськими в тому випадку, якщо вони відриваються від своєї історії, від своєї національної самосвідомості, якщо намагаються змінити самих себе і влитися в іншу цивілізацію. «Європеїзація» України - це ж не помилка нинішньої української еліти, це її усвідомлений вибір. І саме він призводить до трагедії - не через втручання Росії, а через насильство над самою суттю російської історії.

Україна як частина Росії абсолютно органічна - Україна як частина Європи не просто неприродна, а й неможлива. Розуміння цього російськими людьми, що живуть на Україні (як тими, хто називає себе українцями, так і тими, хто вважає себе росіянами) неминуче прийде - і це і буде означати нове возз'єднання України з Росією. Але поки що ми можемо з болем в серці спостерігати за тим експериментом, що ставлять на заході нашого руского міра.

Могло б все скластися на Україні по-іншому? Ні, на незалежній Україні не могло бути ніяк інакше - вона неминуче виявлялася в сфері інтересів наших геополітичних противників, які робили все для того, щоб спочатку закріпити відрив України від Росії, а потім і спорудити з неї частину загороджувального вала, кордону проти Росії. Шансів на те, що українські еліти зуміють протистояти цьому, триматися спілки з Росією, практично не було - за цілою низкою причин.

По-перше, тому що Україна - це не держава, а осколок великої держави, у неї немає державних традицій. Тобто все її державницькі традиції - це традиції Русі, Росії, СРСР. Повторити шлях двох Німеччин, коли ФРН і НДР намагалися будувати дві версії німецького держави, тут не вийшло - занадто різні ситуації.

Внаслідок цього, і це вже по-друге, в української еліти немає ніяких цементують її принципів, ідеалів, традицій і систем. Все, що залишилося їй, - це продовження російського, радянського. Спроба натягнути галицьку ідентичність (саму по собі недержавницьку) на всю Україну триває - але вона ущербна і безперспективна. Сама «еліта» являє собою страшну суміш пройдисвітів, неуків, агентів чужого впливу і романтиків.

По-третє, незалежність України дісталася в результаті кризи в Росії в цілому - званої тоді СРСР. Тобто відділення України стало можливо в першу голову завдяки слабкості, зради, замутнена загальнонаціональної еліти як такої - біда прийшла з Москви, а не з Києва. Тому перші роки ніхто в російському керівництві не усвідомлював ненормальності розколу - вважаючи його природним ходом історії. І це полегшувало роботу на Україні як прозахідних сил, так і самого Заходу.

Але як тільки в Росії змінилася влада і Путін назвав розпад СРСР найбільшою катастрофою 20 століття, а росіян і українців - одним народом, все змінилося: Росія, по суті, позначила, що вона буде збирати себе докупи. Це прискорило спроби Заходу закріпити відрив України від Росії - оформивши її «євроінтеграцію», а потім і атлантізацію.

Незважаючи на всі трагедії, до яких привели ці спроби, незважаючи на нинішнє жахливий стан відносин між Москвою і Києвом, вирвати Незалежності з руского міра не вийшло. І не могло вийти, тому що ми - один народ. Весь здається сьогодні найстрашнішим розкол піде, пройде як страшний сон. І єдина Росія стане тільки сильнішою - тому що усвідомлює, що розвалити легко, а зібрати набагато важче.

Петро Акопов
https://vz.ru

Могло б все скластися на Україні по-іншому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация