Немейский лев і перший подвиг Геракла

  1. Звідки з'явилося чудовисько з гривою
  2. Житла звіра
  3. Еврісфей і Геракл
  4. трагедія Геракла
  5. Перший подвиг Геракла: Немейский лев
  6. Геракл і Немейский лев
  7. Син Бога в левової шкурі

Ім'я Геракла, героя Стародавньої Греції, вже давно стало прозивним в сучасному світі: так часто називають чоловіків, що володіють величезною фізичною силою, здатних виконати такі завдання, з якими більшість людей впоратися не зможе.
Геракл, син Зевса (бога, що відає усім світом) і дочки царя мікенського Електріона - Алкмени - зробив безліч подвигів, дванадцять з яких стали хрестоматійними. І відкриває цей список Немейский лев. Який в майбутньому став своєрідною візитною карткою міфічного героя.

Звідки з'явилося чудовисько з гривою

Немейский лев - звір, кривавий монстр зі шкурою настільки міцною і твердою, що пробити її не могло ніяке зброю, поява якого пов'язують з цілою низкою міфічних персонажів.
За однією з легенд, казковий лев - це син Тифона, могутнього велетня, і жахливою Єхидні (величезної полуженщіни-полузмеи), за іншою, породила Немейского лева Селена - богиня Місяця. Вважається, що народжувала вона його в жахливих судомах, а потім спеціально впустила на Землю в покарання людству за недостатні жертвопринесення.
Немейский лев - звір, кривавий монстр зі шкурою настільки міцною і твердою, що пробити її не могло ніяке зброю, поява якого пов'язують з цілою низкою міфічних персонажів

Житла звіра

Поряд з версіями про народження серед мифологов немає і єдиної думки про місце проживання чудовиська.
Згідно з деякими даними, Немейский лев жив на півострові Пелопоннес, біля міста Немеи, у великій гірській печері, і систематично руйнував його околиці. На думку давньогрецького поета Гесіода (XIII-XII століття до нашої ери), а також історика Діодора Сицилійського (близько 90 - 30 років до нашої ери) звір жив не тільки в області Немеи, але ще і близько Апесанта і Трета. А ось автор «Гераклеї» - епосу про Геракла, давньогрецький поет Паниасид з Галикарнаса (V століття до нашої ери), писав, що Немейский лев жив в околицях Бембіни.
Поряд з версіями про народження серед мифологов немає і єдиної думки про місце проживання чудовиська Але судячи по прізвиську монстра, він в будь-якому випадку полював поблизу міста Немеи, знищуючи все живе в його околицях, тримаючи в постійному кошмарі місцевих жителів і тварин. Люди боялися навіть виходити за поріг своїх будинків, що призвело до голоду і хвороб.

Еврісфей і Геракл

З моменту народження Геракла його зненавиділа дружина Зевса, яка була дуже розлютило тим, що чоловік мав зв'язок зі смертною жінкою. За день до появи на світло Геракла Зевс проголосив, що перший з немовлят, який з'явиться в роду нащадків Персея, матиме владу над усіма родичами.
Гера, почувши це, викликала пологи у персеїди Сфенела, яка народила Еврісфея - двоюрідного брата Геракла. Таким чином, народившись другим, майбутній герой позбувся влади. Зевс зобов'язав його підкорятися первонароджених, але лише до того часу, поки він не зробить на службі в Еврісфея дванадцять подвигів.

трагедія Геракла

Відрізнявся з дитинства небувалою силою Геракл, вже лежачи в колисці, примудрився задушити двох великих змій, які були послані Герой, щоб вбити немовля.
Але злопам'ятна Гера не відступати від сина Бога, і вже після того, як Геракл подорослішав, взяв за дружину Мегару, дочка фіванського царя Креонта, і у нього народилися діти, наслала на героя безумство. В результаті він умертвив своє потомство.
Щоб спокутувати провину, син Зевса попрямував до Дельфійського оракула за порадою. Вислухавши Геракла, той відправив його до Еврісфея, щоб за його вказівками зробити, визначене долею і Богом-батьком дванадцять подвигів.

Перший подвиг Геракла: Немейский лев

Геракл, виконуючи веління оракула, відправився в Мікени до Еврісфея. Той зустрів його гордовито, насміхаючись над зовнішнім виглядом і зброєю, що не відповідає статусу «сина Бога»: герой був озброєний лише саморобним луком і величезною дубиною. А за його задумом, метою героя повинен був стати Немейский лев: подвиг полягав у його вбивстві, а такими засобами зробити його було неможливо.
Однак Геракла це не збентежило, і він без додаткових приготувань відправився на пошуки звіра.
Геракл, виконуючи веління оракула, відправився в Мікени до Еврісфея

Геракл і Немейский лев

Знайти лігво лева вже було проблемою для героя, ніхто з наляканих до смерті жителів околиць Немеи не хотів йти до нього в провідники. Цілий день бродив Геракл по лісах і горах у пошуках звіра, поки не вийшов до величезній печері з двома входами. Зрозумівши по її розмірам, що Немейский лев тут і зробив своє лігво, герой, заваливши один з входів, став чекати кровожерну тварюка в іншого.
На заході сонця величезний звір здався з печери. Геракл, вибравши найгостріші стріли із сагайдака, випустив їх у лева, але ті лише відскакували від нього, не завдаючи ані найменшої шкоди. Але, тим не менш, це дуже розлютило міфічна тварина. Розлючена чудовисько кинулося на героя, маючи намір його знищити, але Геракл зупинив його, вдаривши по голові дубиною. Та лише злегка оглушила міфічна тварина, при цьому розлетівшись на дрібні шматочки.
Герой зрозумів, що нічого йому більше не залишається, крім як вступити в бій з чудовиськом «голими» руками. Приловчившись, він схопив лева за шию і стискав її, поки не задушив звіра.
Знайти лігво лева вже було проблемою для героя, ніхто з наляканих до смерті жителів околиць Немеи не хотів йти до нього в провідники

Син Бога в левової шкурі

Тепер Гераклові потрібно було представити докази смерті чудовиська. Але коли він приніс звіра Еврисфеєві, той від одного його виду прийшов в невимовний жах, наказавши герою негайно покинути стіни міста і надалі надавати результати своїх подвигів видали, не входячи в Мікени.
Так як шкура лева володіла небувалою міцністю, Геракл вирішив залишити її собі і використовувати як захисні обладунки. Але як це було зробити, адже зняти її звичайними засобами неможливо. І тут, глянувши на зуби звіра, гострі, як добре заточений клинок, він знайшов вихід, вирішивши для цього використовувати його щелепи.
Незабаром шкура кривавого монстра стала служити герою, оберігаючи його, а голова звіра замінила йому бойовий шолом.
Тепер Гераклові потрібно було представити докази смерті чудовиська Так завершився перший подвиг Геракла: Немейский лев убитий героєм. На згадку про цю подію були засновані Немейские гри, на час проведення яких оголошувався заборона на війни: Стародавня Греція ставала територією світу.

джерело

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация