NEWSru.com :: Гітлер любив слухати арії Шаляпіна і музику у виконанні засновника Ізраїльського філармонічного оркестру

Гітлер любив слухати арії Шаляпіна і музику у виконанні засновника Ізраїльського філармонічного оркестру
У знайденому недавно музичному архіві Гітлера містяться твори російських композиторів: Чайковського, Бородіна і Рахманінова.
Як відомо, Гітлер пропагував "расово чисту" німецьку музику, особливо твори Ріхарда Вагнера

У знайденому недавно музичному архіві Гітлера містяться твори російських композиторів: Чайковського, Бородіна і Рахманінова. Крім того, деякі музичні твори записані у виконанні музикантів-євреїв, пише газета The Times (Повний текст - на сайті InoPressa.ru ). Капітан радянської розвідки Лев Безіменський виявив музичну колекцію Гітлера в травні 1945 року в його берлінської канцелярії і забрав з собою.

Лев Безіменський до кінця своїх днів не розповідав про знахідку, оскільки, стверджує британське видання, побоювався звинувачень у мародерстві. Але він залишив лист, в якому пояснює походження сотень платівок. Як писав Безіменський, вони містять "класичні твори у виконанні кращих оркестрів Європи і Німеччини за участю кращих солістів тієї епохи". The Times посилається на німецький журнал Der Spiegel , Кореспонденти якого змогли ознайомитися з складеної Безименський описом і музичної колекцією тільки після того, як влітку 2007 року 86-річний ветеран помер.

Серед сотень грамофонних платівок, знайдених в колекції Гітлера, радянський розвідник з подивом знайшов твори російських композиторів. На всіх записах видно друку: "Штаб-квартира фюрера". Платівки були упаковані, можливо, для евакуації, тому що оточення Гітлера до останнього сподівався переконати його покинути Берлін і попрямувати в Південну Німеччину або за кордон.

Британське видання зазначає і "єврейський слід" в музичній колекції Гітлера. Так, один з концертів Чайковського виконаний скрпіпчом-віртуозом Броніславом Губерманом, польським євреєм. Губерман, який залишив Європу, ще в 1936 році заснувала Палестинський оркестр, наступником якого став Ізраїльський філармонічний. Австрійський піаніст Артур Шнабель, чию матір фашисти знищили за етнічними мотивами, мимоволі зіграв для фюрера - в рейхсканцелярії виявилася також запис музичного твору у виконанні Шнабеля.

Відомостей про те, чию музику Гітлер слухав частіше, немає, тому що ніяка документація не знайшла підтримки. Про те, що фашистський вождь вважав за краще музику російських композиторів, побічно свідчать характерні подряпини, залишені на пластинках Бородіна, Рахманінова і Чайковського.

Як відомо, Гітлер пропагував "расово чисту" німецьку музику, особливо твори Ріхарда Вагнера. Твори, написані "недолюдей", перш за все євреями і слов'янами, він забороняв. Детально про музичні смаки Гітлера - по крайней мере, про таких, які він проголошував - розповідає портал "Сім сорок" . У статті "Музика як політичний інструмент Третього рейху" говориться: "Гітлер мобілізував Баха, Генделя, Бетховена, Брукнера і Вагнера, щоб розворушує маси музичною мовою, який був чисто німецьким. Сьогодні, коли мова заходить про культуру, нацистів зазвичай згадують по тому, проти чого і проти кого вони були. В музиці вони були проти єврейських композиторів, таких як Мендельсон, Мейербер і Малер, єврейських авторів лібрето, таких як Стефан Цвейг і багатьох єврейських музикантів. Також вони були проти атональної і авангардної муз икі Арнольда Шонберга, Албана Берга і Курта Вайля, а також джазу, свінгу та всього, що асоціювалося з чорної американської музикою ".

Науковий співробітник Стенфордського університету Джеймс Кеннуей сказав, що не дуже здивований музичною колекцією Гітлера. Він зазначив, що насправді музична політика Третього рейху була нечіткою, і вибір композиторів, чиї твори схвалювалися до публічного виконання, міг залежати від відносин з країнами їх походження в даний конкретний момент. Єдине, що викликає подив, так це наявність творів у виконанні музикантів-євреїв, яке вибивається з послідовної політики антисемітизму, що проводилася офіційним Берліном. Сам Гітлер заявляв в своєму програмному творі "Моя боротьба", що євреї нічим не проявили себе в таких основних видах мистецтва, як архітектура і музика.

Видання зазначає, що, хоча Гітлер захоплювався музикою, і прослуховування грамофонних платівок для нього було основним видом відпочинку, сам він не відрізнявся гарним музичним слухом, а уроки гри на фортепіано, якими Адольф займався в юності, музичного таланту в ньому не виявили.

The Times укладає свою статтю списком "п'яти пластинок, які Гітлер узяв би з собою на безлюдний острів":

1. Фортепіанні сонати Бетховена, твори №№ 78 і 90. 2. Увертюра опери "Летючий голландець" Вагнера. Виконання Байрейтського оркестру, диригент - Хайнц Тітьен. 3. Російські арії, в тому числі "Смерть Бориса Годунова" з опери Мусоргського, у виконанні Федора Шаляпіна. 4. Чайковський, концерт для скрипки. Виконання Оркестру Державної Берлінської опери. Соліст - Броніслав Губерман. 5. Моцарт, соната для фортепіано №8 ля-мінор у виконанні Артура Шнабеля.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация