NEWSru.com :: Прокуратура заборонила росіянам читати Mein Kampf Гітлера

Генпрокуратура РФ вирішила внести Mein Kampf Гітлера в списку екстремістських книг
До сих пір сумнозвісна автобіографія Гітлера офіційно не вважалася екстремістської, її можна було знайти у вільному доступі на деяких інтернет-ресурсах
Крім того, твір фюрера напівлегальним чином реалізовувалося продавцями книжкової продукції

Сумнозвісна книга Адольфа Гітлера Mein Kampf ( "Моя боротьба") визнана екстремістською літературою за позовом прокуратури. Як повідомили в Генпрокуратурі РФ, "твір лідера націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, головного німецько-фашистського військового злочинця" Адольфа Гітлера буде внесено до Федерального списку екстремістських матеріалів після вступу в законну силу відповідного рішення суду.

До сих пір автобіографія Гітлера офіційно не вважалася екстремістської, її можна було знайти у вільному доступі на деяких інтернет-ресурсах, нагадує "Інтерфакс" . Крім того, твір фюрера напівлегальним чином реалізовувалося продавцями книжкової продукції.

Лише тепер Генпрокуратура РФ дійшла висновку, що книга "містить виклад ідей Гітлера, які виправдовують дискримінацію та знищення осіб так званих неарійських рас".

- Книги класиків забороняють за пропаганду наркотиків
- Що ще можуть заборонити до прочитання
- Німецькі євреї пропонують перевидати автобіографію Гітлера
- Заборонені книги в різних країнах світу

За дорученням прокуратури Башкирії районна прокуратура Уфи провела перевірку виконання законодавства про протидію екстремістській діяльності, в ході якої підтвердився факт вільного поширення книги Mein Kampf. Кіровський районний суд Уфи погодився з позицією прокуратури і визнав книгу Гітлера Mein Kampf екстремістською.

Як повідомила Генпрокуратура, відповідно до статті 1 Федерального закону "Про протидію екстремістської діяльності" віднесення документів до праць керівників НСДАП є підставою автоматичного визнання їх екстремістськими матеріалами і не вимагає додаткової аргументації та проведення експертизи.

У Німеччині пропонують перевидати автобіографію Гітлера

Нагадаємо, що скандально відомий твір Адольфа Гітлера в Німеччині було заборонено відразу після закінчення Другої світової війни. Авторськими правами на книгу володіє уряд Баварії. Ці права закінчуються в 2015 році, так як згідно із законом через 70 років після смерті автора права закінчуються, і тоді будь-який видавець може видавати текст.

Якщо термін дії авторських прав не буде продовжений 1 січня 2016 року книга перейде в громадське користування. Подальшу долю книги буде вирішувати суд. У минулому році німецькі євреї виступили за перевидання автобіографії Гітлера.

Mein Kampf була видана в двох частинах в 1925 і 1926 роках. Гітлер написав книгу, перебуваючи у в'язниці після нацистського путчу 1923 року. Перша назва книги "4,5 року боротьби проти брехні, дурості і підступності". В автобіографії Гітлер висловив ідеї відновлення могутності Німеччини шляхом об'єднання всіх німців, тоді ж він запропонував очистити Німеччину від євреїв і інших інородців. Також фюрер запропонував замінити парламентський режим на систему ієрархії на чолі з вождем.

На час заборони книги по всьому світу було видано близько 10 мільйонів примірників Mein Kampf. У США в даний час продають до 60 тисяч примірників книги в рік. З 1945 до 1979 року американський уряд отримувало відрахування від продажу книг лідерів нацизму на території США. Виручені кошти йшли на потреби фонду в допомогу жертвам війни. Потім права на книгу були передані американському видавництву "Хаутон Міфлін", вперше опублікувало книгу в Америці.

В Ізраїлі книга Гітлера була вперше видана в 1995 році. Біографія фюрера офіційно заборонена в Польщі і Туреччини.

В СРСР книга вперше була видана маленьким тиражем на початку 1930-х років для вивчення членами партії. У 1992 році Mein Kampf була видана в Росії масовим тиражем. Після цього книга перевидавалася кілька разів. У 2006 році Громадська палата РФ виступила з ініціативою створення списку заборонених книг, в число таких творів увійшла і книга Гітлера.

Відповідно до російського законом про протидію екстремістській діяльності на території Російської Федерації заборонено поширення екстремістських матеріалів (в їх число включені також праці керівників націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, - а значить, і книга Адольфа Гітлера), а також їх виробництво або зберігання з метою поширення.

Заборонені книги в різних країнах світу

У різних країнах є списки заборонених книг. Так, у Франції, як і в Німеччині, заборонено видання і поширення творів Гітлера. У більшості європейських і північноамериканських країн заборонена література нацистського і расистського характеру.

У Великобританії кілька років була під забороною книга колишнього британського розвідника Річарда Томлінсона "The Big Breach". На думку спецслужб, в книзі містилися важливі державні секрети.

У Туреччині в 1986 році була вилучена з продажу і знищено всесвітньо відома енциклопедія "Британіка" - її звинуватили в пропаганді сепаратизму.

У 90-х роках XX століття в США в деяких штатах країни з різних причин було заборонено понад 50 книг. Серед них - "Пригоди Гекльберрі Фінна" і "Пригоди Тома Сойєра" Марка Твена, "Над прірвою в житі" Джерома Селінджера, "Грона гніву" Джона Стейнбека, "Сто років самотності" Габріеля Гарсіа Маркеса, "1984" Джорджа Оруелла. Також в США було введено обмеження продажу роману "Лоліта" Володимира Набокова.

У християнських школах США, Великобританії та Австралії заборонені романи про Гаррі Поттера - Джоан Роулінг звинувачують в підігріванні у дітей інтересу до окультизму.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация