NEWSru.com :: Для будівництва нового саркофага над Чорнобильською АЕС не вистачає 615 млн євро, стверджує преса

Четвертий реакторний блок Чорнобильської АЕС
Будівництво нового захисного саркофага над пошкодженим в аварії 1986 року реактором Чорнобильської АЕС може призупинитися на невизначений термін через фінансові проблеми
Четвертий реакторний блок Чорнобильської АЕС

Будівництво нового захисного саркофага над пошкодженим при аварії 1986 року реактором Чорнобильської АЕС може призупинитися на невизначений термін через фінансові проблеми. У зв'язку з великомасштабним кризою на Україні київська влада не в змозі завершити роботи без додаткової допомоги країн "великої сімки". На зведення сталевої конструкції, що вкриває вибухнув 28 років тому реактор, не вистачає 615 мільйонів євро, з'ясувало з джерел в німецьких урядових колах агентство DPA , На яке посилається Deutsche Welle .

У той же час ситуація зі старим саркофагом, який в даний час вкриває реактор, серйозна - бетон тріскається, створюючи загрозу витоку радіації. Як нагадує DW, домовленість про створення фонду, який відповідає за будівництво нового укриття над четвертим реакторним блоком Чорнобильської АЕС, була прийнята провідними країнами, нині входять до "великої сімки", в 1997 році. З тих пір була побудована лише половина сталевого саркофага, проте до кінця 2014 року кошти, виділені на нього, закінчаться, стверджує DPA.

Перше укриття над пошкодженим реактором було зведено відразу після аварії. Через якийсь час бетонний саркофаг почав поступово руйнуватися. У 2004 році Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) оголосив тендер на проектування і будівництво нового саркофага. Переможцем конкурсу в 2007 році став французький консорціум Novarka.

Лише через чотири роки українська влада оголосила про те, що 700 мільйонів євро, необхідні для зведення нової захисту для реактора, зібрані шляхом вкладень декількох десятків країн, в тому числі Росії. Про початок першого етапу будівництва сталевий арки повідомлялося в кінці 2012 року. При цьому сумарна вартість проекту постійно росла, в результаті заговорили вже про 1,5 мільярда євро, необхідних на будівництво саркофага.

Об'єкт під назвою "Укриття" являє собою напівкруглу конструкцію арочної форми шириною 257 метрів, заввишки 108 метрів і завдовжки 162 метри. Повідомлялося, що загальна вага конструкції становитиме не менше 25 тисяч тонн. Після складання арки прямо на майданчику ЧАЕС її по рейках підсунути до реактору і надінуть на старий саркофаг.

Планувалося, що новий саркофаг буде побудований до кінця 2015 року. Однак роботи зі зрозумілих причин загальмувалися через нестабільну політичну обстановку на Україні, а тепер з'ясовується, що вони взагалі можуть призупинитися через проблеми з фінансами.

Тим часом місто Прип'ять, закритий для відвідування після аварії на Чорнобильській АЕС, продовжує залучати людей, що шукають гострих відчуттів. У жовтневому номері журналу National Geographic опублікована стаття, присвячена таким подорожам. "Ядерні туристи" зробили знімки, які журнал представив увазі своїх читачів. Раніше українська влада на якийсь час відкривали Прип'ять для всіх бажаючих, однак в 2011 році Київ знову ввів заборону на відвідування покинутого міста.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року - тоді був зруйнований четвертий енергоблок електростанції, розташованої на території Української РСР. В результаті вибуху реактор був повністю зруйнований, через що в навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Аварія вважається найбільшою за всю історію атомної енергетики. Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина. У наступні роки від наслідків опромінення загинули ще від 60 до 80 осіб. 134 людини перенесли променеву хворобу тій чи іншій мірі тяжкості. З 30-кілометрової зони евакуювали понад 115 тисяч людей.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация