NEWSru.com :: У день 25-ї річниці виведення військ СРСР з Афганістану Міноборони виступило проти "недоречних" оцінок війни

У цей день по всій країні проходять пам'ятні заходи - з 2010 року в Росії ця дата відзначається як День пам'яті про росіян, які виконували свій військовий обов'язок за межами Вітчизни
Ми вважаємо, що оцінку діяльності радянським військам в період їх перебування в Афганістані вичерпно дав президент країни Володимир Путін. Вона однозначна: мужність і героїзм радянських воїнів у Афганістані не підлягає переоцінці

У Міноборони виступили проти будь-яких переоцінок політичного рішення про введення радянських військ в Афганістан у 1979 році. 15 лютого 2014 року минуло 25 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. У цей день по всій країні проходять пам'ятні заходи - з 2010 року в Росії ця дата відзначається як День пам'яті про росіян, які виконували свій військовий обов'язок за межами Вітчизни.

"Говорити зараз, через чверть століття, про яку-небудь політичну оцінку цього непростого періоду в історії СРСР навряд чи доречно", - заявив статс-секретар - заступник міністра оборони Микола Панков. Так він прокоментував ініціативу частини воїнів-афганців, які виступили за перегляд негативної політичної оцінки введення радянських військ в Афганістан, яку дав цій події з'їзд народних депутатів СРСР після завершення афганської війни, передає "Інтерфакс" .

Героїзм воїнів-афганців переоцінці теж не підлягає, підкреслив Панков. "Ми вважаємо, що оцінку діяльності радянським військам в період їх перебування в Афганістані вичерпно дав президент країни Володимир Путін. Вона однозначна: мужність і героїзм радянських воїнів у Афганістані не підлягає переоцінці. Для країни, для народу воїни-афганці назавжди залишаться справжніми патріотами", - зазначив генерал армії.

Раніше заступник голови думського комітету з оборони Франц Клінцевич заявив на конференції в Москві, що вітчизняний союз ветеранів-афганців має намір рекомендувати Верховному головнокомандувачу Володимиру Путіну переглянути політичну оцінку введення військ в Афганістан, яку з'їзд радянських нардепів в 1989 році визнав "провальною авантюрою".

У свою чергу, депутат Держдуми Борис Громов, Герой СРСР і голова Всеросійської організації "Бойове братство", який під час перебування командувача 40-ю армією виводив в 1989 році частина контингенту радянських військ на батьківщину, назвав ініціативу деяких воїнів-афганців дурною.

"Я вважаю, що зараз, через 25 років після виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану, давати будь-які політичні оцінки цієї дев'ятирічної війні не тільки недоцільно, але й нерозумно", - підкреслив генерал-полковник, який останнім з обмеженого контингенту радянських військ перейшов міст через Амудар'ю, яка відділяла СРСР і Афганістан. - Ми жили тоді в іншій країні, з іншим суспільно-політичним ладом, і погляди на ці афганські події були іншими ".

У Москві пройшов мітинг-реквієм та з'явиться "афганський" музей

У Москві мітинг-реквієм, присвячений 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану та пам'яті загиблих воїнів, пройшов в інституті країн Азії і Африки МДУ ім. М.В. Ломоносова. У заході взяли участь викладачі інституту, ветерани війни в Афганістані, діти та вдови загиблих солдат, студенти інституту.

Війська Московського гарнізону на знак вищої військової почесті вислали в інститут почесна варта до меморіальної дошки. Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих в Афганістані хвилиною мовчання та поклали до меморіальної дошки квіти.

А до 2016 року на території Поклонній гори в Москві побудують музей, присвячений війні в Афганістані та інших зарубіжних локальних конфліктів, в яких брали участь радянські і російські воїни, повідомив "Інтерфаксу" директор Центрального музею Великої Вітчизняної війни Володимир Забаровський.

Він підкреслив, що ця пропозиція вже підтримав міністр культури РФ Володимир Мединський і уряд Москви, а меру Сергію Собяніну направлено звернення про виділення земельної ділянки на території Поклонній гори.

"Участь Збройних сил СРСР у збройному конфлікті в Афганістані було найбільш тривалим і великомасштабним застосуванням радянських військ за межами країни в мирний час", - нагадав Забаровський. - Військову службу в Афганістані пройшли близько 620 тисяч офіцерів, сержантів і солдат. З них понад 15 тисяч загинули на афганській землі ".

В даний час в Центральному музеї Великої Вітчизняної війни відкрито виставку "Традиціям подвигу вірні", присвячена 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану, зазначив директор музею. Дана експозиція діятиме на постійній основі до тих пір, поки не відкриє двері новий музей афганської війни, додав він.

Участь Збройних сил СРСР в афганській війні було найбільш тривалим і великомасштабним застосуванням радянських військ за межами країни в період "холодної війни". Всього ж в рамках надання військової допомоги Радянський Союз, а потім Росія брали участь в 35 локальних війнах і збройних конфліктах, що проходили за межами країни. Близько 1,5 мільйона співвітчизників брали участь в бойових діях на території 19 країн. Понад 50 тисяч з них загинули.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация