NEWSru.com :: ВПС Росії відмовилися від ударних вертольотів "Чорна акула"

У штабі ВПС розповіли, що в держпрограмі озброєнь до 2020 року закупівлі Ка-50 не заплановані
Перша партія "Алігаторів" надійшла на озброєння ВПС Росії ще в лютому цього року
Ка-52 оснащений унікальною системою порятунку екіпажу, яка дозволяє льотчикам вижити, навіть якщо машину збили на малій висоті

ВВС Росії відмовляються від закупівель ударного вертольота Ка-50 "Чорна акула" на користь нового вертольота Ка-52 "Алігатор". Головним мінусом Ка-50 виявилася відсутність другого пілота, так як один льотчик не може одночасно і керувати складною машиною в повітрі, і стріляти. Втім, зміни у військовій авіації не обмежаться тільки відмов від "Чорної акули": в Генштабі оголосили, що незабаром тактика російських військових льотчиків серйозно зміниться .

У штабі ВПС розповіли, що в держпрограмі озброєнь до 2020 року закупівлі Ка-50 не заплановані. Одномісні бойові вертольоти цього класу зібрані в навчальному центрі в Торжку - на них освоюється пілотування Ка-52, пише газета "Известия" .

Окрім наявності другого пілота, в Ка-52 реалізовано подвійне управління - у кожного льотчика є рукоятка управління і педалі. Якщо одного з них ранить чи вб'є, інший виведе машину з бою.

Ще однією перевагою Ка-52 є те, що він може використовуватися як командирський вертоліт: замість навідника в кріслі другого пілота може сидіти командир ланки або ескадрильї. Про це розповів головний редактор тижневика ЦАГІ "Авіаційна та ракетна техніка" Іван Кудишин.

Перша партія "Алігаторів" надійшла на озброєння ВПС Росії ще в лютому цього року. Тоді ж відбувся показовий політ , На який пустили представників преси. На даний момент армія замовила вже більше 100 таких вертольотів.

Новий Ка-52 був розроблений на початку 1990-х років. У 1997 році він пройшов випробування і був визнаний експертами однією з найперспективніших бойових машин в світі. За деякими показниками він навіть перевершує знаменитий американський АН-64 Apache. "Алігатор" призначений для вирішення широкого кола бойових завдань вдень і вночі в будь-який час року із застосуванням всіх засобів ураження, в тому числі для вогневої підтримки наземних військ і знищення бронетехніки і піхоти противника. Ка-52 будуть розміщуватися на вертольотоносців Mistral, які Росія закуповує у Франції.

Ка-52 - це командирська машина армійської авіації, покликана підвищити ефективність групових дій бойових вертольотів. Він має співвісну схему гвинтів, розширену носову частину фюзеляжу і двомісну кабіну екіпажу, в якій катапультні крісла пілотів розташовані "пліч-о-пліч".

Варто відзначити також потужне озброєння вертольота. Воно складається з 12 надзвукових ПТУР "Вихор", з 80 некерованих авіаційних ракет калібру 80 мм, ракет класу "повітря-повітря", вертоліт обладнаний і 30-мм гарматою 2А42 з боєзапасом в 500 патронів. Ще одне нововведення "Алігатора" полягає в його електронній начинці, яка дозволяє пілотам виконувати відразу кілька дій: наносити удари по противникам, працювати з наземними штабами і управляти діями інших бойових вертольотів.

Разом з тим Ка-52 оснащений унікальною системою порятунку екіпажу, яка дозволяє льотчикам вижити, навіть якщо машину збили на малій висоті. В цьому випадку спрацьовує спеціальна катапульта, яка викидає льотчиків на висоту, придатну для розкриття парашутів. Ка-52, як і його попередник Ка-50, є науковими розробками всесвітньо відомої фірми Камова - ВАТ "Камов".

Міноборони змінює тактику повітряної війни

Міноборони РФ призупинило закупівлю невисокоточного авіаційного озброєння, оскільки воно не відповідає сучасним бойовим реалій, заявив начальник Генштабу Збройних сил РФ генерал армії Микола Макаров.

"Припинено закупівля звичайних засобів. Закуповуємо тільки високоточні засоби", - сказав він на прес-конференції в Москві в понеділок. Про це повідомляє "Інтерфакс" .

За його словами, також переглядаються положення по тактиці дії бойової авіації. Сучасні бойові дії проходять практично без використання наземної військової техніки, а в основному за допомогою авіації. Прикладами служать військові конфлікти останніх років, коли країни Заходу втрачали лише кілька літаків за весь час бойових дій. Перед російськими ВПС також поставлено завдання вражати цілі противника, не заходячи в зону дії його ППО.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация