NEWSru.com :: Колишній глава розвідслужби Монако розповів, як Путін підкуповував князя Альбера II: подарунки, dacha та риболовля

Президент РФ Володимир Путін і кньзь Монако Альбером II, август 2007 року
Президент РФ Володимир Путін і кньзь Монако Альбером II, август 2007 року
Президент РФ Володимир Путін і кньзь Монако Альбером II, август 2007 року
Президент РФ Володимир Путін і кньзь Монако Альбером II, август 2007 року

Князь Монако Альбер II в 2007 році був підкуплений тодішнім президентом Росії Володимиром Путіним, і тому проголосував за Сочі як за місце проведення зимової Олімпіади в ранзі члена Міжнародного Олімпійського комітету, стверджує колишній радник монарха у справах безпеки і розвідки. Засновник розвідувальної служби Монако Роберт Ерінджер направив в МОК офіційну скаргу з приводу конфлікту інтересів, передає BBC .

текст скарги опублікований в блозі Ерінджера. На думку викривача, його колишній патрон порушив етичний кодекс МОК, дозволивши собі прийняти дорогі подарунки від глави зарубіжної держави. У МОК підтвердили, що заява Ерінджера в комітет надійшло, але від докладних коментарів утримуються.

У скарзі, направленій в МОК 12 грудня 2010 року, Ерінджер нагадує, що в квітні 2006 року Альбер II прийняв допомогу Росії при організації експедиції на Північний полюс, після чого був почесним гостем на урочистому обіді в Кремлі.

В іншому повідомленні Ерінджер пише, що ще за сім місяців до голосування у Гватемалі, яке визначило країну-господарку Олімпійських ігор, "російськими робітниками початку зводитися dacha (традиційний російський будинок) з трьома спальнями на території Roc Agel, приватного маєтку князя Альбера в горах за Монако".

Після голосування в Гватемалі, коли Альбер II дійсно підтримав кандидатуру Сочі, Володимир Путін запросив Альбера II на "широко розрекламовану рибалку , Яка була сприйнята світовою пресою як знак подяки за підтримку, яку князь Монако надав олімпійській заявці Сочі ".

У заяві наголошується також, що князь Монако "розвинув тісні зв'язки з близьким другом Володимира Путіна сенатором Сергієм Пугачовим, відомим як" банкір Кремля ". Ерінджер, як керівник першої в історії Монако розвідувальної служби, прагнув запобігти проникненню в оточення князя представників російської політики, бізнесу і криміналу, які намагалися впливати на рішення глави держави, стверджував викривач.

У 2008 році Альбер II звільнив Ерінджера. Той визнав звільнення незаконним і подав на князя до суду в США. Оскільки судовий розгляд ще не завершено, в МОК і в палаці князя утримуються від коментарів з приводу висунутих Ерінджер звинувачень. Ерінджер стверджує, що тільки зараз звернувся до МОК у зв'язку з подіями, які відбулися кілька років тому, оскільки "іноді для прояснення картини потрібен час".

Він також написав, що недавнє голосування в FIFA про місце проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років допомогло йому сформулювати позицію.

Роберт Ерінджер - куклуксклановец, авантюрист і письменник

на сайті Роберта Ерінджера йдеться, що свою кар'єру він починав як журналіст, працюючи в канадській газеті The Toronto Star і американській The Blade. Він спеціалізувався на расследовательской журналістиці, проникаючи в екстремістські організації, включаючи неонацистів, анархістів і Ку-Клукс-Клан - балахон останнього він зберіг на пам'ять.

Потім Ерінджер перекваліфікувався в приватні детективи, а згодом перейшов на роботу в контррозвідку ФБР. Детективну діяльність він поєднував з письменством, але твори свої він пише, за власним твердженням, просто з метою розважити читачів.

Двадцять років тому, зазначає Ерінджер, до Верховного суду США був поданий позов, в якому ставилося під сумнів саме існування цієї людини.

У 2002 році Ерінджер став "головним шпигуном" наслідного принца Альбера, а після його сходження на престол створив першу в історії Монако розвідувальну службу. "Вона була знищена тими, хто побоювався наших викриттів", - стверджує Ерінджер.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация