NEWSru.com :: Казахський прикордонник розповів про бійню на заставі: розстріляв усіх уві сні, підпалив і забрав 200 рублів

Рядовий Владислав Челах, знайдений живим після бійні на заставі "Арканкерген" в Казахстані, в подробицях розповів слідчим про те, що сталося
Також висловлювалося припущення, що на прикордонну заставу напали контрабандисти, втім, експерти відзначали, що основні шляхи наркотрафіку проходять в стороні від "Арканкерген"
Так, провідний новинний передачі місцевого 31 каналу Владислав довжина подав заяву про звільнення, щоб в ефірі не читати новину про солдата-вбивці

Рядовий Владислав Челах, знайдений живим після бійні на прикордонному посту "Арканкерген" в Казахстані, в подробицях розповів слідчим про те, що сталося. 19-річний юнак взяв всю провину на себе і переконав у своїй правоті слідчих, повідавши моторошні подробиці про загибель 14 товаришів по службі і єгеря. Втім, в суспільстві зміцнилася думка, що хлопця змусили себе обмовити . З місцевого телеканалу навіть звільнився диктор , Який не побажав передавати офіційну версію подій. Рідні солдата теж не вірять в те, що сталося - за їхніми словами, він на таке був не здатний.

У четвер офіційний представник Генпрокуратури Казахстану Нурдаулет Суіндіков на брифінгу повідомив, що вбивцею 15 осіб є саме вижив рядовий Челах - в цьому молодик зізнався сам, передає агентство "Новини-Казахстан" .

"Челах визнав свою провину ... За словами Челаха, мотивом послужили внутрішні конфлікти і незрозуміле стан помутніння свідомості", - сказав Суіндіков, додавши, що прикордонник застрелив своїх товаришів по службі, а потім підпалив їх. Військовослужбовець також зізнався у вбивстві єгеря. Наявність посібників і співучасників солдат заперечує. В даний час слідчі перевіряють свідчення солдата і проводять ряд експертиз, в тому числі, психологічний огляд рядового.

Чолах в даний час знаходиться під арештом. Йому може загрожувати покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін від 10 років до довічного ув'язнення.

Також заарештовано начальника прикордонної застави "Сари-Боктер", до якої ставився пост "Арканкерген". "Порушено кримінальну справу стосовно начальника прикордонної застави" Сари-Боктер "Олексія Фоміна. Фомін звинувачується в умисному приховуванні в період з 28 по 30 травня поточного року відсутності зв'язку з прикордонному постом та невжиття заходів щодо встановлення причин відсутності зв'язку і її відновленню", - сказав представник Генпрокуратури.

Солдат розповів, як вбивав товаришів по службі

Про те, що сталося на пості, нагадаємо, стало відомо 30 травня, коли після трьох днів невиходу на зв'язок провідати прикордонників прибутку товариші по службі з сусідньої застави. Однак, як розповів слідчим Челах, масове вбивство було скоєно в ніч на 29 травня, пише місцева газета "Час" .

Солдат в ту ніч був черговим, тому у нього при собі були ключі від збройової кімнати, а також сейфа, де лежав пістолет командира. Близько п'ятої години ранку Челах вийшов з казарми завести генератор і розпалити піч у пекарні. Попередньо він взяв із сейфа пістолет командира. Підійшов до дозорцю і попросив допомогти налити солярку для генератора. Коли той допоміг і пішов назад на пост, рядовий Челах наздогнав його і вистрілив з пістолета в упор в потилицю. Оскільки неподалік шуміла ріка і шелестіло на вітрі дерева, глухого пострілу ніхто не почув.

Солдат узяв автомат вартового і пішов в казарму. Назустріч йому вийшов кухар команди прикордонників - він встав, щоб почати пекти хліб до сніданку, і був також убитий пострілом в упор з пістолета. Увійшовши в казарму, Челах став розстрілювати сплячих товаришів по службі з автомата. Командир прикордонників вискочив на постріли зі своєї кімнати, і, побачивши стріляючого по людям солдата, спробував сховатися за дерев'яними дверима. автоматна черга пробила її наскрізь.

Єгер загинув через недовірливості

Коли все його товариші по службі перестали подавати ознаки життя, Челах пішов в сторону сторожки єгеря - відставного майора ВПС. Солдат переконав його, що нічого особливого не сталося. Однак коли лісничий все одно попрямував до посту, рядовий випустив по ньому чергу з автомата.

Далі Челах ще раз обійшов територію прикордонний і справив кожному з убитих контрольний постріл в голову. Убитих в приміщенні казарми прикордонників він акуратно розклав по ліжках, причому на своє місце уклав тіло іншого солдата, який довгий час вважався вижив і підозрюваним у вбивстві. Після цього Челах підпалив будівлю. Вбитого вартового також облив гасом і підпалив, однак тіло єгеря спалювати не став. Після цього Владислав Челах пішов в гори, попередньо захопивши в сторожці єгеря цивільний одяг і невелику суму грошей - щось близько 1200 тенге (приблизно 265 рублів).

Протягом наступного тижня він, як відомо, переховувався неподалік в горах. Тільки 4 травня Челах вийшов до згорілого посту , Де в той момент працювала слідча група. Тоді повідомлялося, що солдат знаходиться в найсильнішому ступорі і не може говорити.

Версії події: бандити, екстремісти і злі духи

Незважаючи на визнання рядового, казахстанська влада поки не поспішають офіційно оголошувати його вбивцею, відзначаючи, що слідство ще не завершено. Версії з самого початку висловлювалися самі різні. Так, раніше ряд місцевих ЗМІ припускав, що після сварки в розпал святкування Дня прикордонника 28 травня сталася масова бійка. Втім, експертиза не виявила в крові загиблих слідів алкоголю .

Ще одна версія, висловлювалася раніше, - напад релігійних екстремістів. Ряд регіональних видань, розвиваючи цю тему, побачило зв'язок з недавнім інцидентом в Алма-Аті, де були викрадені близько 20 позашляховиків чорного кольору. Зазвичай так бандформування або терористи готуються до серйозних операцій, помічали журналісти. Однак примітний той факт, що зброя у прикордонників викрадено не було.

Також висловлювалося припущення, що на прикордонний пост напали контрабандисти, втім, експерти відзначали, що основні шляхи наркотрафіку проходять в стороні від "Арканкерген". Однак могла мати місце свого роду помста за посилення митного режиму - експерти згадували події 2010 року, коли збройні викрадачі худоби з Киргизії приходили на казахстанську територію.

Найбільш екзотичною на даний момент є версія про втручання в те, що відбувається потойбічних сил. На місцевих форумах народ переповідає, що люди похилого віку в аулах насамперед грішили на злих духів, пише "Комсомольська правда" . У казахських казках головні вороги тамтешніх добрих молодців (батирів) називаються дяу - це велетні, які живуть як раз в гірських печерах і вбивають людей і худобу.

Однак з урахуванням щиросердного зізнання рядового, основною версією слідства зараз вважається "розбирання" на грунті дідівщини. Так, глава МВС Казахстану раніше заявляв, що те, що сталося, ймовірно, "пов'язане з внутрішнім питанням".

Основна версія - дідівщина

Втім, колишні прикордонники подібну думку сприйняли в багнети. "У таких випадках, далеко від казарми, дідівщина випаровується", - запевняє користувач форуму pogranec.ru . "Це маячня, - вторить йому інший пошльзователь, - недавно я служив на гірській заставі, і ми були як сім'я. Дідівщина була, звичайно, але для" порядку "і без фанатизму". Однак деякі вважають, що нестатутні відносини все ж могли мати місце - на грунті міжнаціональної ворожнечі. Як відомо, рядовий Челах був єдиним російським на заставі.

Також існує версія про те, що Челах міг бути підданий сексуальному насильству. Хоча медобстеження і не виявило у нього ніяких травм і зовнішніх або внутрішніх пошкоджень. Однак є одне дуже дивна обставина: оглядаючи тіла убитих, співробітники оперативно-слідчої групи несподівано виявили, що нижню білизну на одному з них явно жіноче, відзначає "Час". У коментарях до даної статті читачеві пишуть, що повідомлення про білизну виглядає вкрай неправдоподібним: "Як вони могли виявити жіночу білизну, якщо температура (при пожежі) була така, що неможливо було просто визначити, хто є хто".

Прикладом страшних наслідків дідівщини може служити НП на прикордонній "Сари-Бухтер", що відбулося близько 30 років тому, зазначає "КП". Тоді, не витримавши знущань дідів, солдат підклав їм під ліжко тротилові шашки. Підсумок - два трупа, кілька поранених. Хлопця добу ловили по горах, потім посадили на 12 років.

Диктор звільнився, щоб не "брехати в ефірі"

Чи мала місце дідівщина на "Арканкергене", неясно, але місцева громада переконана, що причиною кривавої бійні вона стати не могла. На форумах і в блогах люди пишуть про те, що не вірять у винуватість солдата. Багато хто вважає, що юнака змусили себе обмовити спецслужб, які виправдовують деяких бандитів.

Подібна переконаність звучить вже навіть не з боку анонімних інтернет-користувачів, а й відомих людей. Так, провідний новинний передачі місцевого 31 каналу Владислав довжина подав заяву про звільнення, щоб в ефірі не читати новину про солдата-вбивці.

"Невже хтось із журналістів і дикторів новин серйозно прочитають цю новину в ефірі. Це ганьба! Я відмовляюся брехати в ефірі і говорити маячню про те, як прикордонник" зізнався "у вбивстві товаришів по службі ... Написав заяву, назвав багато причин, до останнього сумнівався, все склалося в одне ... Але після пекельної смс-листування з колегами розумію - назад шляху немає ", - написав довжина в Twitter .

Подальша доля рядового Челаха викликає побоювання у людей, що стежать за розвитком подій. Як відзначають численні інтернет-користувачі, вірогідним здається швидке "самогубство" солдата. Таким чином, відзначають прихильники цієї версії, владі вдасться "зам'яти" справу.

"На заставі добре"

Сім'я рядового Челаха теж не вірить у винність юнаки. "Ми взагалі нічого не розуміємо! - розповіла мати солдата Life News . - Моя дитина ... Він і мухи не скривдить! Син обожнював армію, дуже хотів йти служити. Завжди говорив мені: "Мама, мені так пощастило, у мене найчудовіша частина!". А тут мене прийшли і сказали, що сина знайшли живим, але йому загрожує довічне! ".

В останньому листі додому солдат писав, що у нього все добре і що йому пощастило з місцем несення служби і тим, що вдалося потрапити в прикордонні війська.

"Добридень Мамо! Пишу тобі з кордону Казахстану. Нарешті я потрапив сюди. Тепер я служу на прикордонній заставі. На заставі добре. Тихо, спокійно. Тепер я знаю, що таке справжня служба. Я вже тиждень на заставі. У перший же день подружився зі старшиною ".

Незабаром після того, як хлопець відправив лист, надійшов наказ сформувати групу прикордонників для сезонного несення служби на посту "Арканкерген". На другу добу перебування на ньому у рядового Челаха щось сталося, пише "Час". Що саме - говорити він не хоче, навіть знаючи, що йому за скоєне загрожує довічний термін ув'язнення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация