NEWSru.com :: Міноборони просить продовжити терміни призову в армію: вступити до вузів призовники тепер не встигнуть

Міністерство оборони РФ просить законодавців продовжити термін весняного призову на військову службу в 2011 році
Крім того, за законопроектом єдиноросів термін служби може збільшитися майже до півтора років
Восени і взимку 2010 року на військову службу покликаний 278 тис. 821 громадянин

Міністерство оборони РФ просить законодавців продовжити термін весняного призову на військову службу в 2011 році, передає "Інтерфакс" . Тим часом критики подібної зміни вказують, що воно позбавить безліч молодих людей можливості вступити до вузів і фактично вб'є російське вищу освіту.

"Думаю, заклик буде продовжений до 31 серпня. Принаймні, ми просимо продовжити", - повідомив заступник начальника Генерального штабу Збройних сил РФ генерал-полковник Василь Смирнов на прес-конференції, присвяченій підсумкам осіннього призову на військову службу.

Минулого тижня в Держдуму надійшов законопроект про продовження до п'яти місяців терміну весняного призову громадян на військову службу: з 1 квітня по 31 серпня. З ініціативою виступила партія "Єдина Росія". Весняний призов вони запропонували продовжити на все літо до 31 серпня і скоротити осінній на один місяць - з 1 листопада по 31 грудня. До останнього часу весняний призов проходив в період з 1 квітня по 15 липня.

Крім того, за законопроектом єдиноросів термін служби може збільшитися майже до півтора років: депутати хочуть продовжити терміни звільнення після "дембельського наказу" до п'яти місяців.

У пояснювальній записці до проекту закону цей крок мотивується тим, що в умовах істотного збільшення обсягів призову громадян на військову службу зросла потреба в підготовці з військово-обліковими спеціальностями сержантів і солдатів-фахівців, "яку діюча система підготовки громадян в навчальних з'єднаннях при терміні їх підготовки п'ять місяців, що здійснюється два рази на рік, не дозволяє задовольнити ".

За словами Смирнова, продовження весняної призовної кампанії "не призведе до збільшення терміну служби". "Ми просто розносимо по часу комплектування навчальних частин Збройних сил", - сказав генерал.

Він пояснив, що зміна терміну призову необхідно для того, щоб упорядкувати роботу навчальних частин у Збройних силах. Якщо раніше солдати навчалися в них протягом п'яти місяців, то тепер планується перевести на тримісячне навчання в навчальних центрах.

"Ми плануємо проводити підготовку (фахівців у навчальних центрах) протягом трьох місяців, і вісім місяців молодий чоловік, який отримав військово-облікову спеціальність і навички поводження зі зброєю буде вдосконалювати свої навички в частинах", - сказав Смирнов.

"Солдатські матері": продовження призову вб'є вищу освіту

У законопроекту єдиноросів відразу знайшлися противники, які звинуватили їх у спробі знищити російське вищу освіту. Член Громадської ради при Міноборони РФ, відповідальний секретар Союзу комітетів солдатських матерів Росії Валентина Мельникова критично ставиться до законопроекту про збільшення терміну весняного призову громадян на військову службу, який підготовлений в комітеті Держдуми з оборони.

"Прийняття даного законопроекту, що передбачає збільшення до п'яти місяців (з 1 квітня до 31 серпня) терміну весняного призову, означатиме смерть для вищої освіти країни і згубно позначиться для самої армії, в яку насильно заганяють хлопців, які не підготовлених до служби ні морально, ні практично ", - сказала Мельникова раніше на цьому тижні" Інтерфаксу ".

За її словами, "в разі реалізації даного законопроекту старшокласники не зможуть нормально вступити до вузів після закінчення середньої школи". "У свою чергу у багатьох випускників вузів можуть виникнути проблеми зі вступом до аспірантури, а ті, хто закінчив бакалаврат, не матимуть можливості вступити до магістратури. Виходить зачароване коло", - зазначила Мельникова у вівторок.

Вона вважає, що принципову оцінку даному законопроекту повинні дати в Міносвіти РФ, а також президент Спілки ректорів Росії і Громадська палата РФ.

Генштаб спростовує призов до армії студентів

У Росії студентів на військову службу не закликають і закликати не будуть, заявив у четвер Смирнов. "Ми ніколи не закликали студентів в армії і не збираємося це робити, - сказав він. - Ми - за те, щоб ті громадяни, які мають право на відстрочку, отримували б цю відстрочку. І Міністерство оборони, і призовні комісії не перешкоджають цьому" , - підкреслив він.

Нагадаємо, що раніше надходили повідомлення, що студенти Володимирського держуніверситету отримали повістки з військкоматів. Під заклик потрапили студенти з 1 по 5 курс.

Це було викликано тим, що до недавнього часу відстрочка покладалася всім студентам державних вузів. Але з 1 січня 2008 року відстрочка покладена тільки студентам так званих акредитованих спеціальностей. Два з половиною роки з моменту зміни закону студентів ВлГУ військкомат не чіпав, але восени 2010-го зажадав повні списки спеціальностей і всім "неакредитованим" (а заодно і деяким "акредитованим") студентам надіслав повістки.

Крім того, в різних регіонах країни, в тому числі і в Москві, має місце порочна практика так званих облав на призовників. Так 14 грудня 2010 року, у вівторок, близько шостої години ранку наряд міліції нагрянув до будівлі гуртожитку Московської Державної Консерваторії ім. П.І. Чайковського на Малій Грузинській вулиці. Облаву влаштували на студентів денного відділення цього вищого музичного навчального закладу.

Більше половини призовників мають проблеми зі здоров'ям

Тим часом, визнав Смирнов, призовної контингент, як і раніше не блищить здоров'ям. Лише 67,3% громадян, що з'явилися на призовні комісії, визнані придатними до військової служби без обмежень або з незначними обмеженнями.

"З числа призваних на військову службу громадян більше половини мали різні обмеження за станом здоров'я, що не дозволило направити їх на комплектування військових частин, де до військовослужбовців пред'являються підвищені вимоги (ВДВ, ВМФ, Внутрішніх військ МВС Росії та інші)", - зазначив заступник начальника Генштабу.

Крім того, "більше 30% молодих хлопців взагалі були звільнені від військової служби за станом здоров'я. На жаль, цей показник не зменшується", підкреслив він.

З тим, щоб оптимізувати рівень підготовки молодших командирів, Міноборони прийняло рішення розширити список військових вузів, навчальних курсантів по сержантським військовими спеціальностями, з нинішніх 19 до 24. "Наша мета полягає в тому, щоб готувати не якомога більше сержантів, а готувати їх якісно . Кількість же сержантів буде наростати в міру необхідності ", - пояснив генерал.

За його даними, зараз в військово-навчальних закладах навчаються 1,5 тис. Майбутніх сержантів, ще 20 тис. Проходять підготовку в окружних військово-навчальних центрах. "Міністр оборони і начальник Генерального штабу приділяють особливу увагу підготовці сержантів, які є головними дійовими особами в становленні солдат", - зазначив генерал Смирнов.

План осіннього призову виконаний, але більше 200 тис. Чоловік ухилилися

Тим часом, за словами представника Генштабу, Міністерство оборони виконало план осіннього призову. Восени і взимку 2010 року на військову службу покликаний 278 тис. 821 громадянин. За станом здоров'я в ході осіннього призову від військової служби було звільнено 30% призовників, повідомив Смирнов.

Тим часом, за його даними, від призову на військову службу в Росії ухиляються понад 200 тис. Чоловік. "Нас дуже хвилює проблема тих, хто ухиляється. Близько 200 тис. Призовників не бажають отримати повістки (на явку до військкомату), ухиляються від отримання повісток або убутку з місця прописки без зняття з військового обліку", - повідомив Смирнов на прес-конференції.

Крім того, за його словами, 13 тис. 600 осіб, отримавши повістки, ухилилися від явки до військкоматів. За інформацією Міноборони РФ, восени 2010 року в відношенні громадян, які ухилились від призову, порушено лише 80 кримінальних справ і лише 74 людини засуджено в ході призову.

Сьогодні ж мер Москви Сергій Собянін підписав розпорядження про початкової постановки на військовий облік громадян 1994 року народження і громадян старшого віку, які не прийшли в міські військкомати в установлені терміни. Військового комісаріату і ГУВС Москви поставлено завдання "провести узгоджені заходи" щодо розшуку громадян, які ухиляються від постановки на військовий облік і служби в армії. Розшук ухильників не буде обмежений термінами весняного призову (з 1 січня по 31 березня 2011 року), а триватиме весь рік.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация