NEWSru.com :: Росія потрапила в число 85 країн, де порушуються права невіруючих

Росія потрапила в число 85 країн, де порушуються права невіруючих

Права атеїстів в 2017 році порушувалися в 85 державах, особливо негативна ситуація склалася в семи країнах - в Індії, Мавританії, Малайзії, на Мальдівах, в Пакистані, Саудівській Аравії та Судані відзначені випадки активного публічного переслідування невіруючих. Про це йдеться в доповіді Міжнародного етичного і гуманістичного союзу ( IHEU ), Опублікованому на сайті Freedom of Thought Report.

У семи перерахованих країнах проводилися позасудові розправи над невіруючими, їх примусово лікували в психіатричних лікарнях або саджали до в'язниць. Вбивства атеїстів відзначені в Пакистані, на Мальдівах і в Індії. Смертний вирок за відмову від віри в користь атеїзму було винесено в Саудівській Аравії Ахмаду аль Шамрила.

У Судані в травні заарештували атеїста Мохамеда Салиха, який домагався права вказувати, що він атеїст, в документах, однак психіатрична експертиза визнала його неосудним і він був звільнений від суду, хоча за "відступництво" в КК Судану передбачена смертна кара.

У число країн, де допускаються серйозні порушення, в тому числі фундаменталістські освіту в школах, соціальна дискримінація через релігію, кримінальне покарання за критику релігійних переконань, потрапили 85 держав, в 30 з цих випадків мова йде про "грубі порушення". До сих пір в 12 країнах світу передбачена смертна кара за віровідступництво - публічне зміну своєї релігії або відмову від неї.

Як зазначає видання Republic , Звернули увагу на цю доповідь, Росія за трьома з чотирьох категорій - освіту, громадські взаємодії і свобода вираження - потрапила в список країн з серйозними порушеннями.

У категорії "влада" Росія відноситься до країн з помірними порушеннями. Згідно зі статтею 14 конституції РФ, Росія - світська держава і жодна релігія не може встановлюватися в якості державної чи обов'язкової, а релігійні об'єднання відділені від держави та є рівними перед законом, проте перевагу в ній віддається Православної церкви, хоча офіційно атеїзм не засуджується.

В частини доповіді, присвяченій Росії, як особливо резонансних справ згадані випадки вироку учасницям Pussy Riot в 2012 році і справа блогера-атеїста Руслана Соколовського, який грав в Pokemon Go в церкві. У доповіді наводиться думка анонімного російського активіста: "Публічне сприйняття атеїзму в Росії змінилося - з домінуючою ідеології, який атеїзм був в СРСР, він трансформувався в щось непристойне для інтелектуалів. У суспільній свідомості гуманізм видається чимось помилковим, небезпечним і бездуховним".

Доповідь оцінює ставлення до гуманістів, атеїстам і нерелігійним людям в кожній країні в чотирьох категоріях: влада, освіту, громадські взаємодії і свобода вираження. По кожній з цих категорій присвоюється оцінка за п'ятибальною шкалою - рівність, задовільна ситуація, систематичні порушення, серйозні порушення і грубі порушення щодо атеїстів.

Президент Міжнародного гуманістичного та етичного союзу і один з авторів доповіді Ендрю Копсон зазначив, що переслідування невіруючих є сусідами з переслідуванням релігійних меншин, оскільки порушення одних прав людини тягне порушення інших.

Міжнародний гуманістичний і етичний союз - міжнародне об'єднання організацій, що займаються розвитком та пропагандою ідей гуманізму, атеїзму, раціоналізму, світського суспільства, скептицизму і вільнодумства. Заснований в 1952 році в Амстердамі, він володіє консультативним статусом при Раді Європи, ООН, ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ.

У листопаді Патріарх Московський і всієї Русі Кирило заявив , Що число атеїстів в світі невелике, але вони прагнуть до панування над віруючими.

Кілька років тому, влітку 2011 року, патріарх Кирило висловлював здивування тим, що в російській політиці все ще є войовничі атеїсти. Він не називав імен опонентів, але в той період часу атеїзм проголосила своєю офіційною платформою партія "Правое дело".

Тим часом в 2014 році фонд "Громадська думка" опублікував дані соцопитування, згідно з яким кожен п'ятий росіянин ніколи не чув слова "атеїст", при цьому до атеїстів віднесли себе 13% опитаних.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация