NEWSru.com :: Міліція України підкоротила своїх "злодіїв в законі": з 15 залишилися четверо

Правоохоронні органи України рапортують про успіхи на фронті боротьби з організованою злочинністю

Правоохоронні органи України рапортують про успіхи на фронті боротьби з організованою злочинністю. За останній час тими чи іншими способами їм вдалося скоротити число "хрещених батьків" вчетверо.

Буквально за рік українським міліціонерам вдалося досягти вражаючих успіхів в боротьбі з кримінальним світом, пише "Газета по-киевски" з посиланням на першого заступника міністра внутрішніх справ України, генерал-лейтенанта міліції Володимира Бедриківського.

"Ще в минулому році у нас на контролі було 15 так званих" злодіїв в законі ", - говорить високопоставлене міліціонер. - Але, завдяки зусиллям наших працівників, в Україні їх залишилося четверо - одних посадили, інших депортували, третє змусили відмовитися від злодійського статусу ".

Тільки з початку 2008 року вислали з країни таких "відомих" в кримінальному світі персон, як Камо Сафарян, Шалва Джангвеладзе, Фридон Сулаквелідзе, Гоча Ламанішвілі, Малхаз Джапарідзе. Останній після депортації в Молдавію помер у тамтешній в'язниці і в травні був похований в Одесі. В даний час готується екстрадиція в Азербайджан Ровшана Ленкоранського, що мав на Україні статус біженця.

Деяким "хрещеним батькам" набридло жити під пильною увагою правоохоронних органів, і вони самостійно виїхали за кордон. Серед них такі колись впливові мафіозі, як Кріжівіцкій, Федоренко та Джавахадзе. За кордоном вони намагаються вести легальний бізнес і не конфліктувати з законом.

Нарешті, є і такі "авторитети", які вирішили відмовитися від злодійського звання. Причому свою відмову "законникам" доводиться оформляти в письмовій формі в присутності співробітників УБОЗ.

Згідно злодійськими поняттями, навіть усне і одноразове зречення від свого статусу означає, що людина втрачає всіляке вплив в кримінальних колах. Проте, міліціонери вважають за краще для надійності фіксувати таке "саморазжалованіе" за допомогою канцелярського приладдя.

Четверо "відмовників"

На сьогоднішній день, за даними оперативників головного управління по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ), четверо "злодіїв в законі" відреклися від титулу. Причому двоє з них - у другій половині 2008 року.

50-річного Миколи Х. знають під кличками Хівря, Хохол і Герцог. Свого часу він був коронований в Москві відомими "злодіями в законі" Шакро і чистокровки. У 2004 році Микола Х. засуджений на 16 років за вбивство комерсанта. У Сокальській виправній колонії на Львівщині він написав на ім'я начальника заяву, що відмовляється від титулу.

79-річний Олексій С. на прізвисько Дубина зараз проживає в Одесі і після публічного заперечення, що належить до касти "злодіїв", формально відійшов від справ.

35-річний Олексій С., відомий як Льоха Краснодонський і Кабан, живе в Молодогвардійську Луганської області. Офіційно став злодієм в 1999 році з волі "законника" на прізвисько Циган. Перебуває на обліку в психіатричному диспансері. У минулому спортсмен і непогано володіє прийомами рукопашного бою. На останній "аудієнції" в УБОЗі в 2008 році відмовився від статусу "злодія в законі".

Останнім "відмовників" став 51-річний В'ячеслав К., що носить клички Крамар, Біс і Микола. Він народився в Кременчуцькому районі та неодноразово судимий. Злодійську "корону" отримав в 1998 році в Дніпропетровську. З 1998 по 2000 роки очолював банду, яка займалася здирництвом, грабежами і крадіжками. Після відмови від "звання" його авторитет в кримінальних колах практично звівся до нуля.

Троє за гратами

За різні злочини трьох "хрещених батьків" засадили у в'язницю, причому деяких довічно. Так, 49-річний Автанділ Антадзе на прізвисько Авто був затриманий в 2007 році у Вінницькій області. При обшуку уродженця Грузії знайдено зброю, наркотики і підроблений паспорт. Зараз він відбуває п'ятирічний термін у вінницькій колонії, а раніше вже був неодноразово судимий за крадіжки та інші злочини.

44-річний Артур Ярошевський на прізвисько Артур народився в Тульській області. Відбував кілька термінів за різні злочини. Останню витівку Артура в Одесі з жахом згадують досі. У ніч на 2 травня 1997 року на одеському барі "Суворовський" він з дружками через дріб'язкової сварки влаштував не просто перестрілку, а справжню бійню. В хід пішло не тільки стрілецьку зброю, але і гранати. При цьому зал був повний відвідувачів.

Не зупинило розгулялися бандитів і те, що охорона в барі була міліцейська. В результаті загинули два правоохоронця і троє відвідувачів "Суворовського", а в лікарню з осколковими пораненнями потрапили 17 осіб. У 1999 році суд засудив Ярошевського до довічного ув'язнення. Зараз "відморозок в короні" відбуває термін в одиночній камері вінницької тюрми.

59-річний Валерій Шеремет, відомий як Шарик, народився в Одесі. На його рахунку 7 судимостей. Мафіозі контролював одеські угруповання кишенькових злодіїв і активно розвивав злодійське рух. У 2007 році він виїхав з сином до Німеччини, про що оперативники ГУБОЗ тут же попередили німецьких колег. Місяць тому в Мюнхені "Шарик" разом з сином попався на квартирній крадіжці. Незабаром йому винесуть вирок.

Зірвана "коронація"

На минулому тижні оперативники управління по боротьбі з оргзлочинністю зірвали зустріч кримінальних авторитетів, яку вони намагалися провести в Ялті.

Організаторами зібрання було кілька представників російського криміналітету. Найбільш відомий з них - вірменин Армен Канівський - племінник кримінального авторитета з РФ. На своєрідною "Ялтинської конференції" повинні були просимо титул "злодія в законі" молодшого брата Армена на ім'я Артем.

Однак ще до початку "коронації" всіх делегатів злочинного світу пов'язали і першим літаком депортували на батьківщину - в Росію.

Остання четвірка

Борці з оргзлочинністю стверджують, що на сьогоднішній день тих із злодіїв, хто залишився "в законі", можна перерахувати на пальцях однієї руки. УБОЗ не упускає їх з поля зору, і вони це знають. Будь-який невірний крок тут же може привести до арешту.

52-річний Валерій К., відомий як Антімос і Дід, прописаний в Одесі. Звання злодія отримав в 1992 році в Грузії з рук іменитого на злодійському пострадянському просторі Аслана Рашидович Усаяна на прізвисько Дід Хасан. За оперативними даними, контролює розподіл грошей в тюрмах і організовує сходки.

Антімос має розгалужені зв'язки в злодійському середовищі РФ і Грузії. У 2007 році його намагалися притягти до відповідальності за організацію своєрідного конвеєра по легалізації в Україні земляків з Кавказу, що займаються злочинним промислом. Однак справа так і не дійшла до суду і була закрита прокуратурою Київської області з формулюванням - "за відсутністю складу злочину".

41-річний Сергій Мамедов на прізвисько Мамед має чотири судимості. Він народився в Києві, проте своєю вотчиною вважає Донецьк, де був "коронований" в 2000 році. Мамед дотримується злодійських звичаїв - тримає "общак" і виступає третейським суддею в різних кримінальних розборках. Він активно впливає на ув'язнених у в'язницях Донецької та Київської області. Також, за даними оперативників, Мамедов намагається призначати "смотрящих" в регіонах.

34-річний Василь Р. на прізвисько Вася Ушатий народився в Києві, але останнім часом намагається в столицю не заглядати через підвищеної уваги до його персони убозівців. Василь Р. тричі судимий, а свій титул отримав від кавказьких "злодіїв в законі". Хто саме його "коронував" достеменно невідомо, але, за даними міліції, на цьому заході був присутній "законник" Антімос. Вася Ушатий активно підтримує зв'язки з кавказькими і одеськими угрупованнями. Є підозри, що він "кришує" наркоторговців.

54-річний Сергій Л. має клички Лера Сумський і Сірий. Він народився в Сумах, а "коронований" в 1993 році в сумському ресторані "Вечорниці". Може похвалитися шістьма судимостями.

Раніше Лера обкладав даниною місцевих підприємців і контролював незаконний оборот "паленої" горілки в Сумах. Зараз він живе за рахунок "підігріву" зон: 10% відсотків спиртного і сигарет поставляє в місця не настільки віддалені безоплатно, з метою зміцнення свого авторитету, а решта 90% реалізує за гроші через довірених осіб. Дохід виходить чималий, оскільки за гратами одна пляшка горілки коштує понад 100 гривень.

У МВС уцілілих "злодіїв" вважають шахраями

У правоохоронних органах вважають, що злодійське рух хилиться до заходу, а нинішні "хрещені батьки" не рівня колишнім. "За великим рахунком залишилися - це шахраї, які живуть за рахунок простаків, які продовжують сліпо вірити, що" злодій в законі "- це якесь божество, мало не небожитель", - заявляє представник МВС.

Свій вплив "авторитети" зберігають насамперед у в'язницях. Однак УБОЗ робить все, щоб "злодієм в законі" на сьогоднішній день бути було невигідно, пише видання.

Історія злодійського руху

Саме поняття "злодій в законі" зародилося ще в 1930-х роках XX століття і існувало тільки на території СРСР. У період масових "посадок" в ГУЛАГ (система таборів в правління Йосипа Сталіна) потрібно було якось контролювати величезну кількість в'язнів. Для цього з'явився спеціальний наказ органів держбезпеки від 8 березня 1931, за яким табірної адміністрації рекомендувалося "залучати класово близьких пролетаріату людей" для підтримки порядку в багатомільйонної "армії" ув'язнених, які розробляли рудники і рив канали.

Визнані серед зеків (скорочення відбулося від бюрократичного терміну НКВД "укладений контингент") ватажки повинні були перешкоджати бунтів, а натомість отримували привілеї у в'язниці. Однак владі не вдалося повністю контролювати своїх протеже.

Незабаром "злодії в законі" оформилися в своєрідну еліту кримінального середовища, касту з власними кодексом і звичаями. А наріжним каменем злодійського закону стало правило - не мати нічого спільного з державою.

Згідно неписаним правилам, злодієві заборонялося працювати, мати прописку, служити в армії, заводити дружину і дітей, оточувати себе розкішшю. Справжній "законник" не мав права вбити людину, крім як за згодою злодійського зібрання - сходки. "Злодій" повинен був займатися крадіжками, виступати третейським суддею в різних конфліктах між представниками кримінального світу і містити злодійську касу - "общак".

Згодом самі "злодії" потроху зменшували кількість табу, і в кінцевому підсумку від старих заборон майже нічого не залишилося. Кажуть, що останній правильний "законник" на пострадянському просторі, який дотримувався всіх злодійських звичаїв - понять - і майже все життя просидів у в'язниці, був російський злодій Бабушкін на прізвисько Вася Діамант. Він помер в московській "Бутирці" в середині 1990-х років.

Довідка

"Злодій в законі" - авторитет з кримінального середовища, визнаний іншими лідерами злочинного світу і пройшов процедуру "коронації".

"Коронація" - прийняття кримінальника в співтовариство злодіїв в законі. Титул "законника" можуть завітати як мінімум два злодія в законі, які обговорюють злочинний шлях кандидата і всі його достоїнства. Потім з'єднуються кисті рук і вимовляється клятва вірності злочинного світу. Прийнятий в співтовариство отримує кличку (якщо такої не мав) і право на певну татуювання.

Тепер він має свій голос на сходках злодіїв в законі, де обговорюються нагальні питання: кримінальний промисел, контроль за таборами, поповнення загальних злодійських касс- "общаків". Повідомлення про коронацію розсилається злодійський поштою по всіх зонах.

"Общак" - це злодійська каса. Гроші, які кожне угруповання і "кришуемие" бізнесмени відраховують на підтримку товаришів, які "мотають" термін за гратами. Свій "общак", як правило, має кожен злодій в законі. З чуток, готівку в такій касі може досягати 1 мільйона доларів, однак оперативники не підтверджують цю інформацію.

До того ж занадто великий "общак" тримати небезпечно. З жадібності його зберігача просто можуть вбити, як це було з лідером банди "Башмаки" в середині 1990-х років в Криму. Зниклі після вбивства ватажка бандитів 10 мільйонів доларів не знайшли й досі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация