NEWSru.com :: У Москві на виході з ресторану розстріляний "король російської мафії" Аслан Усоян

Постріли пролунали приблизно о 14:30 біля будинку N52 на Кухарський вулиці, на виході з ресторану "Каретний двір"
У центрі Москви здійснено замах на самого впливового представника кримінального світу на пострадянському просторі, злодія в законі Аслана Усояна на прізвисько Дід Хасан
У прес-центрі МВС заявили, що потерпілий Аслан Усоян помер в лікарні від отриманих поранень
Пораненого мафіозо відправили до Боткінської лікарні з дуже важким пораненням, де він помер, не приходячи до тями
Аслан Усоян, зареєстрований офіційно в Петербурзі, вже ставав мішенню московських кілерів. 16 вересня 2010 року його підстрелили при вході в під'їзд будинку на Тверській вулиці

У центрі Москви застрелили найвпливовіший представник кримінального світу на пострадянському просторі, 75-річний злодій в законі Аслан Усоян на прізвисько Дід Хасан. "Короля російської мафії" обстріляли серед білого дня на виході з ресторану, пізніше він помер в лікарні, оголосив прес-центр МВС.

За одними даними, постріли пролунали приблизно о 14:30 біля будинку N52 на Кухарський вулиці, на виході з ресторану "Каретний двір", повідомляє "Інтерфакс" . За іншими відомостями, замах було скоєно на Великій Нікітській вулиці біля будинку N55, де знаходиться кафе "Старий фаетон". Воно є своєрідною штаб-квартирою Діда Хасана, пише "Фонтанка.ру" з посиланням на агентство журналістських розслідувань АЖУР.

- Діда Хасана вбили зі спеціального автомата

Пораненого мафіозо відправили до Боткінської лікарні з дуже важким пораненням, де він помер, не приходячи до тями. У поліції кажуть, що Усоян помер від поранень в голову, в СКР - від рани в область шиї.

Крім того, поранення також отримала якась жінка. За одними даними, вона виявилася випадковою перехожої, за іншими - працює офіціанткою ресторану "Старий фаетон" і вийшла проводити Усояна.

Жінка була поранена в результаті рикошету, вона госпіталізована, і її життю нічого не загрожує, повідомляє "Росбалт" з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Згідно з первинною попередньою інформацією, в Усояна вистрілили шість разів з гвинтівки з оптичним прицілом. Джерела в правоохоронних органах повідомляли, що вогонь вівся з даху будинку на Кухарський вулиці, і там вже знайдено зброю кілера - снайперська гвинтівка Драгунова, яку забрали на експертизу.

Однак пізніше в СУ СК повідомили, що стріляли, імовірно, зі спеціального безшумного автомата "Вал", який використовують спецпідрозділу ФСБ і МВС РФ, а стріляли з житлового будинку навпроти ресторану: на сходовому прольоті між п'ятим і шостим поверхами знайшли гільзи і складаний стілець передбачуваного кілера.

Деякі кулі потрапили в щелепу Дідові Хасану. Втім, в СКР стверджують, що загинув Усоян від однієї-єдиної кулі. При цьому чомусь нічого не повідомляється про те, як в момент замаху діяли охоронці Усояна, з якими той був нерозлучний.

На місці події побували начальник столичної поліції Олег Баранов і керівник Головного слідчого управління СК РФ по Москві Вадим Яковенко. Прохід у двір будинку Виконкому міжнародного співтовариства письменницьких спілок перекрила поліція на час роботи слідчо-оперативної групи.

Незабаром після замаху біля будинку, розташованого поруч з рестораном "Каретний двір", зібралася велика кількість журналістів. Продавці розташованих поруч з місцем замаху торгових кіосків і магазинів повідомили, що замах було швидкоплинним, вони не встигли нічого помітити і зрозуміти. На те, що відбувається торговці стали звертати увагу, коли до місця події почали з'їжджатися журналісти.

Експерти гадають, що буде далі

Смерть Аслана Усояна, на думку джерела в правоохоронних органах, чревата активізацією різних кримінальних структур і загостренням конфліктів між ними. Кримінальну справу порушено за статтею 105 (вбивство) і 222 (незаконний оборот зброї) КК РФ.

За оцінкою колишнього міністра внутрішніх справ РФ Анатолія Куликова, замах на Усояна пов'язано "з черговою хвилею переділу в злочинному світі", передає ІТАР-ТАСС. "У 1990-х (роках) деякі злочинці виявилися в місцях позбавлення волі, зараз вони вийшли, але їх місця вже зайняті. Так що це новий переділ, чергова хвиля", - вважає екс-міністр.

Навпаки, глава комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Ірина Ярова (фракція "Єдина Росія") зробила заспокійливий заяву. На її думку, вбивство кримінального авторитета Аслана Усояна зовсім не свідчить про повернення в Росію "лихих 90-х".

"Без сумніву, цей зухвалий злочин готувався. Вважаю, що слідчі органи встановлять причини злочину, замовників і його виконавців - будь-які замовні вбивства, що здійснюються настільки демонстративно, в публічних місцях, мають особливу суспільну небезпеку", - заявила депутат.

Однак ніякого "сплеску кримінальних війн" не буде, впевнена парламентарій. "Сьогодні інша країна, інші закони та іншої правопорядок", - підкреслила вона.

До ще більш парадоксального висновку про завершення кримінальної війни в результаті смерті Діда Хасана приходить ще один експерт - в минулому заступник голови Наркоконтролю, а також колишній співробітник МВС і ФСБ Олександр Михайлов.

"Це була досить знакова фігура в кримінальному світі. Я вважаю, що після вбивства Хасана переділ цього ринку і закінчується", - сказав Олександр Михайлов. - Занадто довго за ним полювали. Це другий замах. Після першого замаху якогось серйозного загострення обстановки не було. Не думаю, що якийсь загострення криміногенної ситуації буде в Москві зараз. Тим більше, зараз багато в чому обстановка під контролем ".

Вбивство мафіозо допоможе ще більше стабілізувати обстановку, так як "чим менше бандитів, тим краще для суспільства", додав виходець зі спецслужб.

Злочин на Кухарський в лічені години викликало широкий резонанс. Прізвисько кримінального авторитета Діда Хасана на кирилиці потрапило в світові тренди (десяток найбільш обговорюваних тем) сервісу мікроблогів Twitter, передає РІА Новини" . У цьому списку виявляються тільки ті слова, які згадуються мінімум в 10-20 тисячах повідомлень на годину. А активна аудиторія Twitter у всьому світі налічує більше 200 мільйонів чоловік.

Замах 2010 року і боротьба кланів

Аслан Усоян, зареєстрований офіційно в Петербурзі, вже ставав мішенню московських кілерів. 16 вересня 2010 року його підстрелили при вході в під'їзд будинку на Тверській вулиці.

Разом з Дідом Хасаном був поранений і його охоронець Артур Баграмян. Кілер стріляв з вікна одного з сусідніх будинків. Усояну вдалося вижити, причому спочатку, з метою безпеки, був розпущений слух про його загибелі.

В обстановці суворої секретності потерпілого мафіозо відвезли в ту ж Боткінської лікарні і прооперували (куля пошкодила кишечник). Кілера, який покидав місце злочину, зняла камера спостереження, проте обличчя його на записи не було видно.

У лікарню до пораненого тоді з'їхалися високопоставлені силовики і бандити. В результаті підстреленого кримінального авторитета охороняли спільними зусиллями близько сотні людей, в тому числі бійці елітних міліцейських підрозділів і спецслужб.

Вже через тиждень присутність бандитів і чекістів в лікарняних покоях так набридло медикам, що вони відправили впливового мафіозо додому - долечиваться. Після цього Дід Хасан і перетворився в добровільного затворника, проявляючи підозрілість і обережність. За деякими даними, навіть його зв'язків і авторитету не вистачило, щоб "бандитські детективи" знайшли організатора замаху. За однією з версій, його хотів убити хтось із найближчого оточення.

Пошуків замовників злочину заважало і те, що в справі вимальовувалося занадто багато версій, оскільки недоброзичливців у Усояна предостатньо, причому не тільки серед конкурентів-мафіозі, але навіть серед бізнесменів і чиновників.

Відомо, що незадовго до нападу Аслан Усоян мав вельми неприємна розмова з приводу будівництва доріг для майбутньої Олімпіади в Сочі. Ці роботи в регіоні виконують фірми, підконтрольні Дідові Хасану, проте в Москві багато з такою ситуацією не згодні.

Крім того, Аслан Усоян вважав своїм головним ворогом злодія в законі Мераба Джангвеладзе, який близький до його давньому опонентові Таріел Оніані на прізвисько Таро. "Клан Усояна вважав, що від цієї людини (Джангвеладзе) виходить потенційна небезпека, фактично йому винесено смертний вирок", - зазначали раніше в правоохоронних органах.

Втім, в правоохоронних органах також існує версія, що замах на Тверській було інсценуванням самого Діда Хасана.

За деякими даними, з кінця 1980-х років Аслан Усоян контролював злочинні угруповання як в Росії, так і за її межами. За відомостями преси, основні доходи кримінальної імперії Усояна були пов'язані з незаконним гральним бізнесом, обігом наркотиків і зброї, а також видобутком природних ресурсів.

Останній замах на Аслана Усояна в правоохоронних органах порівнюють з вбивством його друга - злодія в законі і "батька російської мафії" В'ячеслава Іванькова на прізвисько Япончик. той отримав смертельне поранення на північному заході Москви в липні 2009 року за схожих обставин.

"В обох випадках кілер був професіоналом високого класу", - зазначає джерело "Інтерфаксу" в силових структурах.

В'ячеслава Іванькова поранив снайпер 28 липня 2009 року, коли кримінальний авторитет виходив з ресторану "Тайський слон" на Хорошевському шосе. Вбивця обладнав замасковану вогневу точку в "Газелі", припаркованій через дорогу. Лікарі кілька місяців боролися за життя злодія в законі, але 9 жовтня 2009 він помер.

Як стверджують в правоохоронних органах, і Дід ​​Хасан, і Япончик деякий час назад вступили в конфлікт з кланом грузинських злодіїв в законі на чолі з Таріелом Оніані. За даними джерела, Дід Хасан навіть присягнувся помститися за убитого в 2009 році Япончика. "В результаті в Іспанії і Франції були здійснені замовні вбивства причетних до протиборства злодійському клану, а лідер цього клану заарештований в Підмосков'ї і відправлений за ґрати і звинувачений у вимаганні ", - зазначив співрозмовник" Інтерфаксу ".

Аслан Усоян народився 24 лютого 1937 року в Тбілісі, і перший вирок почув у 19 років за опір співробітникам міліції. У 1959 році він отримав 5 років за грабіж, але вийшов з УДО. У 1966 році Усоян знову засуджений за спекуляцію. Саме під час цього терміну він і був "коронований", а згодом вийшов на свободу з УДО.

У 1994 році Усоян влаштувався в Санкт-Петербурзі, куди його нібито запросив місцевий авторитет Костянтин Яковлєв, відомий як Костя Могила.

У 1998 році на Діда Хасана було скоєно замах в Сочі, але тоді кілер промахнувся. Після другого замаху в Москві, коли Усоян лише дивом уникнув смерті, він посилив охорону, постійно міняв автомобілі під час переміщень, а на роботу в службу безпеки навербував вихідців з правоохоронних органів.

У мафії своя "стабільність": Дід Хасан встиг підготувати наступника

Після замаху 2010 року Аслан Усоян всерйоз задумався про долю своєї кримінальної імперії після його смерті. Злодій в законі зробив ставку на родичів з числа курдів-єзидів. А в спадкоємці він вибрав собі племінника - Дмитра Чантурія по кличці Мирон.

Чантурія народився в 1981 році в Грузії, а до 2004 року настільки освоївся в кримінальному світі, що мафіозний дядько призначив його "смотрящим" по Ярославській області. У тому ж році столичні оперативники затримали Мирона разом з іншим родичем Діда Хасана - Юрієм Усояном. У них виявили наркотики, але "авторитети" відбулися умовними термінами.

У 2005 році УВС Ярославської області порушило проти Мирона справу за підробку документів, і його навіть оголосили в розшук. Але відправки в колонію Чантурія знову уникнув.

Після того, як восени 2010 року на Діда Хасана було скоєно замах, він терміново переклав свого племінника з Ярославської області в підмосковний Дедовськ і став поступово вводити в курс справ. Чантурія став спілкуватися з усіма підконтрольними клану бізнесменами, веде переговори з іншими злодіями в законі і так далі.

Відомо, що Мирон дуже не любить доводити конфліктні ситуації в мафіозному світі до відкритого протистояння, вважаючи за краще вирішувати спірні питання шляхом переговорів. Через це навіть затяті опоненти Усояна відносяться до нього лояльно. Але при цьому вважають його вискочкою, так як за плечима у Мирона немає жодної "відсидки".

Мирон розуміє, що в гангстерської війни йому уготована ключова роль. Тому з недавніх пір він теж оточив себе великою групою охоронців, писало на початку місяця агентство "Росбалт" .

Самого Аслана Усояна охороняли останнім часом більше десяти охоронців. Коли він бував в улюблених ресторанах "Босфор" (штаб-квартира Мирона) і "Старий фаетон" (штаб-квартира самого Діда Хасана), навколо його столика будувалося ціле оточення з гангстерів.

Найбільш вірних прихильників Усоян "розставив" і в регіонах: в Краснодарському краї "вирішував питання" Юрій Усоян (Юра Лазаревський), в Свердловській області - ще один племінник Діда Хасана Темурі Мірзоєв (Тимур Свердловський), а в Казахстані - курд-езіди Гаді Калоян (Оніко, коронований влітку 2012 року).

На думку оперативників, єдиний, хто може скласти Мирону серйозну конкуренцію в боротьбі за лідерство, це "законник" Захарій Калашов (Шакро молодий). Але до 2013 року він відбуває термін в Іспанії за відмивання грошей. Також його екстрадиції вимагає Грузія, де Калашов заочно засуджений на 18 років за викрадення і вбивство бізнесмена Алекса Крейна.

Крім того, противником Калашова є ще один наближений Діда Хасана - злодій в законі Лаша Шушанашвілі.

Поки інтереси Шакро в Москві захищає його колишня дружина Донара. За словами оперативників, вона особисто бере участь в деяких "сходках" гангстерів і приїжджає на "стрілки" в лімузині з "промовистою" держномером "В ... ЗР".

"Азербайджанський слід"

Останнім часом для Усояна наростала потенційна загроза з боку молодого клану Джемо Микеладзе (Джемо) і Ровшана Джанієва (Ровшан Лянкарянскій).

Кримінальна кар'єра Ровшана почалася в 1996 році, коли він прямо в залі суду розправився з убивцею свого батька. Відбувши термін, він почав стрімко просуватися по ієрархічній драбині злочинного світу. Зараз він вважається одним з найбагатших "законників".

Ровшан хоче об'єднати під своєю владою азербайджанських "авторитетів", але багато хто з них (Бахиш Алієв на прізвисько Ваха, Надир Саліф на прізвисько Лота Гулу і Юсиф Алієв, відомий як Юска Шамкірскій) входять в клан Усояна. З 2009 року Джанієв намагається витіснити азербайджанських ставлеників Хасана з оптового ринку зелені в Москві. У цій війні вже вбито близько 20 гангстерів, в основному з клану Ровшана.

У тому ж 2009 році у Джанієва виникла проблема через одного Хасана - Япончика. В'ячеслав Іваньков вирішив взяти під контроль в Підмосков'ї виробництво і збут сухих бетонних сумішей. При цьому більшість роздрібних і оптових будівельних ринків перебували у віданні бандитів, близьких до Ровшану. В середині літа на "сходці" сторони не дійшли згоди, і незабаром Япончик отримав кулю.

Восени 2010 року Ровшана затримали на Україні з підробленим паспортом, і тоді він доручив свою кримінальну імперію підручному Вагифу Туканова. Вже у вересні 2010 року туканами був убитий, а через два тижні на Тверській поранили і самого Діда Хасана.

У квітні 2012 року кілер застрелив азербайджанського "авторитета" Ільгара Джабраїлова на прізвисько Данабаш. За словами оперативників, він виконував вкрай важливу роль в клані Усояна, так як відповідав за безпеку і курирував в клані азербайджанське напрямок. Тепер Дід Хасан став здогадуватися, що його головний ворог саме Ровшан Джанієв, а не Таріел Оніані.

Незабаром у кримінальній спільноті поширилася "малява" (послання), яке підписали і розвезли по колоніям більше 30 злодіїв в законі (в тому числі 10 азербайджанських) з клану Усояна. Там було написано, що рішенням "кримінальних генералів" Лянкаранскій остаточно і безповоротно позбавлений титулу "злодія в законі".

Однак до цього часу "розстрига" Ровшан вже заручився підтримкою близько сотні "законників", включаючи Джемо Микеладзе і Мераба Джангвеладзе.

В кінці 2012 року в Стамбулі люди Ровшана вистежили в Стамбулі і побили до напівсмерті Бахиша Алієва.

Сам Ровшан зараз проживає в ОАЕ, де влаштовує "сходки об'єднаної опозиції гангстерів". На одній з них, що відбулася 10 грудня, було "короновано" відразу 16 мафіозі, яким належить брати участь у війні з кланом Діда Хасана.

Усоян ж за рік поповнив ряди свого клану як мінімум на 26 осіб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация