NEWSru.com :: Кадиров більше не хоче збільшувати Чечню, оскаржуючи кордон з Інгушетією

Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров відкинув твердження про спроби змінити адміністративний кордон між Чечнею і Інгушетією
У неділю, виступаючи в райцентрі Ачхой-Мартан на урочистому відкритті мечеті імені Шейха Батал-Хаджі Белхороева, приуроченому до святкування дня народження пророка Мухаммада, він зазначив, що "чеченський і інгушський народи єдині, і так буде завжди"
Про конфлікт між сусідніми республіками знову заговорили після вторгнення чеченських силовиків в інгушське село Аршти: туди в'їхали сотні озброєних людей на БТР і військових "Уралах" і побили інгушських правоохоронців

Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров відкинув твердження про спроби змінити адміністративний кордон між Чечнею і Інгушетією. Словесна перепалка між лідером Чечні і президентом Інгушетії Юнус-Беком Євкуровим стала одним з найсерйозніших політичних конфліктів весни 2013 року. Євкуров тоді вилаяв "безсовісного" Кадирова за вторгнення чеченських силовиків на територію Інгушетії, а Кадиров пригрозив, що той відповість за свої слова якщо не сьогодні, то завтра . Тепер в знак примирення гостям з Інгушетії в Чечні подарували волосся пророка Мухаммеда.

У неділю, виступаючи в райцентрі Ачхой-Мартан на урочистому відкритті мечеті імені Шейха Батал-Хаджі Белхороева, приуроченому до святкування дня народження пророка, Рамзан Кадиров зазначив, що "чеченський і інгушський народи єдині, і так буде завжди", передає ІТАР-ТАСС.

"Будь-які розмови про спроби силовими методами змінити кордон між Чечнею і Інгушетією носять провокаційний характер. Немає на світі причин, які можуть внести розбрат між нашими народами", - додав Кадиров.

Офіційний сайт глави Чечні , Інформуючи про відкриття мечеті, повідомляє, що на церемонію "прибула представницька делегація духовенства і жителів Інгушетії". Також сайт повідомляє, що "Кадиров в знак зміцнення братніх відносин між чеченським і інгушським народами підніс ... для народу Інгушетії священну реліквію - волосся Пророка Мухаммада (Мир йому)".

Прикордонний конфлікт всередині Росії

Про конфлікт між сусідніми республіками знову заговорили після вторгнення чеченських силовиків в інгушське село Аршти : Туди в'їхали сотні озброєних людей на БТР і військових "Уралах" і побили інгушських правоохоронців.

При цьому історія протиріч з приводу кордонів між владою Чечні і Інгушетії йде корінням в радянські роки. Нинішній етап територіального конфлікту почався в кінці серпня 2012 року. Тоді глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що має намір обговорити на федеральному рівні питання про встановлення адміністративного кордону з Інгушетією (між двома російськими республіками на карті кордон не позначений). Спочатку Кадиров претендував на два райони - Сунженський і Малгобекського, які складають дві третини Інгушетії.

В кінці січня 2013 року в головному друкованому органі Чечні - газеті "Вести республіки" - був опублікований підписаний главою Чечні закон, відповідно до якого ряд населених пунктів Сунженського району Інгушетії переходить під юрисдикцію ЧР, в тому числі і село Аршти.

"Вторгнення" з боку Чечні - це провокація, пов'язана з територіальними претензіями сусіда і покликана роздути конфлікт, заявив глава Інгушетії Євкуров, коментуючи візит чеченських силовиків в Аршти.

Кадиров, в свою чергу, звинувачував сусіда в конфлікті між народами і повідомив, що той відповість - "сьогодні або ж завтра" (варто нагадати і такому про дріб'язкової, на перший погляд, межреспубликанском подію, як недавня пропажа собаки Кадирова: пес зник з території резиденції глави Чечні і через кілька годин після оголошення "тривоги" в Instagram виявлений на території Інгушетії; як вівчарка виявилася в сусідньому регіоні, залишилося загадкою).

В середині травня Євкуров оголосив, що конфлікт вичерпано . У липні він попросив президента Путіна про дострокову відставку з поста президента Інгушетії, а в вересні був знову призначений на цей пост регіональним парламентом .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация