NEWSru.com :: За білоруським ТБ показали інтерв'ю Саакашвілі. Росія готується помститися (ВІДЕО)

Білоруське телебачення напередодні ввечері показало обіцяне ексклюзивне інтерв'ю президента Грузії Михайла Саакашвілі, яке він дав спеціальному кореспондентові Агентства теленовин Денису Кур'янову
У п'ятницю о 19:30 на телеканалі в рамках програми "НП. Розслідування" буде показаний фільм про режим Олександра Лукашенка "Хрещений батька-2"

Білоруське телебачення напередодні ввечері показало обіцяне ексклюзивне інтерв'ю президента Грузії Михайла Саакашвілі, яке він дав спеціальному кореспондентові Агентства теленовин Денису Кур'янову. Головною темою бесіди стали складні взаємини Москви і Тбілісі. Як зізнався грузинський лідер, він не розуміє, чого хоче від нього Росія.

Своєрідною відповіддю Москви на зближення Білорусі і Грузії повинен стати фільм про режим Олександра Лукашенка "Хрещений батька-2" : Його покажуть в п'ятницю по телеканалу НТВ. перша картина "Хрещений батько" образила і обурила білоруську владу.

У показаному в ефірі Першого каналу білоруського телебачення інтерв'ю президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що йому незрозуміла позиція Росії щодо його країни, повідомляє "Інтерфакс" . "Важко зрозуміти, що вони хочуть. Ми весь час хотіли піти їм назустріч", - заявив Саакашвілі. За словами президента, коли Грузія зробила кроки до зближення, Росія захотіла ще більше.

- Повний ВІДЕО інтерв'ю Саакашвілі білоруському ТБ
- В "Хрещеному батькові" Лукашенко звинуватили в організації вбивств своїх політичних супротивників
- Саакашвілі і Лукашенко зустрілися в Криму
- Саакашвілі про нещирість російської влади: ембарго оголошують, але вино п'ють
- Про людожерів і 90-х роках
- У Грузії і Білорусії один шлях: зближення з ЄС
- Гризлов: "для Росії Саакашвілі - ізгой, ніяких відносин з ним бути не може"

На думку Саакашвілі, позиція Росії щодо Грузії включає елементи шантажу. "Ви поміняйте свою поведінку, виконайте всі наші вимоги, а потім ми подивимося", - така позиція, за поданням Саакашвілі, у Росії по відношенню до Грузії. "Ми відмовляємося робити вибір між поганим і гіршим, ми хочемо робити вибір між хорошим і кращим", - заявив Саакашвілі, міркуючи про відносини між двома країнами. Щодо одного з найгостріших питань - визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії - Саакашвілі зауважив, що "Росія прекрасно знає, що ми існуємо в колишніх кордонах".

Михайло Саакашвілі розраховує, що Білорусь не визнає незалежність Південної Осетії і Абхазії. "Думаю, Білорусь вчинить мудро", - зазначив грузинський лідер. Президент Грузії зазначив, що раніше група білоруських парламентаріїв відвідала Південну Осетію і Абхазію, поспілкувалася з жителями цих республік. Саакашвілі також заявив про те, що, за його відомостями, Росія тисне на Білорусь у питанні визнання, що відокремилися. "Були натяки, що Росія дуже сильно натискала, думаю, і продовжує натискати на Білорусію з тим, щоб було визнання цих, як вже світ говорить, окупованих Росією наших територій", - сказав він.

В інтерв'ю Саакашвілі не тільки розкритикував позицію російського керівництва, але і повідав про свою любов до російського народу і російської культури. На його думку, тривале відчуження між двома країнами може призвести до того, що в Грузії не знатимуть про існування Росії. Грузинський лідер при цьому нарік, що через політику, яка заводить в глухий кут, він "вже має свого сина примушувати вивчати російську мову".

Саакашвілі про нещирість російської влади: ембарго оголошують, але вино п'ють

В інтерв'ю Саакашвілі зазначив, що, незважаючи на різні періоди, коли потрібно було підтримувати один одного, Білорусія завжди підтримувала Грузію. Зокрема, білоруси не відмовлялися від експорту грузинських товарів. Як уїдливо зауважив грузинський лідер, коли Росія оголосила ембарго на експорт грузинської продукції, і він їздив на саміт СНД у Мінську, там підносили грузинську мінеральну воду і вино на банкеті, яке "російські керівники з великим задоволенням пили".

Саакашвілі, кажучи про хороших відносинах між Грузією і Білоруссю, нагадав, що між Тбілісі і Мінськом "зараз пряме авіасполучення, найінтенсивніше", повідомляє білоруський портал Tut.by .

Як відзначають експерти, останнім часом президент Білорусі Олександр Лукашенко зблизився з грузинським колегою. Так, минулого тижня два лідери несподівано провели зустріч в Криму. На Україну Лукашенко і Саакашвілі прибули на святкування 60-річчя від дня народження президента України Віктора Януковича, причому главу грузинської держави на урочистості не запрошували. Як відзначають спостерігачі, Лукашенко і Саакашвілі навіть заговорили в схожому стилі , Використовуючи одні й ті самі висловлювання щодо Росії і декларуючи відмову "повзати на колінах" перед Москвою.

Про людожерів і 90-х роках

Саакашвілі в інтерв'ю Радіо Свобода заявив, що він дивився критичні передачі російських телеканалів про Білорусь, маючи на увазі перший фільм "Хрещений батька", показаний по НТВ на початку липня. Він висловив здивування, що "будь-які звинувачення сиплються, мало не в канібалізмі", з "тієї країни", де вбили журналістку Анну Політковську і правозахисницю Наталію Естемірову .

"Раптом виявили, що в 90-х роках людоїди народилися в Мінську, - з іронією зауважив з цього приводу Саакашвілі. - Звичайно, це сумно і абсолютно певний присмак має. Присмак пропагандистської війни. Думаю, що це нічого не пройде".

Як зазначив грузинський лідер, йому дуже важко зрозуміти, чому Білорусь стала проблемою для Росії, і дуже важко пояснити, чому згадали про 90-х роках.

У Грузії і Білорусії один шлях: зближення з ЄС

За словами Саакашвілі, у грузин величезна симпатія до білоруського народу. "Якщо є європеїзований народ - це Білорусь, звичайно", - вважає Саакашвілі. "Білорусь і є Європа. Просто треба інтегруватися, є багато перепон на цьому шляху, багато непорозумінь, багато речей, звичайно, треба переоцінити". Як вважає грузинський лідер, інтеграція в будь-якому випадку відбудеться.

Саакашвілі в інтерв'ю також заявив, що не бачить і для Грузії іншого шляху, крім зближення з Євросоюзом. "В Європі теж не все ідеально. Я б не став ідеалізувати. Ми прекрасно знаємо - там є різні інтереси і оцінки, іноді такий пихатий підхід. Але з іншого боку, а яка альтернатива?" - заявив президент Грузії.

Як упевнений Саакашвілі, протягом найближчих двох років Грузія домовиться з ЄС про безвізовий режим. "Крім того, ми зараз переходимо на переговори про режим вільної торгівлі. Десь пару років займе те, щоб товари рухалися вільно", - зазначив він. Як вважає Саакашвілі, ЄС не варто боятися Грузії, до того ж його країна історично пов'язана з Європою.

Викриття Лукашенко продовжаться у фільмі "Хрещений батька-2"

У п'ятницю о 19:30 на телеканалі в рамках програми "НП. Розслідування" буде показаний фільм про режим Олександра Лукашенка "Хрещений батька-2". Анонс фільму будується на відомій фразі: "Все, що ви хотіли знати про Лукашенка, але соромилися запитати".

Перший документальний фільм "Хрещений батько" був показаний на НТВ 4 липня 2010 року. У ньому йшлося про вбивства опозиціонерів у Білорусі і фактично стосовно Лукашенка були висунуті звинувачення в злочинному усуненні його політичних супротивників. У програмі "Надзвичайна подія" був показаний фільм про дивну смерть віце-спікера Верховної Ради Білорусі Геннадія Карпенка. У картині також описувалися історії викрадень і вбивств колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Захаренка, віце-спікера Верховної Ради Віктора Гончара, журналіста Дмитра Завадського, бізнесмена і громадського діяча Анатолія Красовського.

У фільмі також говорилося, що Росія віддавала мільярди на підтримку режиму Лукашенка. Наводилися також висловлювання білоруського президента про те, що він хвалить Гітлера і збирається орієнтуватися на Німеччину 1930-х років в плані державного устрою. У самій Білорусії фільму не показали. Білоруське керівництво і дипломати заявили, що, на їхню думку, за фільмом стоїть вище керівництво Росії. Як вважають політологи, подібний "чорний піар" пов'язаний з прийдешніми виборами президента Білорусії, і російська влада натякає, що більше не збираються підтримувати Лукашенко.

З викриттями Лукашенко днями виступив і англомовний канал Russia Today , Назвавши бєларуського лідера "останнім диктатором Європи".

Гризлов: "для Росії Саакашвілі - ізгой, ніяких відносин з ним бути не може"

Білоруські експерти в зв'язку з інтерв'ю Саакашвілі по білоруському ТБ говорять про пошуки Лукашенко опори за межами Білорусії в зв'язку з остаточно зіпсувати відносини з Москвою.

як пише "Независимая газета" , Так, на думку керівника мінського аналітичного центру "Стратегія" Леоніда Заіко, Лукашенко розуміє, що Кремль і особисто Путін зроблять все, щоб усунути його з влади. З цієї причини, за оцінкою політолога, білоруський лідер робить ставку на нових друзів і нові союзи, при цьому особливо не вибираючи. Саме тому, на думку експертів, з'явилися лідер Венесуели Уго Чавес і Саакашвілі.

Лукашенко до виборів треба впливати на електорат, зазначає експерт. Адже згідно з опитуванням, проведеним в травні, його підтримують за все 55-57% виборців, в той час як раніше за нього голосували понад 70%.

Лідер опозиційної Громадянської партії Білорусії Олександр Лебедько вважає, що зараз Лукашенко важливо знайти підтримку реформаторів і створити коаліцію на пострадянському просторі проти Росії. Зроблена раніше Лукашенко ставка на Курманбека Бакієва, якого він дав притулок після держперевороту в Киргизії, не виправдала себе. Після серії викриттів зловживання сім'єю Бакієва навіть білоруські чиновники стали негативно ставитися до вирішення Лукашенко дати притулок Бакієву.

Провідний спеціаліст московського Центру Карнегі Олексій Малашенко вважає показане інтерв'ю Саакашвілі відповіддю Лукашенко Москві після показу викривальних матеріалів, так як білоруси навряд чи можуть створити щось Антипутінський або антімедведевское. Лукашенко устами Саакашвілі сказав те, що сам не може сказати, вважає експерт.

Напередодні спікер Держдуми Борис Гризлов висловив свою думку про інтерв'ю Саакашвілі. "Ті, хто надає можливість Саакашвілі відчувати себе президентом, в тому числі в іншій країні, приймають рішення, які не можуть вплинути на поліпшення відносин з Росією", - заявив Гризлов. Спікер додав, що для Росії грузинський лідер - "ізгой", а також зазначив, що "будь-яке поліпшення відносин з Грузією може бути тільки в тому випадку, якщо президентом в цій країні буде інша людина".

Але з іншого боку, а яка альтернатива?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация