NEWSru.com :: США ввели санкції проти трьох російських компаній

США ввели санкції проти трьох російських компаній
Ці компанії звинувачуються в причетності до поставок військових технологій країнам, які підтримують тероризм
Зокрема, "спонсором тероризму", за визначенням держсекретаря США, є Сирія

Сполучені Штати ввели санкції проти трьох російських компаній, звинувачуючи їх у причетності до поставок військових технологій країнам, які підтримують тероризм, повідомляє "Інтерфакс".

Як стало відомо в п'ятницю, державний департамент включив в "чорний список" Тульське інструментальне конструкторське бюро, Державне науково-виробниче підприємство "Базальт" і Авіаційне підприємство ╧ 168 в Ростові-на-Дону.

Деталі поки невідомі.

Керівництво тульського ФГУП "КБ приладобудування" вважає необґрунтованими звинувачення США

Керівництво тульського ФГУП "КБ приладобудування" вважає необґрунтованими звинувачення США в постачаннях військових технологій до країн, що підтримують тероризм, повідомляє РІА Новини" .

Про це заявив в п'ятницю перший заступник генерального директора цього підприємства Василь Грязев. "Все поставки озброєнь за кордон здійснюються відповідно до міжнародних угод і обмеженнями ООН", - підкреслив він.

В "КБ приладобудування" відзначають, що подібне включення до "чорного списку" ніяк не відіб'ється на економічному стані підприємства. "Подібне вже було два роки тому, і все санкції в кінцевому підсумку були скасовані", - заявили в керівництві КБ.

Керівник "Базальту" заявив, що включення Держдепом США його підприємства в "чорний список" є актом недобросовісної конкуренцією

Включення Держдепартаментом США російського державного науково-виробничого підприємства "Базальт" в "чорний список" нібито за "поставки військових технологій країнам, які підтримують тероризм", не має підстав і продиктовано недобросовісною конкуренцією, вважає генеральний директор цього підприємства Володимир Кореньков. Про це він заявив сьогодні, коментуючи звинувачення американської сторони у співробітництві з "спонсорами тероризму".

"Наше підприємство випускає і поставляє на світовий ринок широкий спектр військової продукції. Однак право на продаж належить виключно державі, і вся реалізація продукції за контрактами здійснюється тільки" Рособоронекспортом ". Жорсткий державний контроль за експортними поставками виключає будь-яке співробітництво з країнами, що мають сумнівну репутацію, "- підкреслив він.

Генеральний директор вважає, що рішення держдепу не спирається на попереднє вивчення питання за участю російської сторони. "Представники США могли переконатися, побувавши в Росії, що" Базальт "не має якихось зв'язків зі" спонсорами тероризму ". Однак держдеп прийняв рішення без попередніх консультацій, ігнорувавши тим самим думку російської сторони," - сказав Кореньков.

Відповідаючи на питання про можливу помилку у визначенні географії поставок продукції "Базальту", гендиректор підкреслив, що на світовому ринку озброєнь після руйнування СРСР з'явилося багато недобросовісних конкурентів, що випускають військову продукцію під маркою колишніх радянських підприємств.

"На міжнародних виставках наші фахівці неодноразово зустрічалися з продукцією Пакистану, Болгарії, Румунії та інших країн, які випускають озброєння під нашою маркою. Однак міжнародне законодавство має білі плями, і у" Базальту ", як і інших російських підприємств, немає можливості змусити іноземних виробників припинити випуск такої фальсифікованої військової продукції, "- підкреслив він.

Інформація про введення США санкцій проти трьох російських підприємств може бути сигналом про те, що Америка більше не потребує підтримки Росії

Інформація про введення США санкцій проти трьох російських підприємств може бути сигналом про те, що Америка більше не потребує підтримки Росії, заявив РІА Новини" заступник директора Інституту США і Канади Віктор Кременюк.

"Вони домоглися чого хотіли в Афганістані, зараз планують операцію в Перській затоці, і їм підтримка Росії не потрібна", - додав він. Однак Кременюк не виключає і другого варіанту, "коли одне відомство не знає, що робить інша, що є типовою ситуацією для бюрократії".

Як повідомляють інформаційні агентства, Державний департамент США включив до свого "чорного списку" і ввів санкції проти Тульського інструментального конструкторського бюро, Державного науково-виробничого підприємства "Базальт" і Авіаційного підприємства ╧ 168 в Ростові-на-Дону. На думку американського зовнішньополітичного відомства, ці російські компанії "причетні до поставок військових технологій до країн, які підтримують тероризм".

Кременюк вважає, що Росії і США треба домовлятися з питання поставок військових технологій, так як до сих пір ця сфера взаємовідносин двох країн не відрегульована. "Позиції обох сторін непримиренні. Росія не хоче узгоджувати подібні питання з США. Ми не приховуємо, що у нас є близькі військово-технічні зв'язки з цілим рядом країн, які в США не люблять. Ми поставляємо цим країнам обладнання і, напевно, озброєння, і не бачимо в цьому нічого поганого ні для себе, ні для інших, так як робимо все гласно, без порушення домовленостей ", - пояснив Кременюк.

Москва заявила про неправомірність дій США

Москва заявляє про неправомірність і про рішучу неприйнятті санкцій, введених США проти трьох російських оборонних підприємств. Про це ввечері в п'ятницю заявив заступник офіційного представника МЗС РФ Борис Малахов.

За його словами, 4 вересня американська сторона офіційно проінформувала МЗС Росії про введення санкцій проти трьох російських оборонних підприємств: Державного унітарного підприємства "КБ Приладобудування", Федерального державного унітарного підприємства "Базальт" і Акціонерного товариства "Роствертол", мотивуючи цей крок поставками російської військової техніки в Лівію, Сирію і Судан.

12 вересня в МЗС Росії був прийнятий старший заступник держсекретаря США Джон Болтон, якому було вказано на неправомірність таких дій. "Наш демарш був доведений до американської сторони і по інших каналах", - зазначив Малахов.

"У нас викликає особливий подив, що такий необгрунтований крок зроблено нашим партнером по антитерористичній коаліції", - підкреслив російський дипломат.

Він нагадав, що ніяких рішень міжнародного характеру, що забороняють або обмежують постачання озброєнь до Лівії, Сирії або Судан, не існує. "Військово-технічне співробітництво Росії з цими країнами є абсолютно легітимним, більш того, воно має дуже обмежений характер", - вказав Борис Малахов.

За його словами, Росія здійснює експорт озброєнь, виходячи зі своїх національних, в тому числі економічних інтересів, повідомляє РІА Новини" . МЗС Росії, інші російські відомства в зв'язку з цим вживають належних заходів для захисту прав і інтересів російських підприємств, які здійснюють ВТС з іноземними державами, сказав він.

Крім того, Російська Федерація в цілому проводить "відповідальну політику в області передачі озброєнь і строго дотримується положень Статуту ООН, всі резолюції Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, Керівні принципи ООН щодо міжнародних поставок зброї від 6 грудня 1991 року, а також всі свої зобов'язання в рамках міжнародних режимів нерозповсюдження та експортного контролю ", - уклав Борис Малахов.

ДОВІДКА

Тульське інструментальне конструкторське бюро

Тульське КБ приладобудування - одне з найбільших підприємств з виробництва звичайних озброєннях.

ГУП "Конструкторське бюро приладобудування" виробляє протитанкові і артилерійські комплекси, зенітне, стрілецько-гарматне озброєння, спортивно-мисливську зброю.

Серед випускається зброї автомати Калашникова, спеціальні автомати АС, гвинтівки снайперські, карабіни, керовані ракети, пускові установки, гранатомети.

До 2010 року тульську державне унітарне підприємство "Конструкторське бюро приладобудування" (КБП) буде перетворено в корпорацію "Високоточна зброя".

Як повідомив журналістам генеральний директор підприємства Аркадій Шипунов, найближчим часом президент Росії підпише указ про перетворення тульського КБП в корпорацію. До її складу планується включити 12-15 підприємств, в основному оборонних, які протягом багатьох років активно співпрацюють з "КБ приладобудування" в розробці нових зразків озброєння.

За словами Шипунова, корпорація буде не тільки створювати нові зразки озброєння, а й поповнювати і модернізувати наявні види військової техніки. З цією метою з 25 до 42% збільшується державне фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт для створення нових технологій. Податкові надходження корпорація буде залишати в регіонах, де базуються її підприємства.

У рейтингу 100 найбільших світових виробників і експортерів озброєнь за 2000 рік, опублікованому американським тижневиком Defence News, тульську КБП з річним оборотом 90 млн. Доларів зайняло 90-е місце.

Федеральне державне унітарне підприємство "Базальт"

Федеральне державне унітарне підприємство "Базальт" , Створене понад 60 років тому, є одним зі світових лідерів з розробки авіаційно-бомбового озброєння, протитанкових і протидиверсійних морських гранатометним комплексів, мінометних пострілів всіх типів і калібрів та інших видів боєприпасів.

Створений тут майже 15 років тому вперше в світі гранатометний постріл ПГ-7ВР для ураження бронецелей, що мають комбіновану захист, не має зарубіжних аналогів досі.

Створений 40 років тому ручний протитанковий гранатомет РПГ-7 сьогодні знаходиться на озброєнні більш ніж 50 армій світу. Останні модифікації гранатомета ≈ РПГ-7в1 з різними пострілами - дозволяють вирішувати бойові завдання, непосильні будь-якого іншого зброї ближнього бою.

Авіаційний завод в Ростові-на-Дону

Авіаційний завод в Ростові-на-Дону засновано 1 липня 1939 року, в 1992 році він був акціоновано зі зміною назви на ВАТ "Роствертол". В даний час генеральним директором ВАТ "Роствертол" є Борис Слюсар.

ВАТ "Роствертол" серійно випускає два типи вертольотів ≈ важкі транспортні Мі-26 (цивільний варіант Мі-26Т) та їх модифікації, а також бойові вертольоти типу Мі-24/35.

Багатоцільовий вертоліт Мі-26 (Т) не має аналогів в світі, тільки цей вертоліт здатний перевозити вантажі вагою до 20 тонн у вантажній кабіні або на зовнішній підвісці. В даний час Мі-26 є основним важким транспортним вертольотом Міноборони Росії і ряду країн СНД. Його ефективність і надійність оцінена і багатьма країнами далекого зарубіжжя.

Багатоваріантність застосування Мі-26 досягається за рахунок використання широкого спектру додаткового схемного обладнання, що дозволяє швидко трансформувати базовий вертоліт в один з наступних варіантів застосування: десантний, санітарний, протипожежний, паливозаправний.

Під егідою ООН вертольоти Мі-26 працювали в Сомалі, Камбоджі, Індонезії. У 1999-2000 рр., Коли пожежі охопили Європу, ці вертольоти брали участь в їх гасінні.

Вертоліт Мі-26, пропонований ВАТ "Роствертол" турецьким замовникам, за словами його виробників, відповідає всім основним вимогам, що пред'являються потенційним партнером.

При цьому завод готовий максимально задіяти підприємства радіоелектронної та авіаційної промисловості Туреччини для спільного доопрацювання вертольота, а також до співпраці зі створення ремонтної бази на території замовника і передачі технологій ремонту вертольотів.

Також "Роствертол" виробляє багатоцільові ударні вертольоти типу Мі-24/35, які перебувають на озброєнні в російських ВПС і прекрасно зарекомендували себе більш ніж в 20 країнах світу. Вони довели свою надійність в найскладніших бойових ситуаціях. У 1997-2001 роках було підписано цілу низку контрактів з країнами Азії та Африки на продаж і ремонт даного типу вертольотів.

Однією з останніх розробок є вертоліт Мі-35М, який призначений для знищення броньованої техніки, вогневої підтримки сухопутних військ, висадки десанту і евакуації поранених, а також для транспортування вантажів. Особливістю вертольота є те, що він адаптований до роботи в складі збройних сил НАТО, може ефективно виконувати бойові завдання як вдень, так і вночі, виконувати польоти в умовах високогір'я.

Про санкції проти російських організацій

Відомо, що подібні санкції США вводить не вперше. Так, 29 квітня 1999 року Держдеп США опублікував оголошене раніше повідомлення про введення економічних санкцій проти трьох російських організацій під приводом поставки ними "смертоносного військового обладнання" країні, що є, за визначенням держсекретаря, "спонсором тероризму" (малася на увазі Сирія).

Відносно Тульського інструментально-конструкторського бюро, Вольського механічного заводу і ЦНДІ точного машинобудування США заявили, що проводитимуть "політику відмови в наданні всіх видів допомоги". Рішення прийнято на підставі закону про надання допомоги іноземним державам, який передбачає в подібних випадках припинення всіх видів допомоги державі-"порушнику".

Однак у вирішенні держдепу підкреслювалося, що мова йде про відмову в допомозі саме названим трьом організаціям, а допомога Уряду Росії "має важливе значення для національних інтересів США".

Зазначені організації поповнили заснований Мінторгу США з лютого 1998 року "чорний список" сумнівних іноземних користувачів американської високотехнологічної продукції, що експортується в інші країни.

Список регулярно публікується Мінторгу США з метою інформувати американських експортерів про особливі вимоги до постачання комп'ютерів і інших товарів подвійного призначення тим іноземним споживачам, які можуть, на думку США, використовувати їх для розробки зброї масового ураження або для передачі з цією метою іншим країнам. Для поставки цим організаціям комп'ютерів і інших товарів, експорт яких регулюється Мінторгу, американські компанії повинні звертатися за ліцензіями.

У 1998 р в "чорний список" були включені Всесоюзний НДІ технічної фізики (Челябінськ-70), НДІ експериментальної фізики (Арзамас-16) і всі організації, інститути і центри системи Минатома РФ, розташовані в Снєжинську і Кремльова. Причиною цього послужила "несанкціонрованная" продаж американською компанією Silicon Grafics кількох комп'ютерних систем однієї російської лабораторії, яка нібито використовувала їх для комп'ютерної імітації ядерних вибухів.

У лютому 1999 року адміністрація Клінтона оголосила про введення санкцій проти десяти російських інститутів і підприємств, які обвинувачуються в передачі ядерної технології Ірану.

Зазначені санкції вводилися США в односторонньому порядку, з посиланням на національне законодавство, без попередніх консультацій і без подання вагомих доказів щодо осудних російським організаціям порушень.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация