NEWSru.com :: Мінфін США: Путін - корумпований президент

Міністерство фінансів США відкрито звинуватило президента РФ Володимира Путіна в участі в корупційних схемах
За його словами, США "вже багато, багато років" знали про причетність глави російської держави до корупційних схем
Проте, представник мінфіну США зазначив, що Путіну вдалося акумулювати великі багатства

Міністерство фінансів США відкрито звинуватило президента РФ Володимира Путіна в участі в корупційних схемах. Таку заяву в інтерв'ю BBC зробив заступник міністра фінансів США по боротьбі з тероризмом і фінансової розвідки, який відповідає за антиросійські санкції, Адам Шубін. За його словами, США "вже багато, багато років" знали про причетність глави російської держави до корупційних схем.

"Ми бачили, як він збагачує своїх друзів і найближчих союзників і маргіналізує тих, кого він не вважає своїми друзями. Неважливо, чи йде мова про енергоресурсах або інших держконтрактів, він допомагає тим, хто, на його думку, буде йому служити, і виключає тих, хто не буде. Для мене - це картина корупції ", - заявив він.

Шубін відмовився коментувати секретну доповідь ЦРУ від 2007 року, в якому йшлося про те, що стан президента РФ становить більше 40 мільярдів доларів . Проте представник Мінфіну США відзначив, що Путіну вдалося акумулювати незліченні багатства.

Журналісти при цьому відзначають, що прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив BBC, що "жоден з цих питань ... (питання про причетність Путіна до корупційних схем - Прим. NEWSru.com) не потребує відповіді, оскільки вони є чистою вигадкою ".

- Дело "російської мафії", пов'язаної з "оточенням Путіна"
- Друзі президента зі сфери бізнесу - "Ахіллесова п'ята путінізму"
- США розслідують діяльність Путіна в 1990-і
- "Путін - найбагатша людина в світі, поки залишається при владі"

"Кажуть, що він отримують офіційну зарплату від держави в районі 110 тисяч доларів на рік. Однак це не зовсім акуратне заяву про його багатство. Довгі роки він працював над різними способами, щоб замаскувати своє багатство", - продовжив Шубін.

Журналісти BBC відзначають, що вперше в історії офіційні особи США відкрито звинуватили Путіна в прямій причетності до корупційних схем.

Британські та американські ЗМІ вже давно цікавляться темою доходів президента РФ Володимира Путіна і його оточення. На Заході тісний зв'язок російського лідера з бізнес-елітою вважають слабким місцем глави держави, за яким і повинні вдарити санкції, спрямовані на врегулювання ситуації на Україні.

Серія статей британської газети The Times, переклад яких опублікувала InoPressa влітку минулого року, була присвячена питанню фінансового стану Путіна і його найближчого оточення. Журналістам видання стало відомо від високопоставлених американських чиновників, що у Вашингтоні на той момент обговорювався ряд "штрафних заходів проти олігархів з оточення Путіна з їх великими комерційними інтересами".

Дело "російської мафії", пов'язаної з "оточенням Путіна"

У жовтні минулого року стало відомо про те, що в Іспанії наближається до завершення судовий процес над кількома десятками представників організованої злочинності і вихідцями з Росії, яких підозрюють у численних злочинах. Прокурори також стверджують, що їм вдалося простежити зв'язку кримінальних босів, які нібито тягнуться в оточення президента РФ Володимира Путіна.

Іспанська прокуратура просить 146 років в'язниці і 2,7 мільярда євро штрафів для 27 осіб, обвинувачених у кримінальній справі про "російську мафію".

На думку держобвинувачення, кожен з підсудних заслуговує покарання у вигляді п'яти з гаком років ув'язнення, а також штрафу в 100 мільйонів євро. Ймовірних мафіозі звинувачують в участі в організованому злочинному співтоваристві і відмиванні грошей. Також в матеріалах прокуратури йдеться про вбивства, вимагання, незаконний обіг зброї і наркотиків, корупції і погрози.

"Серед цих осіб" є боси російських мафій Геннадіос Петров (так в оригіналі. - Прим. InoPressa) і Олександр Малишев ", - йдеться в статті.

Прокуратура представила своє обвинувальний висновок незабаром після того, як Національна судова колегія "припинила чергову російську маніпуляцію - спробу перенести все попереднє слідство у кримінальній справі в Москву", зазначає іспанська преса.

Нагадаємо, про розслідування злочинів, до яких причетні лідери "тамбовського" ОЗУ Малишев і Петров, вперше повідомили ще в 2008 році. Тоді в ході спецоперації "Трійка" іспанська поліція заарештувала близько 20 підозрюваних, у тому числі росіян. Облави проводилися по всій країні - в Аліканте, на Майорці, в Мадриді, Марбельї, Валенсії, Барселоні і на Балеарських островах. В операції брали участь 400 поліцейських.

А рік потому в пресу просочилася інформація, ніби заарештовані російські мафіозі нібито є "друзями друзів" Володимира Путіна, який обіймав на той момент пост прем'єр-міністра РФ.

У складеному Антикорупційної прокуратурою висновку також згадуються великі зв'язки "тамбовських" з "могутнім оточенням нинішнього російського президента Володимира Путіна", пише El Mundo.

"Петров і Малишев мали в Росії величезний вплив і контроль не тільки на політичному, а й на судовому та військовому рівні. Злодії в законі мали знайомства і можливість впливу в колах міністрів, суддів і високопоставлених військових (генералів і полковників). Відносини з багатьма з них були тісно дружніми ", - йдеться в статті.

Раніше повідомлялося, що Геннадій Петров був одним з акціонерів банку "Росія", нібито тісно пов'язаного з Путіним. У 2008 році Петров був затриманий разом з Малишевим і іншими підозрюваними. Але через два роки його випустили під заставу в один мільйон євро, а в 2012 році Петров отримав дозвіл на тимчасовий виїзд до Росії на лікування. Назад в Іспанію він уже не повернувся. З тих пір Петров числиться в міжнародному розшуку. Аналогічним чином зник від слідства в Росії і спільник Петрова Леонід Христофоров.

Друзі президента зі сфери бізнесу - "Ахіллесова п'ята путінізму"

При цьому журналісти The Times відзначали, що санкції Вашингтона, на відміну від європейських, націлені на старих друзів і близьких соратників президента Путіна. "Ці люди і їх стану - це Ахіллесова п'ята путінізму. Переслідування їх тими способами, які стали можливими завдяки використанню ними міжнародної фінансової системи, - це найкращий важіль впливу Заходу на режим, який опинився несприйнятливим до загальноприйнятої дипломатії і моральним умовлянь", - помічали журналісти.

Політолог Станіслав Бєлковський стверджував в 2007 році, що Путін "контролює" не менше 75% компанії Gunvor (співвласником якої був нині основний акціонер Volga Group Геннадій Тимченко) плюс 37% акцій "Сургутнафтогазу" і 4,5% "Газпрому". І в цілому все активи, які хоч і не належать президенту де-юре, коштують щонайменше 40 млрд доларів. А Путін ними нібито фактично керує і може отримувати дохід.

Незважаючи на всі спростування, Бєлковський наполягав на своїй правоті: "Я ніколи не заявляв, що Путін - власник, він фактично контролює ці активи без чіткого юридичного статусу". Дані він збирав 2,5 року. У тому числі документальні, але які, не уточнює. "Якщо я не правий, ніщо не заважає президенту скористатися цивільним правом і оскаржити всі заяви в суді", - відзначав Бєлковський, додаючи, що готовий і там захищати свою позицію.

"Точний розмір особистого статку Путіна, можливо, ніколи не стане відомим, але в 2007 році ЦРУ, за деякими даними, оцінювало його в 40 млрд доларів. Список спеціально позначених Міністерством фінансів США складається з людей, які, як вважається, діяли в інтересах або підтримували "головного російського державного чиновника", і джерела стверджують, що це вказівка ​​серед інших на Путіна ", - писала газета, нагадуючи, що санкції накладені , Зокрема, на Геннадія Тимченко і Аркадія Ротенберга.

"Найближчі союзники Путіна в цій кризі - його найстаріші і багаті друзі. Їх потрібно ізолювати від глобальної економіки, поки Україна не возз'єднається і поки Росія не піде на повне співробітництво в розслідуванні того, що сталося в останні хвилини польоту MH17 . Жертви цієї катастрофи заслуговують не меншої ", - робить висновок редакція The Times.

Ім'я Тимченко спливло в 2004 році, коли кандидат в президенти Росії Іван Рибкін назвав його і братів Ковальчуків людьми, які відповідають за бізнес Путіна. Тимченко і Путін познайомилися в 1990-е, Тимченко раніше заперечував, що вони були близькі.

Тимченко є основним акціонером Volga Group, однієї з найбільших приватних інвестиційних груп в Росії, що володіє пакетами акцій в 18 компаніях. Основні інвестиції Volga Group: "Новатек", СИБУР, "Трансойл", Група СТГ. Основний актив - 44% акцій нафтотрейдера Gunvor - Тимченко продав в 2014 за день до введення санкцій.

Британська газета нагадувала, яким чином були пов'язані Путін і Тимченко в 1990-і роки. "У 1991 році, коли Путін влаштувався в адміністрацію мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака, Тимченко виїхав до Фінляндії, де став ключовою фігурою в збуті нафти на північному сході Росії і в її експорті. Путін тим часом допомагав новим нафтозбутових компаніям зареєструватися і знайти нерухомість в місті для довготривалої оренди ", - йдеться в статті.

"Чи була вигідна ця політична дружба Gunvor - компанії, заснованої Тимченко в 1997 році? - задаються питанням автори публікації. - І Путін, і Тимченко стверджують, що вони не стосувалися справ один одного, і заперечують, що їх дружба могла приносити фінансовий прибуток обом сторонам ".

"Однак тут існувала взаємозалежність", - стверджують автори матеріалу Бойз і Кравцова. "Їм часто доводилося спілкуватися з ділових питань, - говорив колишній партнер Тимченко, зараз проживає в Лондоні. - Тимченко були потрібні експортні квоти на нафту, і йому був потрібен Путін для вирішення проблем з прокомуністичної адміністрацією Санкт-Петербурга. Там постійно відбувалися рейди податкової поліції ".

"І Кремль, і Тимченко заперечують ці заяви", - зазначало видання.

США розслідують діяльність Путіна в 1990-і

Варто відзначити, що це не єдиний важіль, за допомогою якого американська сторона збирається впливати на політику РФ в умовах української кризи. "У відповідь на російську агресію на Україні США працюють над створенням найбільш повною з коли-небудь існували доказових баз, присвячених тому, як Путін і його наближені робили гроші на контрактах і угодах в Санкт-Петербурзі початку 1990-х", - цитувала InoPressa статтю британського видання влітку 2015 року.

Пошуком такої інформації займаються "підковані в фінансових справах співробітники розвідслужб", відзначається в матеріалі The Times. Як сказало джерело, "дане питання відсунув на другий план всі інші справи Казначейства в області національної безпеки".

Раніше журналісти вже повідомляли про бізнесмена Максима Фрейдзон, якій відомі подробиці ранньої кар'єри Путіна. Підприємець, який в даний час судиться з "Газпромом" і "Лукойлом" в Нью-Йорку, починав свої справи в Петербурзі в 1990-х роках. В інтерв'ю Радіо "Свобода" Фрейдзон повідав про зв'язки з "авторитетними" колегами нинішнього глави "Газпрому" Олексія Міллера, мільярдера Геннадія Тимченко, а також ствердно відповів на питання про зустрічі Володимира Путіна з ватажком "тамбовського" ОЗУ Кумаріним (Барусковим). Той був засуджений за рейдерські захоплення і виправданий за звинуваченнями у вбивстві власника ЗАТ "Санкт-Петербурзький нафтовий термінал" Сергія Васильєва, який також неодноразово згадувався в інтерв'ю.

як нагадує The Times, в судовому позові Фрейдзон, який поданий в США, "близькі союзники президента Путіна звинувачені в рекеті". "У матеріалах судової справи, з якими ознайомилася The Times, стверджується, що в нестабільні роки після розпаду СРСР Олексій Міллер, один з найближчих союзників Путіна, був причетний до незаконного захоплення прибутковою нафтової компанії", - повідомляє журналіст Девід Тейлор. - Також йдеться про те, що ще двоє людей отримали 4% акцій компанії, коли її законні власники були неправомірно викреслені з її документів ".

Згідно позовній заяві Фрейдзон, російські компанії "Лукойл" і "Газпром" нібито "займалися організованого міжнародного злочинного діяльністю", яка спричинила за собою "серйозні фізичні напади" (формулювання газети. - Прим. NEWSru.com). Ці звинувачення заперечуються.

У центрі позову - доля заснованої в 1995 році компанії "Совекс", яка контролювала поставки авіаційного палива в петербурзькому аеропорту Пулково. Фрейдзон, пізніше покинув Росію, був її співвласником. На момент створення "Совекс" Путін керував комітетом із зовнішніх зв'язків мерії Петербурга. "Міллер, який служив в цьому комітеті, - один з тих, хто знаходиться в центрі судового позову. Нині Міллер - голова правління" Газпрому ", - підкреслюється в статті.

Крім того, "в центрі позову" виявився "Олександр Дюков, співробітник з фінансових питань Дмитра Скігіна, ділового партнера Фрейдзон і співзасновника" Совекс ". Нині Дюков - голова правління" Газпром-нафти ".

Як повідомляється в статті, "в позові стверджується, що Міллер і Дюков знали, що Фрейдзон володів часткою в" Совекс ". Міллер спочатку допоміг зареєструвати компанію, Дюков ж в перші роки її існування вів звітність. Але, як стверджується в документах, через десять років, в 2008 році, їх компанії разом з "Лукойлом" "обманним шляхом витіснили" Фрейдзон, позбавивши її законного права власності ".

Путін - найбагатша людина в світі, поки залишається при владі

Влітку минулого року втік з Великобританії до Франції колишній російський сенатор і банкір Сергій Пугачов дав в Ніцці інтерв'ю британській The Guardian , В якому, зокрема, розповів про багатство президента РФ.

Якого розміру досягло стан Путіна через 10 років, Пугачов не впевнене, але зазначив: "Все, що відноситься до території Росії, Володимир Путін вважає своїм. Все -" Газпром "," Роснефть ", приватні компанії. Будь-яка спроба підрахувати не вдасться. Але він найбагатша людина в світі, поки залишається при владі ". А керувати країною, вважає банкір, Путін буде довічно.

Погіршення відносин з російським лідером Сергій Пугачов пояснює своєю незалежністю в той момент, коли Путін очікував, що "все буде плазувати перед ним". "Путін радикально змінився. Він зібрав власну команду, апарат. Я не бачив ніяких перспектив для себе в політиці чи бізнесі, так що вирішив піти", - пояснив він.

Quot;Чи була вигідна ця політична дружба Gunvor - компанії, заснованої Тимченко в 1997 році?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация