NEWSru.com :: "Булава" знову зганьбила Міноборони: її запуск проілюстрували фотографією американської ракети

Російські блогери висміяли Міністерство оборони, яке проілюструвало новина про успішний запуск новітньої ракети морського базування "Булава" фотографією аналогічної американської ракети Trident-2
27 серпня новітній ракетний підводний крейсер стратегічного призначення "Юрій Долгорукий" успішно виконав другий за рахунком випробувальний пуск "Булави"
Вперше пуск "Булави" був здійснений на максимальну дальність з Білого моря в район Тихого океану
За оцінкою деяких експертів, ракетний комплекс "Булава-30" за своїми характеристиками це, по суті, аналог американських ракет Trident-1, які американці вже зняли з озброєння. Вони повністю перейшли на Trident-2 так само, як і Великобританія
"Булава" - це високоточна зброя, вона, як кажуть ракетники, стріляє точно в кілочок

Російські блогери висміяли Міністерство оборони, яке проілюструвало новина про успішний запуск новітньої ракети морського базування "Булава" з атомного підводного ракетного крейсера "Юрій Долгорукий" фотографією аналогічної американської ракети Trident-2. Причому фото запуску ракети США датується 4 грудня 1989 року, пише "Фонтанка" . Після галасу в ЗМІ Міноборони терміново поміняло фотографію на своєму сайті .

Блоггер Євген Шестаков встиг звернутися в відкритому листі до глави Міноборони Анатолія Сердюкова з приводу скандального інциденту. "Репутація Вашого відомства, пане міністре, кинута на землю, розтоптана, обпльована, обоссал, але жива. Підніміть ж її. Обітріть. Підіть на своє рідне сайт і виправте ту безглузду мерзенність, від якої вже другий день хтиво хихикають натовпу заокеанських Обами", - написав він у своєму блозі .

Новина про запуск "Булави" доступна на сайті міністерства, причому проілюстрована вона не тільки фото, але і відеозаписом пуску. А знімок, який був спочатку виставлений до новини, можна також легко знайти в інтернеті. Зокрема, він ілюструє одну з минулорічних статей газети The Guardian .

- ЗМІ підозрюють, що Міноборони приховує невдачі з "Булавою"
- Експерти: Американці вже зняли аналоги "Булави" з виробництва

Нагадаємо, що 27 серпня новітній ракетний підводний крейсер стратегічного призначення "Юрій Долгорукий" успішно виконав другий за рахунком випробувальний пуск "Булави". Вперше пуск "Булави" був здійснений на максимальну дальність з Білого моря в район Тихого океану.

Цей пуск став 16-м за рахунком і другим поспіль, успішно проведеним з борта "Юрія Долгорукого". 12 серпня в державній комісії з проведення випробувань "Булави" повідомили, що до кінця поточного року планується провести максимум два пуски ракети, включаючи залповий. У разі успіху останнього буде прийнято рішення про прийняття стратегічного морського ракетного комплексу Д-30 (ракета і підводний човен) на озброєння ВМФ.

Залповий пуск двох ракет запланований на другу половину жовтня. "При будь-якому варіанті випробувань в разі успішного залпового пуску" Булави "піде рішення про прийняття цього ракетного комплексу на озброєння нашого ВМФ, - підкреслили в держкомісії. -" Юрій Долгорукий "повністю готовий до виконання бойових завдань. Тепер справа за успішним польотом двох ракет" булава "в залповому пуску".

ЗМІ підозрюють, що Міноборони приховує невдачі з "Булавою"

Повідомленнями про успішний запуск ракети "Булава" передувала неоднозначна ситуація з крейсером "Юрій Долгорукий", який 20 серпня вийшов в море, але запуск так і не було оглянуто . Кілька днів коментарів з цього приводу не давали ні Міноборони, ні держкомісія з проведення випробувань підводного корабля і морської стратегічної ракети, ні командування Біломорсько військово-морської бази, ні прес-служба верфі, відзначає "Независимая газета" .

Пізніше "Московський комсомолець" з'ясував, що пуск не відбувся через проблем з підводним човном . При підготовці до старту нібито з'ясувалося, що знеструмлена одна з систем агрегату. Спочатку пуск відклали до 12:00 дня, а потім до ранку неділі. Весь цей час фахівці намагалися усунути несправність, але нічого зробити не змогли.

Заступник генерального директора ВАТ "ПО" Севмаш "- начальник виробництва військової техніки Марат Абіжанов - пояснив подію інакше. За його словами," цей вихід (крейсера) був плановим і передбачався для відпрацювання низки завдань, однією з яких була перевірка захисту основного комплексу при певних позаштатних ситуаціях ". Таким чином, запуск навіть не планувався.

Однак підозріло тривале мовчання після повернення "Долгорукого" змушує ЗМІ сумніватися в офіційній версії і нагадує про схожу історію з заявою колишнього головкому ВМФ адмірала Володимира Куроедова. Коли в 2004 році на очах президента зірвався пуск "Синеви" з підводного човна "Новомосковськ", він оголосив, що "пуск був запланований умовним". Пізніше комісія Міноборони ці слова поставила під сумнів, повідомивши, що пуск повинен був бути реальним, але він зірвався через збій в автоматиці.

Експерти: Американці вже зняли аналоги "Булави" з виробництва

Тим часом, порівнюючи російську ракету з американськими аналогами, експерти констатують відставання РФ. Зокрема, директор Центру суспільно-політичних досліджень Володимир Євсєєв в одному з інтерв'ю "Інтерфаксу" заявив, що слова розробників про те, що "Булава" є великим проривом у створенні балістичних ракет підводних човнів, "досить голослівні і не відповідають дійсності".

"За оцінкою деяких експертів, ракетний комплекс" Булава-30 "за своїми характеристиками це, по суті, аналог американських ракет Trident-1, які американці вже зняли з озброєння. Вони повністю перейшли на Trident-2 так само, як і Великобританія", - сказав Євсєєв.

"Тобто, виходить, - сказав він, - що ми створюємо ракетний комплекс, як би передовою, і в той же час ми по суті створюємо аналог того, що в США вже зняли з озброєння. Тому, я думаю, абсолютно неправильно, коли намагаються перебільшити наші успіхи в цій галузі ", - сказав експерт.

МБР морського базування Р-30 ЗМЗО (РСМ-56) "Булава" - новітня російська триступенева твердопаливна ракета. Вона оснащена шістьма гіперзвуковими маневруючими ядерними блоками індивідуального наведення потужністю по 50 кілотонн, здатними змінювати траєкторію польоту по висоті і курсу і вражати цілі на відстані до 8 тисяч км.

"Булава" - це високоточна зброя, вона, як кажуть ракетники, стріляє точно в кілочок. Круговий ймовірне відхилення від мети її бойових блоків - всього кілька метрів, тому вони можуть прилетіти і в шахтну пускову установку МБР, і на командний пункт військової бази, і на палубу авіаносця. Наявної у "Булави" потужності бойової ступені, доповненої унікальними можливостями подолання існуючих і перспективних систем ПРО, цілком достатньо для вирішення покладених на неї бойових завдань ", - відзначали в держкомісії з проведення випробувань" Булави ".

Штатні носії "Булави" - "Бореі" - спроектовані в санкт-петербурзькому ЦКБ морської техніки "Рубін". При їх будівництві застосовані останні досягнення в області розробки корабельних радіоелектронних засобів, зниженні гучності. Кожен атомохід несе 16 пускових установок МБР "Булава". Підводні човни цього проекту оснащуються спливаючій рятувальної камерою, розрахованою на весь екіпаж. Довжина корпусу АПЛ -170 м, ширина -13,5 м, глибина занурення - 450 м, екіпаж -107 осіб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация