NEWSru.com :: У небі Норвегії з'явився дивний світиться портал, військові звинувачують "російську ракету". Можливо, це навіть "Булава"

Жителі північної частини Норвегії в середу рано вранці стали свідками незвичайного природного явища: високо в небі над містом Тромсе з'явилася величезна спіраль, що світиться
У місцевих ЗМІ з'явилися перші згадки, що б це могло бути. За однією з таких версій, причиною феномена став невдалий запуск "російської ракети"
Дивне світіння з'явилося над горою. Воно являє собою пляму, що розкручується в спіраль, описують очевидці
Деякі з них спробували сфотографувати явище, розміри якого, як стверджується, були більшими Місяця
Тим часом ЗМІ знайшли кілька можливих причин феномену. "Спиралевидная форма (незрозумілого об'єкта) може вказувати на ракету, яка стала обертатися навколо своєї осі - тобто, щось пішло не так під час запуску"
Телерадіокомпанія NRK наводить думку Еріка Тандберг з Норвезького космічного центру. Він каже, що, ймовірно, мова йде про російську ракету, запущену з акваторії Білого моря
Російський флот, за відомостями NRK, спростовує всі подібні припущення. Відповідно до міжнародної угоди, країни зобов'язані повідомляти про подібні запуски
На норвезьких полігонах теж заявили, що не проводили ніяких запусків ракет в останні місяці. Можливо, пуск був здійснений з бази Плесецьк, розташованої в Архангельській області на північному заході Росії
За даними Itromso, перед появою дивної спіралі надійшло повідомлення про запуск в цьому районі ракети з боку Росії. Сигнал надійшов з Білого моря
Це може означати, що ракета була запущена з судна, зазначає газета
Нагадаємо, що влітку цього року Норвегія заявляла, що знайшла у своїх берегів буй-шпигун нібито російського походження

Жителі північної частини Норвегії в середу рано вранці стали свідками незвичайного природного явища: високо в небі над містом Тромсе з'явилася величезна спіраль, що світиться. У місцевих ЗМІ з'явилися перші згадки, що б це могло бути. За однією з таких версій, причиною феномена став невдалий запуск "російської ракети", швидше за все, "Булави".

Дивне світіння з'явилося над горою. Воно являє собою пляму, що розкручується в спіраль, описують очевидці. Деякі з них спробували сфотографувати явище, розміри якого, як стверджується, були більшими Місяця.

Тим часом ЗМІ знайшли кілька можливих причин феномену. "Спиралевидная форма (незрозумілого об'єкта) може вказувати на ракету, яка стала обертатися навколо своєї осі - тобто, щось пішло не так під час запуску", - повідомив виданню Itromso старший радник Норвезького космічного центру Пааль Брекке.

- Військові РФ як раз збиралися запустити ракету "Булава". І не відзвітували
- Ракета, яка не літає (ДОВІДКА)

Телерадіокомпанія NRK наводить думку Еріка Тандберг з Норвезького космічного центру. Він каже, що, ймовірно, мова йде про російську ракету, запущену з акваторії Білого моря. Причому, можливо, мова йде про будь-якої несправності під час запуску. Російський флот, за відомостями NRK, спростовує всі подібні припущення. Відповідно до міжнародної угоди, країни зобов'язані повідомляти про подібні запуски.

На норвезьких полігонах теж заявили, що не проводили ніяких запусків ракет в останні місяці. Можливо, пуск був здійснений з бази Плесецьк, розташованої в Архангельській області на північному заході Росії, заявив представник ракетно-космічного полігону на острові Анней (архіпелаг Шпіцберген).

За даними Itromso, перед появою дивної спіралі надійшло повідомлення про запуск в цьому районі ракети з боку Росії. Сигнал надійшов з Білого моря. Це може означати, що ракета була запущена з судна, зазначає газета.

Нагадаємо, що влітку цього року Норвегія заявляла, що знайшла у своїх берегів буй-шпигун нібито російського походження.

Військові РФ як раз збиралися запустити ракету "Булава". І не відзвітували

російський портал Infox першим припустив, що причиною таємничих явищ в небі над Норвегією могла стати багатостраждальна російська ракета "Булава" , Яка знову зазнала невдалий запуск. Спіральне світіння, можливо, стало наслідком відображення сонячного світла від випливає палива.

"Російська газета" не пов'язує інцидент в Тромсе з "Булавою", але пише, що відбувся контрольний пуск "Булави", який довго і ретельно готували після низки невдач і на який так сподівалися розробники ракети і військові моряки, надій не виправдав.

З обіду і до пізнього вечора середи посадові особи ВМФ і Московського інституту теплотехніки ніяк не коментували відбулося випробування і його результати. Хоча, за даними "РГ", екіпаж підводного човна "Дмитро Донський", ще напередодні вийшов в Біле море, свою роботу виконав без зауважень і повинен був повернутися на базу.

За відомостями інших ЗМІ, 7 грудня "Дмитро Донський" вийшов з Біломорсько військово-морської бази в Северодвінську, і з тих пір про долю випробувань з його участю немає ніяких відомостей. Ймовірно, вони закінчилися невдачею: виникли проблеми з першим ступенем, в результаті чого "Булава" самоліквідувалася над акваторією Білого моря.

Норвезькі ЗМІ в середу висловлюються з повною упевненістю. tv2nyhetene з посиланням на своє джерело в російських військових колах повідомляє, що це дійсно була "Булава", яку знову запустили невдало. Російське посольство в Норвегії до сих пір не підтверджує і не спростовує це.

Відзначимо, що російські офіційні інформагентства в середу цілий день ігнорували тему "Булави" і, що примітно, взагалі нічого не повідомляли про спалахи над Норвегією.

Ракета, яка не літає (ДОВІДКА)

Нагадаємо, шість з 11 випробувальних пусків "Булави" виявилися невдалими. Останній з них - 15 липня, коли ракета самоліквідувалася після нештатного спрацьовування першого ступеня, призвів до відставки розробника - директора і генконструктора Московського інституту теплотехніки Юрія Соломонова.

Основною причиною невдачі тоді назвали збій в роботі газогенератора, що перетворює енергію газів від горіння ракетного палива в електроенергію для систем управління. Ця версія досі перевіряється, проводяться численні дослідження.

За іншою версією, одна з частин ракети виявилася бракованою. Пошкоджену деталь могла потрапити в ракету через відсутність ефективного контролю якості з боку або заводу-виготовлювача, або при безпосередній зборці ракети. Дефектні деталі або агрегати могли потрапити в технологічний ланцюжок виробництва ракети в результаті злочинної недбалості, що розцінювалося тоді деякими (які побажали залишитися невідомими) експертами як диверсія.

Раніше, в грудні 2008 року, невдача спіткала "Булаву" через несправність одного з пиропатронов (пристрою, схожого на динамітну шашку, покликаного в певний момент вибухнути. І відокремити один щабель ракети від іншої).

Вдалими були визнані п'ять запусків. Дванадцяте випробування спочатку було заплановано на 15 жовтня. Однак АПЛ "Дмитро Донський" повернулася з Білого моря, що не провівши пуску. Потім запуск відклали на 24 листопада. У той же день джерело РІА Новини" в оборонно-промисловому комплексі повідомило, що випробування знову перенесено. Воно повинно було відбутися до кінця 2009 року.

"Булава" призначена для озброєння АПЛ проекту 955 (типу "Борей"). До 2015 року Росія планує побудувати вісім таких човнів. "Булава" може нести шість-десять гіперзвукових маневрують ядерних блоків індивідуального наведення загальною масою 1,15 т. Старт ракети похилий, що дозволяє запускати її на ходу підводного човна.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация