NEWSru.com :: Навальний викрив ВТБ в "сумнівні методи", банк відповів різко: це брехливі і сфабриковані звинувачення

У 20-сторінковому документі вказується, що "Група ВТБ" на 75,5% належить державі, так що ВТБ завжди "діє в інтересах президента Володимира Путіна"
Фонд по боротьбі з корупцією Олексія Навального спільно з лондонським Центром з дослідження Росії Товариства Генрі Джексона опублікував доповідь, в якому звинуватив керівництво банку ВТБ в некомпетентності і використанні "сумнівних методів роботи"
Звіт Навального по ВТБ був представлений широкій публіці через кілька днів після того, як в банк провів екскурсію по своїм буровим установкам, розташованим між Оренбургом і Новим Уренгоєм

Фонд по боротьбі з корупцією Олексія Навального спільно з лондонським Центром з дослідження Росії Товариства Генрі Джексона опублікував доповідь, в якому звинуватив керівництво банку ВТБ в некомпетентності і використанні "сумнівних методів роботи". Банк у відповідь звинуватив опозиціонера у брехні і зауважив, що на корупцію слід перевіряти сам антикорупційний фонд опозиціонера. Цікаво, що новий удар по ВТБ Навальний завдав після того, як фінансовій групі начебто вдалося довести неспроможність його звинувачень по "справі про бурових установках" .

"Некомпетентне управління і застосування сумнівних методів роботи, які спостерігаються в" Групі ВТБ "і, зокрема, банку ВТБ, повинні стати предметом заклопотаності інвесторів і всього банківського сектора в зв'язку з потенційною загрозою, яку вони несуть європейському банківському ринку", - говориться в спільному доповіді Фонду по боротьбі з корупцією та Товариства Генрі Джексона , Опублікованому напередодні.

У 20-сторінковому документі вказується, що "Група ВТБ" на 75,5% належить державі, так що ВТБ завжди "діє в інтересах президента Володимира Путіна".

Самопроголошені аудитори ВТБ також звинувачують топ-менеджмент банку в тому, що він нібито приховує від кредитного комітету подробиці про "сумнівних" операціях. Крім того, критики зазнав "Народний IPO" 2007 року, після якого, на думку Навального і його лондонських однодумців, рядові акціонери зазнали серйозних збитків. Крім іншого, документ критикує дії менеджменту ВТБ в процесі переходу під його керівництво Банку Москви. У доповіді також говориться і про "справу бурових установок" "ВТБ-Лізингу".

"Група ВТБ" у відповідь заявила, що звіт Навального містить "брехливі, упереджені і необгрунтовані звинувачення, сфабриковані непрофесіоналами". "На корупцію слід перевірити якраз Фонд по боротьбі з корупцією та Центр дослідження Росії Товариства Генрі Джексона", - цитує Reuters заяву ВТБ.

Екскурсія на вишки

Звіт Навального по ВТБ був представлений широкій публіці через кілька днів після того, як банк провів екскурсію по своїм буровим установкам, розташованим між Оренбургом і Новим Уренгоєм. Захід, нагадаємо, було організовано в результаті тривалої суперечки Навального і керівництва ВТБ про ціни на вишки, нібито навмисно придбані за завищеною ціною. Що, на думку Навального, призвело до розкрадання 150 млн доларів. До того ж, наполягав борець з корупцією, дороге устаткування тепер взагалі "гниє в болотах" без діла.

Злітати на нафтові об'єкти "змучений нарзаном" ВТБ - за визначенням самого опозиціонера - запрошував і недруга-Навального. Але того помандрувати не дозволив СКР . Підсумок для опозиціонера виявився не зовсім вдалим: ряд відвідали бурові установки журналістів спростували його звинувачення на адресу ВТБ. Так, Віктор Борисов ( victorprofessor ) За підсумками прес-туру пише в своєму блозі: "На ділі вся історія виявилася дещо складніше, ніж описується в блозі Олексія Анатолійовича, тому головною метою прес-туру було не тільки показати практично всі бурові установки, а й розповісти схему взаємодії між компаніями цієї угоди ".

За словами блогера, в справі фігурують такі компанії: "ВТБ Лізинг", Classeter, ЗАТ "Іждрілл", ЗАТ "Грант", Well Drilling і ГК "Північна експедиція". У 2007 році, пише Борисов, в "ВТБ Лізинг" звертається Well Drilling з пропозицією про постачання 30 бурових установок, які за контрактом будуть передані в ГК "Північна Експедиція", в якості постачальника була вказана кіпрська Classeter, а вантажоодержувача - ЗАТ "Грант" . Далі він стверджує, що за контрактом вартість кожної бурової установки склала 15 млн доларів, що на той час було ринковою ціною для бурових установок китайського виробництва. Так що сума в 450 млн доларів за весь "комплект" була обґрунтованою, зазначає блогер.

Як вийшло, що ряд учасників угоди вийшли з неї, а установки виявилися "в болоті": "Восени 2007 року на склад в Пурпе (ЗАТ" Грант ") надійшли перші бурові установки і практично відразу були відправлені на місця буріння (Well Drilling віддала їх в сублізинг "Північної експедиції"). Сертифікацією установок займалася "Іждрілл". до липня 2008 року всього було 17 бурових установок, 10 з яких вже були в роботі ... Далі настає криза 2008 року. у ВТБ змінюється наглядову раду. у грудні 2008 року Well Drilling перестає платити по контакту з "ВТБ Лізинг", посилаючись на те, що їй не може заплатити "Північна експедиція" за договором сублізингу. В цей же час закінчився контракт на буріння. "Північна експедиція" і Well Drilling заявляють про банкрутство ".

"ВТБ Лізинг" починає повертати належне їй майно ... Ті бурові, які не встигли вивезти на місця буріння, залишилися на складі ЗАТ "Грант", - продовжує блогер. - Навесні 2009 року ЗАТ "Грант" намагається реалізувати через аукціон 2 бурових установки (що належать "ВТБ Лізингу"), щоб покрити борги "Північної експедиції" ... Так вийшло, що більша частина бурових зберігалася фактично без охорони на території, прилеглій до тієї, якою володіла ЗАТ "Грант" ... В результаті весняних паводків частина території складу була затоплена ".

"Резонне питання: чому всю цю інформацію керівництво" ВТБ Лізинг »не озвучило раніше? Вони кажуть, що поки йшли судові процеси і повернення майна в 2010-2011, роках не було сенсу щось показувати. А зараз все бурові установки прибудовані і можна впевнено говорити про те, що всі інвестиції будуть повернуті до 2015-2016 років ", - захищає ВТБ блогер, на якого тут же накинулися з їдкою критикою і підозрами в ангажованості.

Він, однак, підсумовує: "Прес-тур спростував головне заяву Навального про те, що бурові установки" гниють в болоті ". Ми побачили, як ведеться експлуатація трьома компаніями орендарями .... Кожна бурова установка щомісяця приносить дохід близько 7 млн ​​рублів на місяць. .. що стосується вартості покупки бурових, то ніде немає підтверджень того, що бурові установки можна було купити за 10 млн доларів кожну ... Виходить, що Олексій Навальний фактично намагався довести до банкрутства "ВТБ Лізинг".

Мінотаріі ВТБ звинуватили Навального в обмані

А керівник Союзу міноритарних акціонерів ВТБ Дмитро Удалов в інтерв'ю "Известиям" і зовсім звинуватив Навального в фальсифікації документів по "справі про бурових установках". "Договорів, які Навальний вивісив в Мережі, де фігурує цифра в 10 млн доларів, немає ні у" ВТБ-лізингу ", ні у китайського виробника. Створюється враження, що Олексій сфабрикував дані. Можливо, це було зроблено з подачі геологорозвідувальної компанії" Північна експедиція "і" Гранта ", - заявив Удалов.

З ним погоджується інший міноритарний акціонер ВТБ, приватний інвестор Володимир Синяков: "Пан Навальний ввів в оману міноритаріїв, і мене в тому числі".

Quot;Резонне питання: чому всю цю інформацію керівництво" ВТБ Лізинг »не озвучило раніше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация