NEWSru.com :: Прохоров йде з усіх посад в "Громадянській платформі": партія повинна бути ліквідована

"Партія повинна бути або ліквідована, або змінити свою назву", - заявив Прохоров в п'ятницю на засіданні федерального цивільного комітету
Крім того, на засіданні ФГК більшістю голосів було прийнято рішення про відсторонення від посади керівник політкомітету "Громадянської платформи" Рифата Шайхутдинова після участі партії в "антимайданом"
"Я більше не бачу для себе місця в Федеральному цивільному комітеті"

Засновник "Громадянської платформи" і перший її керівник Михайло Прохоров на що почався в п'ятницю, 13 березня, позачерговому засіданні її федерального цивільного комітету (ФГК) повідомив, що залишає всі пости, займані ним в партії, і заявив, що в нинішньому вигляді вона існувати більше не може. Прохоров запропонував або перейменувати "Громадянську платформу", або зовсім її ліквідувати.

Як повідомляє ТАСС, за словами Прохорова, "ми не повинні своєю репутацією підтримувати безглуздий політичний проект". "Особисто я напишу заяву про вихід зі всіх органів партії", - повідомив засновник проекту.

Після цього, як повідомляє телеканал "Дощ" , "Громадянську платформу" покинули Андрій Макаревич, Леонід Ярмольник, Євген Ройзман, Олександр Любимов, Станіслав Кучер, Михайло Барщевський, Людмила Улицька, Єлизавета Глінка, відома як Доктор Ліза. "Російська служба новин" також інформує про вихід з партії Алли Пугачової.

В інтерв'ю "Комерсанту" Прохоров заявив, що з партії пішли 23 людини, залишилися тільки Сергій Міліцкій і Рифат Шайхутдінов з керівного політичного комітету. "Я для себе прийняв рішення десь зо два тижні тому. Багато членів федерального цивільного комітету прийняли рішення прямо сьогодні, під час дискусії", - додав він.

Говорячи про причини такого кардинального рішення, Прохоров висловив думку, що "Громадянська платформа" себе дискредитувала, в тому числі в ситуації навколо Андрія Макаревича , відзначає "Інтерфакс" . "Прощається багато, але не зрада. А саме це і сталося в ситуації з цькуванням Андрія Макаревича. Ми повинні були його захистити", - сказав Прохоров. Крім того, за його словами, відсутність чесності і конкурентоспроможності на регіональних виборах роблять існування партії "безглуздим політичному проектом".

На позачерговому засіданні ФГК Прохоров поставив питання: "Хто за те, щоб рекомендувати з'їзду змінити назву партії або її ліквідувати". Більшість членів ФПК підтримало цю пропозицію. Як передає "Інтерфакс", при голосуванні члени федерального політичного комітету партії прийняли рішення рекомендувати майбутнього партійного з'їзду, який пройде 24 березня, обговорити питання про ліквідацію партії або про її перейменування.

Відповідаючи потім на запитання журналістів, Прохоров пояснив, що його відхід з усіх партійних посад означає також відхід з партії, органи якої в даний час, за його оцінкою, паралізовані. Торкаючись політичного проекту "Громадянська платформа" він сказав: "Попадання в Державну думу - не їсти самоціль. Щоб потрапити до Держдуми за 30 срібняків?" "Не хотів би мракобісам заважати своїм ім'ям битися за місця в Держдумі за всяку ціну", - уточнив він.

Проте, як уточнює РІА Новини" , Михайло Прохоров повідомив, що продовжить підтримувати значущі суспільні проекти, які вела партія. "Я буду продовжувати підтримувати ті значущі проекти, які вела партія, - це проект, яким займається Ліза Глінка, Катерина Генієва і деякі інші важливі, корисні громадські проекти, які вела партія", - сказав Прохоров.

Прохоров на засіданні також запропонував членам федеральних політичного і громадянського комітетів покинути склад партії. Слідом за цим стало відомо, що повноважний представник уряду в вищих судових інстанціях Михайло Барщевський, що входить до складу Федерального цивільного комітету (ФГК) "Громадянської платформи", заявив про припинення своєї діяльності в керівному партійному органі. "Я більше не бачу для себе місця в Федеральному цивільному комітеті", - заявив він.

Раніше покинути федеральний цивільний комітет партії обіцяв Леонід Ярмольник, в разі якби з ФГК виключили Андрія Макаревича. "Якщо раптом це станеться, то я буду наступним, хто вийде, - заявляв він. - Це буде тоді не тим місцем і не тими принципами, заради яких я буду готовий втрачати час". Ярмольник пообіцяв докласти всіх зусиль для того, щоб не допустити виключення Макаревича з ФГК.

Відзначимо, що федеральний цивільний комітет (ФГК) не є органом управління партією і діє як майданчик для громадських дискусій, клуб друзів і прихильників партії. До комітету входили відомі люди, в тому числі Макаревич, Ярмольник, Глінка, Пугачова і журналіст Олександр Любимов. Для участі в роботі ФГК не потрібно членство в партії.

Засідання ФГК було ініційовано Михайлом Прохоровим після того, як ряд представників партії 21 лютого прийняв участь в акції руху "Антимайдан". засновник партії звернув увагу на даний факт тільки через три дні, після того як 22 лютого на своїй сторінці в Facebook Андрій Макаревич, обраний в жовтні 2012 року в федеральний цивільний комітет "Громадянської платформи", критично відгукнувся про участь партії в акції "антиМайдан".

"Громадянська платформа" через місяць стане новою партією і буде готуватися до виборів до Держдуми

Відзначимо, що на початку зустрічі Прохоров зажадав проведення засідання федерального політичного комітету (ФПК) - керівного органу "Громадянської платформи", на якому було поставлено питання про відставку глави ФПК Рифата Шайхутдинова. В результаті більшістю голосів він був відсторонений від посади голови ФПК, при цьому учасники проголосували проти його виключення з лав партії.

При цьому пізніше сам Рифат Шайхутдінов заявив, що він знову був обраний главою федерального політичного комітету партії "Громадянська платформа". "Партія не обезголовлена. Півгодини тому я обраний главою федерального політичного комітету", - заявив Шайхутдинов в п'ятницю на прес-конференції в Москві.

За його словами, "партія не залишилася без керівництва, тому, що залишилося два члена федерального політкомітету, сьогодні обрано нового керівника виконкому, а на засіданні політкомітету мені повернули посаду керівника політкомітету і я залишаюся керівником партії".

Шайхутдинов повідомив, що в березні відбудеться її регіональна конференція, а 17 квітня в Москві пройде з'їзд партії, на якому буде обговорено питання про склад політичного керівництва партії і її політичної позиції. "Сподіваюся, що на з'їзді ви побачите нову партію, нові обличчя", - заявив керівник "Громадянської платформи".

Шайхутдинов уточнив, що на партійній конференції має намір підняти питання про те, "підтримує чи ні більшість позицію про те, що партія пішла на" Антимайдан "і що ми проти революцій".

Крім того, Шайхутдинов пообіцяв, що партія не буде ліквідована. "Ліквідація партії можлива тільки рішенням з'їзду, але відразу вам скажу - не дочекаються", - заявив Шайхутдинов ТАСС. При цьому він зазначив, що "це не буде е-партія".

За словами Шайхутдинова, партія буде готуватися до виборів до Держдуми 2016 року в розрахунку на підтримку 10-15% виборців.

Прохоров збирається створити неполітичну майданчик для обміну думками: "займатися політикою безглуздо"

Засновник "Громадянської платформи" Михайло Прохоров пообіцяв зібрати найближчим часом "неполітичну майданчик для обміну думками" колишніх членів федерального цивільного комітету (ФГК) партії, які покинули сьогодні цю структуру.

"Ми обов'язково створимо найближчим часом майданчик, де ми наш інтелектуальний ресурс будемо використовувати на благо розвитку нашої країни", - сказав Прохоров журналістам.

За словами Прохорова, які наводить "Комерсант", з подібною ініціативою виступили Олександр Любимов і ряд інших колишніх членів Федерального цивільного комітету, щоб "той інтелектуальний рівень, який був досягнутий нами при обговоренні стратегічних питань, не пропав даром, щоб ми продовжували збиратися в якому -то форматі ".

Він підкреслив, що це не буде політичною партією, так як в сьогоднішніх умовах "займатися політикою безглуздо". "Те, що відбувається в останні півроку, основних людей, які складають особа і душу нашої партії, не влаштовує", - стверджував засновник проекту.

"У зв'язку з тим, що зараз обмежена політична конкуренція і всіх яскравих людей, яких ми готували в регіонах, зазвичай знімають, перебувати на політичному майданчику для людей, які самостійні і мають певну цінність, зараз безглуздо", - вважає він.

За його словами, на згаданій їм майданчику колишні члени ФГК, а також федерального політкомітету (ФПК) могли б виробляти програмні документи, "які зараз дуже затребувані країною, особливо в частині економіки".

У Держдумі розвал "Громадянської платформи" назвали закономірним підсумком, партія "була приречена на невдачу"

У Державній думі РФ розвал "Громадянської платформи" вважають закономірним підсумком для штучно створеного політичного проекту. А в керівництві "Єдиної Росії" жалкують, що партія Прохорова не змогла закріпитися в політичному просторі РФ, і вважають, що її спіткала доля "Е-мобілів" , Проект якого був проданий державі за 1 євро.

"Догляд Михайла Прохорова і розвал партії" Громадянська платформа "зайвий раз підтверджує той факт, що не один штучно створену політичну проект довго не живе", - заявив ТАСС віце-спікер Держдуми Ігор Лебедєв (ЛДПР).

За його словами, цілком закономірно, що "проект Прохорова з величезною кількістю грошей, але з нульовою підтримкою виборців не проіснував і кілька років". "Все що штучно створюється для конкретних завдань, у міру їх рішення, просто відмирає", - констатував депутат.

З його точкою зору частково згоден перший заступник керівника фракції "Справедлива Росія" Михайло Ємельянов. "Після того як СПС і" Яблуко "де-факто розвалилися, прозахідні сили в РФ шукали іншу нішу. Коли була економічна стабільність, вони розуміли, що радикальні вуличні проекти не підуть. Їм був потрібен помірний проект і на цю роль вони вибрали Прохорова" , - вважає він.

Однак після початку кризи, на погляд Ємельянова, "Захід зробив ставку на більш радикальні сили". "У цьому випадку проект Прохорова став для них безглуздим і тому він так безславно припиняє своє існування", - уклав справоросів.

Тим часом в керівництві "Єдиної Росії" жалкують, що "Громадянській платформі" не вдалося утвердитися на політичному просторі країни, проте вважають, що ця партія була приречена на невдачу.

"Ще одна серйозна партія Росії припала б дуже до речі. Але" Громадянська платформа ", ідеологічну основу якої склали безладні погляди однієї людини, спочатку була приречена на такий кінець. Ось вона і буквальним чином розвалилася, не зумівши зробити вибір між Майданом і" антимайданом " , - сказав журналістам у п'ятницю перший заступник керівника фракції "Єдина Росія" в Держдумі Франц Клінцевич.

За його словами, пройде зовсім небагато часу, і партію будуть згадувати тільки по епатажних вчинків її засновника, підприємця Михайла Прохорова. "Кажу про це з нотками жалю", - додав Клінцевіч.

У той же час секретар генради "Єдиної Росії", віце-спікер Держдуми Сергій Неверов вважає, що засновник "Громадянської платформи" Михайло Прохоров підвів тих, хто повірив в партію, а її спіткала доля "Е-мобілів".

"Все як в бізнесі: хто платить, той і замовляє музику. Чи не сподобалося Прохорову думку Шайхутдинова, і, судячи з усього, багатьох інших партійців - взяв і прогнав його, та ще й власний проект визнав" безглуздим "і закликав його закрити", - написав на своїй сторінці в соцмережах Неверов в п'ятницю.

При цьому, стверджує політик, люди в регіональних відділеннях "Громадянської платформи" Прохорова, судячи з усього, абсолютно не хвилюють. "А це ті, хто повірив йому, хто вже пройшов виборчі кампанії або збирається брати участь у виборах (зауважу, у" Громадянської платформи "є право висуватися навіть до Держдуми без збору підписів, тому що є представництва в заксобранія)", - підкреслив Неверов.

"Партію спіткала та ж сумна доля" Е-мобілів ", - додав він, нагадавши тим самим про одне з бізнес-проектів Прохорова.

У КПРФ вважають, що історія створення Михайлом Прохоровим партії "Громадянська платформа" демонструє крах ілюзії лібералів про створення партійного проекту. На думку першого заступника голови ЦК КПРФ Івана Мельникова, Прохоров вже кілька років "грається в політику" і не розуміє, що неможливо бути "трохи політиком".

"Ми пам'ятаємо, як він по суті втік з виборів мера Москви, бачили долю партії" Правое дело ", бачили його результати на чолі Союзу біатлоністів Росії", - заявив Мельников ТАСС, стверджуючи, що "все це з рук геть невдало". "Громадянська платформа" - один із таких крах, на який він (Прохоров) прирік не тільки себе, але і ілюзії лібералів на створення партійного проекту ", - упевнений представник керівництва компартії.

"Не думаю, що якийсь новий проект Прохорова може мати перспективи, як не бачу їх у залишилася без Прохорова і без виборців" Громадянської платформи ", - додав Мельников.

Щоб потрапити до Держдуми за 30 срібняків?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация