NEWSru.com :: У російській армії знайдена найгірша військова частина: в в / ч 3377 за 2 роки загинули 11 солдатів

Комісія військової прокуратури Росії після серйозної перевірки частини знайшла новий спосіб боротьби з нестатутними відносинами. Для цього частини виділили 109 млн рублів і вирішили скоротити число начальників
Комісія військової прокуратури та внутрішніх військ Росії перевіряла частина в Желєзногорську весь серпень. Але навіть в цей час там відбувалися ПП. Однією з останніх жертв став солдат Дмитро Крупкін

У російській армії знайшли найгіршу військову частину - це в / ч 3377 міста Желєзногорська Красноярського краю. Тільки за останні два роки в ній загинули 11 призовників. Комісія військової прокуратури Росії після серйозної перевірки частини знайшла новий спосіб боротьби з нестатутними відносинами. Для цього частини виділили 109 млн рублів і вирішили скоротити число начальників, пише в середу газета "Известия" .

Комісія військової прокуратури та внутрішніх військ Росії перевіряла частина в Желєзногорську весь серпень. Але навіть в цей час там відбувалися ПП. Однією з останніх жертв став солдат Дмитро Крупкін . 8 серпня Крупкін викинувся з вікна другого поверху і отримав перелом хребта.

3 серпня ще один солдат, перебуваючи на посаді, за даними військових, сам вистрілив в себе з автомата.

24 липня в цій частині від вогнепального поранення загинув призовник . В комендатурі сказали, що солдат помер в результаті нещасного випадку - два призовника, що знаходилися в караулі, відійшли були в туалет і один з них випадково натиснув на курок і вистрілив товаришеві в голову. "Про дідівщину не йдеться - обом залишалося відслужити по півроку", - підкреслили в комендатурі.

За тиждень до цього, 16 липня, в частині стався аналогічний випадок - рядовий Роман Терещенко, перебуваючи в караулі, під час обходу території застрелив свого товариша по службі Андрія Токмашева. Токмашов отримав вогнепальне поранення голови. Висновок слідства - зброя була застосована через необережність.

У квітні 2006 року в частині повісився покликаний з Хакасії Анатолій Богояков .

Тільки за 2005 рік в цій військовій частині сталося шість випадків суїциду солдатів. Перше ПП в цій частині відбулося в березні, коли рядовий Віктор Габишев завдав вогнепальні поранення своїх товаришів по службі, в результаті чого помер єфрейтор Микола Малигін. А рядовий Артиш Оржак з кульовим пораненням в груди був доставлений в лікарню.

Через місяць після цього рядовий Дмитро Колодезников покінчив життя самогубством, вистріливши з автомата собі в голову. За версією слідства, солдата довели до самогубства.

Через тиждень після цього - чергове пригода. Під час прибирання смуги перешкод солдату-строковику Ігорю Неежілову вибухом боєприпасу відірвало кисть руки.

У жовтні 2005 року рядовий Андрій Собінов повісився на власному ремені в туалеті казарми. За цим фактом прокуратура порушила кримінальну справу за статтею "Доведення до самогубства".

Через декілька днів ще одного військовослужбовця з цієї частини знайшли повішеним в під'їзді житлового будинку в Красноярську. За підозрою в скоєнні вбивства правоохоронці затримали двох підозрюваних .

У грудні 2005 року під час навчальних стрільб застрелився 18-річний Павло Марков. Солдат-строковик отримав поранення в живіт і в голову, від яких помер. Він був покликаний з Норильська і встиг відслужити в частині півроку. За даним фактом військовою прокуратурою Красноярського гарнізону було порушено кримінальну справу. Згідно з версією місцевих ЗМІ, солдат застрелився через "етнічної дідівщини" в частині. За деякими даними, в цій військовій частині "заправляють" військовослужбовці-дагестанці.

У 2004 році в частині застрелився рядовий Максим Чучкалов, що стояв на посту біля одного з об'єктів, що охороняється гірничо-хімічного комбінату. У його загибелі суд визнав винним сержанта Рашідбека Магомедова.

У травні здійснив спробу самогубства рядовий Денис стіл. Він двічі вистрілив собі в живіт, але залишився живий.

У липні солдат втік з цієї частини в Красноярськ, звідки призивався, і в одному з будинків повісився.

У листопаді в частині повісився прослужив півроку молодший сержант Юрій Бец.

Військові пояснюють підвищену смертність складними умовами служби і впливом комбінату

Командири пояснюють підвищену смертність солдатів складними умовами, в яких ті несуть службу - охороняють зовнішній периметр Железногорського гірничо-хімічного комбінату - одного з найбільших підприємств Росатома. Там працює один з двох російських реакторів, які виробляють збройовий плутоній. Командири кажуть, що на психологічний стан солдатів впливають замкнутий простір, глуха тайга, дикі звірі, змії.

"Хто винен в тому, що трапилося? Тут багато чинників, і в першу чергу слабка фізична і психологічна підготовка призовників, - міркує Сергій Пономарьов заступник командира частини. - Але і наша вина тут теж, звичайно, є. Адже це ми несемо відповідальність перед матерями, щоб ці хлопці повернулися додому живими, а не "вантажем 200".

Військовий психолог Ілля Філімонов не заперечує, що специфіка служби в №3377 особлива: солдати охороняють закритий об'єкт гірничо-хімічний комбінат - секретне підприємство знаходиться практично під землею, в горі. Солдат всередину не пускають, військові ходять по схилу гори і стежать, щоб сюди не проник сторонній, пише "Комсомольская правда в Красноярську" .

"Комбінат, звичайно, теж діє не кращим чином, - визнає Ілля Філімонов. - У тому плані, що служба тут дуже важка. В наряди солдати виходять в тайгу, та ще й ходять по крутій горі. Є особливо складне місце, наша" золота сходи "1000 сходинок в гору! Це не тільки важко, але ще й небезпечно. Багато дикого звіра - ведмеді, рисі, змії можуть напасти в будь-який момент. Якщо в місті і ведмідь жінку з'їв, то що говорити про тайзі. Небезпека дуже велика . Звірі виходять прямо "ніс до носа". Тому і фізично, і морально дуже важко. Деякі сри аются ".

За словами Володимира Чупрова з Greenpeace Russia, навіть малі дози радіації можуть вплинути на психічний стан солдатів.

Як не дивно, військових підтримує і голова комітету солдатських матерів Желєзногорська Алла Сафонова. "Хлопці стоять зі зброєю в тих місцях, куди виходять ведмеді, рисі, де можуть напасти змії - не всякий це може витримати", - вважає вона. На її думку, тому в частині у солдатів часто трапляються нервові зриви, які і призводять до різних НП. А дідівщини як такої там немає.

Комісія, однак, виявила іншу причину - в частину потрапляють психічно неврівноважені, алкоголіки і хлопці з низьким рівнем розвитку . Зброя довіряти їм просто небезпечно. За підсумками візиту комісії прийнято рішення реорганізувати військову частину. Замість трьох батальйонів там залишиться два - в комісії вважають, що від цього покращиться керованість солдатами - командирів буде менше.

Федеральне агентство з атомної енергії в свою чергу виділив 109 млн рублів. Гроші підуть на будівництво нових казарм і караульного приміщення зі зручностями, обладнання кімнат психологічної реабілітації та телефонного переговорного пункту.

"У частині буде працювати телефон довіри, - говорить начальник прес-служби внутрішніх військ Василь Панченков. - З спеціального апарату військовослужбовець зможе зателефонувати за прямими телефонами в прокуратуру, командирам частини і вищестоящих підрозділів і повідомити про свою проблему".

До викорінення дідівщини в частині, яка отримала назву "проклятої", залучили і Церква. На території частини вирішили закласти каплицю - місце споруди вже освятив священик.

Quot;Хто винен в тому, що трапилося?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация