NEWSru.com :: Обама наклав вето на дозвіл подавати позови до Саудівської Аравії в зв'язку з терактом 11 вересня

Президент США Барак Обама скористався своїм правом вето і відмовився підписувати законопроект, прийнятий раніше Конгресом, який дозволяє сім'ям жертв і постраждалих американців під час терактів 11 вересня 2001 року подавати позови до урядів і громадянам зарубіжних країн
Теракти, що відбулися в США в 2001 році, вважаються найбільшими в історії людства
В результаті терактів загинули близько трьох тисяч чоловік (2977, ще 24 вважаються зниклими без вести), більше шести тисяч були поранені

Президент США Барак Обама скористався своїм правом вето і відмовився підписувати законопроект, прийнятий раніше Конгресом, який дозволяє сім'ям жертв і постраждалих американців під час терактів 11 вересня 2001 року подавати позови до урядів і громадянам зарубіжних країн. Цей документ міг би дозволити громадянам США звернутися з позовом до Саудівської Аравії, чиї піддані безпосередньо брали участь в терактах, передає агентство Reuters.

Прес-секретар Білого дому Джош Ернест підкреслив, що Обама, ветуючи цей законопроект, скористався правом, передбаченим конституцією США. Адміністрація президента США виступила проти законопроекту на підставі того, що інші країни можуть його використовувати як привід судити американських дипломатів, військовослужбовців або компанії, пояснив Ернест.

У травні законопроект отримав підтримку Сенату. На початку вересня після голосування в палаті представників документ був переданий на підписання президенту США Бараку Обамі. Прес-секретар Білого дому Джош Ернест раніше вже заявляв, що глава держави не збирається підписувати цей законопроект.

Обама раніше неодноразово обіцяв накласти на цю законодавчу ініціативу вето. При цьому, коли законопроект був тільки внесений на розгляд Сенату, влада Саудівської Аравії пригрозили продати всі американські активи, якими володіє країна, на загальну суму 750 млрд доларів.

З 19 учасників терактів 11 вересня 15 були громадянами цієї країни. За непідтвердженими даними, отримані результати проведеного в Конгресі розслідування показали, що терористи отримували допомогу від чиновників, пов'язаних з Ер-Ріяд. У самій Саудівській Аравії ці підозри категорично відкинули.

теракти 11.09.01

Теракти, що відбулися в США в 2001 році, вважаються найбільшими в історії людства. Уранці 11 вересня 19 терористів, причетних до "Аль-Каїді", розділившись на чотири групи, захопили чотири рейсові пасажирські авіалайнери. Кожна група мала як мінімум одного члена, що пройшов початкову льотну підготовку. Два Boeing врізалися у вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, третій був спрямований у будівлю Пентагону у Вашингтоні, четвертий впав у штаті Пенсільванія.

В результаті терактів загинули близько трьох тисяч чоловік (2977, ще 24 вважаються зниклими без вести), більше шести тисяч були поранені. Відомо, що на двох літаках, які врізалися в хмарочоси ВТЦ, в цілому загинули 157 осіб. Крім того, загинули 343 пожежників, 60 поліцейських і вісім співробітників швидкої допомоги.

Точна цифра збитків, завданих терактами 11 вересня, невідома. У вересні 2006 року президент США Джордж Буш - молодший повідомив, що збиток від терактів 11 вересня 2001 року склав для США за найнижчою оцінкою 500 мільярдів доларів. Зауважимо, що через 13 років після трагедії в Нью-Йорку і Вашингтоні частина доповіді національної комісії США з розслідування терактів залишається засекреченої .

Шестеро підозрюваних в причетності до терактів були арештовані в 2002-му і 2003 роках, вони провели кілька років у в'язницях ЦРУ, а в 2006 році були доставлені в табір на американській базі Гуантанамо на Кубі. У лютому 2008 року Міністерство оборони США пред'явило шістьом ув'язненим звинувачення у вбивстві і скоєнні військових злочинів в рамках розслідування терактів 11 вересня.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация