NEWSru.com :: Грузія залишає складу СНД: процедура офіційно розпочато

Парламент Грузії на засіданні 14 серпня ухвалив рішення про вихід країни з пакету договорів, що визначають перебування Грузії в СНД
Процедура включає в себе виключення Грузії з рішення про створення СНД від 8 грудня 1991 року, Статуту глав держав СНД від 22 січня 1993 року і Договору про економічні союзи від 24 вересня 1993 року
Вперше про вихід Грузії з СНД заявив минулого тижня президент Михайло Саакашвілі

Парламент Грузії на засіданні 14 серпня ухвалив рішення про вихід країни з пакету договорів, що визначають перебування Грузії в СНД. Документи про це надійшли в штаб-квартиру СНД в Мінську, що означає офіційний початок процедури по виходу із Співдружності.

Процедура включає в себе виключення Грузії з рішення про створення СНД від 8 грудня 1991 року, Статуту глав держав СНД від 22 січня 1993 року і Договору про економічні союзи від 24 вересня 1993 року, передає "Інтерфакс" .

Як повідомив посол Грузії в Мінську Давид Залкаліані, Грузія офіційно повідомила СНД про вихід з організації. "Вчора 18 серпня ми (посольство Грузії в Білорусії) отримали ноту з МЗС Грузії і передали її в штаб-квартиру СНД в Мінську", - заявив посол Грузії. За його словами, з цього моменту почалася процедура виходу Грузії з СНД.

Вперше про вихід Грузії з СНД заявив минулого тижня президент Михайло Саакашвілі. Це сталося після того, як російські війська зірвали напад Грузії на Південну Осетію. Кілька днів тому з рішенням президента солідаризувався парламент Грузії.

Згідно з повідомленням зовнішньополітичного відомства Грузії, російська сторона грубо порушує умови мирної угоди президентів Грузії, Франції та Росії, відповідно до якого Росія повинна була невідкладно припинити будь-які військові дії і вивести всі свої підрозділи з території Грузії, повідомляє РБК

Незважаючи на вихід Грузії з СНД, відповідно до Віденської конвенції про право міжнародних договорів держав від 1969, для Грузії в силі залишаються укладені в рамках СНД все міжнародні багатосторонні договори і ті прийняті відповідними органами СНД рішення, на обов'язковість визнання яких Грузія висловила свою згоду, передає Грузія Online .

У своєму інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви" держміністр Грузії Каха Бендукідзе заявив: "СНД реально сьогодні має два значення: немає взаємного обкладення товарів митними зборами і немає візового режиму (крім Туркменії з усіма іншими країнами і Росії по відношенню до Грузії)".

Міністр зазначив, що для Грузії СНД "втратило свій сенс в частині" взаємин з Росією, але не втратило сенсу в стосунках з Україною: "Наші відносини щодо безвізового обміну регулюються багатосторонньою угодою по СНД". "Якщо укласти з усіма країнами (членами СНД) відповідні двосторонні договори, то СНД тоді не потрібно. Я б не став тут загадувати, це не найголовніше", - додав Бендукідзе.

Каха Бендукідзе також повідомив, що через два роки у Грузії буде угода про вільну торгівлю з Євросоюзом. Відповідаючи на питання про можливий вступ Грузії до Євросоюзу, Бендукідзе сказав, що в найближчі 10 років цього не станеться, а про довгострокову перспективу говорити безглуздо. "Євросоюз має чітку позицію, що найближчим часом не буде розширюватися. Який він буде через 20 років, чи збережеться, ніхто не знає, - зазначив міністр, - Завдання бути членом Євросоюзу не може бути позачасовий. Зараз це неможливо".

Міністр Грузії додав, що ведеться робота над угодою зі Сполученими Штатами, "аналогічним" угодою про вільну торгівлю з Євросоюзом.

А на початку серпня Михайло Саакашвілі заявив, що найближчим часом Грузія перейде на новий етап інтеграції в НАТО. Саакашвілі вважає, що для поліпшення відносин з Росією Тбілісі необхідно вступити в НАТО ", передає "Інтерфакс" .

Для Грузії СНД не існує

Нагадаємо, що голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе ще пару місяців тому заявила, що Співдружність незалежних держав не існує. "У мене немає ніяких очікувань, пов'язаних з СНД. Насправді цієї організації не існує, і вона не може запропонувати виходів з ситуацій, що складаються", - заявила Бурджанадзе.

І це були не перші погрози Грузії про вихід з СНД. В кінці 2005 року парламентська опозиція Грузії зажадала почати процедуру виходу країни з СНД. Спікер парламенту Ніно Бурджанадзе підтримала цю ініціативу.

Раніше, президент Грузії Михайло Саакашвілі вже заявляв про вихід країни з СНД і закликав Україну та інші країни-члени Співдружності покинути "об'єднання, яким керує Росія без попиту інших країн". У парламенті України вже зареєстрований законопроект про денонсацію Угоди про створення СНД.

Нагадаємо, Співдружність Незалежних Держав (СНД) виникла після розпаду СРСР. У СНД входять 12 держав. Декларація про створення СНД була підписана 21 грудня 1991 року в Алма-Аті керівниками Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Казахстану, Киргизії, Молдавії, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану і України.

Грузія вступила до СНД останньою з республік колишнього СРСР. Вступ Грузії до Співдружності було оформлено рішенням глав держав від 3 грудня 1993 року, прийнятим у зв'язку зі зверненням глави грузинської держави Едуарда Шеварднадзе від 8 жовтня 1993 року. З республік колишнього СРСР в СНД не увійшли Латвія, Литва, Естонія.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация