NEWSru.com :: Американський вчений стверджує, що Шекспір ​​був сином англійської королеви Єлизавети I

Відомий американський історик і письменник Пол Стрейтс стверджує, що великий драматург Вільям Шекспір ​​насправді не був сином перчаточника з міста Стретфорд-он-Ейвон
Згідно з висновками Стрейтс, автором "Гамлета" і "Отелло" є Едуард де Вірі, 17-й граф Оксфордський. Він писав під псевдонімом Шекспір ​​і був незаконнонародженим сином королеви Єлизавети I

Відомий американський історик і письменник Пол Стрейтс стверджує, що великий драматург Вільям Шекспір ​​насправді не був сином перчаточника з міста Стретфорд-он-Ейвон. За сенсаційним даними дослідника, матір'ю драматурга була англійська королева Єлизавета I.

Згідно з висновками Стрейтс, автором "Гамлета" і "Отелло" є Едуард де Вірі, 17-й граф Оксфордський. Він писав під псевдонімом Шекспір ​​і був незаконнонародженим сином королеви Єлизавети I.

Своє відкриття учений зробив на основі ретельного вивчення біографій королеви, графа Оксфордського, а також його батька, коханця Єлизавети - Томаса Сеймура, повідомляє ІТАР-ТАРС.

На думку вченого, в долі Едуарда де Вірі є дивні повороти, які можна пояснити тільки високим покровительством. Більш того, Пол Стрейтс знайшов історичні свідчення того, що 17-й граф Оксфордський знав, хто є його матір'ю.

Шекспір був жінкою?

Нагадаємо, що вчені сперечаються про особу великого драматурга давно. За однією з останніх версій, Шекспір ​​був жінкою . Виступаючи в місті Стретфорд-он-Ейвон на конгресі, присвяченому творчості знаменитого драматурга Вільяма Шекспіра, в червні 2004 року американський учений Робін Вільямс заявив, що Шекспір ​​насправді був жінкою, а саме оксфордской графинею Мері Пемброк (1561-1621).

За версією вченого, графиня складала чудові літературні твори, однак не могла відкрито писати для театру, який в ті часи в Англії вважався аморальним. Тому вона вирішила складати п'єси під псевдонімом Шекспір.

Повне видання драматичних творів присвячено графам Пемброку і Монтгомері, синам графині. У своїх сонетах Шекспір ​​дуже часто звертається до чоловіків. Вчений вважає, що тут не йдеться про гомосексуальне кохання: "Коли були написані вірші, у графині просто з'явився молодий коханець".

Крім того, поет Бен Джонсон називав Шекспіра "ніжний лебідь Ейвона". Як з'ясувалося, маєток графині Пемброк знаходилося саме на цій річці, а її особистим символом був лебідь.

Графині довелося багато пережити в житті. Коли вона пережила кілька важких втрат, драми Шекспіра стали похмурішим. За часом написання все збігається. З американським вченим погодилася і Маргарет Ханней, яка написала біографію Мері Пемброк. На її думку, графиня цілком могла видавати себе за великого англійського драматурга.

Всього вчені вже висували понад півсотні версій того, хто міг ховатися під псевдонімом Шекспір. Серед претендентів - Роджер Меннерс, п'ятий граф Ретленд, і його молода дружина, Єлизавета, дочка англійського поета Філіпа Сідні, Крістофер Марло, Френсіс Бекон, Вільям Стенлі, 6-й граф Дербі і навіть Марія Стюарт.

Офіційна біографія драматурга

Згідно з офіційною біографією, Шекспір ​​народився 23 квітня 1564 року в сім'ї ремісника в місті Стретфорд-он-Ейвон.

Найвідомішими творами письменника є комедія "Сон в літню ніч", трагедії "Ромео і Джульєтта", "Отелло", "Король Лір" і "Макбет", а також сонети.

До кінця своєї кар'єри в Лондоні Шекспір ​​зміг купити собі дворянський титул і будинок в Стретфорд. Помер Шекспір ​​23 квітня 1616 року, о свій 52-й день народження.

Про життя Шекспіра зібрано безліч суперечливих відомостей. Однак точно відомо, що 27 листопада 1582 року 18 річний Вільям одружився на дівчині, яка була старша за нього на вісім років. Незабаром у них народилася дочка, а згодом ще двоє дітей. Достовірних даних про життя Шекспіра в наступні 7-8 років немає.

Вважається, що в юності Шекспір ​​був спочатку помічником м'ясника. Йому довелося покинути Стретфорд за те, що він убив оленя у володіннях сера Томаса Люсі Чарлікоута.

Шекспір ​​відправився в Лондон і перший час заробляв на життя тим, що вартував у театру коней. Пізніше Шекспір ​​став служити в самому театрі: він стежив, щоб актори вчасно виходили на сцену, переписував ролі, іноді заміняв суфлера. Через кілька років йому вже стали доручати маленькі ролі.

Незабаром Шекспір ​​почав писати п'єси. З 1595 він згадується як співвласник "Трупи лорда Чемберлена", а через чотири роки - як співвласник театру "Глобус". Ще кілька років тому Шекспір ​​повернувся в Стратфорд і став жити в будинку, який купив на свої театральні заробітки, де і помер 23 квітня 1616 року.

У біографії Шекспіра багато невідповідностей

Вчених бентежить, що опис життя драматурга суперечить масштабу його творчості. Так, аналіз творів Шекспіра свідчить про те, що їх автор мав лексиконом від 20 до 25 тисяч слів, в той час як у найосвіченіших його сучасників в активному лексиконі було всього близько 9-10 тисяч слів.

Крім того, з творчості Шекспіра слід, що він добре знав французьку, італійську, латину, грецьку вільно орієнтувався в історії Англії та стародавнього світу.

У своїх п'єсах він використовував цитати Монтеня, Аріосто, Боккаччо, Гомера, Плавта, Овідія, Сенеки, Плутарха. Крім того, драматург прекрасно розбирався в юриспруденції, музиці, ботаніки, медицини, військовому і морському справі. Тим часом, за деякими даними, всі члени його сім'ї були неграмотні. Немає ніяких даних, що він сам отримав якусь освіту.

Від Шекспіра не залишилося ніяких рукописів або книг з його бібліотеки. Однак є документи, які доводять, що Шекспір ​​з Стретфорд займався лихварством і постійно судився зі своїми сусідами через борги.

Ці дивні речі і невідповідності породили навіть версію, що насправді Шекспір ​​був італійцем. Нібито він народився на Сицилії і звали його Мікеланджело Кролаланца. Потім, рятуючись від інквізиції, він переїхав до Англії і поміняв прізвище.

Шекспір був жінкою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация