NEWSru.com :: Як в "Коді да Вінчі": вчені вважають, що знайшли документальне підтвердження шлюбу Ісуса з Марією Магдалиною

Текст на папірусі, переданому вченим невідомим колекціонером, написаний на давньоєгипетському коптською мовою
Професор школи теології Гарвардського університету Карен Кінг, розшифрувати манускрипт, передбачає, що в її руки попало "Євангеліє від дружини Христа"
Сенсація являє собою фрагмент стародавнього переказу християнського тексту, в якому Ісус захищає від критики якусь жінку, яку він називає "моя дружина"
Папірус площею вісім на чотири сантиметри здатний зруйнувати один з головних догматів християнства - віру в безшлюбність Христа і його статева стриманість

Для перших християн секс не був гріхом - до такого висновку прийшли американські вчені, які розшифрували найдавніший манускрипт зі згадуванням дружини Ісуса. Папірус площею вісім на чотири сантиметри ( ВІДЕО ) Здатний зруйнувати віру в безшлюбність засновника християнства, вважають дослідники.

Сенсаційна знахідка представляє собою фрагмент стародавнього переказу християнського тексту, де Ісус захищає від критики якусь жінку, яку він називає "моя дружина", відзначає The Daily Mail . У семи з половиною рядках тексту, цитує слова Ісуса, він не просто один раз згадує про цю жінку як про дружину, але навіть вимовляє фразу "Я живу з нею".

Вчені припускають, що Ісус говорить про своєю відданою супутниці Марії Магдалині. Тоді виходить, пише британська газета, що опис життя Ісуса в канонічних текстах далі від правди, ніж версія письменника Дена Брауна, автора бестселера "Код да Вінчі" .

Текст на папірусі, переданому вченим невідомим колекціонером, написаний на стародавньому коптською мовою. професор школи теології Гарвардського університету Карен Кінг, розшифрувати манускрипт, передбачає, що в її руки попало "Євангеліє від дружини Христа". Навряд чи це біографічний документ, пояснює дослідниця: швидше за все, це коптський переклад грецької компіляції, зробленої через сторіччя після Розп'яття.

Тим часом газета The New York Times опублікувала англійською мовою текст папірусу в тому вигляді, як він написаний в оригіналі манускрипту. Агентство РІА "Новости" в сьогоднішньою інформацією представило російський переклад цього тексту:

(1) "не мені. Моя мати дала мені життя",
(2) "Учні сказали Ісусу",
(3) "заперечувати. Марія гідна цього",
(4) "Ісус сказав їм: моя дружина", (5) "вона буде здатна стати моїм учнем",
(6) "нехай злі люди роздуваються",
(7) "Що до мене, то я з нею, щоб",
(8) "образ".

Марія Магдалина, згідно євангельських текстів, була найбільш відданою послідовницею Христа, слідувала за ним, була присутня при розп'ятті і була свідком його воскресіння. Православ'я шанує її виключно як мироносиць, вилікуваних від семи бісів і фігурує тільки в декількох євангельських епізодах, а в традиції Католицької церкви довгий час було прийнято ототожнювати з нею кається блудницю і Марію з Віфанії, нагадує РІА "Новости". Жінки-мироносиці - жінки, що прийшли вранці після розп'яття до гробу воскреслого Христа з ароматами і пахощами (світом) для ритуального умащения тіла. В Євангеліях згадуються кілька жінок-мироносиць - Марія Магдалина, Марія Яковова, "мати апостола Якова", Саломія, "мати синів Зеведевих Якова та Іоанна", Іоанна, "дружина Худзи". Священний переказ Церкви говорить також про Марію і Марфу, Марії Клеопової і Сусанні. В Євангелії від Іоанна дружиною-мироносицею називається тільки Марія Магдалина.

Згідно з християнськими джерелами, Ісус обрав спочатку 12 найближчих учнів-апостолів, а потім ще 70 менш наближених, яких також називають апостолами. Апостол Павло повідомляє, що на момент розп'яття у Христа було більше 500 послідовників.

Багато ранніх християнські тексти були записані на папірусах коптами - єгипетськими християнами. Походження сенсаційного фрагмента і ім'я його власника не розголошуються. Перші оцінки експертів допускають, що це справжній історичний документ.

"Навіть при безлічі непрояснених питань відкриття може знову розпалити дебати з питання, чи був Ісус одружений, чи була його дружиною Марія Магдалина і чи була в числі його апостолів жінка", - пише New York Times.

Як зазначає американська газета, наукова версія про те, що Христос був одружений, може викликати особливо негативну реакцію Римсько-католицької церкви, яка проповідує безшлюбність (целібат) для служителів своєї конфесії. Англікани ж і практично всі християнські протестанти, навпаки, віддають перевагу одруженим священикам. У православ'ї, як і в східно-католицьких Церквах, шлюб допускається, якщо його висновок передує посвячення в дияконські та священицький сан.

За словами Карін Кінг, знайдений документ показує, що для перших християн статевий зв'язок подружжя була наслідуванням божественну силу творення, і це визнавалося духовно правильним і доречним ".

Подання про Ісуса як про людину зі звичайними земними потребами не збереглося в сучасних канонічних текстах. Вчені припускають, що знайдений нині текст був знищений саме тому, що йшов врозріз з офіційною ідеологією.

З "Євангелієм від дружини Христа" вже ознайомилися багато вчених. Незалежні експерти прийшли до висновку, що текст справжній - того ж думки дотримується Карен Кінг. Документ датували четвертим століттям нашої ери. Папірусу ще належить пройти аналіз в лабораторії: після дослідження речовини, якою написаний текст, буде поставлена ​​крапка в питанні автентичності документа.

У книзі "Код да Вінчі" письменника Дена Брауна Марія Магдалина, що має безпосереднє відношення до Святого Граалю, грає чи не першорядну роль. Браун запозичив тему Марії з книги "Свята кров, Священний Грааль", в якій висувалася гіпотеза про те, що ця жінка і була дружиною Ісуса Христа, а також матір'ю його дитини, найімовірніше, дівчатка, що отримала ім'я Сара, яка і стала родоначальницею королівської династії Меровінгів, які згодом змушені були приховувати своє благородне походження і вести життя під захистом таємного товариства, відомого під назвою Пріорат Сіону.

Магдалина, кілька разів згадується в текстах Нового Завіту, сприймається в християнстві як блудниця, занепала жінка. Лише в 1969 році з'явився перший досить скромне спростування, в якому вказувалося, що її можна було б віднести до числа учнів Христа. Вона тричі була присутня при вельми важливі події: при його страти на хресті, при його поховання та при його воскресіння.

Нагадаємо, що, коментуючи вихід книги і фільму "Код да Вінчі", багато представників різних релігійних конфесій наголошували, що істинну віру, засновану на духовному досвіді, зруйнувати неможливо нічим , Навпаки, подібні твори можуть її тільки зміцнити.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация