NEWSru.com :: Група конгресменів США погрожує заблокувати вступ Росії до СОТ

Група впливових членів конгресу США пригрозила заблокувати надання Росії членства в СОТ, якщо Москва не виконає ряд вимог в рамках переговорів
Про свій намір законодавці повідомили президента Джорджа Буша, направивши йому в четвер лист
"Кожен потенційний кандидат в члени СОТ повинен демонструвати свою готовність, здатність і прагнення виконувати правила СОТ, - йдеться в їх листі. - На жаль, Росія поки цього не зробила"

У своєму зверненні до Федеральних зборів 10 травня президент Володимир Путін, коментуючи переговори про вступ Росії до СОТ, зазначив, що вони не повинні стати предметом торгу. "Переговори про вступ до Світової організації торгівлі ми ведемо тільки на умовах, що враховують економічні інтереси Росії", - підкреслив Путін. "Економіка РФ зараз є більш відкритою, ніж економіки багатьох членів цієї поважної організації, - зазначив він. - Росії потрібен безперешкодний вихід з усією своєю продукцією на міжнародні ринки".

І ось через два дні після виступу Путіна, група впливових членів конгресу США пригрозила заблокувати надання Росії членства в СОТ, якщо Москва не виконає ряд вимог в рамках переговорів.

Про свій намір законодавці повідомили президента Джорджа Буша, направивши йому в четвер лист. У цю групу увійшли голова фінансового комітету сенату республіканець Чарлз Грасслі, один з керівників цього ж комітету від демократів Макс Бокас, голова комітету по доходах і видатках палати представників Білл Томас (республіканець) і член комітету від демократів Чарлз Ренджел. Дані комітети є ключовими при розгляді питання про надання статусу найбільшого сприяння в торгівлі.

- Як вступити до СОТ
- СОТ - великий регулятор цін і тарифів

"Кожен потенційний кандидат в члени СОТ повинен демонструвати свою готовність, здатність і прагнення виконувати правила СОТ, - йдеться в їх листі. - На жаль, Росія поки цього не зробила", повідомляє ІТАР-ТАРС.

Законодавці насамперед вказали на незадовільний, на їхню думку, стан в області захисту прав інтелектуальної власності. За їхніми словами, майже 70% продається на російському ринку аудіо- та відеопродукції є піратською, в зв'язку з чим американські компанії втрачають мільярди доларів. Вони також висловили стурбованість з приводу російських вимог санітарного нагляду.

"Прийом Росії до СОТ зажадає від конгресу розгляду питання про надання їй постійного статусу нормального торговельного партнера, - йдеться в листі. - До тих пір, поки Росія не відреагує на всі ці питання дуже серйозно, ми не зможемо підтримати надання їй статусу найбільшого сприяння в торгівлі".

"Ми повністю підтримуємо вступ Росії до СОТ на жорстких, комерційно значущих умовах", - підкреслюється в листі американських законодавців. Угода між США і Росією про вступ у СОТ має буде проходити через комітети конгресу, очолювані сенатором Грасслі і конгресменом Томасом, передає РІА Новини" .

СОТ сама повинна просити Росію стати її членом

Тим часом мер Москви Юрію Лужков вважає, що Росію повинні попросити вступити в СОТ, а не навпаки. Таку думку він висловив в п'ятницю, виступаючи на річних зборах Московської міжнародної бізнес-асоціації (ММБА), президентом якої він є.

За словами Лужкова, сама Світова організація торгівлі повинна просити Росію стати її членом, а не Росія - просити СОТ прийняти її до своїх лав. При цьому, Лужков вважає "за потрібне" вступ Росії до СОТ, проте, цей крок, за словами мера, має бути зроблений "на вигідних для країни умовах".

"При вступі в СОТ необхідно поставити такі умови, які дозволять нашій реальній економіці вийти на світовий конкурентоспроможний рівень", - сказав Лужков. "Нам потрібно вступати в СОТ. Корисна річ? - Так. Але вступ до СОТ має носити інший характер, ніж ми демонструємо зараз", - зазначив він.

Зараз ММБА, на зборах якої Лужков знову був обраний її президентом, об'єднує 200 компаній, банків і підприємств з 23 країн.

Le Temps: Росія ломиться в двері СОТ

У середу Володимир Путін в черговий раз звинуватив США в блокуванні вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ). "Ці переговори не повинні ставати інструментом торгу", - сказав він. Так само категорично російський президент висловився 29 березня, заявивши, що Вашингтон висуває "додаткові" вимоги на двосторонніх переговорах. Росія, вже 13 років добивається прийому в цю організацію, залишається останньою великою країною, що не входить до СОТ, яка налічує 146 країн-членів. Про це в п'ятницю пише Le Temps (Повний текст на сайті Inopressa.ru ).

Висловлювання Путіна було з ентузіазмом підхоплена російськими політиками і бізнесменами. Як заявив голова Держдуми Борис Гризлов, вступ до СОТ не є самоціллю, і воно може бути відкладено на тривалий термін. Кремль навіть готує відповідні кроки: можливо недопущення американських компаній до нафтогазових контрактів. А "Аерофлот" може віддати фірмі Airbus перевагу перед фірмою Boeing, про покупку 22 літаків якої в даний час йдуть переговори.

Невдоволення Москви пояснюється і тим, що зі вступом до СОТ Україна справи йдуть швидше, ніж з її власним. Відносно України США виявили надзвичайну гнучкість, а російські переговорники побоюються, що, ставши членом СОТ, Україна може накласти вето на вступ Росії.

Корисна річ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация