NEWSru.com :: В Україні підбивають підсумки виборів в Раду - лідирують "Народний фронт" і "Блок Петра Порошенко"

Київ, 26 жовтня 2014 року
Київ, 26 жовтня 2014 року
Київ, 26 жовтня 2014 року

На Україні продовжують підбивати перші підсумки відбулися в неділю дострокових виборів депутатів Верховної Ради. На п'ятирічний термін обирали 423 парламентарія: 198 в одномандатних мажоритарних округах і 225 - за партійними списками з прохідним бар'єром в 5%. Явка склала 52,42%, передає "Українська правда" з посиланням на ЦВК.

Київська влада раніше визнали, що не зможуть провести вибори в половині виборчих округів Донецької і Луганської областей через військовий конфлікт. Однак, так як порога явки на виборах немає, заступник голови ЦВК Андрій Магера оголосив парламент восьмого скликання обраним. У свою чергу, прес-секретар ЦВК України Костянтин Хівренко повідомив, що повні "електронні дані" за результатами виборів в Раду очікуються увечері в середу або вранці в четвер після того, як в систему "Вибори" будуть введені дані, отримані в ході обробки паперових бюлетенів, передає ТАСС.

За даними Центральної виборчої комісії України, після обробки 55,28% протоколів лідирують "Народний фронт" (набирає 21,6% голосів) і "Блок Петра Порошенко" (21,45% голосів). Об'єднання "Самопоміч" набирає 11,2% голосів, "Опозиційний блок" - 9,79%. Радикальна партія Олега Ляшка набрала 7,34%, ВО "Батьківщина" - 5,65% голосів виборців. Решта партій і блоків за результатами обробки цієї кількості протоколів не долають 5% -й бар'єр. Впритул до цього бар'єра підходить ВО "Свобода" з 4,69% голосів, повідомляє "Інтерфакс" .

Чи не проходять до парламенту Комуністична партія і "Правий сектор". Комуністи набрали 3,92%, "Лопата" - 2,87%, "Сильна Україна" - 3,12%, "Громадянська позиція" - 3,19%, "Правий сектор" - 1,87%, передає "Укрінформ" . При цьому лідер "правосеков" Дмитро Ярош переміг у своєму виборчому окрузі в Дніпропетровській області - він набрав, без малого, 30% голосів, що дозволяє йому стати депутатом, повідомляє "Ехо Москви" . Стала депутатом і льотчиця Надія Савченко, яка знаходиться в Москві, її арешт сьогодні був продовжений до лютого.

- У Раді буде працювати "стара гвардія" з родичами
- Інциденти та бійки в округах
- У Росії мають намір визнати результати виборів в Раду, на Заході - не сумніваються в демократичності

Примітно, що "Опозиційний блок" лідирує за партійним списком в округах Харківської та Луганської областей, має переважна більшість з Запорізької області, а також перевага в Дніпропетровськом та Донецьком регіонах. В інших регіонах України з різним перевагою лідирують "Блок Петра Порошенко" і "Народний фронт".

Раніше, спираючись лише на результати екзит-полів, Арсеній Яценюк заявив про те, що "Народний фронт" найближчим часом має намір приступити до формування коаліції з БПП. Тим часом в БПП демонструють рішучий настрій - як заявив голова блоку Юрій Луценко, він і його однопартійці внесуть на розгляд нової Ради ініціативу зняти недоторканність з вищих посадових осіб, повідомляє ТСН .

Голосування за 6 ранку по Москві завершилося і на всіх зарубіжних виборчих дільницях. За межами України працювали 112 виборчих дільниць в 72 країнах світу. Найбільше в Росії - шість, в Німеччині - п'ять, також ділянки розташовувалися в Італії, Польщі, США. У США працювали чотири ділянки - у Вашингтоні, Нью-Йорку, Чикаго і Сан-Франциско. З +2582 громадян України, зареєстрованих в якості виборців, там проголосували трохи більше 5%.

За словами Андрія Магери, на закордонних виборчих дільницях найбільша активність зареєстрована в Іспанії і Польщі, де проголосували 26% українців, які мають право голосу. При цьому в Росії, де було створено шість виборчих дільниць при посольстві України і п'яти генконсульствах, з приблизно 50 тисяч українців, які мають право голосу, проголосували лише 765 чоловік. Ніяких надзвичайних ситуацій на голосуванні за кордоном не виникало, цитує РІА Новини" повідомлення МЗС України.

У Раді буде працювати "стара гвардія" з родичами

Серед одномандатників найбільше голосів набрали самовисуванці і представники "Блоку Петра Порошенко". Самовисуванці займають перші місця в 96 округах. Кандидати від БПП здобувають перемогу в 63 округах, представники "Народного фронту" Арсенія Яценюка попереду в 19 округах, "Свободи" Олега Тягнибока - в п'яти округах, "Батьківщини" Юлії Тимошенко - в трьох округах.

Серед кандидатів-одномандатників, за якими стежать українські ЗМІ, - син президента України Олексій Порошенко, який лідирує в окрузі номер 12 у Вінницькій області. Також в своїх округах лідирують екс-спікер Верховної Ради Володимир Литвин і екс-глава Донецької області мільярдер Сергій Тарута.

У той же час з популярних українських політиків в Раду пройти поки не вдається відомої своїми русофобськими висловлюваннями Ірині Фаріон. Жоден з кандидатів, зареєстрованих під ім'ям Дарта Вейдера, в лідери гонки за місця в Раді не вибився. Найкращі результати у Вейдера в 222-му Київському виборчому окрузі, де він займає п'яту сходинку.

Як зазначає ТАСС, заявивши "про очищення" чиновницьких рядів від усіх, хто потрапив туди завдяки родинним зв'язкам, в Раду знову прийде "стара гвардія", прихопивши з собою родичів. Так, крім екс-спікера Литвина, в парламент потрапляє його сват, депутат минулого скликання Андрій Деркач. Колишній член Партії регіонів, екс-депутат і екс-губернатор Харківської області Михайло Добкін стане парламентарем від "Опозиційного блоку", а його брат Дмитро Добкін, швидше за все, буде обраний в одномандатному окрузі Харківської області.

У Донецькій області у виборах брали участь відразу 12 діючих парламентарів, чиї імена пов'язані з Партією регіонів. Однак тепер вони значилися в списках як самовисуванці і безпартійні. За попередніми даними ЦВК, в Артемівську перемагає Сергій Клюєв, брат колишнього віце-прем'єра, одного з лідерів Партії регіонів Андрія Клюєва, оголошеного в міжнародний розшук.

У Слов'янську лідирує Юрій Солод, чоловік голови партії "Україна - вперед!", Екс-міністра соціальної політики Наталії Королевської. Сама Королевська проходить в Раду за списком "Опозиційного блоку". Швидше за все, в Раду потраплять запорізький мільйонер, власник заводу "Мотор-Січ", депутат минулого скликання, член Партії регіонів В'ячеслав Богуслаєв, екс- "регіонал", депутат Ради, мільйонер і власник найбільшого на Україні харківського ринку "Барабашово" Олександр Фельдман, а також депутат-мільйонер, власник групи компаній Ferrexpo Констатин Жеваго. Вдруге йде в Раду засновник мережі будівельних гіпермаркетів "Епіцентр" і колишній член фракції Партії регіонів Олександр Герега.

Від БПП рекорд по сімейності встановили брати Балоги, які на вибори йшли по мажоритарних округах Закарпатської області. Екс-глава адміністрації президента Віктора Ющенка, нинішній депутат Ради Віктор Балога балотується в Мукачево, Павло - в Хусті, Іван - у Виноградові, а їхній двоюрідний брат Василь Петьовка - в Тячеві. Всі вони мають великі шанси пройти в парламент.

Інциденти та бійки в округах

Комітет виборців України заявив про те, що в ході виборів найбільш складною виявилася ситуація в мажоритарних округах номер 102, 217 і 220. У 102-му окрузі в Кіровоградській області в неділю група провокаторів напала на кандидатів в депутати Сергія Лещенка, Світлану Заліщук і Мустафу Найєма . За даними місцевих правоохоронних органів, кілька нападників вже затримано, передає ТАСС.

У київському виборчому окрузі 217 відбулося відразу кілька інцидентів. Міністерство внутрішніх справ України повідомило про порушення кримінального провадження за фактом втручання в роботу сервера окружної виборчої комісії (ОВК) округу. У свою чергу, глава відомства Арсен Аваков уточнив, що голова ОВК був затриманий, так як "вирішив провести деякі маніпуляції з комп'ютером, з системою" Вибори ". Пізніше радник глави МВС Зорян Шкіряк повідомив, що" після допиту голови ОВК слідчі СБУ кваліфікували його дії за статтею 363 Адміністративного кодексу - про незаконне втручання в роботу комп'ютерних мереж, що передбачає стягнення штрафу, і не знайшли підстав для затримання.

За словами Авакова, в 217-му виборчому окрузі також була виявлена ​​група провокаторів, які мали при собі автоматичну зброю. Співробітникам правоохоронних органів вдалося доставити їх в районний відділ міліції, повідомив міністр.

У Вишгороді Київської області окружну виборчу комісію номер 96 в ніч на понеділок заблокували представники "Правого сектора", між радикалами і членами комісії виникла бійка. За даними місцевої міліції, радикали "намагалися перешкодити головам дільничних виборчих комісій доставити в окружну комісію бюлетені".

У Київській області в понеділок вранці автомобіль з бюлетенями потрапив в ДТП, в результаті якого три людини загинули і п'ятеро отримали важкі травми. Про це повідомляє прес-служба ГУ МВС України в Київській області . Інцидент стався на 110-му кілометрі автодороги Київ - Харків. Водій автомобіля, в якому перевозилися бюлетені, не впоравшись з керуванням, вилетів на зустрічну смугу і зіткнувся з ще двома автомобілями.

В автомобілі знаходилися представники дільничної виборчої комісії з села Вишеньки Київської області. В результаті водій, голова і член дільничної виборчої комісії загинули на місці. Працівник міліції, який супроводжував бюлетені, заступник голови і ще один член ДВК, а також водій і пасажир іншого автомобіля з важкими травмами доставлені в центральну районну лікарню. Бюлетені, що знаходилися в автомобілі, не постраждали.

У Росії мають намір визнати результати виборів в Раду, на Заході - не сумніваються в демократичності

Росія збирається визнати результати виборів до Верховної Ради України, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров телеканалу LifeNews . "Судячи з усього, ці вибори відбулися. Думаю, що ми визнаємо (в майбутньому часі. - Прим. Ред.) Результати цих виборів", - сказав Лавров. А заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін пояснив , Що вибори в Москві розцінюють як відбулися. Відзначимо, раніше представники влади РФ засумнівалися, що вибори на Україні пройшли демократично.

У Держдумі поважають вибір тих, хто взяв участь в голосуванні, заявив ТАСС глава комітету палати у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький. Разом з тим, за його словами, в Росії також "розуміють, що вибори не були вільними і демократичними, оскільки схід і південний схід України не взяли участь в голосуванні або брали вкрай малим відсотком від облікового складу виборців".

Перший віце-спікер Держдуми, перший заступник голови ЦК КПРФ Іван Мельников заявив, що КПРФ не визнає вибори в Раду, в результаті яких на зміну "помаранчевої" коаліції прийде "коричнева" з "неонацистські налаштованими і русофобськими політиками".

Про те, що в новій Верховній Раді будуть лідирувати політичні сили промайданного і відверто антиросійський спрямування, заявив директор Національного інституту розвитку сучасної ідеології (НДРС) Ігор Шатров. На його думку, швидше за все, "Блок Петра Порошенко", "Народний фронт" і "Батьківщина" сформують правлячу коаліцію.

На думку доктора політичних наук, професора Російської академії народного господарства і державної служби (РАНХиГС) Олександра Михайленко, "в новому парламенті України, скоріше, буде суперництво партій, ніж їх співпраця".

На Заході тим часом вибори порахували демократичними. В офіційному спільній заяві посла США в Україні Джеффрі пайеттах і постпреда США при ОБСЄ Деніела Баєра йдеться, що представники посольства за кілька годин неділі відвідали десять виборчих дільниць в Києві і побачили "українську демократію в дії".

Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу привітав український народ з проведенням виборів до Верховної Ради і розцінив їх як перемогу демократії. "Вітаю народ України! Перемога демократії і програми європейських реформ", - написав він у понеділок в Twitter .

У свою чергу комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле позитивно оцінив вибори і побачив бажання Києва слідувати по шляху європейських реформ. "Вітаю з хорошими виборами, бачу чіткий вибір шляху в напрямку побудови сучасної європейської країни, яка базується на реформах", - написав він у Twitter .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация