NEWSru.com :: Конституційний суд РФ підтвердив заборону судимою виїжджати за кордон

У вівторок члени Конституційного суду (КС) Росії визнали законною заборону громадянам РФ з непогашеною судимістю виїжджати за кордон

У вівторок члени Конституційного суду (КС) Росії визнали законною заборону громадянам РФ з непогашеною судимістю виїжджати за кордон. Це рішення вже торкнулося як жінки-бухгалтера, так і колишнього міліціонера та ватажка жорстокої банди рекетирів.

КС визнав конституційними норми федерального закону "Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ", згідно з якими право засудженого громадянина на виїзд з країни може бути тимчасово обмежено, якщо він ще не відбув покарання, передає РІА Новини" .

"Засудження за злочини є підставою для тимчасового (до відбуття покарання або звільнення від нього) обмеження права громадянина на виїзд з країни, - йдеться в матеріалах прес-служби КС. - Тимчасове обмеження права на виїзд з Росії осіб, засуджених за вчинення злочинів, що не є довільним, надмірним і невиправданим з точки зору захищаються конституцією цінностей, з яких одна з найважливіших - виконання судових рішень ".

Оцінивши цей юридичний казус, судді КС також запропонували законодавцям виробити механізми, які допускають виїзд засуджених в екстраординарних випадках, до яких відносяться серйозні хвороби або смерть близьких родичів.

Раніше зі скаргами до суду звернулися Валентина Алдошина і Тимур Ідалія, які вважають, що практика застосування оспорюваних ними норм порушує конституційні права громадян. Зокрема, стаття 27 Конституції РФ гарантує право кожного вільно виїжджати за межі Російської Федерації.

Разом з тим, законом "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію" допускається тимчасове обмеження цього права. Стаття 55 Конституції також допускає можливість обмеження федеральним законом прав і свобод громадянина тільки в тій мірі, в якій це "необхідно для захисту основ конституційного ладу, оборони країни і безпеки держави, а також для захисту моральності, здоров'я і прав інших осіб".

Валентина Алдошина в 2007 році була засуджена на два роки позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на два роки за податкові злочини. Відразу ж після вироку вона двічі зверталася в управління Федеральної міграційної служби (ФМС) Москви із заявою про видачу їй закордонного паспорта, однак їй було відмовлено. Замоскворецький суд Москви і Мосміськсуд визнали дії міграційної служби законними.

Другий заявник - колишній міліціонер і ватажок потужної банди Тимур Ідалія - ​​в 2003 році був засуджений на десять років позбавлення волі. У 2007 році його умовно-достроково звільнили, але судимість не була погашена. Московське Управління ФМС відмовило йому у видачі закордонного паспорта, оскільки термін призначеного Ідалову покарання ще не закінчився. Тимирязевский суд Москви і Мосміськсуд відмовили позивачу в задоволенні його вимог на тій же підставі.

Додамо, що Тимур Ідалія писав скарги в Європейський суд з прав людини і, можливо, хотів би бути присутнім там.

Міліціонер, ватажок банди, а тепер просто громадянин

Колишній правоохоронець Тимур Ідалія очолював свого часу одну з найвпливовіших чеченських угруповань в столиці. Його банда здійснювала нальоти, торгувала зброєю та наркотиками, а також захоплювала заручників. Останньою жертвою злочинців став скандально відомий вірменський бізнесмен і політик Сержик Джілавян. Він висував свою кандидатуру на пост президента Вірменії, а потім став президентом Всесвітньої вірменської асамблеї (ВАА).

Бандити Ідалова викрали Сержика Джілавян 3 червня 1999, писала газета "Комерсант" . Комерсант знаходився в своєму офісі в Уланському провулку, коли туди увірвалися четверо озброєних чеченців. Співробітники фірми тут же розбіглися, а один з бандитів дістав ніж і, приставивши його до горла Джілавян, заявив, що той повинен поїхати на зустріч з якимось чеченським "авторитетом", оскільки нібито заборгував велику суму. Після цього Джілавян насильно посадили в машину і відвезли.

Співробітники Джілавян тут же повідомили про те, що трапилося в районне управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ). Оперативникам знадобився тиждень, щоб з'ясувати, хто вкрав підприємця і де він міститься.

Ідалова московська міліція знає з 1993 року, коли він взяв під свій контроль готель "Україна" на Кутузовському проспекті. Деякий час тут розташовувалася свого роду штаб-квартира всіх банків, що діяли в Московському регіоні чеченських угруповань (тоді їх було близько 120). До цього Ідалія встиг закінчити Вищу школу міліції в Баку, працював деякий час в Воронежі співробітником патрульно-постової служби і оперуповноваженим карного розшуку.

У 1995 році московський РУБОП завдав нищівного удару по чеченцям, які "тримали" столичні готелі. В "Україні" тоді заарештували сімох гангстерів на чолі з Ідаловим. Їм пред'явили звинувачення одразу за сімома статтями: незаконне зберігання зброї і наркотиків, розбої та грабежі, вимагання та викрадення людей, а також підробка документів (у Ідалова виявили фальшиве посвідчення офіцера Федерального агентства урядового зв'язку та інформації (ФАПСИ)).

Слідство тривало більше року, і всі бандити, за винятком Ідалова, отримали великі терміни. У 1996 році комісія при президенті Росії з військовополоненим і інтернованих обміняла чеченця на чотирьох полонених омонівців. І далі поїхав до Чечні, але в 1998 році повернувся в Москву. Тут він знову сколотив банду, зайнялася викраденням заможних людей, які, в свою чергу, були не в ладах з законом. Бойовики Ідалова діяли як самі, так і на замовлення.

На початку червня банда Ідалова отримала від одного з влаштувалися в Москві чеченських "авторитетів" замовлення на Джілавян: напередодні вірменський комерсант уклав угоду і з дня на день чекав перекладу на свій рахунок 700 тисяч доларів.

Заручника чеченці тримали в знімається квартирі на Кунцевській вулиці. Операцію по його звільненню ФСБ І РУБОП провели в ніч з 10 на 11 червня 1999 року, влаштувавши біля будинку засідку.

Близько опівночі до під'їзду на своїй Kia Sportage під'їхав Ідалія. Він піднявся в квартиру на 13-му поверсі. Оперативники не поспішали, оскільки вирішили дочекатися когось зі спільників ватажка. Через півгодини до будинку під'їхала Volvo, в якій знаходився ще один бандит - Хамзат Ескіев.

Почекавши ще трохи, спецназівці почали штурмувати квартиру. Поки вони вибивали залізні двері кувалдою, бандити перелізли на сусідні балкони. Однак там їх вже чекали.

Обшук квартири нічого не дав. Зате в джипі Ідалова сищики виявили автомат Калашникова та декілька упаковок з героїном.

Джілавян оперативники знайшли лежачим на розкладачці в одній з кімнат. Побачивши спецназівців, він страшно злякався і був упевнений, що тепер з ним точно розправляться. "Навіщо ви мене звільнили? Я знаю, що тепер буде творитися жах, - заявив заручник. - Вони взяли адреси всіх моїх родичів".

Бухгалтер хотіла лікуватися за кордоном

За словами адвоката Дмитра Шубіна, що представляє інтереси Валентини Алдошина, його підзахисна мала намір продовжити за кордоном лікування, розпочате ще до закінчення терміну дії закордонного паспорта.

Шубін також стверджував, що слідчий свого часу дозволяв Алдошина виїжджати ненадовго за кордон. На думку адвоката, догляд за достроково звільненим можна організувати і за кордоном, посилаючи в поліцейські ділянки запити про поведінку підопічних, повідомляється на офіційному сайті КС РФ.

Зі свого боку повпред Ради федерації в КС Олена Виноградова визнала: "У Росії справді не визначено суб'єкта, який вирішує, заборонити чи ні виїзд з країни. За винятком Міноборони, яке накладає заборону для солдатів строковиків та обмеження для офіцерів".

Однак вона пояснила, що умовним буває термін відбуття, а не покарання. Значить, випущених по УДО злочинців не можна відпускати на всі чотири сторони. "Жодна країна не зрадіє, якщо у нас приймуть закон, що дозволяє кататися по світу злочинцям, - абстрактно міркує Олена Виноградова. - А глобальний контроль за ними за допомогою електронних чіпів - це справа далекого майбутнього".

Quot;Навіщо ви мене звільнили?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация