Никодим Святогорець - Невидима брань (видавництво «Благовіст»)

Преподобний Никодим Святогорець

невидима брань

© Видавництво «Благовіст» - текст, оформлення, оригінал-макет, 2014

* * *

Книга «Невидима брань» розкриває перед нами етапи внутрішньої, духовного життя, шлях до порятунку, який, починаючись з Святого Хрещення тут, на землі, закінчується в Царстві Небесному. При Хрещенні кожен православний християнин відрікається від диявола і всіх діл його. Але потім, з власної немочі і через безперестанного нападу на нас ворогів нашого спасіння, знову впадає в різні гріхи. Цю лайка проти «міродержітелей темряви віку цього, духів злоби піднебесних» має вести кожній людині з моменту Хрещення.

У книзі «Невидима брань» докладно говориться про різноманітні підступи бісівських, різних їх лукавство і способах нападу на нас. Книга навчить розпізнавати ці підступи і визначати, як і чим треба протистояти різним видам нападів. За словами самого преподобного Никодима Святогорца, «цією книгою кожна людина, що бажає порятунку, навчається, як перемагати невидимих ​​ворогів своїх, щоб стежити скарби справжніх і божественних чеснот, і за те отримати нетлінний вінець і заставу вічний, який є єднання з Богом і в нинішньому столітті і в майбутньому ». Книга «Невидима брань» може стати помічником і керівником в духовному житті для всіх православних християн, незалежно від міри їх духовного віку. В оригіналі цю книгу, в заголовку її значиться, що книга складена іншою особою, якимсь мудрим чоловіком, старець же Никодим тільки переглянув її, виправив, поповнив і збагатив примітками і виписками з святих отців, подвижників. Тому старця Никодиму вона належить більше по духу, ніж по букві. При перекладі цієї книги визнано більш придатним примітки і свідоцтва батьківські внести в текст, а через це доводилося іноді змінювати слова книги для залагоджених течії мови, що допускалося інде і без цього. Тому пропоновану книгу слід почитати не тільки перекладом, скільки вільним перекладанням.

Андрій Плюснин

Передмова

(Складено старцем Никодимом в рукописи, якою він користувався)

Справжня Душеполезное книжечка справедливо носить дане їй найменування: «Невидима брань». Як багато хто з священних і богонатхненних книг Старого і Нового Завіту отримали своє найменування від самих предметів, про які вони повчають (книга Буття, наприклад, названа так тому, що сповіщає про створення і упорядкованих всього сущого з позбавленого буття; Результат - тому, що описує результат синів Ізраїлю з Єгипту; Левіт - тому, що містить статут священнодійств для коліна Левійське; книги Царств - тому, що оповідають про життя і діяння царів; Євангелія - тому, що благовіствують радість велію, яко родися Спас світу Христос Господь (пор. Л . 2: 10-11), і вказують всім вірним шлях до спасіння і спадщини вечноблаженной життя); так хто не погодиться, що і справжня книга, судячи зі змісту її і з предметів, якими вона займається, належно названа: «Лайка невидима»?

Бо вона повчає не про якусь або чуттєвої і видимої лайки і не про ворогів явних і тілесних, але про лайки уявної і невидимої, яку кожен християнин Авраамове з тієї години, як охреститься і дасть перед Богом обітницю - воювати за Нього, на славу божественного імені Його, навіть до смерті (чому написане в книзі Чисел: цього ради глаголить в книзі: Лайка Господня, - алегорично написано про цей невидимої боротьби (Чис. 21: 14), і про ворогів безтілесних і неявних, котрі суть різні пристрасті і похоті плоті, і демони злі і человеконенавістние, день і ніч не ерестающіе воювати проти нас, як сказав блаженний Павло: ... Нам бо треба лайка до крові і плоті, але до початку, і властей, до міродержітелем пітьми віку цього, до духо вом злоби в піднебесних просторах (Еф. 6: 12).

Воїни, які ведуть боротьбу в цій невидимій боротьбі, повчає вона, суть всі християни; воєначальником їх зображується Господь наш Ісус Христос, оточений і супроводжуваний тисяцькими і сотниками, тобто всіма чинами ангелів і святих; терені лайки, лайливе поле, місце, де відбувається найбільша боротьба, є власне наше серце і весь внутрішній людина; час бою - все наше життя.

Які ж суть зброї, в які наділяє своїх воїнів ця невидима брань? Слухай. Шоломом для них служить вчинене собі невіра і досконале на себе ненадеяніе; щитом і кольчугою - смілива віра в Бога і тверде на Нього надія; бронею і нагрудником - повчання в стражданнях Господа; поясом - відсікання плотських пристрастей; взуттям - смиренність і немічності своєї постійне визнання і почуття; шпорами - терпіння в спокусах і відігнання недбальства; мечем, який невпинно тримають вони в одній руці, - молитва, як словесна, так і уявна, серцева; списом трехострійним, яке тримають вони в іншій руці, - тверда рішучість аж ніяк не погоджуватися на що борються пристрасть, кидаєш її від себе з гнівом і ненавидіти від щирого серця; коштом і їжею, якими підкріплюються вони на опір ворогам - часте причастя Богообщения, як таємничого від таємничої жертви, так і уявного; світлим та безхмарним атмосферою, що дають їм можливість видали вбачати ворогів, - повсякчасне вправу розуму в пізнанні того, що право є перед Господом, повсякчасне вправу волі в вожделеваніі одного того, що приємне для Господа, мир і спокій серця.

Тут, - тут, в цій «невидимої брані» (тобто в книзі), або, краще сказати, в цій Брани Господньої, воїни Христові навчаються пізнання різних принад, різноманітних хитрощів, недомислімих лукавства і хитрощів військових, які вживають проти них уявні супостати , за допомогою почуттів, за допомогою фантазії, за допомогою позбавлення страху Божого, особливо ж за допомогою чотирьох підступів, які вносять вони в серці під час смерті, - кажу я про підступу невіри, відчаю, марнославства і перетворення їх самих в ангелів світла. Навчаючи ж розпізнавати всі це, вони і самі при цьому примудряються, як руйнувати такі підступи ворогів і протистояти їм, і пізнають, якої тактики і якого закону лайки має їм в якому разі триматися і з якою мужністю вступати в боротьбу. І коротко скажу, цією книгою кожна людина, що бажає порятунку, навчається, як перемагати невидимих ​​ворогів своїх, щоб стежити скарби справжніх і божественних чеснот, і за те отримати нетлінний вінець і заставу вічний, який є єднання з Богом і в нинішньому столітті, і в майбутньому.

Тож прийміть, христолюбиві читачі, справжню книгу радісно і прихильно і, навчившись із неї мистецтву невидимої боротьби, намагайтеся не просто тільки воювати, але і законно воювати, воювати, як повинно, щоб і прикрашеними бути; тому що по апостолу буває, що інший хоч і трудиться, однак він не вінчається, якщо незаконно трудився (див. 2 ​​Тим. 2: 5). Одягніться в зброї, які вона вказує вам, щоб на смерть вразити ними своїх уявних і невидимих ​​ворогів, котрі суть душепагубние пристрасті і їх організатори і збудники - демони. Облецитеся у вся зброю Божу, яко возмощі вам стати противу хитрощів диявольських (Еф. 6: 11). Згадайте, як при Святому Хрещенні обіцяли ви перебувати в зречення від сатани і всіх діл його, і всього служіння його, і всієї гордині його, тобто сластолюбства, славолюбия, сріблолюбства та інших пристрастей. Силкуйтеся ж, скільки можете, щоб повернути його назад, зневажити перемогти в усьому досконало.

А які кари і нагороди маєте ви отримати за таку перемогу свою ?! Вельми багато і великі. І послухайте про них з вуст Самого Господа, Який обіцяє їх вам в Святому Одкровенні слово в слово так: ... переможцеві дам їсти від дерева тваринного, еже є посеред раю Божого ... Побеждаяй не імать вредитися від смерті втория. Переможцеві дозволю їсти від манни сокровенния. І переможцеві і соблюдающему справи Моя до кінця, дам йому владу на язицех ... і дам Я йому зорю ранкову. Побеждаяй, тієї облечется в ризи Білої ... і прославляти ймення його визнаю перед Отцем Своїм і перед Його Анголи. Побеждающаго сотворю стовпи в церкві Бога Мого. Переможцеві дозволю сісти зі Мною на престолі Моєму ... Побеждаяй наслідить вся, і буду йому Бог, і тієї зо мною станеться в сина (Одкр. 2: 7, 11, 17, 26-28; 3: 5,12, 21; 21: 7 ).

Бачите, які удостоєних! Бачите, які відплати! Маєте доступ до цього осьмісоставний і багатобарвний нетлінний вінець, або, краще, ці вінці, які сплітаються для вас, братіє, якщо переможете диявола! Ось про це тепер і дбайте, через це подвизайтесь і від усього утримуйтеся, так никтоже надішле вінця вашого (Одкр. 3: 11). Бо воістину, сором великий, що ті, які трудяться на аренах в тілесних і зовнішніх подвигах, в п'ять разів більше від усього утримуються, щоб отримати який-небудь тлінний вінець з дикої маслини, або з пальмової гілки, або з фінікової, або з грузинської , або з миртової, або з іншого якого рослини; а ви, мають отримати такий нетлінний вінець, проводите свої дні в недбальстві і безпечності. Чи не пробудить вас від цього сну хоч слово святого Павла, який говорить: не знаєте чи, яко поточного в позорище, вси убо течуть, єдиний же сприймає почесть? тако теците, так спіткає. Всяк ж подвізаяйся стримується від усього: і вони убо та тління вінець приймуть, ми ж неістленен (1 Кор. 9: 24-25).

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Преподобний Никодим Святогорець   невидима брань   © Видавництво «Благовіст» - текст, оформлення, оригінал-макет, 2014   * * *   Книга «Невидима брань» розкриває перед нами етапи внутрішньої, духовного життя, шлях до порятунку, який, починаючись з Святого Хрещення тут, на землі, закінчується в Царстві Небесному
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Які ж суть зброї, в які наділяє своїх воїнів ця невидима брань?
А які кари і нагороди маєте ви отримати за таку перемогу свою ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация