Німецьке Відродження. Альбрехт Дюрер »Crossroads

Перші зачатки німецької школи живопису відносяться до другої половини 14 століття. Умови, в яких розвивалося німецьке мистецтво, перешкоджали тому пишного розквіту живопису, який існував в Італії і Фландрії. У Німеччині не було таких багатих меценатів, замовники картин були не вибагливі. Це був середній клас-торговці, купці, заможні хлібороби. Це відбилося і на характері німецької живопису 14 століття-грубуватою, сентиментальною, але щирою і чесною.
Локанічние кольору, убогість і скромність оздоблення та нарядів персонажів, глибокий психологізм портретів, відсутність прикрашення, химерності. Соціально-економічні особливості німецького побуту 14 століття можуть пояснити розвиток граверного мистецтва, демократичного за своєю природою, що обслуговує маси. Це "мистецтво для бідних" багатьом було зобов'язане великому Альбрехту Дюреру (1471-1528 г), уродженцю Нюренберга. Незважаючи на те, що в Нюренберге процвітала торгівля, що створило підвищений інтерес до мистецтва, твори художників того часу все ж відображали суворий побут. У цьому середовищі, творчість Альбрехта Дюрера часом носить містично-похмурий характер.
Перші зачатки німецької школи живопису відносяться до другої половини 14 століття
Автопортрет в дитячому віці.
Серед найбільших зібрань старовинної європейської графіки, що знаходиться в столиці Австрії зберігається аркуш цупкого шорсткою папери, завбільшки з зошит, на якому сірувато-коричневими лініями намальований хлопчик. Вгорі праворуч напис по-німецьки: "Це я сам намалював себе в дзеркалі в 1484 році, коли я був ще дитиною. Альбрехт Дюрер". Автору тоді було 13 років. Намалювати самого себе на ті часи-справа серйозна, навіть для досвідчених майстрів. До власного зображенню художник звертається ще не раз, як би досліджуючи свою особистість протягом творчих років. Всі його автопортрети випромінюють твердість, впевненість, гідність. Будь то дитина, або юнак, або зрілий чоловік.

Автопортрет.
Альбрехт Дюрер народився 21 травня 1471 року в Нюрнберзі. Його художнє дарування, ділові якості і світогляд формувалися під впливом перш за все батька, угорського ювеліра К. Дюрера, який будучи уважним батьком, спочатку хотів навчити сина ювелірній майстерності, але помітивши у хлопчика художній талант віддав його в навчання в майстерню до художника Міхаелю Вольгемуту. Там Альбрехт освоїв основи живопису і ксілографіі.Так ж значний вплив на майбутнього майстра надали його хрещений батько Кобергера, займався видавничою справою і видатний гуманіст Вілібальд Пиркхаймера, познайомив юного художника з новими ренесансними ідеями і творами італійських майстрів.
В кінці 14-початку 15 століття в Німеччині відбувалося глибоке бродіння-положення народних мас було безрадісно. Незабаром настали страшні події селянської війни. Серед жахів цієї епохи Дюрер все ж зумів зберегти ясність духу, світле спокій, справжню гуманність. У його творчості проявилася у всій повноті німецька національна сутність. Інша його особливість -Безумовно демократичність: євангельські сюжети в трактуванні Дюрера, так прості, реальні і конкретні, якими вони могли бути саме в уявленні народу. Дюрер написав досить багато картин ( "Розп'яття", "Поклоніння волхвів", "Чотири апостоли" і ін.) І ряд чудових портретів, але головну його славу складають гравюри і малюнки.

Чотири вершники Апокаліпсису
З його гравюр особливо знамениті "Меланхолія", "Лицар і смерть", "Апокаліпсис" -скорбние, похмурі, фантастичні сюжети. Дюрер не виключав зі свого мистецтва "ниці" типи, усвідомлюючи, що повсякденне і потворне також може бути об'єктом художнього відтворення, як ідеальне і прекрасне. Справжній реалізм звучить в його затвердження: "мистецтво живе в природі, і хто вміє його витягти, той і володіє їм".
Дюрер був дорівнює обдарований як живописець, гравер і малювальник; малюнок і гравюра займають у нього велике, часом навіть провідне місце. Спадщина Дюрера-художника, що налічує понад 900 листів, за обсягом і різноманіттю можна порівнювати тільки зі спадщиною Леонардо да Вінчі.
За матеріалами О.Міллера.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация