Нові правила ввезення в Україну: Що можна, а чого не можна

З 1 червня нинішнього року пропуск громадян на митну територію України здійснюється відповідно до вимог нового Митного кодексу. Здається, нашим перевізникам буде цікаво дізнатися деякі норми цього документа.

Готівкову валюту в еквіваленті до 10 тис. Євро тепер можна ввозити без письмового декларування та пояснення джерела походження. Понад цей ліміт ввезення дозволене тільки за умови письмового декларування всієї суми і надання документів, що підтверджують зняття готівки з рахунку в банку (тільки на суму, що перевищує 10 тис. Євро).

Продукти харчування дозволені до ввезення для власного споживання на суму до 200 євро в строго встановлених обсягах (1-2 кг кожного виду) Продукти харчування дозволені до ввезення для власного споживання на суму до 200 євро в строго встановлених обсягах (1-2 кг кожного виду). Особи, які досягли 18 років, можуть без оподаткування та письмового декларування ввозити 1 л міцних напоїв (із вмістом спирту більше 22%), 2 л вина, 5 л пива, 200 сигарет, або 50 сигар, або 250 г тютюну. Якщо тютюнові вироби ввозяться в наборі, його вага не повинна перевищувати 250 м Якщо громадянин, який ввозить алкогольні напої та тютюнові вироби, був відсутній в Україні менш ніж 24 години, то всі ці товари письмово декларуються та оподатковуються податком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ввезення авто в Україну: заїжджай, але плати!

Дехто, купивши машину за кордоном, сподівається уникнути податків шляхом періодичного тимчасового ввезення: на рік і т. Д. Це фантазії. Мито, акциз і ПДВ ніхто не відміняв.

Безмитно ввозяться особисті речі, що мають ознаки вживаних: одяг, взуття, білизна, головні убори. До цього переліку можна додати ноутбук, мобільний телефон, фотоапарат, відеокамеру, бінокль, годинник, спортивне спорядження, переносні радіоприймач, телевізор або проектор, музичні інструменти, косметичні засоби й лікарські препарати.

Подарунки (крім підакцизних) сумарною фактурною вартістю до 1000 євро ввозяться громадянами без податків в ручній поклажі або в супроводжуваному багажі через пункти пропуску, відкриті для повітряного сполучення, а через інші пункти (крім повітряних) - на суму до 500 євро і вагою до 50 кг . Ця норма діє, якщо особа, яка ввозить в Україну дані товари, в'їжджає в країну не частіше одного разу протягом доби.

При ввезенні товарів понад згаданих норм вони підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та обкладаються 10-відсоткової ввізним митом і 20-відсотковим ПДВ. При цьому податки нараховуються на сумарну вартість або пропорційно вазі, за вирахуванням дозволених неоподатковуваних норм.

Ввезення товарів, сумарна вартість яких перевищує 10 тис. Євро, можливий тільки при їх митному оформленні у порядку, передбаченому для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності: складання вантажної митної декларації, надання всіх необхідних документів держорганів і нарахуванні повних ставок митних зборів і 20% ПДВ.

Особливо виділимо порядок тимчасового ввезення автомобілів в Україну, щодо якого в Інтернеті та ЗМІ з'явилося багато суперечливої ​​інформації. Роз'яснюємо, що громадяни-нерезиденти мають право, як і раніше, тимчасово ввозити в Україну автомобілі строком на один рік. Тільки якщо раніше це міг бути будь-який автомобіль (легковий, вантажний, автобус, спеціальний), то тепер це тільки автомобілі особистого користування (легкові або автобуси код 8702, 8703). Якщо машина ввозиться для власних потреб на термін, що перевищує 2 місяці, її, як і раніше, необхідно ставити на тимчасовий облік в ДАІ.

Без сплати податків резиденти мають право тимчасово ввезти в країну тільки авто особистого користування (легкові і автобуси) та причіп до них на термін, що не перевищує 60 днів протягом календарного року (за умови, що громадяни перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, а ТС постійно зареєстровані на них у відповідних органах країни перебування).

Фото з архіву редакції

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Олександр Лелета

Консультант з питань таможніБессменний експерт з митних питань «Автоцентру» Олександр Дмитрович Лелета раптово помер від зупинки серця. 23 вересня 2012 року в рідному місті Конотоп він вийшов на товариський матч ветеранів з футболу у відмінному здоров'ї і впав на поле - раптово зупинилося сердце.Редакція «Автоцентру» сумує за передчасну втрату і приносить співчуття родичам Олександра Дмитровича. Нам всім буде його не вистачати.

Інші матеріали автора:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация