Образ Діви-Матері в музиці. "Аве Марія". Обговорення на LiveInternet

Нінель_Нік всі записи автора

iskusstvo-zvuka.livejournal.com

Образ Діви-Матері, прекрасною і доброї заступниці, знаходить відгук у людських серцях незалежно від віросповідання. І саме поєднання слів «Ave Maria» своїм звучанням вже народжує музику. Напевно, тому композитори так люблять створювати мелодії на цей текст, а публіка - слухати.
Аве Марія - початкова фраза молитви, яка представляє собою вітання архангела Гавриїла Пресвятій Діві, коли він повідомляв їй звістку про майбутнє народження від неї Ісуса Христа. Аве Марія (лат. Ave Maria - радуйся, Маріє), одна з основних молитов Католицької Церкви, звернена до Богоматері і іменована за першими словами свого латинського тексту. Грунтується на двох реченнях з Євангелія від Луки звернених до Діви Марії: вітанні архангела Гавриїла, що сповістив Їй, що Вона стане Матір'ю Спасителя (звідси інша назва цієї молитви - «Ангельське вітання»), і привітанні Єлисавети. Відповідністю Ave Maria в Православної Церкви є молитва «Богородице Діво», текст якої лише незначно відрізняється від першої частини Ave Maria. Разом з тим, до першої частини, що представляє собою хвалу Богородиці зважаючи Її особливого місця в домобудівництві порятунку, додається друга, що є проханням про невпинний молитовному заступництві.

Разом з тим, до першої частини, що представляє собою хвалу Богородиці зважаючи Її особливого місця в домобудівництві порятунку, додається друга, що є проханням про невпинний молитовному заступництві

Повний текст Ave Maria такий:

Радуйся, Маріє!

Господь з тобою;
Благословенна Ти між жонами,
І благословенний Плід утроби твоєї Ісус.
Свята Марія, Матір Божа,
Молися про нас, грішних,
Нині і в годину смерті нашої.
Амінь!
На текст молитви написано безліч музичних творів. Серед авторів музики Йоганн Бах, Шарль Гуно, Джузеппе Верді, Гаетано Доніцетті, Антонін Дворжак, Ференц Ліст, Каміль Сен-Санс, Джоаккіно Россіні, Йоганнес Брамс. Одні композитори використовували текст молитви цілком, інші - фрагментами, треті - тільки перші два слова.
"Аве Марія" Керубіні.

Інтригуючою є історія не менш знаменитої «Ave Maria» Джуліо Каччіні (1546 - 1618). Справа в тому, що це не його твір.

Твір створив радянський композитор Володимир Федорович Вавілов (1925 - 1973). Вавилов відомий в колі професіоналів як чудовий містифікатор. Так, наприклад, на одній з платівок він записав твір «Канцона і танець» і приписав його композитору Франческо ді Мілано.
Приблизно така ж історія сталася і з «Ave Maria», яка на платівці йшла під позначенням «Невідомий автор 16 століття». Через якийсь час цей твір став з'являтися в світі під авторством Джуліо Каччіні. Чи то сам Вавилов, то чи Ірина Архипова (одна з перших виконавиць цього твору), чи то ще хтось підставив ім'я італійця до геніально стилізованому під старовину твору. Так чи інакше, але твір знайшло помилкове авторство. Через якийсь час у дослідників і виконавців виникли сумніви. Деякі виконавці в концертах стали оголошувати вже подвійне авторство: Каччини-Вавилов. В даний час фахівці однозначно приписують дане твір Володимиру Вавилову, хоча зі сцени все одно деколи доводиться чути: «А зараз прозвучить твір автора шістнадцятого століття Джуліо Каччіні« Ave Maria ».
За твердженням доньки Вавилова, він містифікував тому, що побоювався, що твори нікому невідомого радянського композитора просто-напросто не видадуть.
Дуже своєрідний розчерк долі. Твори ще за життя Вавилова набирали силу, ставали популярними, а він залишався в тіні, практично невідомим. І звичайно, вкрай цікаво, які почуття він відчував, дізнаючись про чергову перемогу «Ave Maria» Джуліо Каччіні?

"Аве Марія" Вавилова - Каччини.

"Аве Марія" Бах - Гуно.

"Аве Марія" Моцарта.

"Аве Марія" Сент - Санса.

"Аве Марія" Россіні.

Аве Марія Россіні

І звичайно, вкрай цікаво, які почуття він відчував, дізнаючись про чергову перемогу «Ave Maria» Джуліо Каччіні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация