Одеський Оперний театр

Місцезнаходження:

м Одеса, пров. Чайковського, 1

Ах, Одеса Ах, Одеса .... Ти то вражаєш нас своєю вишуканою простотою, то захоплювався своїми мальовничими пейзажами, то ми застигаємо в захваті від величі твоїх будівель. Ось, наприклад, Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету по праву можна назвати європейською перлиною, заради якої навіть побудували електростанцію змінного струму, щоб висвітлити надбання міста для його жителів і гостей. Театр насамперед відомий своєю архітектурою, а по своєму плануванню і технічними даними не поступається кращим театрам Європи.

Театральне життя в Одесі веде свою історію з перших днів існування міста. Одеський театр опери та балету можна з гордістю і повагою назвати старійшиною серед цілого ряду його культурних установ.

Одеса отримала право будувати театр в 1804 році, а в 1809 він був уже зведений за проектом французького архітектора Тома де Томан, автора низки будівель в Петербурзі. 10 лютого 1810 відбулася відкриття, яке представляла російська група П.Фортунова одноактної оперою Фрелиха «Нове сімейство» і водевілем «Утішена вдова». У 1823-24 роках саме ця будівля відвідував А.С.Пушкин під час свого перебування в Одесі.

Новозбудований молодий театр знаходився трохи вище сучасного театру, ближче до скверу Пале-Рояль, і сприймався як пам'ятник молодому місту Новозбудований молодий театр знаходився трохи вище сучасного театру, ближче до скверу Пале-Рояль, і сприймався як пам'ятник молодому місту. Архітектура будівлі витримана в класичному стилі, з портиком коринфського ордера і фронтоном, зверненим до будівлі Музею морського флоту України , Тодішнього англійського клубу. Зал на той час вміщував всього 800 глядачів, а в партері було встановлено всього 44 крісла, тому 700 глядачів спостерігали за постановками стоячи. Також було 17 лож, які розташовувалися на трьох ярусах і в них, як правило, відпочивали високопоставлені особи.

Театр постійно намагалися поліпшити і для виправлення недоліків будівлі проводилися неодноразові добудови. В результаті цих перебудов з'явилася кам'яна стіна по осі колон, що дозволило розширити простір в фойє. З боку Рішельєвській вулиці був прибудований одноповерховий кам'яний вестибюль. Роботи по останньої переробці будівлі були закінчився 31 грудня 1872 року, а в ніч на 2 січня 1873 року театр, на превеликий жаль, згорів через газовий ріжка, що висвітлює годинник в нічний час.

Минуло майже 11 років з моменту пожежі до закладки першого каменя в нову будівлю театру. На цей раз будівництво велося під керівництвом віденських архітекторів Ф.Фельнер і Г.Гельмер. Минуло майже 11 років з моменту пожежі до закладки першого каменя в нову будівлю театру Зразком споруди послужила зведена чотирма роками раніше Дрезденська Опера архітектора Готфріда Земпера. Будівля будували підрядним способом з місцевих будівельних матеріалів, в основному з одеського вапняку-черепашнику.

Відкриття нового театру відбулася 1 жовтня 1887 року. Будівля виконана в стилі віденського «бароко». Над фасадом сидить скульптурна група, що зображає музу Мельпомену, покровительку мистецтва. Вона сидить в колісниці, запряженій чотирма розлюченими пантерами, які нею ж підкорені. Біля центрального входу на високих постаментах встановлено дві скульптурні групи, що втілюють комедію і трагедію. По фронту будівлі встановлені бюсти геніальних творців і основоположників російської літератури і музики: О.С.Пушкіна, М.И.Глинки, А. С. Грибоєдова, М. В. Гоголя, які представляють поезію, музику, драму і комедію.

Відвідавши Одеський театр Опери та Балету, Ви будемо приємно здивовані його ошатним інтер'єром. Архітектура витримана в стилі «рококо». Найкрасивіша частина будівлі - це зал для глядачів. Він розкішно прикрашений ліпними орнаментами з тонкою позолотою. Купала, колони, арки, скульптури, свічки і свічники відмінно гармонують один з одним. Відвідавши Одеський театр Опери та Балету, Ви будемо приємно здивовані його ошатним інтер'єром Сидіння і ложі оббиті темно-червоним оксамитом, дзеркала в позолочених оправах. Піднявши голову вгору, Ви застигне в захваті від розписного стелі. В основу його композиції покладено картини художника Лефлера у вигляді медальйонів. На них зображені сцени з творів Шекспіра, таких як «Гамлет», «Сон в літню ніч», «Зимова казка», «Як Вам це сподобається». За середині велично висвітлює зал велика кришталева люстра, прикрашена безліччю ажурних деталей, вага якої 2,5 тонни. Унікальна акустика подковообразного залу дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени в будь-який його куточок. Також є орган, труби якого розташовані над ложами другого ярусу. За статтю з мармурової крихти особливого малюнка для кожного поверху ходили і насолоджувалися красою і величністю талановиті і відомі люди такі як: П. І. Чайковський, Н.Ф.Рімскій-Корсаков, С. В. Рахманінов, Ежен Ізан і інші. Вони виконували свої твори на сцені театру, яка пізніше згоріла (в березні 1925 р) і була відновлена ​​вже через рік. Тут співали Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Маттіа Баттістіні, видатні оперні співаки. На цій же сцені танцювала прима - балерина світу Анна Павлова.

Всю цю незабутню і вражаючу погляд красу, розчулює і пестить слух музику, Ви можете відчути і почерпнути для себе духовну долю мистецтва в Одеському Національно Академічному театрі Опери та Балету, який розташований на перехресті вулиць Ланжеронівської та Рішельєвської.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация