Одностатеві сім'ї та (не) свої діти

  1. Християнські демократи виступають проти
  2. Тест на гомофобію
  3. Дві мами, дві дочки і ніяких прав
  4. А якщо дитина підросте і прийде в жах?
  5. Принизлива довіреність і впевненість у завтрашньому дні
  6. Держава карає за визнання в сексуальну орієнтацію
  7. Наступний крок - усиновлення дітей з дитбудинків?

Ілюстративне фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо   У Чехії існує поняття «зареєстрованих партнерів» Ілюстративне фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо У Чехії існує поняття «зареєстрованих партнерів». Це щось середнє між «класичним» шлюбом і просто спільним проживанням. Двоє людей однієї статі є «партнерами», що написано і в їхніх паспортах.

Закон про зареєстроване партнерство був прийнятий, перш за все, для того, щоб люди нетрадиційної сексуальної орієнтації володіли такими ж юридичними правами, як і класичні сім'ї.

Йшлося про безліч випадків. Ось простий приклад. Одна людина з гей-пари захворів. Другого просто не пустять до нього в палату, лікарі не дадуть йому ніякої інформації про те, а якщо хворий знаходиться у важкому стані, то партнер не може приймати рішення за нього. Тому що офіційно він - «людина з вулиці». Коли ж люди зареєстровані як партнери, то таких проблем у них не буде.

В одностатевих парах ростуть і виховуються діти. Йдеться про ті випадки, коли дитина залишилася у кого з партнерів від попереднього шлюбу. Або жінка народила дитину шляхом штучного запліднення, або ж домовилася з одним про зачаття. Різні варіанти. Всиновлювати дітей одностатевим парам в Чехії не дозволено.

Християнські демократи виступають проти

Однак що робити з тими парами, де діти вже є? Двоє людей виховують дитину. Однак офіційно одна людина з цієї пари йому - ніхто. І якщо з офіційним батьком або матір'ю щось станеться, то дитина може запросто виявитися в дитбудинку.

Міністр Іржі Дінтсбір (Фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо)   Тому політики визнали, що потрібно прийняти закон, який би поширювався саме на такі випадки Міністр Іржі Дінтсбір (Фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо) Тому політики визнали, що потрібно прийняти закон, який би поширювався саме на такі випадки. Тобто дозволив би іншій людині з зареєстрованою пари усиновити або удочерити дитину, ставши його другим батьком або матір'ю.

Ухвалення закону підтримують міністр з питань захисту прав людини Іржі Дінтсбір і майже весь уряд. Чому майже? Тому що уряд - коаліційний. Три партії: соціал-демократи, рух «Ано» і християнські демократи.

Якраз християнські демократи виступають проти закону. Причина, чому їм цей закон не подобається, зрозуміла з самої назви партії. Християнські цінності, мораль, ніякого розкладання суспільства і гомосексуалізму.

Тест на гомофобію

Приймуть чи не приймуть цей закон - питання цікаве. Прихильники закону знайдуться і серед представників опозиції, тих же комуністів. Так само як і його противники можуть бути не тільки серед християнських демократів, а й, наприклад, соціал-демократів. Цей закон, як і закон про зареєстроване партнерство, є свого роду тестом на гомофобію.

Ілюстративне фото: Emily Walker, Wikimedia Commons, Licese CC BY-SA 2 Ілюстративне фото: Emily Walker, Wikimedia Commons, Licese CC BY-SA 2.0 Проект закону, що дозволяє другого з двох зареєстрованих партнерів, всиновлювати дитину першого партнера, винесла на розгляд парламенту ціла група депутатів. Серед них і голова постійної Комісії парламенту з питань сім'ї, дітей та материнства Радка Максова.

- Одна з головних причин, чому цей закон повинен бути прийнятий, це існуюча в даний час правова, юридична нестабільність тих дітей, які вже зараз живуть в зареєстрованих одностатевих сім'ях. Юридична система Чехії не дає дітям ніяких гарантій і впевненості в майбутньому. Тому я і ще 25 моїх колег-депутатів висунули на розгляд парламенту цей проект закону.

Дві мами, дві дочки і ніяких прав

Ось історія однієї з зареєстрованих пар, яку торкнувся б новий закон в разі його прийняття. Її звуть Петра, 12 років вона живе зі своєю коханою жінкою, вони виховують двох доньок. Як зараз Петра, яка не є біологічною матір'ю дівчаток, вирішує юридичні питання, пов'язані з дітьми?

- В даний момент у мене є довіреність, яку мені виписала моя дружина. Знаєте, я своїм дочкам кажу, і вони знають це, що вони завжди і в усьому можуть на мене покластися. Однак якщо не дай бог з моєю дружиною станеться щось жахливе, то виходить, що мені доведеться судитися за своїх дітей? Підтверджувати, що я їм - мама, що я їх люблю і добре виховую? Я була при їх пологах, сиділа з ними в декретній відпустці. І це повна дурість, що я не можу їх офіційно удочерити.

А якщо дитина підросте і прийде в жах?

Голова молодіжного відділення партії християнських демократів Петро Юрчик (Фото: Архів молодіжного відділення партії християнських демократів)   Прихильники закону, що дозволяє іншій людині з зареєстрованою пари всиновлювати дитину першого, кажуть, що сам закон - він в першу чергу для дітей Голова молодіжного відділення партії християнських демократів Петро Юрчик (Фото: Архів молодіжного відділення партії християнських демократів) Прихильники закону, що дозволяє іншій людині з зареєстрованою пари всиновлювати дитину першого, кажуть, що сам закон - він в першу чергу для дітей. Однак християнські демократи відмовляються слухати цей аргумент. Ось, що вважає голова молодіжного відділення партії християнських демократів Петро Юрчик.

- Ми принципово виступаємо проти проекту цього закону, так само, як ми виступали проти закону про реєстрацію партнерів однієї статі. Проект нового закону не просто непотрібний, він небезпечний. Ви побачите, що якщо його приймуть, то вже через рік мова зайде про те, щоб одностатеві сім'ї могли всиновлювати дітей з дитбудинків. Проект закону - він розрахований на гомосексуалістів і несе багато небезпечного для дітей, ігнорує їх права. Ви знаєте, що в цивільному кодексі написано, що через три роки після прийняття рішення про усиновлення, його вже не можна скасувати? І що буде? Дитину усиновлять, коли йому 2-3 роки, і він ще не усвідомлює, з ким живе, нічого не розуміє про цих. Я їх називаю «перший батько» і «другий батько». А потім виросте, в 12-13 років все усвідомлює, прийде в жах і скаже, що не згоден з цим. А вже нічого і не змінити. Життя дитини зіпсована. Ось - справжня сторона медалі, яку несе в собі проект цього закону.

Принизлива довіреність і впевненість у завтрашньому дні

Депутат Радка Максова категорично не згодна з молодим християнським демократом.

Голова постійної Комісії парламенту з питань сім'ї, дітей та материнства Радка Максова (Фото: Архів Палати депутатів Чеської Республіки)   - Кожну питання про таке усиновлення буде вирішувати суд Голова постійної Комісії парламенту з питань сім'ї, дітей та материнства Радка Максова (Фото: Архів Палати депутатів Чеської Республіки) - Кожну питання про таке усиновлення буде вирішувати суд. Так написано в проекті закону. Якщо дитина віком до 12 років, то держава надасть соціального працівника, той перевірить, в яких умовах живе хлопчик чи дівчинка, як його виховують, і на суді цей соцпрацівник представлятиме інтереси дитини. А зовсім не гей-пари. Якщо ж дитині більше 12 років, то рішення, чи можна його усиновити, теж приймає суд. З огляду на вже бажання або небажання самої дитини.

Християнські демократи вважають, що новий закон не потрібен і тому, що діючих правових норм досить для того, щоб одностатеві сім'ї виховували дітей. Ті ж довіреності. Радка Максова дотримується протилежної думки.

- Доручення - це доручення, а слово і поняття батько - це батько. Стати другим батьком, батьком або матір'ю - це взяти на себе і частину відповідальності за виховання дитини. І якщо офіційну мати переїде машина, то її дружині ніяка довіреність не допоможе. Та й взагалі, мова йде не тільки про повсякденне життя, хоча, наприклад, забирати дитину зі школи з довіреністю в руках вкрай принизливо. Мова про саму дитину, її майбутнє, питанні виживання. Наприклад, питання спадщини. Зараз дитина не має ніяких прав на майно його другого з батьків, який офіційно таким не є. Треба дивитися на ситуацію не з позиції зареєстрованих пар, а з позиції дитини. Чого християнські демократи не роблять.

Держава карає за визнання в сексуальну орієнтацію

Ілюстративне фото: Мартін Доразін, Чеське радіо   Ще один аргумент супротивників закону - це те, що за ті неповні вісім років існування закону про реєстрацію одностатевих партнерів, в Чехії з'явилося не так і багато таких сімей Ілюстративне фото: Мартін Доразін, Чеське радіо Ще один аргумент супротивників закону - це те, що за ті неповні вісім років існування закону про реєстрацію одностатевих партнерів, в Чехії з'явилося не так і багато таких сімей. Їх близько 1 800. А дітей, за даними перепису населення 2011 року, що живуть в цих сім'ях, всього 46. Виходить, що закон хочуть прийняти заради якоїсь маленької групи населення. Знову надамо слово Радко Максовой.

- Так, в нашій республіці за даними тієї перепису в таких парах зареєстровано 46 дітей. Це мало. Але цьому є пояснення. Якщо пара зареєструється, то ці люди вже не можуть усиновити дитину. Ні дитини партнера, ні дитини з того ж дитбудинку. Одностатевим парам заборонено всиновлювати дітей. Зате одиноким людям дозволено. Виходить, що якщо ви зареєструєте партнерство, то державна система покарає вас за те, що ви офіційно зізналися в своїй орієнтації. Тому 46 дітей - це офіційна цифра. Але є і реальна цифра. Приблизно тисяча дітей живе у одностатевих пар, але так як законодавчо такі сім'ї не можуть всиновлювати дітей, вони просто не реєструються.

Наступний крок - усиновлення дітей з дитбудинків?

Ілюстративне фото: Archiv Kurt Löwenstein Education Center, Wikimedia Commons, License CC BY 2 Ілюстративне фото: Archiv Kurt Löwenstein Education Center, Wikimedia Commons, License CC BY 2.0 - Проект пропонованого вами закону називають «м'яким». Є ідея прийняти і більш ліберальний закон. Який дозволив би одностатевим сім'ям всиновлювати дітей і з дитячих будинків. Особисто ви підтримали б такий закон? Ви бачите в ньому якийсь потенційний ризик для дітей або суспільства?

- Особисто я ніякого ризику в цьому не бачу. І коли я розмовляю з колегами, то багато хто виступає за те, щоб відразу прийняти той закон, який дозволяв би всиновлювати дітей і з дитбудинків. Але я думаю, що спочатку потрібно хоча б якось узаконити існуючу ситуацію з тими дітьми, які вже живуть у таких пар. Дати дітям стабільність, почуття впевненості в майбутньому. А потім розглядати і інший закон. Дивіться, вісім років тому дозволили реєстрацію партнерства. За ці вісім років ми все побачили, що в країні живе безліч відповідальних гей-пар, які хочуть мати дітей. Кількість розлучень серед зареєстрованих пар трохи вище 10%, що нижче, ніж серед гетеросексуальних пар. Уже зараз одностатеві пари йдуть різними шляхами заради того, щоб у них були діти. Усвідомлюючи всю свою відповідальність за прийняті рішення. Я думаю, що якщо буде дозволено усиновлення дітей одностатевими парами, то кількість зареєстрованих пар буде стрімко рости. Також як виросте і кількість дітей, що живуть в сім'ях, які їх люблять. А інакше ми так і залишимося в цьому вакуумі з цифрою 46.

Чому майже?
Як зараз Петра, яка не є біологічною матір'ю дівчаток, вирішує юридичні питання, пов'язані з дітьми?
Однак якщо не дай бог з моєю дружиною станеться щось жахливе, то виходить, що мені доведеться судитися за своїх дітей?
Підтверджувати, що я їм - мама, що я їх люблю і добре виховую?
А якщо дитина підросте і прийде в жах?
Ви знаєте, що в цивільному кодексі написано, що через три роки після прийняття рішення про усиновлення, його вже не можна скасувати?
І що буде?
Наступний крок - усиновлення дітей з дитбудинків?
Особисто ви підтримали б такий закон?
Ви бачите в ньому якийсь потенційний ризик для дітей або суспільства?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация