Опублікований рейтинг вузів України.

В Україні опублікований рейтинг вузів за результатами вступної кампанії-2017. У ньому зробили підбірку навчальних закладів за середнім балом надійшли і загальної кількості зарахованих. Рейтинг складався окремо для студентів бюджетної та контрактної форм навчання.

Дані опубліковані, в першу чергу, для абітурієнтів 2018 року. Аналітики очікують, що цей рейтинг допоможе вступникам більш точно оцінити свої можливості і зробити правильний вибір вузу. Про це інформатор повідомляє з посиланням на інформаційну систему «Вступ.ОСВІТА.UA» .

Найвищий середній бал ЗНО при вступі на бюджет був в Національному фармацевтичному університеті (Харків) - 190,83. Відразу за ним - Києво-Могилянська академія. В середньому абітурієнти цього вузу набрали 188,18 балів. На третьому місці - Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Там показники тестування коливалися біля позначки 184,33. Також високі бали були і в охочих поступити у Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Там середній бал ЗНО - 183,34. І замикає п'ятірку лідерів ще один вуз, де вчать лікарів, - Національний медичний університет імені Олександра Богомольця. У бюджетників бали були на рівні позначки 183,27.

У бюджетників бали були на рівні позначки 183,27

Що стосується зарахування на контракт, то картина міняється. Тут в боротьбу за першість у рейтингу вступають ще і приватні заклади. А бали абітурієнтів на порядок нижче. На перше місце виривається Український католицький університет (Львів). Середній бал майбутніх студентів склав 177,65. На другому місці знову Києво-Могилянська академія. Але бал контрактників на порядок нижче бюджетників - 170,05. Утримує свою третю позицію і Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Але тутешні показники коливаються біля позначки 165,00. Трохи менше бал у Київського лінгвістичного університету - 159,81. І замикає п'ятірку лідерів знову приватний заклад - Українсько-американський гуманітарний інститут «Вісконсінський Міжнародний Університет (США) в Україні». Сюди подавалися документи із середнім балом 159,72.

Сюди подавалися документи із середнім балом 159,72

Найбільше абітурієнтів зараховані на бюджет в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського. Володарями студентських квитків цього закладу стали 3368 осіб. На одне місце претендували 9 бажаючих. +2571 абітурієнт став вчитися за рахунок держави в КНУ імені Шевченка. Тут за одне місце боролися відразу 14 претендентів. На третьому місці за кількістю зарахованих на бюджет - Національний університет «Львівська політехніка». Тут тепер безоплатно «гризуть граніт науки» 1 921 студент. На одне місце претендували 12 бажаючих. Ще 1669 осіб зараховані на безкоштовне навчання до Львівського національного університету імені Івана Франка. Тут боролися за одне місце відразу 18 абітурієнтів. Студентами-бюджетниками Національного авіаційного університету стали 1039 осіб. У цьому навчальному закладі рекорд по бажаючим отримати заповітне містечко. На одне місце тут претендувало відразу 20 бажаючих.

На одне місце тут претендувало відразу 20 бажаючих

На контракт найбільше зарахували абітурієнтів в культурній столиці України. На першому місці - Львівський національний університет імені Івана Франка. Тут студентами стали 2274 людини. На другій позиції - Київський національний торговельно-економічний університет. Тут першокурсниками-контрактниками стали 2127 осіб. «Львівська політехніка» зарахувала 2103 студента на платне навчання. Тисяча сімсот п'ятьдесят-вісім тепер на договірній основі вчаться в КНУ імені Тараса Шевченка. +1566 осіб сплачують за навчання в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

+1566 осіб сплачують за навчання в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича

У Дніпрі найвищий середній бал при вступі на бюджет був в Дніпропетровській медичній академії Міністерства охорони здоров'я України. Показник 174,09 балів зайняв 25 місце в рейтингу. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара на 37 місці. Тут у бюджетників середній бал ЗНО становить 169,77. Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту на 89 позиції. Нинішні студенти здали тестування на приблизно 158,06 балів.

З надходженням на контракт картинка зовсім інша. Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України виривається на 16 місце. У студентів, які за навчання платитимуть, тут середній бал 152,64. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара поступився всього дві позиції і знаходиться на 18 сходинці. Його студенти здали ЗНО в середньому на 152,44 бала.

У рейтингу зарахованих на бюджет Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара обійшов всіх і зайняв 16 місце. Тут на одне місце претендувало 20 абітурієнтів. ВНЗ прийняв 611 чоловік. Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України - на 41 місці, адже зарахувала 343 студента. Тут конкурс - 5 чоловік на місце. У Дніпропетровському державному аграрно-економічному університеті конкурс був 12 осіб на місце. Уже безкоштовно навчаються 277 студентів. У загальному рейтингу ВНЗ зайняв 61 місце.

На контракт ДНУ імені Олеся Гончара прийняв 876 студентів, тим самим, в загальному рейтингу зайняв 18 місце. Університет імені Альфреда Нобеля тепер навчає 651 першокурсника і знаходиться на 35 місці. Дніпровський державний університет внутрішніх справ на платну основу прийняв 601 студента і знаходиться на 42 позиції. Відразу за ним - Національний гірничий університет, адже він відкрив двері для 597 контрактників.

Раніше ми розповідали про нових правилах прийому до вузів у 2018 році . Згідно з ними, можна буде подавати 7 заяв на 4 спеціальності на місця державного і регіонального замовлення. А тих, хто буде жити в гуртожитках, чекає ще одне полегшення. Адже вже кілька місяців заборонено не пускати студентів вночі або карати їх будь-яким іншим способом за пізнє повернення.

Маргарита Хорунжа

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация