Ось і стали в нагоді: Німеччина розконсервує припасені танки

  1. взаємні підозри
  2. Нові танки Європи
  3. Чи повернуться до Європи танкові війни?

Image caption Танки Leopard 2 будуть модернізовані до новітнього стандарту A7

Танковий парк збройних сил Німеччини в найближчі роки збільшиться на третину - міністерство оборони країни приступило до виконання програми розконсервації і модернізації понад 100 танків Leopard 2.

Бундесвер почне отримувати танки після модернізації з 2019 року. До 2023 року в складі німецьких збройних сил буде 320 танків Leopard 2 останнього покоління.

Вартість програми становить 832,7 млн ​​доларів. Всього планується отримати 104 нових і модернізованих машин.

Більшість з цих "Леопардів" належали союзникам Німеччини по НАТО.

Багато танки були передані на підприємство-виробник "Леопардів" Krauss-Maffei Wegmann після закінчення холодної війни. Тоді в Європі вважали, що з розвалом Радянського Союзу небезпека великих танкових битв на континенті остаточно пішла в минуле.

Тепер часи змінилися. "Геополітичні зміни последжніх років підкреслюють важливість бронетанкових сил для нашої обороноздатності", - цитує мережеве видання DefenseNews коментар департаменту закупівель міністерства оборони Німеччини.

взаємні підозри

В останні роки НАТО і Росія дорікають один одного у взаємному нарощуванні сил у Східній Європі.

У 2014 році Росія відтворила 1-у Гвардійську танкову армію, розформували в 1998 році.

У Росії в 2015 році був вперше показаний новий танк Т-14, побудований на платформі "Армата". Танк, як заявляють його творці, використовує новітні електронні системи, а також побудований в принципово новій компонуванні - з безлюдній вежею.

Танк, як заявляють його творці, використовує новітні електронні системи, а також побудований в принципово новій компонуванні - з безлюдній вежею

Media playback is unsupported on your device

Американські військові в Польщі: Москва проти і сподівається на Трампа

В даний час Т-14 проходить військові випробування, але на параді на Червоній площі 9 травня "Арматі" пройшли в складі колони Таманської мотострілецької дивізії. Деякі танки мали на борту зображення орденів, якими нагороджена дивізія.

Скільки саме танків Т-14 буде закуплено російськими військами, поки невідомо. Глава "РОСТЕХ" Сергій Чемезов в інтерв'ю виданню Wall Street Journal рік тому сказав, що танки вже знаходяться в серійному виробництві.

За різними оцінками, в російській армії в даний час є близько трьох тисяч танків різних поколінь. Ще близько 10 тисяч знаходяться на зберіганні.

Як стало відомо в січні, Німеччина збільшить витрати на оборону в 2017 році на 2 млрд євро, проте не зможе виконати вимогу НАТО про збільшення витрат на військові потреби до 2% ВВП країни. Як планується, Німеччина витратить цього року 37 млрд євро, що становить лише 1,2% ВВП.

Модернізаці я "Леопардів"

Контракт передбачає поставку 32 шасі для виробництва нових танків Leopard 2, а також машин на їх базі, таких як мостоукладчики.

Image caption Європа стала приділяти більше уваги танкам після погіршення відносин з Росією

Всі танки будуть модернізовані до стандарту A7 , Останнього, розробленого фахівцями Krauss-Maffei Wegmann.

Цей стандарт передбачає такі опції, як посилена пасивна захист, вкючая протимінний і противокумулятивними, додаткові електрогенератори, комбінований прилад нічного бачення для механіка-водія (з оглядом вперед і назад), поліпшені оптико-електронні прилади (денні і нічні) спостереження, лазерний далекомір поліпшеною конструкції, цифрові системи управління вогнем.

Буде також внесено безліч інших нововведень, таких як, наприклад, пристрій для зв'язку з піхотою, кондиціонери для бойового відділення і відділення управління.

Нарешті, модернізації піддасться і підвіска. Так що танки цілком можна вважати новими.

Нові танки Європи

Паралельно з модернізацією існуючого танкового парку Німеччина розробляє системи, які в майбутньому, можливо, стануть частиною нового основного бойового танка.

На паризькому військовому салоні Eurosatory 2016 компанія Rheinmetall Weapon and Munition представила нову гладкоствольну 130-міліметрову танкову гармату, яку фірма розробляє на власні кошти, а також нові боєприпаси до неї.

Image caption Британія також модернізує свої танки Challenger 2

Експерти відзначають, що, швидше за все, гармата отримає автомат заряджання і її необхідно буде встановлювати в вежу нової конструкції.

При цьому раніше міністерства оборони Німеччини і Франції оголосили про рішення розробляти спільно новий танк, який в перспективі прийде на заміну французькому Leclerc і німецькому Leopard 2.

Поки що це тільки декларація про наміри, але фахівці вважають, що у програми є великі шанси бути ралізованного вже в наступному десятилітті.

Про розробку нового танка PT-16 в 2016 році заявила Польща.

Великобританія також проводить програму модернізації 227 танків Challenger 2, в якій беруть участь BAE Systems і Rheinmetall Land Systeme GmbH. Вона торкнеться важливі елементи, в тому числі тепловізор, основний приціл командира, систему управління вогнем і бортову електроніку.

Всі ці плани з'явилися після того, як Росія анексувала Крим.

Чи повернуться до Європи танкові війни?

Плани по розробці нових танків в Європі поки реалізувала тільки Росія - оновлення парку танкових військ країн НАТО поки що йде тільки за рахунок модернізації.

Як расказал Російській службі Бі-бі-сі український військовий експерт, фахівець по танках Андрій Тарасенко, західні танки, в більшості розроблені в 1970-х роках, мають більший ресурс модернізації, ніж російські. Вони мають більший обсяг, більш витривала шасі.

Image caption На параді в Москві в 2017 році Т-14, які проходять випробування, були представлені як танки зі складу Таманської дивізії

"Їм немає необхідності будувати танк нового покоління, тому що в рамках" Абрамса "і" Леопарда "можна досягти параметрів нової" Арматі ", - сказав Тарасенко.

Російський фахівець в області танків Віктор Мураховський зазначає, що всі інвестиції у важку бронетехніку не означають того, що танки знову стануть основною ударною силою і в Європі знову протистоятимуть один одному величезні танкові армії - це інвестиції швидше в якість, а не в кількість.

"Ніякого повернення до танкових армій в Європі немає. Та й у нас відтворена 1-а гвардійська танкова армія - танкова тільки за назвою. Якщо її порівняти з тією танковою армією, яка була в групі радянських військ у Німеччині - різниця велика", - сказав він.

"Якщо подивитися на кількість танків в Росії в з'єднаннях постійної готовності, то воно в порівнянні з Радянським Союзом і навіть з російською армією початку 2000-х років скоротилася в рази. Зараз там близько три тисячі одиниць, в Радянському Союзі було близько 60 тисяч", - додав Мураховський.

У будь-якому випадку, сили НАТО в Європі мають більшу кількість танків, ніж російська армія, і потреби нарощувати їх чисельність немає, резюмував експерт.

Чи повернуться до Європи танкові війни?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация