Основні теми і особливості творчості Буніна

  1. Про що писав Бунін?
  2. Тема Батьківщини у творчості Буніна
  3. Тема природи у творчості Буніна
  4. Концепція любові в творчості Буніна
  5. Тема смерті в творах Буніна
  6. Як життя Івана Буніна вплинула на його творчість?

Зміст:

  1. Про що писав Бунін?
  2. Тема Батьківщини у творчості Буніна
  3. Тема природи у творчості Буніна
  4. Концепція любові в творчості Буніна
  5. Тема смерті в творах Буніна
  6. Як життя Івана Буніна вплинула на його творчість?

Без творчості Івана Олексійовича Буніна сьогодні неможливо уявити вітчизняну літературу. Він - перший російський володар Нобелівської премії з літератури і один з найулюбленіших за кордоном російських письменників. Хоча на Батьківщині сьогодні його читають мало. А даремно, адже в його творах є практично все, що шукає більшість читачів. Любителі красивого стилю, тривалих описів знайдуть в Буніна рідну душу. Чоловіки оцінять поетична спадщина Буніна. Особливо вірш, в якому автор, сумуючи за коханою пішла від нього жінці, розмірковує про придбання собаки і про те, які його чекають самотні п'яні вечора.

А які жіночі образи він виводив у своїх творах! Оля Мещерська, Клаша Смирнова, Іда ... Бунін - дійсно чудовий письменник, за книги якого варто братися частіше.

Особливості творчості Буніна роблять його універсальним письменником, який може бути близький кожному - зрілому читачеві і юнакові.

Про що писав Бунін?

Творчість письменника умовно можна розділити на кілька етапів. Звичайно, важливо розглядати світорозуміння Буніна в два періоди його життя:

  1. Російський період.
  2. Життя в еміграції.

Однак така схема буде не зовсім повною. У різний час автора хвилювали різні проблеми:

  • сільське життя, жорстокий світ села;
  • згубність Жовтневої революції, ідей більшовиків;
  • дореволюційний минуле Росії, власне дитинство;
  • трагізм існування, протистояння темряви і світла;
  • любов як протилежність смерті.

Тема Батьківщини у творчості Буніна

Тема Батьківщини у творчості Буніна - одна з основних. Вже найперші його твори, написані в юнацькі, молоді роки, яскраво відображають знайомий йому сільський побут. У 1890-х він пише вірші «Батьківщина» і «Батьківщині». У першому з них Росія виведена як злиденна селянка, яку злостивці докоряють за простоту. Обидві роботи написані, безумовно, людиною, якого можна назвати патріотом.

Але свою країну Бунін бачив не тільки такою бідною і убогою, він також захоплювався російськими заходами, багатством російської осені. На початку 1900-х років його захоплювала і тема історії стародавньої Русі, фольклор.

Своє грошову винагороду від Нобелівської премії Бунін витратив дуже швидко. Майже всі кошти розійшлися на допомогу письменникам-емігрантам і різним зарубіжним російським товариствам. І в цьому теж можна встежити великий патріотизм Буніна, який перед лицем нового світу і успіху залишився вірним своєму народові.

Відео про особливості творчості Буніна

Тема природи у творчості Буніна

Родина для Буніна - це не тільки люди, а й природа. Олександр Блок писав, що так відчувати і любити природу мало хто вміє. Природа, місце людини в ній - це вічні теми творчості Буніна. Живий світ російського лісу він сприймав як музику: «ранок світле, на почорнілих, майже голих лозинки, на їх гілках і рідкісною пожухлой листі - блискітки, що розтанув морозу ... далеко, у нас, в сизо-туманному ранковому саду, м'яко, неіз'яснімо- прекрасно червоніють клени ».

Сільської тематики Бунін залишався вірним усе життя, хоча після еміграції в його роботах помітний великий перелом. Навіть ще раніше, під час Першої світової війни, він відчував наближення катастрофи. В еміграції тема Росії у творчості Буніна знаходить найбільшого розмаху. Автор невпинно розмірковує, що ж буде з його рідною землею, яка стала місцем для червоного терору, яка сильно постраждала через братовбивчої громадянської війни. Він прекрасно розумів, що тим самим, дореволюційної Росії вже не повернути, і ставив перед собою питання: а чи знайдуть місце в цьому новому житті надломлені російські люди, вічно шукають і не знаходять свого.

Концепція любові в творчості Буніна

Чимало місце займає і концепція любові в творчості Буніна. У двадцяті роки він написав один з найвідоміших своїх оповідань «Дело корнета Єлагіна». У ньому він згадує свої власні переживання і почуття до В.В.Пащенко. За сюжетом, головний герой закохується в актрису. Ця любов приносить йому багато мук, і саме через неї в Елагине відбувається «моторошний розквіт ... перша меса статі». Відносини Буніна і Пащенко були такими ж важкими. Дочка єлецького лікаря першої зізналася йому в любові, але потім стала невпевненою в своїх почуттях і майже не відповідала майбутньому знаменитому письменникові взаємністю. Пізніше вони розлучилися, Бунін навіть хотів накласти на себе руки, він то зневажав своє невдале кохання, то високо підносив її.

Любов у автора часто перегукується з почуттям ревнощів. Письменник як би натякає, що ревнощі неминуча, адже жінки постійно дають до неї привід: вони завжди загадкові, в них є таємниця, недоступна чоловікам, так і їм самим буває дуже важко зрозуміти себе, через це вони мучаться самі і не дають спокою люблячим їх. Чутливі особи завжди тягнуться до таких жінок. І це - закономірність. Закономірність, яка в підсумку призводить до трагедії.

Закономірність, яка в підсумку призводить до трагедії

Проводячи аналіз творчості Буніна, Анна Саакянц в своєму нарисі висловила думку, що любов по Буніну - це якийсь напружений момент буття, який опромінює все життя людини подібно блискавицям в ночі.

Тема смерті в творах Буніна

Любов для автора - протилежність смерті. До такого висновку він приходить в середині 1920-х років. А згодом, в кінці 1930-1940-х років, любов і Батьківщина взагалі стають основними темами творчості Буніна. Звідси випливають і основні проблеми творчості Буніна. З одного боку - тяга до любові, з іншого - сприйняття смерті, як логічного завершення всіх протиріч, суперечок, невдач, як абсолютної очищає сили.

Як життя Івана Буніна вплинула на його творчість?

Щоб розуміти творчість будь-якого письменника, потрібно знати і біографію Буніна . Не дарма творчість Буніна розглядають в контексті його життя в Росії або в еміграції. На батьківщині все навколо було своїм, зрозумілим. Письменник народився в дворянській сім'ї, але багато проводив часу з селянськими дітьми, часто засиджувався у них вдома.

Потім він вступив в Єлецькому повітову гімназію, потім займався самоосвітою: багато читав, сам писав вірші і прозу. Його непрості відносини з Варварою Пащенко почали складатися в період його роботи коректором в газеті «Орловський вісник». З цієї любові нічого не вийшло. Його дружиною згодом стала дочка революціонера-народника, погляди якого він зовсім не підтримував, Анна Цакни. Шлюб був недовгим і нещасливим.

Після Жовтневої революції він перебрався до Одеси. У місті кілька разів змінювалися влади. Спочатку в Одесі стояли австрійські війська, потім війська Червоної армії, а потім і білогвардійці. Прихід останніх Бунін гаряче вітав, але після чергового приходу більшовиків, в лютому 1920 року, виїхав до Франції. Там він багато допомагав емігрантам, виступав з лекціями, підтримував тісний зв'язок з монархістами.

У роки Другої світової війни жив у Грасі, допомагав переховувати євреїв: в його будинку знайшли притулок як мінімум троє представників єврейського народу.

У роки Другої світової війни жив у Грасі, допомагав переховувати євреїв: в його будинку знайшли притулок як мінімум троє представників єврейського народу

Еміграцію вважають найбільш плідним періодом творчості письменника. Саме там, переживаючи за країну і її майбутнє, він написав кращі свої твори: «Мітіна любов», цикл оповідань «Темні алеї», «Життя Арсеньєва». До 1955 року в СРСР його книги не видавалися, але потім епосі забуття прийшов кінець, і його почали активно друкувати, завдяки чому у вітчизняних читачів з'явилася, нарешті, можливість познайомитися з його дивовижним даром.

Бунін часто отримував різні літературні премії. Задовго до Нобелівської його двічі нагороджували Пушкінській премією.

Творчість Буніна можна віднести до реалізму, хоча часто в його роботах простежує і вплив романтизму, а також скептицизму. У перші творчі роки він багато писав в жанрі сільської прози, але пізніше об'єкт його інтересів значно розширився, а разом з тим з'явилися і стилістичні зміни. Всі його праці сьогодні є невід'ємною частиною класичної російської літератури.

А Вам подобається творчість Буніна? Яка з тим в його творах Вам найбільш близька? Розкажіть про це в коментарі .

Про що писав Бунін?
Про що писав Бунін?
Як життя Івана Буніна вплинула на його творчість?
А Вам подобається творчість Буніна?
Яка з тим в його творах Вам найбільш близька?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация