Паломництво в Назарет: Храм Архангела Гавриїла і темношкіра Богородиця

  1. Діва Марія хотіла бути служницею, а у крипти Йосифа - темношкіра Богородиця
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. крипта Йосипа
  4. темношкіра Богородиця
  5. Свині по паркету
  6. Предтеча Голгофи
  7. АВТОР:
  8. Орфографічна помилка в тексті:

21 жовтня 2017, 7:34 Переглядів:

Діва Марія хотіла бути служницею, а у крипти Йосифа - темношкіра Богородиця

21 жовтня 2017, 7:34 Переглядів:   Діва Марія хотіла бути служницею, а у крипти Йосифа - темношкіра Богородиця   Гора Повалення

Гора Повалення. Камені настільки гострі, що нагадують шипи. Страшно уявити, що на них хотіли скинути Ісуса Христа. Фото: Олександр Яремчук

"Чи може з Назарета може бути що добре?" - говорили про селищі, в якому виріс Ісус Христос. Фраза, взята з Євангелія від Іоанна, пояснюється тим, що Назарет був селищем з 150 жителями, що загубилося між пагорбами далеко від торговельних шляхів. Грубо кажучи, глушині. Зараз Назарет - місце міжнародного туризму - все ж маленький городочек з трьох-п'ятиповерховими будинками і вузькими вуличками. Тому найчастіше паломників висаджують з автобусів і ведуть до святих місць пішки під проводом гіда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

святині Назарета

Йти по Назарету - все одно, що по вулицях Подолу в будній день. Машини паркуються прямо на вузькому тротуарі, або бак сміттєвий варто так, що обійти його можна тільки по проїжджій частині. Запах спецій у величезних мішках лоточників приємно дезодорує повітря, забиваючи амбре бензину. Ми ледве встигали за своїм молодим гідом - черницею Горненському обителі сестрою Оленою - в Назареті у нас на все було лише дві години. Тільки коли вийшли на широку площу перед храмом Архангела Гавриїла, видихнули з полегшенням. Шлях, по якому ходила Богородиця від свого будинку до джерела, досить довгий, та ще й в гору по жарі ...

Храм Архангела Гавриїла. Єдина православна святиня в Назареті

"Особливих історичних свідчень про Назареті немає, і згадується він тільки в Новому Завіті, - каже сестра Олена. - Відомий тим, що тут народилася Божа Матір і жила до трьох років з батьками. До 14 років жила в єрусалимському храмі, після повернулася в Назарет з Йосипом Обручника, який теж був з Назарета. Саме у тутешнього джерела Архангел Гавриїл сповістив Марії про те, що вона благословенна між жонами. Цей сюжет ще називають "предблаговещеніем" - тобто підготовчим до самого Благовіщення ".

Джерело, у якого Діва Марія отримала Добру Новину, є до сих пір. Над ним збудований храм Архангела Гавриїла. Розписи кінця 18 століття в деяких місцях вимагають реставрації, але все ще гарні. А ще тут є сидіння, як у католиків, і як в будь-якому приміщенні Ізраїлю - є кондиціонер, встановлений на хорах.

До джерела можна спуститися по кам'яним широким східцях. Невеликий круглий отвір, обрамлене сріблом - гирло колодязя, у якого і відбулося перше привітання Архангела Діві Марії. Устя засипано монетами з самих різних країн, але підійти до нього не вийде - воно огороджене. Воду можна набрати в спеціально встановленому в крипті водопроводі. Але нащадки Фоми невіруючого, які вважають, що свята вода з крана текти не може, примудряються перелізти через огорожу і спуститися вниз, до гирла, з ризиком зламати шию, тільки щоб набрати "справжньою святої води".

"Повторювати такі подвиги не варто, вода тут всюди хороша, - каже наш гід. - Вона може роками не псуватися".

Джерело. Воду набирають з крана

крипта Йосипа

У п'ятнадцяти хвилинах ходьби від православної Церкви Архангела Гавриїла розташована католицька Базиліка Благовіщення, збудована в 1969 році над місцем, де колись був будинок святого сімейства. Саме в цей будинок повернулася Марія, де і прийняла нову звістку про зачаття Сина Божого.

"Повернувшись до будинку, Марія взяла книгу пророка Ісаї, і відкрила на тому місці, де він передбачав, що Діва зачне в утробі, і народить сина, і назвеш ім'я Йому Еммануїл, - каже сестра Олена. - Божа Матір представляла ту Діву, яка стане гідною народити такого Сина і мріяла бути однією з останніх її служниць! В момент, коли вона читала, їй знову з'явився архангел Гавриїл, сповістивши, що це вона народить Сина. Божа Матір відповіла: "Се раба Господня". На неї зійшов Святий Дух і вона зачала Сина Божого ".

Базиліка зсередини виглядає, немов величезний ковчег. До крипти йти метрів 50, не менше! У крипті Святого Йосипа встановлений вівтар, до якого потрібно спуститися сходами. У візантійські часи тут дійсно був храм, але до 12 століття в період "ісламізації" він був зруйнований. Точніше мусульмани зруйнували те, що залишилося, так як християни примудрилися перевезти будинок Святого сімейства в розібраному вигляді в містечко Лорето (Італія), де його можна побачити і зараз. У Базиліці ж автентично лише місце і камені в крипті.

Католицька Базиліка. Спуск по сходах до вівтаря, який знаходиться в крипті святого Йосипа

темношкіра Богородиця

Католицька Базиліка примітна тим, що тут зібрані католицькі ікони пресвятої Богородиці з усього світу, навіть з Африки і Перу. Українська ікона Богородиці - найперша з боку входу, встановлена ​​у дворі Базиліки. У самому храмі здивувала китайська скульптура Богородиці з "феншуйной" святкової короною в мандаринки.

"Кожна країна являє Богородицю - як красиву жінку свого народу, в національному одязі, - пояснює наш гід. - Тому китайська Богородиця - в китайських одежах з мандаринки, а африканська - в африканських, і навіть темношкіра. З цього приводу є історія про один місіонера в Африці. в одному з племен, щоб африканці краще сприймали проповідь, вождь племені сказав: "Ви не дивіться, що він білий! Душа то у нього - чорна! ".

Колорит. Китайська Діва Марія

Свині по паркету

По дорозі на Гору Повалення гід розповіла про те, що навколо Назарета дуже багато кибуцев (єврейських колгоспів). Біля Назарета є кібуц, який прославився на весь світ тим, що займається обробкою свинини. Відомо, що свинина в Ізраїлі вважається "брудної" їжею, і першою темою для анекдотів.

"Одного разу американці проводили тендер на поставку тушонки для своєї армії, - розповідає Олена. - І були вражені, коли побачили в цьому кібуці, як чисто вимиті свині ходять по пакету. Свиням за законами Ізраїлю заборонено ступати на ізраїльську землю, і ось щоб свинки по землі не ходили - їм зробили паркет. Хоча євреї пояснюють паркет системою каналізації, встановленої під ним. Свинок обслуговують люди в білих халатах і годують апельсинами, так як це найдешевший продукт в Ізраїлі. Але тим не менше, американський тендер на поставку виігра л саме цей кібуц ".

Хоча думаю, така їжа - на любителя. Мої знайомі, говорили, що гіршої їжі ніж свинина з присмаком апельсин вони в житті не їли.

Предтеча Голгофи

Неподалік від Назарета є гора Повалення, про яку багато паломників і туристів дізнаються тільки в Ізраїлі. Пов'язана вона з переказом про те, як Ісус проповідував в синагозі, де вперше згадав, що він - Спаситель світу.

"Почувши це, іудеї виповнилися люттю, схопили Ісуса, вивели на вершину гори поруч з містом і хотіли його скинути вниз, після чого побити камінням, - переказує Євангеліє сестра Олена. - Але" Він, пройшовши посеред них, і віддалився ". Як саме пішов , в Євангелії не згадується, а по апокрифів, Господь став невидимим і спустився зі скелі в долину. Після цього Ісус пішов із Назарета в Капернаум, і більше ніколи туди не повертався ".

Гора, на яку ми піднялися, досить висока, але обладнана прекрасної дорогою. На вершині спеціально встановлені камені, на яких можна посидіти. Священики різних конфесій люблять тут проповідувати.

Парафіяни розсідаються навколо і слухають свого пастиря, розглядаючи небо, гору Фавор, і прекрасний вид на долину і місто. Інша справа камені. Уявити, що з них хотіли скинути Христа, - просто страшно. Гора утикана камінням, немов шипами.

Християни вважають цю гору прообразом Голгофи - місця, де іудеї відкинули Христа. За даними ізраїльських істориків, в перші століття нашої ери християн називали "назареев", а деякі іудейські громади продовжують так називати християн навіть сьогодні - за місцем, де виріс Христос, і де його відкинули.

За допомогу в організації поїздки редакція дякує намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Спецпроект" Паломники ": які таємниці приховують печери Назарета і гора Повалення". інші Недільна школа дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Білоусова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация