Пам'ятки по-пекінськи

Вам не потрібен путівник для того, щоб дізнатися про 5 найбільш примітних монументах Пекіна : Заборонене Місто, Храм Неба, Літній Палац, Площа Тяньаньмень, ну і, звичайно ж, Велика Стіна.

Ось їх короткий опис:

Храм Неба. На південній околиці Пекіна знаходиться всесвітньо відомий храмовий комплекс китайського традиційного культу неба - Храм Неба, побудований за часів династії Мін. Храм є найбільшим в Китаї вівтарним комплексом. У ньому китайські імператори приносили жертви духам предків і молили Небо про дарування врожаю. Стародавні китайці, як і багато народів, вірили в добрих і злих духів. Духів необхідно було задобрювати. Селяни приносили жертви духам домашнього вогнища або предків, аристократія - духам річок і гір, родичі імператора - духам Місяця або Сонця, а верховним божествам - Небу і Землі - жертви міг приносити тільки сам імператор.

Комплекс Храму Неба складається з храму Молитви про врожай, храму Предків, в якому зберігаються таблички з іменами імператорів династії Мін і Цин, і вівтаря Неба - царства символіки чисел, перш за все 9, найбільшого простого непарного числа, символу «ян» (розміри, кількість будівель і споруд в храмі рівні дев'яти). Зовні Храм Неба схожий на ритуальний місто. Безліч жертовних будівель оточене 500 - річним кипарисовим лісом. У комплекс входить також стіна «повертається Звуків» з приголомшливими акустичними властивостями. Вимовлені пошепки слова на вівтарі Неба виразно чутні луною на відстані шістдесяти чотирьох метрів, немов саме небо відповідає людям.

Літній палац. Будувати літні палаци за межами столиці у китайських імператорів завжди було традицією. Літо в Пекіні дуже спекотне, тому вони будували палаци і літні резиденції за містом, де температура повітря помітно прохолодніше. У 20 км від Пекіна знаходиться величезний Літній палац (площа - 290 кв. Км) - парковий ансамбль з житловими будинками, храмами і павільйонами, що розкинулися по берегах штучного озера. Перші павільйони для відпочинку владик виникли тут ще в XII столітті, а перший храм був побудований на початку XVI століття.

Чудовою музикою звучать навіть самі назви павільйонів і затишних куточків парку: парк Гармонії і Чесноти, пагода Духів і Будди, сад Гармонічної Радості, павільйон Нефритових Хвиль. У вітряну погоду по парку розноситься тихий мелодійний передзвін дзвіночків, що прикрашають ковзани дахів павільйонів. Уздовж берега озера тягнеться 728 - метрова крита галерея, де можна прогулюватися і під час дощу. Біля виходу з галереї біля причалу варто сумнозвісний Мармуровий корабель, на який була витрачена велика частина скарбниці морського флоту.

Заборонене місто (імператорський палац, Гугун) - найбільший палацовий комплекс в світі, знаходиться в центрі Пекіна, занесений ЮНЕСКО в 1987 в список всесвітньої спадщини людства.

Був побудований в 1406-1420. Загальна площа - 720 тис. Кв. м; палацовий комплекс нараховує 9999 кімнат. Оточений стіною завдовжки 3400 м і ровом з водою, який називається «Золота вода». У його зведенні брали участь мільйон будівельників і 100 тисяч інших фахівців - майстрів різьблення по каменю, дереву, художників і т. Д.

Звідси Піднебесної правили 24 імператора династій Мін і Цин. Комплекс розділений на Внутрішній палац і Зовнішній палац. Основні приміщення Зовнішнього палацу, де імператор виконував свої державні функції - зали Верховної гармонії, Повної гармонії і Збереження гармонії. У Внутрішньому палаці знаходилися житлові приміщення, де жили, грали, поклонялися Богам імператор, імператриці, наложниці, принци та принцеси. Основні приміщення цієї частини Забороненого міста - зали Небесної чистоти, Об'єднання і світу, Земної спокою. Тут же знаходяться три імператорських саду - Довголіття, Доброти і Спокою і Імператорський сад.

Уже в роки Імперії площа Тяньаньмень була місцем народних зборів і урядових присутності. Проте, Площа Небесного Спокою можна вважати цілком творінням Голови Мао. Тут він брав мільйонні паради військових і працівників. Площа Тяньаньмень - це серце Пекіна, місце прогулянок туристів і китайців з дітьми, запуску повітряних зміїв, фотографування на тлі національних символів Китаю. Вони оточують Площа Тяньаньмень з усіх боків: власне Тяньаньмень (Ворота Небесного Спокою), Історичний музей і Музей Революції, Мавзолей Мао, Монумент Народним Героям, Врата Цяньмень (Qianmen, Передні Врата).

Якщо дуже рано вранці прийти на Майдан Тяньаньмень, можна поспостерігати за церемонією підняття державного прапора на сході сонця. Виконують її солдати Народно-визвольної Армії Китаю, марширують строго в ритмі 108 кроків за хвилину, 75 см за крок. На заході проводиться церемонія спуску прапора. Вражаюче і чарівне видовище. Дуже багато людей. Багато заздалегідь займають місце ближче до державної святині.

Вам не потрібен путівник для того, щоб дізнатися про 5 найбільш примітних монументах   Пекіна   : Заборонене Місто, Храм Неба, Літній Палац, Площа Тяньаньмень, ну і, звичайно ж, Велика Стіна Версія для друку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация