Пам'ятки міста Архангельська

  1. Пам'ятки міста Архангельська Архангельськ, або «російські ворота» в Арктику, - місто Північно-Заходу...
  2. Музеї міста
  3. пам'ятники міста
  4. Що ще подивитися в Архангельську?
  5. Пам'ятки міста Архангельська
  6. архітектура міста
  7. Музеї міста
  8. пам'ятники міста
  9. Що ще подивитися в Архангельську?
  10. Пам'ятки міста Архангельська
  11. архітектура міста
  12. Музеї міста
  13. пам'ятники міста
  14. Що ще подивитися в Архангельську?

Пам'ятки міста Архангельська

Архангельськ, або «російські ворота» в Арктику, - місто Північно-Заходу Росії з багатою і насиченою історією, який встиг побувати важливим морським і річковим портом, а також стати учасником декількох військових подій. З тих пір в місті збереглося чимало пам'яток історії та культури, гідних уваги мандрівників.

Архангельськ був побудований за указом Івана Грозного в гирлі річки Північної Двіни, а свою назву він отримав на честь Архангела Михаїла. Спочатку на його території був побудований монастир, навколо якого звели стіни.

Завдяки вдалому розташуванню, Архангельськ швидко ріс і розвивався. Тут активно займалися солеварением, добуваючи мінерал прямо з Білого моря. Потім він перетворився на великий морський порт, через який велася торгівля з європейськими країнами. З тих пір в місті з'явилися пам'ятники архітектури, а також прекрасно збереглися об'єкти історії.

архітектура міста

Про той період, коли Архангельськ служив морськими воротами, що зв'язують Російська держава торговими відносинами з Європою , Нагадує Гостинний двір - пам'ятник архітектури, колись що розтягнувся на 1,5 кілометра. За часів правління царя Петра I в цьому місті був побудований перший зразок торгових рядів, а вже після заснування Санкт-Петербурга з'явилося кілька таких архітектурних пам'яток.

Спочатку Гостинний двір звели з дерев'яних матеріалів, але пожежа в 1667 році майже повністю його знищив. Після цього будівлю вирішили побудувати на місці заснування міста - мисі Пур-Наволок і зробити його з міцного каменю. У XVIII столітті всю торгівлю перенесли в Північну столицю, а на Архангельськ наклали обмеження.

Незабаром будівля Гостиного двору було закинуто і з часом прийшло в непридатність. Він нього залишився 400-метровий фрагмент стіни, північна вежа, біржа, винні і соляні склади. У 2006 році його відреставрували і перефарбували. Тепер воно виглядає дуже мальовничо, якщо дивитися з боку набережної. У будівлі знаходиться Архангельський краєзнавчий музей, а також часто проводяться виставки та джазові концерти.

Незважаючи на постійні пожежі та руйнування, в Архангельську відмінно збереглися будівлі петровської епохи. У місті навіть є цілі пішохідні вулиці, де є можливість поглянути на старовинну забудову. Вельми цікавою буде прогулянка по центральному проспекту Чумбарова-Лучинського - унікального місця, де знаходяться цінні для історії архітектурні пам'ятники.

Уздовж історичного проспекту стоять старовинні дерев'яні будинки, які привезли в це місце з усіх куточків Архангельська. На кожному кроці видно купецькі будівлі з різьбленими лиштвами, витонченими ганочками і іншими стильовими вишукуваннями, характерними для тих часів. Пішохідна вулиця прикрашена лавочками, ліхтарями, клумбами з квітами, різними пам'ятниками і брусчатой ​​бруківці, тому відвідувати це місце - одне задоволення - тут неймовірно атмосферно.

Особливо помітне будівлю, розташовану на проспекті, - Марфін будинок - споруда XIX століття, що служило для «Комерційного зібрання» і стало першим культурним клубом, де проходила суспільне життя міста. Спочатку в будівлі з червоної цегли проводилися збори Рад, пізніше в ньому влаштували ТЮГ, Будинок офіцерів і кінотеатр «Хроніка». Потім Марфін будинок перенесли з Дворянській вулиці на проспект, а всередині влаштовують виставки на різні теми.

Архангельськ багатий на різні релігійні пам'ятки. Найбільш древнім з будівель вважається Антонієві-сийской монастир, заснований в XVI столітті на невеликому півострові Михайлівського озера. Незабаром після будівництва обитель стала найбільшим культурним і духовним центром Подвинья. Головною діяльністю місцевих ченців стало переписування книг. За всю історію тут накопичилося понад 20 тисяч примірників - велика бібліотека, частина якої доступна для відвідувачів.

За всю історію тут накопичилося понад 20 тисяч примірників - велика бібліотека, частина якої доступна для відвідувачів

Серед інших релігійних пам'яток варто відзначити:

  • Свято-Нікольський храм - стародавня церква, побудована 110 років тому на території Миколо-Корельского монастиря;
  • Лютеранська церква Святої Катерини - храм 1768 року, який став свідком торгових відносин з Європою;
  • Соловецкое подвір'ї - монастир XVI-XVII ст будівництва з вельми чудовою архітектурою і великою кількістю священних реліквій;
  • Успенська церква - храм, побудований в 1626 році, служив маяком для моряків, які перебувають в порт.

Прогулюючись по Архангельську, складно не помітити висотна будівля, розташоване в самому центрі міста. Місцеві жителі дали йому назви «хмарочос» і «олівець». Воно є найвищою будівлею на території Архангельська і його видно з будь-якої точки міста. Будинок був побудований на болоті, тому йому пророкують нелегку долю, але, незважаючи на це, в ньому сьогодні розміщуються офіси і радіомовлення.

Будинок був побудований на болоті, тому йому пророкують нелегку долю, але, незважаючи на це, в ньому сьогодні розміщуються офіси і радіомовлення

Музеї міста

В Архангельську є досить багато музеїв для тих, хто цікавиться історією міста і його культурним життям. Знайомство варто почати з Північного морського музею - невеликого музею, заснованого моряками. Завдяки відвідуванню, можна більше дізнатися про те, як людям цієї професії доводиться справлятися з труднощами плавання в суворих умовах Білого моря.

Завдяки відвідуванню, можна більше дізнатися про те, як людям цієї професії доводиться справлятися з труднощами плавання в суворих умовах Білого моря

Не менш захоплюючим буде відвідування Музею художнього освоєння Арктики ім. А.А. Борисова. У старовинній будівлі 1897 року розташовується виставка, присвячена Арктиці і всьому, що пов'язано з нею, починаючи з властивостей льоду і закінчуючи виробництвом морозива в місті. Також серед експонатів можна побачити безліч картин, малюнків і фотографій, присвячених освоєнню Півночі.

Познайомитися з культурою Архангельська допоможе відвідування Архангельського літературного музею. У цьому місці зібрано понад 100 тисяч експонатів з усього світу - книг, з автографами авторів, рукописи і листи, а також численні фотографії відомих письменників. Тут зберігаються книги, написані на 70 мовах світу. Чи десь ще можна зустріти таку дивовижну і рідкісну колекцію експонатів.

Справжній архангельський музей під відкритим небом - Малі Корели - унікальне місце, де зібрано безліч об'єктів дерев'яного зодчества з усього Помор'я. Особливо відрізняє їх те, що всі старовинні архітектурні будови виконані з дерева, але без єдиного цвяха.

Особливо відрізняє їх те, що всі старовинні архітектурні будови виконані з дерева, але без єдиного цвяха

пам'ятники міста

В Архангельську, як і в кожному місті, є власні пам'ятники, присвячені важливим історичним особистостям. На головній площі міста можна зустріти скульптуру В.І. Леніна, а на набережній Північної Двіни - пам'ятник Петру I - царя, який провів в місті близько двох місяців з метою знайомства з особливостями кораблебудування і морського флоту. Точно такі ж фігури царя розташовуються в інших містах: Санкт-Петербурзі, Петергофі, Шліссельбург і Таганрозі .

Точно такі ж фігури царя розташовуються в інших містах: Санкт-Петербурзі, Петергофі, Шліссельбург і   Таганрозі

В Архангельську є кілька пам'ятників, присвячених військовій історії:

  • монумент перемоги у війні 1941-1945 рр;
  • пам'ятник захисникам Радянського Півночі;
  • пам'ятник жертвам інтервенції;
  • стела, присвячена присвоєнню звання «Місто військової слави».

На мисі Пур-Наволок встановлено пам'ятний знак, що нагадує про те, що колись Архангельськ був першим морським портом Росії .

Що ще подивитися в Архангельську?

Уздовж мису Пур-Наволок - місця, де було засновано місто, йде мальовнича набережна - один з пам'ятників, гідних уваги. Прогулюючись по ній, можна зустріти кілька помітних архітектурних пам'яток Архангельська, наприклад, скромний будинок Морського-річкового вокзалу.

Прогулюючись по ній, можна зустріти кілька помітних архітектурних пам'яток Архангельська, наприклад, скромний будинок Морського-річкового вокзалу

У передмісті Архангельська народився великий письменник М.В. Ломоносов. У місті він ніколи не жив, але про цю подію тут нагадують кілька об'єктів, названих на честь нього: проспект, Драматичний театр і університет.

В Архангельську завжди панує особлива атмосфера. Місту, якому довелося пережити багато подій, є, чим поділитися з мандрівниками, які вирішили відвідати столицю російської Півночі.

Ірина Сергєєва, автор.

Ірина Сергєєва, автор

Стаття не претендує на повне охоплення пам'яток, в ній відбито індивідуальний досвід нашого блогера.

Пам'ятки міста Архангельська

Архангельськ, або «російські ворота» в Арктику, - місто Північно-Заходу Росії з багатою і насиченою історією, який встиг побувати важливим морським і річковим портом, а також стати учасником декількох військових подій. З тих пір в місті збереглося чимало пам'яток історії та культури, гідних уваги мандрівників.

Архангельськ був побудований за указом Івана Грозного в гирлі річки Північної Двіни, а свою назву він отримав на честь Архангела Михаїла. Спочатку на його території був побудований монастир, навколо якого звели стіни.

Завдяки вдалому розташуванню, Архангельськ швидко ріс і розвивався. Тут активно займалися солеварением, добуваючи мінерал прямо з Білого моря. Потім він перетворився на великий морський порт, через який велася торгівля з європейськими країнами. З тих пір в місті з'явилися пам'ятники архітектури, а також прекрасно збереглися об'єкти історії.

архітектура міста

Про той період, коли Архангельськ служив морськими воротами, що зв'язують Російська держава торговими відносинами з Європою , Нагадує Гостинний двір - пам'ятник архітектури, колись що розтягнувся на 1,5 кілометра. За часів правління царя Петра I в цьому місті був побудований перший зразок торгових рядів, а вже після заснування Санкт-Петербурга з'явилося кілька таких архітектурних пам'яток.

Спочатку Гостинний двір звели з дерев'яних матеріалів, але пожежа в 1667 році майже повністю його знищив. Після цього будівлю вирішили побудувати на місці заснування міста - мисі Пур-Наволок і зробити його з міцного каменю. У XVIII столітті всю торгівлю перенесли в Північну столицю, а на Архангельськ наклали обмеження.

Незабаром будівля Гостиного двору було закинуто і з часом прийшло в непридатність. Він нього залишився 400-метровий фрагмент стіни, північна вежа, біржа, винні і соляні склади. У 2006 році його відреставрували і перефарбували. Тепер воно виглядає дуже мальовничо, якщо дивитися з боку набережної. У будівлі знаходиться Архангельський краєзнавчий музей, а також часто проводяться виставки та джазові концерти.

Незважаючи на постійні пожежі та руйнування, в Архангельську відмінно збереглися будівлі петровської епохи. У місті навіть є цілі пішохідні вулиці, де є можливість поглянути на старовинну забудову. Вельми цікавою буде прогулянка по центральному проспекту Чумбарова-Лучинського - унікального місця, де знаходяться цінні для історії архітектурні пам'ятники.

Уздовж історичного проспекту стоять старовинні дерев'яні будинки, які привезли в це місце з усіх куточків Архангельська. На кожному кроці видно купецькі будівлі з різьбленими лиштвами, витонченими ганочками і іншими стильовими вишукуваннями, характерними для тих часів. Пішохідна вулиця прикрашена лавочками, ліхтарями, клумбами з квітами, різними пам'ятниками і брусчатой ​​бруківці, тому відвідувати це місце - одне задоволення - тут неймовірно атмосферно.

Особливо помітне будівлю, розташовану на проспекті, - Марфін будинок - споруда XIX століття, що служило для «Комерційного зібрання» і стало першим культурним клубом, де проходила суспільне життя міста. Спочатку в будівлі з червоної цегли проводилися збори Рад, пізніше в ньому влаштували ТЮГ, Будинок офіцерів і кінотеатр «Хроніка». Потім Марфін будинок перенесли з Дворянській вулиці на проспект, а всередині влаштовують виставки на різні теми.

Архангельськ багатий на різні релігійні пам'ятки. Найбільш древнім з будівель вважається Антонієві-сийской монастир, заснований в XVI столітті на невеликому півострові Михайлівського озера. Незабаром після будівництва обитель стала найбільшим культурним і духовним центром Подвинья. Головною діяльністю місцевих ченців стало переписування книг. За всю історію тут накопичилося понад 20 тисяч примірників - велика бібліотека, частина якої доступна для відвідувачів.

За всю історію тут накопичилося понад 20 тисяч примірників - велика бібліотека, частина якої доступна для відвідувачів

Серед інших релігійних пам'яток варто відзначити:

  • Свято-Нікольський храм - стародавня церква, побудована 110 років тому на території Миколо-Корельского монастиря;
  • Лютеранська церква Святої Катерини - храм 1768 року, який став свідком торгових відносин з Європою;
  • Соловецкое подвір'ї - монастир XVI-XVII ст будівництва з вельми чудовою архітектурою і великою кількістю священних реліквій;
  • Успенська церква - храм, побудований в 1626 році, служив маяком для моряків, які перебувають в порт.

Прогулюючись по Архангельську, складно не помітити висотна будівля, розташоване в самому центрі міста. Місцеві жителі дали йому назви «хмарочос» і «олівець». Воно є найвищою будівлею на території Архангельська і його видно з будь-якої точки міста. Будинок був побудований на болоті, тому йому пророкують нелегку долю, але, незважаючи на це, в ньому сьогодні розміщуються офіси і радіомовлення.

Будинок був побудований на болоті, тому йому пророкують нелегку долю, але, незважаючи на це, в ньому сьогодні розміщуються офіси і радіомовлення

Музеї міста

В Архангельську є досить багато музеїв для тих, хто цікавиться історією міста і його культурним життям. Знайомство варто почати з Північного морського музею - невеликого музею, заснованого моряками. Завдяки відвідуванню, можна більше дізнатися про те, як людям цієї професії доводиться справлятися з труднощами плавання в суворих умовах Білого моря.

Завдяки відвідуванню, можна більше дізнатися про те, як людям цієї професії доводиться справлятися з труднощами плавання в суворих умовах Білого моря

Не менш захоплюючим буде відвідування Музею художнього освоєння Арктики ім. А.А. Борисова. У старовинній будівлі 1897 року розташовується виставка, присвячена Арктиці і всьому, що пов'язано з нею, починаючи з властивостей льоду і закінчуючи виробництвом морозива в місті. Також серед експонатів можна побачити безліч картин, малюнків і фотографій, присвячених освоєнню Півночі.

Познайомитися з культурою Архангельська допоможе відвідування Архангельського літературного музею. У цьому місці зібрано понад 100 тисяч експонатів з усього світу - книг, з автографами авторів, рукописи і листи, а також численні фотографії відомих письменників. Тут зберігаються книги, написані на 70 мовах світу. Чи десь ще можна зустріти таку дивовижну і рідкісну колекцію експонатів.

Справжній архангельський музей під відкритим небом - Малі Корели - унікальне місце, де зібрано безліч об'єктів дерев'яного зодчества з усього Помор'я. Особливо відрізняє їх те, що всі старовинні архітектурні будови виконані з дерева, але без єдиного цвяха.

Особливо відрізняє їх те, що всі старовинні архітектурні будови виконані з дерева, але без єдиного цвяха

пам'ятники міста

В Архангельську, як і в кожному місті, є власні пам'ятники, присвячені важливим історичним особистостям. На головній площі міста можна зустріти скульптуру В.І. Леніна, а на набережній Північної Двіни - пам'ятник Петру I - царя, який провів в місті близько двох місяців з метою знайомства з особливостями кораблебудування і морського флоту. Точно такі ж фігури царя розташовуються в інших містах: Санкт-Петербурзі, Петергофі, Шліссельбург і Таганрозі .

Точно такі ж фігури царя розташовуються в інших містах: Санкт-Петербурзі, Петергофі, Шліссельбург і   Таганрозі

В Архангельську є кілька пам'ятників, присвячених військовій історії:

  • монумент перемоги у війні 1941-1945 рр;
  • пам'ятник захисникам Радянського Півночі;
  • пам'ятник жертвам інтервенції;
  • стела, присвячена присвоєнню звання «Місто військової слави».

На мисі Пур-Наволок встановлено пам'ятний знак, що нагадує про те, що колись Архангельськ був першим морським портом Росії .

Що ще подивитися в Архангельську?

Уздовж мису Пур-Наволок - місця, де було засновано місто, йде мальовнича набережна - один з пам'ятників, гідних уваги. Прогулюючись по ній, можна зустріти кілька помітних архітектурних пам'яток Архангельська, наприклад, скромний будинок Морського-річкового вокзалу.

Прогулюючись по ній, можна зустріти кілька помітних архітектурних пам'яток Архангельська, наприклад, скромний будинок Морського-річкового вокзалу

У передмісті Архангельська народився великий письменник М.В. Ломоносов. У місті він ніколи не жив, але про цю подію тут нагадують кілька об'єктів, названих на честь нього: проспект, Драматичний театр і університет.

В Архангельську завжди панує особлива атмосфера. Місту, якому довелося пережити багато подій, є, чим поділитися з мандрівниками, які вирішили відвідати столицю російської Півночі.

Ірина Сергєєва, автор.

Ірина Сергєєва, автор

Стаття не претендує на повне охоплення пам'яток, в ній відбито індивідуальний досвід нашого блогера.

Пам'ятки міста Архангельська

Архангельськ, або «російські ворота» в Арктику, - місто Північно-Заходу Росії з багатою і насиченою історією, який встиг побувати важливим морським і річковим портом, а також стати учасником декількох військових подій. З тих пір в місті збереглося чимало пам'яток історії та культури, гідних уваги мандрівників.

Архангельськ був побудований за указом Івана Грозного в гирлі річки Північної Двіни, а свою назву він отримав на честь Архангела Михаїла. Спочатку на його території був побудований монастир, навколо якого звели стіни.

Завдяки вдалому розташуванню, Архангельськ швидко ріс і розвивався. Тут активно займалися солеварением, добуваючи мінерал прямо з Білого моря. Потім він перетворився на великий морський порт, через який велася торгівля з європейськими країнами. З тих пір в місті з'явилися пам'ятники архітектури, а також прекрасно збереглися об'єкти історії.

архітектура міста

Про той період, коли Архангельськ служив морськими воротами, що зв'язують Російська держава торговими відносинами з Європою , Нагадує Гостинний двір - пам'ятник архітектури, колись що розтягнувся на 1,5 кілометра. За часів правління царя Петра I в цьому місті був побудований перший зразок торгових рядів, а вже після заснування Санкт-Петербурга з'явилося кілька таких архітектурних пам'яток.

Спочатку Гостинний двір звели з дерев'яних матеріалів, але пожежа в 1667 році майже повністю його знищив. Після цього будівлю вирішили побудувати на місці заснування міста - мисі Пур-Наволок і зробити його з міцного каменю. У XVIII столітті всю торгівлю перенесли в Північну столицю, а на Архангельськ наклали обмеження.

Незабаром будівля Гостиного двору було закинуто і з часом прийшло в непридатність. Він нього залишився 400-метровий фрагмент стіни, північна вежа, біржа, винні і соляні склади. У 2006 році його відреставрували і перефарбували. Тепер воно виглядає дуже мальовничо, якщо дивитися з боку набережної. У будівлі знаходиться Архангельський краєзнавчий музей, а також часто проводяться виставки та джазові концерти.

Незважаючи на постійні пожежі та руйнування, в Архангельську відмінно збереглися будівлі петровської епохи. У місті навіть є цілі пішохідні вулиці, де є можливість поглянути на старовинну забудову. Вельми цікавою буде прогулянка по центральному проспекту Чумбарова-Лучинського - унікального місця, де знаходяться цінні для історії архітектурні пам'ятники.

Уздовж історичного проспекту стоять старовинні дерев'яні будинки, які привезли в це місце з усіх куточків Архангельська. На кожному кроці видно купецькі будівлі з різьбленими лиштвами, витонченими ганочками і іншими стильовими вишукуваннями, характерними для тих часів. Пішохідна вулиця прикрашена лавочками, ліхтарями, клумбами з квітами, різними пам'ятниками і брусчатой ​​бруківці, тому відвідувати це місце - одне задоволення - тут неймовірно атмосферно.

Особливо помітне будівлю, розташовану на проспекті, - Марфін будинок - споруда XIX століття, що служило для «Комерційного зібрання» і стало першим культурним клубом, де проходила суспільне життя міста. Спочатку в будівлі з червоної цегли проводилися збори Рад, пізніше в ньому влаштували ТЮГ, Будинок офіцерів і кінотеатр «Хроніка». Потім Марфін будинок перенесли з Дворянській вулиці на проспект, а всередині влаштовують виставки на різні теми.

Архангельськ багатий на різні релігійні пам'ятки. Найбільш древнім з будівель вважається Антонієві-сийской монастир, заснований в XVI столітті на невеликому півострові Михайлівського озера. Незабаром після будівництва обитель стала найбільшим культурним і духовним центром Подвинья. Головною діяльністю місцевих ченців стало переписування книг. За всю історію тут накопичилося понад 20 тисяч примірників - велика бібліотека, частина якої доступна для відвідувачів.

За всю історію тут накопичилося понад 20 тисяч примірників - велика бібліотека, частина якої доступна для відвідувачів

Серед інших релігійних пам'яток варто відзначити:

  • Свято-Нікольський храм - стародавня церква, побудована 110 років тому на території Миколо-Корельского монастиря;
  • Лютеранська церква Святої Катерини - храм 1768 року, який став свідком торгових відносин з Європою;
  • Соловецкое подвір'ї - монастир XVI-XVII ст будівництва з вельми чудовою архітектурою і великою кількістю священних реліквій;
  • Успенська церква - храм, побудований в 1626 році, служив маяком для моряків, які перебувають в порт.

Прогулюючись по Архангельську, складно не помітити висотна будівля, розташоване в самому центрі міста. Місцеві жителі дали йому назви «хмарочос» і «олівець». Воно є найвищою будівлею на території Архангельська і його видно з будь-якої точки міста. Будинок був побудований на болоті, тому йому пророкують нелегку долю, але, незважаючи на це, в ньому сьогодні розміщуються офіси і радіомовлення.

Будинок був побудований на болоті, тому йому пророкують нелегку долю, але, незважаючи на це, в ньому сьогодні розміщуються офіси і радіомовлення

Музеї міста

В Архангельську є досить багато музеїв для тих, хто цікавиться історією міста і його культурним життям. Знайомство варто почати з Північного морського музею - невеликого музею, заснованого моряками. Завдяки відвідуванню, можна більше дізнатися про те, як людям цієї професії доводиться справлятися з труднощами плавання в суворих умовах Білого моря.

Завдяки відвідуванню, можна більше дізнатися про те, як людям цієї професії доводиться справлятися з труднощами плавання в суворих умовах Білого моря

Не менш захоплюючим буде відвідування Музею художнього освоєння Арктики ім. А.А. Борисова. У старовинній будівлі 1897 року розташовується виставка, присвячена Арктиці і всьому, що пов'язано з нею, починаючи з властивостей льоду і закінчуючи виробництвом морозива в місті. Також серед експонатів можна побачити безліч картин, малюнків і фотографій, присвячених освоєнню Півночі.

Познайомитися з культурою Архангельська допоможе відвідування Архангельського літературного музею. У цьому місці зібрано понад 100 тисяч експонатів з усього світу - книг, з автографами авторів, рукописи і листи, а також численні фотографії відомих письменників. Тут зберігаються книги, написані на 70 мовах світу. Чи десь ще можна зустріти таку дивовижну і рідкісну колекцію експонатів.

Справжній архангельський музей під відкритим небом - Малі Корели - унікальне місце, де зібрано безліч об'єктів дерев'яного зодчества з усього Помор'я. Особливо відрізняє їх те, що всі старовинні архітектурні будови виконані з дерева, але без єдиного цвяха.

Особливо відрізняє їх те, що всі старовинні архітектурні будови виконані з дерева, але без єдиного цвяха

пам'ятники міста

В Архангельську, як і в кожному місті, є власні пам'ятники, присвячені важливим історичним особистостям. На головній площі міста можна зустріти скульптуру В.І. Леніна, а на набережній Північної Двіни - пам'ятник Петру I - царя, який провів в місті близько двох місяців з метою знайомства з особливостями кораблебудування і морського флоту. Точно такі ж фігури царя розташовуються в інших містах: Санкт-Петербурзі, Петергофі, Шліссельбург і Таганрозі .

Точно такі ж фігури царя розташовуються в інших містах: Санкт-Петербурзі, Петергофі, Шліссельбург і   Таганрозі

В Архангельську є кілька пам'ятників, присвячених військовій історії:

  • монумент перемоги у війні 1941-1945 рр;
  • пам'ятник захисникам Радянського Півночі;
  • пам'ятник жертвам інтервенції;
  • стела, присвячена присвоєнню звання «Місто військової слави».

На мисі Пур-Наволок встановлено пам'ятний знак, що нагадує про те, що колись Архангельськ був першим морським портом Росії .

Що ще подивитися в Архангельську?

Уздовж мису Пур-Наволок - місця, де було засновано місто, йде мальовнича набережна - один з пам'ятників, гідних уваги. Прогулюючись по ній, можна зустріти кілька помітних архітектурних пам'яток Архангельська, наприклад, скромний будинок Морського-річкового вокзалу.

Прогулюючись по ній, можна зустріти кілька помітних архітектурних пам'яток Архангельська, наприклад, скромний будинок Морського-річкового вокзалу

У передмісті Архангельська народився великий письменник М.В. Ломоносов. У місті він ніколи не жив, але про цю подію тут нагадують кілька об'єктів, названих на честь нього: проспект, Драматичний театр і університет.

В Архангельську завжди панує особлива атмосфера. Місту, якому довелося пережити багато подій, є, чим поділитися з мандрівниками, які вирішили відвідати столицю російської Півночі.

Ірина Сергєєва, автор.

Ірина Сергєєва, автор

Стаття не претендує на повне охоплення пам'яток, в ній відбито індивідуальний досвід нашого блогера.

Що ще подивитися в Архангельську?
Що ще подивитися в Архангельську?
Що ще подивитися в Архангельську?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация