пам'ятки Атирау

  1. Пам'ятник Султану Бейбариса
  2. пам'ятник Курмангази
  3. Пам'ятник Діні Нурпеисовой
  4. Музей імені Сарієва
  5. Успенський собор
  6. Мечеть «Імангалі»
  7. Акмечеть-Беккет
  8. крейдяні оголення
  9. Городище Сарайшик

Місто Атирау, розташований в західній частині Республіки, ще називають 'лагуною' - це точний переклад з казахського. Місто активно розвивається. Тут є чимало цікавих місць. Дізнаємося, які пам'ятки Атирау слід відвідати в першу чергу. Місто Атирау, розташований в західній частині Республіки, ще називають 'лагуною' - це точний переклад з казахського

Фото: snova-v-dorogu.ru

Всі цікаві місця Атирау - пам'ятки з багатою історією. Вони розташовані як в центрі міста, так і на околицях. Ось кращі з них:

Пам'ятник Султану Бейбариса

Єгипетський султан Бейбарис, прозваний на ім'я яке викупило його еміра аль-Бундукдарі, здобув популярність завдяки своїм військовим подвигам і років успішного правління. За різними версіями, він народився 1223 року (1 225-м) в місцевості, розташованої в Половецьких степах, і був родом з кипчаків. Помер султан в 1277-м, отруївшись отрутою.

Помер султан в 1277-м, отруївшись отрутою

Фото: GOtravel

Влада Атирау спорудили гранітний пам'ятник прославленому земляку в травні 2000-го. На офіційному відкритті 5 липня цього ж року був присутній Нурсултан Назарбаєв.

Статуя розташована перед будівлею обласного акімату на вулиці Айтеке бі. Це майже 12-метровий монумент, розміщений на узвишші, до якого ведуть гранітні сходи.

Автор скульптури - Кадірхан яким, виконавець - Баглан Жумабаєв. За задумом автора, поряд із статуєю спорудили елементи: піраміду і юрту, які символізують приналежність султана двох культур (за народженням і досягненням). На піраміді висічено зображення сфінкса, а на поверхні юрти - напис, зроблений рунічними символами.

Вигравірувані такі слова:

«Моєму народу, моєї землі і воді. Щоб це тюркське населення стало Народом, ми робили наша справа. Култегін ».

пам'ятник Курмангази

Пам'ятник казахському композитору і відомому на весь світ домбрісту встановлений на проспекті Азаттик. Його офіційне відкриття відбулося в липні 2000-го.

Його офіційне відкриття відбулося в липні 2000-го

Фото: shukach.com

Чим знаменитий предок? Тим, що в XIX столітті він один з перших втілив свої волелюбні думки в музику. Його перші Кюї і всі наступні твори присвячені народній боротьбі, лідеру повстання І. Тайманова, який очолив казахів в боротьбі з ханом Джангіров і проти колонізації, що проводиться Російською імперією.

За підтримку бунтівників він не раз потрапляв у в'язницю. Похований невідомим на території Астраханської області. Його чесне ім'я реабілітовано трохи пізніше. Це заслуга композитора Брусилівського, який відкрив для казахів класичну музику опального домбріста.

Пам'ятник Діні Нурпеисовой

Відома домбрістка, учениця кюйші Курмангази, Діна Нурпеисовой прославилася також завдяки творам кюєв. Її музичні твори - це вдале і динамічне поєднання класичної та сучасної музики. За своєю природою Кюї мелодійні, але Діна, зберігши їх тематику, кардинально змінила спосіб виконання.

За своєю природою Кюї мелодійні, але Діна, зберігши їх тематику, кардинально змінила спосіб виконання

Фото: kazakhstan.travel

Вона народилася в кінці XIX століття в місцевості, розташованої в Атирауської області. Нурпеисовой застала великі військові події, які торкнулися і її батьківщини. Пройшовши через усі трагічні моменти в житті, Діна привнесла в свою музику гострий драматизм. Її виконання на домбре не могло не заворожувати віртуозністю і психологічною напруженістю.

Діна Нурпеисовой була справжнім віртуозом гри на домбре і склала чимало гарних творів. Вони стали класичною музикою, характерною для початку XX століття.

Пам'ятник Діні встановлений у вересні 2000-го на проспекті Сатпаева, неподалік від музичної академії, названої на її честь. Фігура відомої домбрісткі виготовлена ​​з бронзи; вона встановлена ​​на гранітному постаменті. Скульптор зобразив Діну сидить в характерній для домбрістов позі з улюбленим інструментом в руці.

Музей імені Сарієва

В обласному музеї зібрані роботи місцевих відомих художників. Якщо відвідайте це культурне місце, ознайомитеся з творчою спадщиною регіону, дізнаєтеся історію міста Атирау і познайомитеся з цікавими фактами з життя краю.

Якщо відвідайте це культурне місце, ознайомитеся з творчою спадщиною регіону, дізнаєтеся історію міста Атирау і познайомитеся з цікавими фактами з життя краю

Фото: atyrautourism.kz

Музей імені художника Шаймардана Сарієва - це невелике доглянуте будівля, що зовні нагадує традиційний Будинок культури. Розташоване воно на проспекті Азаттик. Відкрито порівняно недавно, в 1992-му. Вважається одним з найбільш значущих в регіоні культурних центрів.

У музеї вісім кімнат (загальною площею близько однієї тисячі квадратних метрів), в яких експонується близько півтори тисячі художніх творів. Виставляються роботи таких відомих майстрів, як Е. Жумбаева, Р. Слекенов. У 2001-му тут відкрита дитяча студія. У музеї регулярно проводяться конференції та з'їзди художників.

Успенський собор

Собор, зовні схожий на більшість православних церков, побудований в 1885-м купцями Тудаковимі. Будівництво велося десять років. В результаті вийшов 40-метровий Собор Успіння Божої матері з сімома позолоченими банями і традиційної зеленої черепицею на даху.

Читайте також: пам'ятки Актобе

Фото: silkadv.com

Храм розташований на проспекті Тайманова, неподалік від історичного центру. Свого часу собор і став центром поселення. Він виконаний в псевдо-руському стилі з випаленої цегли, зовні дуже красивий, що забезпечило йому почесне місце серед пам'яток архітектури.

Собор досить місткий: на площі 230 м² може вміститися одночасно дев'ятсот чоловік. Він був опечатаний після революції. Відкрито відразу після війни. У радянські часи через відсутність фінансування будова сильно постаріла, але в 2000-му було відреставровано і прийняло первозданний вигляд.

Мечеть «Імангалі»

Серед безлічі пам'ятників архітектури є і величезна мечеть «Імангалі» - найвища в західній частині Казахстану. Це високе з білосніжними стінами будівля увінчана блакитним 23-метровим куполом і прикрашена двома 26-метровими мінаретами. Мечеть побудована в 2001-му відповідно до канонів справжнього мусульманського зодчества.

Мечеть побудована в 2001-му відповідно до канонів справжнього мусульманського зодчества

Фото: Туристичний портал міста Атирау

Будівництво двоповерхової будівлі велося під керівництвом архітектора Шухрата Юсупова. Площа храму - тисяча квадратних метрів, що дозволяє вмістити одночасно 700 осіб. Планування будівлі традиційна: великий зал з балконами, окреме приміщення для жінок з гратчастими дерев'яними стінами і зал для обрядів і бесід.

Мечеть розташована на проспекті Сатпаева, неподалік від набережної, якраз навпроти Успенського собору. Це найбільш відвідувані пам'ятки Атирау. Від оточуючих багатоповерхівок храм відділений зеленою зоною.

Акмечеть-Беккет

Цей історичний і духовний пам'ятник архітектури називається Акмечеть-Беккет, що перекладається як 'Біла мечеть'. Це комплекс, що включає розташовані на поверхні землі крейдяні споруди, підземний храм і некрополь. Всього тут 32 кулпитаса, 13 з яких представляють собою історичну та архітектурну цінність, по два койтаса і купольного мавзолею, один саганатам.

Всього тут 32 кулпитаса, 13 з яких представляють собою історичну та архітектурну цінність, по два койтаса і купольного мавзолею, один саганатам

Фото: Yvision

Культова споруда побудована в XIX столітті і названо на честь відомого вченого і релігійного діяча Бекет-ата. За переказами, він в 14-річному віці відправився в паломництво до могили святого шопу-ата, біля якої провів три доби і знайшов просвітлення, тягу до знань.

Фото: wiki-turizm.ru

У 40-річному віці вчений чоловік став суфієм і зайнявся навчанням дітей. Через кілька років присвятив своє життя поїздкам, пов'язаних з релігійними та науковими дослідженнями. Бекет-ата за своє життя побудував чотири мечеті, але «Білу мечеть» звів його учень.

Архітектурний ансамбль розташований в тридцяти кілометрах від Атирау, міста, багатого культурними пам'ятками. Некрополь і інші споруди «Білій мечеті» постійно відвідують не тільки шанувальники святого і вчені, але також приїжджають в Атирау туристи.

крейдяні оголення

У Жилиойском районі Атирауської області розташовані самі унікальні в Республіці крейдяні відкладення Аккерегешін і Актолагай. Ці крейдяні гори становлять інтерес не тільки для геологів і палеонтологів. Тут бажають побувати всі, кому подобаються фантастичні пейзажі.

Тут бажають побувати всі, кому подобаються фантастичні пейзажі

Фото: silkadv.com

На території часто знаходять викопні останки динозаврів і інших стародавніх мешканців. Крейдяні скульптури, створені самою природою, химерні печери так і ваблять своєю красою.

Городище Сарайшик

Якщо рухатися вгору за течією Уралу, то в п'ятдесяти кілометрах від Атирау, в Махамбетском районі, ви натрапите на середньовічне городище, зване місцевими Сари-Айчік, або Сарайшик.

Руїни стародавнього великого торгового міста відносяться до XII століття. Він збудований на місці більш давнього поселення Саксин (X століття). Тут пролягали караванні шляхи, що зв'язували Європу і Середню Азію з Китаєм.

Фото: wiki-turizm.ru

На городище свого часу робили набіги татаро-монголи. Це був культурний центр Золотої Орди, а після її розпаду - столиця змінила її Ногайської Орди. Поселення зруйновано в XVI столітті козацькими бандами.

Неподалік від руїн збудований меморіальний комплекс з музеєм. Він названий «Ханська ставка». За переказами, свою кончину в Сарайшике знайшли п'ять золотоординських, два ногайських хана і один казахський.

Історичні, релігійні та архітектурні пам'ятки міста Атирау популярні серед туристів і місцевих жителів. Всі вони пов'язані з важливими історичними подіями або присвячені значущим особистостям.

Якщо хочете краще пізнати історію Казахстану, починаючи з часів Золотої Орди, обов'язково відвідайте ці знакові місця.

Читайте також: Місто Актау: пам'ятки

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация