Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru

  1. Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru...
  2. печінка риб
  3. свиняча печінка
  4. яловича печінка
  5. Куряча печінка
  6. Як правильно приготувати печінку
  7. Печінка, запечена в духовці
  8. оладки печінкові
  9. печінка індички
  10. Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru
  11. склад печінки
  12. печінка риб
  13. свиняча печінка
  14. яловича печінка
  15. Куряча печінка
  16. Як правильно приготувати печінку
  17. Печінка, запечена в духовці
  18. оладки печінкові
  19. печінка індички
  20. Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru
  21. склад печінки
  22. печінка риб
  23. свиняча печінка
  24. яловича печінка
  25. Куряча печінка
  26. Як правильно приготувати печінку
  27. Печінка, запечена в духовці
  28. оладки печінкові
  29. печінка індички
  30. Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru
  31. склад печінки
  32. печінка риб
  33. свиняча печінка
  34. яловича печінка
  35. Куряча печінка
  36. Як правильно приготувати печінку
  37. Печінка, запечена в духовці
  38. оладки печінкові
  39. печінка індички
  40. Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru
  41. склад печінки
  42. печінка риб
  43. свиняча печінка
  44. яловича печінка
  45. Куряча печінка
  46. Як правильно приготувати печінку
  47. Печінка, запечена в духовці
  48. оладки печінкові
  49. печінка індички

Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru

У світі дуже багато корисних і смачних продуктів харчування, і перевагу - теоретично - віддається продуктам рослинного походження, а ось на практиці «тварини» продукти вживаються набагато охочіше, і багатьом людям здаються смачнішими і поживними. Насправді в раціоні повинні бути присутніми всі необхідні продукти: і овочі, і фрукти, і риба, і молоко, і м'ясо, але ось готувати все це потрібно правильно, а норми споживання не перевищувати - рослинних продуктів дійсно треба з'їдати набагато більше, ніж продуктів тваринного походження.


Однак серед «тварин» є такі продукти, які ми вживаємо не так часто, та й готуємо не завжди правильно, і тому отримуємо не користь, а тільки калорії, і після їжі відчуваємо важкість у шлунку. наприклад, печінку - дивно корисний, поживний і смачний м'ясний продукт, який у багатьох відношеннях набагато цінніше м'ясної вирізки - у багатьох країнах її вважають делікатесом, і страви з неї готують дуже вишукані.

склад печінки

За своїм складом печінку дійсно набагато цінніше вирізки: білка в ній не менше, а навіть більше, а всі інші речовини (вітаміни, мінерали та ін.) Містяться в легко засвоюваній формі - не випадково медики і дієтологи так наполегливо рекомендують включати печінку в раціон багатьох хронічних хворих. Якщо готувати печінку правильно, і є в хороших поєднаннях з іншими продуктами, то організм буде отримувати з неї майже всі речовини, які необхідні йому для повноцінного життя і активної роботи.

Печінка настільки легка і корисна, що рекомендується хворим на цукровий діабет та атеросклероз, при схильності до тромбозів і порушеннях згортання крові - якщо вчасно включити печінку в свій раціон, розвиток цих захворювань цілком можна попередити. Дітям і вагітним жінкам печінку теж корисна - через свого багатого і різноманітного складу та дієтичних властивостей.


печінка риб

Печінка риб вважається найціннішою в цьому відношенні - найчастіше ми чуємо про печінки тріски і минтая. Печінка тріски, як правило, ми можемо купити в консервованому вигляді, і в цьому вигляді вона дуже калорійна - понад 600 ккал в 100 г продукту, так що споживати її в великих кількостях не потрібно. Продукт містить багато рибного жиру - в тому числі холестерин і жирні кислоти, білки і вуглеводи, органічні кислоти і вітаміни : А, РР, С, D, Е, групи В; мінеральні речовини: натрій, фосфор, хлор, магній, кальцій, калій, залізо, цинк, хром, фтор, йод, молібден, нікель.

Дослідження показали, що діти, матері яких під час вагітності їли печінку тріски, з дитинства менше хворіють і легше переносять різні інфекції. Від інфекцій добре захищає легкозасвоюваний вітамін А; він же, разом з вітаміном D і іншими речовинами, покращує роботу мозку і концентрацію уваги, зберігає гостроту зору, підтримує здоров'я зубів і кісток, шкіри і волосся .


Печінка минтая купити складніше - вона рідше зустрічається в продажу. Печінка цієї риби ще корисніше: концентрація вітамінів в ній ще вище, а корисних макро- і мікроелементів ще більше: крім тих, що є в печінці тріски, в ній містяться ще сірка, мідь, марганець, кобальт і ін.

Якщо вживати печінку минтая регулярно, то організм починає легше справлятися із запаленнями, а дихальна система зміцнюється, так що варто постаратися купувати цей продукт хоча б іноді, якщо пощастить його знайти.

свиняча печінка

Свиняча печінка теж багата холестерином, вітамінами і мінералами. У ній є вітамін Н - вітамін краси, а вітамінів групи В цілих 8; в 100 г печінки міститься до 110 ккал.

яловича печінка

Яловича печінка близька до неї за якісним складом, але кількісний склад дещо багатші, і вона калорийнее - до 130 ккал на 100 г. Крім повного набору найпоширеніших вітамінів, в ній є бета-каротин, вітаміни D і К, а мінеральних речовин близько 20 ; є ферменти, амінокислоти і т.д.


д

Фото: печінку

Куряча печінка

Куряча печінка ще калорийнее яловичої, але засвоюється вона легше - адже в порівнянні з іншими продуктами вона все одно містить небагато калорій - близько 140 на 100 г. У ній дуже багато легкозасвоюваного білка, фолієвої кислоти і вітаміну А, тому вагітним і маленьким дітям вона теж корисна, як і печінка тріски.

Вибираючи печінку в магазині або на ринку, слід звертати увагу на її колір і фактуру: свіжа печінку гладка, а відтінок у неї світло-коричневий або світло-червоний; на розрізі вона червоно-коричнева або коричнева.


Яловича печінка темніше інших видів - вона червоно-коричнева, а на смак - якщо її НЕ вимочувати в молоці - може бути досить гіркої, як і свиняча, але це залежить від віку і способу харчування тваринного. Теляча печінка м'якше і ніжніше - вона світло-коричнева, і на смак набагато приємніше.

Дуже корисна і смачна печінка миня, а також гусяча печінка, але ці види теж рідко зустрічаються у вільному продажі - принаймні, в нашій країні, тому використовуйте ті види, які є, тільки вибирайте печінку екологічно чисту і свіжу.

Як правильно приготувати печінку

Найчастіше печінку смажать, і ще частіше роблять це неправильно - ось тому багато людей її не люблять, але правильно підсмажена печінка дуже смачна, ароматна і ніжна.

Свіжу яловичу (свинячу) печінку треба очистити від прожилок і плівки, і нарізати шматочками не товще 1 см; насипати на кожен шматочок трохи соди і залишити на годину, а потім ретельно промити в чистій проточній воді, посолити за смаком, посипати меленим перцем і спеціями, обваляти в борошні і смажити в топленому вершковому маслі на дуже гарячій сковороді, близько 3-4 хвилин з кожного боку.


Хоча в багатьох рецептах рекомендують подавати печінку з картопляним пюре, рисом або томатним соусом, краще їсти її з нежирної сметаною і нарубленной свіжою зеленню, або з зеленим салатом, свіжими огірками , кабачками , брокколі або інший капустою - так буде і смачно, і легше для шлунка, і користі ви отримаєте набагато більше. Тим більше не треба їсти її з макаронами і жирними соусами; хоча багато жінок готують саме так, виправдовуючись тим, що таке блюдо подобається їх чоловікам - саме чоловіків і не варто привчати до таких сполученням.

Печінка, запечена в духовці

Печінка, запечена в духовці, засвоюється ще легше, ніж смажена, якщо не запікати її занадто довго. Яловичу печінку (800 г) нарізають, як описано вище, і так само обсмажують в олії - по 2-3 хвилини з кожного боку. Попередньо замочені (якщо сухі) і відварені білі гриби дрібно рубають, обсмажують до золотистого кольору з нарубаним ріпчастою цибулею, акуратно змішують з печінкою і викладають все в форму для запікання; заливають сумішшю грибного відвару зі сметаною (по 1 склянці), додають за смаком сіль і спеції, ставлять в розігріту до 170-180 ° C духовку і запікають 10-15 хвилин. Подають з салатом з квашеної капусти і солоних (свіжих) огірків.


оладки печінкові

Оладки печінкові готуються ще простіше, ніж інші страви з печінки, і виходять ніжними і смачними. Яловичу або свинячу печінку (500 г) нарізають на шматочки, пропускають через м'ясорубку з ріпчастою цибулею і морквою , Додають 2 яйця, сіль, чорний перець, і - за бажанням - трохи борошна. Суміш ретельно збивають і смажать з неї оладки на розпеченій сковорідці в маслі - так само, як оладки зі звичайного тесту. Подають з овочами і сметаною.

печінка індички

Купити вільно гусячу печінку теж навряд чи вдасться багатьом, тому наведемо рецепт печінки індички - її гасять в молоці, хоча краще взяти розбавлені водою жирні вершки. Печінка - 500 г, великі морква і цибулина, молоко - 0,5 л, трохи борошна, сіль і спеції. Печінка промити, нарізати, посолити, додати спеції і залишити на 30 хвилин. Цибулю і моркву нарізати соломкою і злегка обсмажити в топленому вершковому маслі, потім так само обсмажити печінку, вкачувавши її в борошні. У казан або інший посуд для гасіння покласти шар цибулі з морквою, потім печінку і овочі, що залишилися. Розрівняти, додати за смаком ще спеції і сіль, і залити все молоком, щоб покрилося; казан закрити кришкою і поставити на 40 хвилин в духовку, розігріту до 150 ° C.


Так само можна приготувати і курячу, і будь-яку іншу печінку.

Що стосується печінки риб, то її, як уже сказано, ми можемо купити тільки у вигляді консервів: її можна їсти, як окрему страву, готувати з неї салати, канапе, закуски, млинці, пиріжки та інші страви. Купуючи такі консерви, будьте уважні: якщо на банці не вказано, що продукт виготовлений прямо в море - печінка не найсвіжіша; якщо ж консерви виготовлені на березі, але не з охолодженої, а з замороженої печінки, купувати її не варто - майже нічого корисного в ній не залишилося.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: печінку , властивості печінки , як правильно приготувати печінку


Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru


У світі дуже багато корисних і смачних продуктів харчування, і перевагу - теоретично - віддається продуктам рослинного походження, а ось на практиці «тварини» продукти вживаються набагато охочіше, і багатьом людям здаються смачнішими і поживними. Насправді в раціоні повинні бути присутніми всі необхідні продукти: і овочі, і фрукти, і риба, і молоко, і м'ясо, але ось готувати все це потрібно правильно, а норми споживання не перевищувати - рослинних продуктів дійсно треба з'їдати набагато більше, ніж продуктів тваринного походження.


Однак серед «тварин» є такі продукти, які ми вживаємо не так часто, та й готуємо не завжди правильно, і тому отримуємо не користь, а тільки калорії, і після їжі відчуваємо важкість у шлунку. наприклад, печінку - дивно корисний, поживний і смачний м'ясний продукт, який у багатьох відношеннях набагато цінніше м'ясної вирізки - у багатьох країнах її вважають делікатесом, і страви з неї готують дуже вишукані.

склад печінки

За своїм складом печінку дійсно набагато цінніше вирізки: білка в ній не менше, а навіть більше, а всі інші речовини (вітаміни, мінерали та ін.) Містяться в легко засвоюваній формі - не випадково медики і дієтологи так наполегливо рекомендують включати печінку в раціон багатьох хронічних хворих. Якщо готувати печінку правильно, і є в хороших поєднаннях з іншими продуктами, то організм буде отримувати з неї майже всі речовини, які необхідні йому для повноцінного життя і активної роботи.

Печінка настільки легка і корисна, що рекомендується хворим на цукровий діабет та атеросклероз, при схильності до тромбозів і порушеннях згортання крові - якщо вчасно включити печінку в свій раціон, розвиток цих захворювань цілком можна попередити. Дітям і вагітним жінкам печінку теж корисна - через свого багатого і різноманітного складу та дієтичних властивостей.


печінка риб

Печінка риб вважається найціннішою в цьому відношенні - найчастіше ми чуємо про печінки тріски і минтая. Печінка тріски, як правило, ми можемо купити в консервованому вигляді, і в цьому вигляді вона дуже калорійна - понад 600 ккал в 100 г продукту, так що споживати її в великих кількостях не потрібно. Продукт містить багато рибного жиру - в тому числі холестерин і жирні кислоти, білки і вуглеводи, органічні кислоти і вітаміни : А, РР, С, D, Е, групи В; мінеральні речовини: натрій, фосфор, хлор, магній, кальцій, калій, залізо, цинк, хром, фтор, йод, молібден, нікель.

Дослідження показали, що діти, матері яких під час вагітності їли печінку тріски, з дитинства менше хворіють і легше переносять різні інфекції. Від інфекцій добре захищає легкозасвоюваний вітамін А; він же, разом з вітаміном D і іншими речовинами, покращує роботу мозку і концентрацію уваги, зберігає гостроту зору, підтримує здоров'я зубів і кісток, шкіри і волосся .


Печінка минтая купити складніше - вона рідше зустрічається в продажу. Печінка цієї риби ще корисніше: концентрація вітамінів в ній ще вище, а корисних макро- і мікроелементів ще більше: крім тих, що є в печінці тріски, в ній містяться ще сірка, мідь, марганець, кобальт і ін.

Якщо вживати печінку минтая регулярно, то організм починає легше справлятися із запаленнями, а дихальна система зміцнюється, так що варто постаратися купувати цей продукт хоча б іноді, якщо пощастить його знайти.

свиняча печінка

Свиняча печінка теж багата холестерином, вітамінами і мінералами. У ній є вітамін Н - вітамін краси, а вітамінів групи В цілих 8; в 100 г печінки міститься до 110 ккал.

яловича печінка

Яловича печінка близька до неї за якісним складом, але кількісний склад дещо багатші, і вона калорийнее - до 130 ккал на 100 г. Крім повного набору найпоширеніших вітамінів, в ній є бета-каротин, вітаміни D і К, а мінеральних речовин близько 20 ; є ферменти, амінокислоти і т.д.


д

Фото: печінку

Куряча печінка

Куряча печінка ще калорийнее яловичої, але засвоюється вона легше - адже в порівнянні з іншими продуктами вона все одно містить небагато калорій - близько 140 на 100 г. У ній дуже багато легкозасвоюваного білка, фолієвої кислоти і вітаміну А, тому вагітним і маленьким дітям вона теж корисна, як і печінка тріски.

Вибираючи печінку в магазині або на ринку, слід звертати увагу на її колір і фактуру: свіжа печінку гладка, а відтінок у неї світло-коричневий або світло-червоний; на розрізі вона червоно-коричнева або коричнева.


Яловича печінка темніше інших видів - вона червоно-коричнева, а на смак - якщо її НЕ вимочувати в молоці - може бути досить гіркої, як і свиняча, але це залежить від віку і способу харчування тваринного. Теляча печінка м'якше і ніжніше - вона світло-коричнева, і на смак набагато приємніше.

Дуже корисна і смачна печінка миня, а також гусяча печінка, але ці види теж рідко зустрічаються у вільному продажі - принаймні, в нашій країні, тому використовуйте ті види, які є, тільки вибирайте печінку екологічно чисту і свіжу.

Як правильно приготувати печінку

Найчастіше печінку смажать, і ще частіше роблять це неправильно - ось тому багато людей її не люблять, але правильно підсмажена печінка дуже смачна, ароматна і ніжна.

Свіжу яловичу (свинячу) печінку треба очистити від прожилок і плівки, і нарізати шматочками не товще 1 см; насипати на кожен шматочок трохи соди і залишити на годину, а потім ретельно промити в чистій проточній воді, посолити за смаком, посипати меленим перцем і спеціями, обваляти в борошні і смажити в топленому вершковому маслі на дуже гарячій сковороді, близько 3-4 хвилин з кожного боку.


Хоча в багатьох рецептах рекомендують подавати печінку з картопляним пюре, рисом або томатним соусом, краще їсти її з нежирної сметаною і нарубленной свіжою зеленню, або з зеленим салатом, свіжими огірками , кабачками , брокколі або інший капустою - так буде і смачно, і легше для шлунка, і користі ви отримаєте набагато більше. Тим більше не треба їсти її з макаронами і жирними соусами; хоча багато жінок готують саме так, виправдовуючись тим, що таке блюдо подобається їх чоловікам - саме чоловіків і не варто привчати до таких сполученням.

Печінка, запечена в духовці

Печінка, запечена в духовці, засвоюється ще легше, ніж смажена, якщо не запікати її занадто довго. Яловичу печінку (800 г) нарізають, як описано вище, і так само обсмажують в олії - по 2-3 хвилини з кожного боку. Попередньо замочені (якщо сухі) і відварені білі гриби дрібно рубають, обсмажують до золотистого кольору з нарубаним ріпчастою цибулею, акуратно змішують з печінкою і викладають все в форму для запікання; заливають сумішшю грибного відвару зі сметаною (по 1 склянці), додають за смаком сіль і спеції, ставлять в розігріту до 170-180 ° C духовку і запікають 10-15 хвилин. Подають з салатом з квашеної капусти і солоних (свіжих) огірків.


оладки печінкові

Оладки печінкові готуються ще простіше, ніж інші страви з печінки, і виходять ніжними і смачними. Яловичу або свинячу печінку (500 г) нарізають на шматочки, пропускають через м'ясорубку з ріпчастою цибулею і морквою , Додають 2 яйця, сіль, чорний перець, і - за бажанням - трохи борошна. Суміш ретельно збивають і смажать з неї оладки на розпеченій сковорідці в маслі - так само, як оладки зі звичайного тесту. Подають з овочами і сметаною.

печінка індички

Купити вільно гусячу печінку теж навряд чи вдасться багатьом, тому наведемо рецепт печінки індички - її гасять в молоці, хоча краще взяти розбавлені водою жирні вершки. Печінка - 500 г, великі морква і цибулина, молоко - 0,5 л, трохи борошна, сіль і спеції. Печінка промити, нарізати, посолити, додати спеції і залишити на 30 хвилин. Цибулю і моркву нарізати соломкою і злегка обсмажити в топленому вершковому маслі, потім так само обсмажити печінку, вкачувавши її в борошні. У казан або інший посуд для гасіння покласти шар цибулі з морквою, потім печінку і овочі, що залишилися. Розрівняти, додати за смаком ще спеції і сіль, і залити все молоком, щоб покрилося; казан закрити кришкою і поставити на 40 хвилин в духовку, розігріту до 150 ° C.


Так само можна приготувати і курячу, і будь-яку іншу печінку.

Що стосується печінки риб, то її, як уже сказано, ми можемо купити тільки у вигляді консервів: її можна їсти, як окрему страву, готувати з неї салати, канапе, закуски, млинці, пиріжки та інші страви. Купуючи такі консерви, будьте уважні: якщо на банці не вказано, що продукт виготовлений прямо в море - печінка не найсвіжіша; якщо ж консерви виготовлені на березі, але не з охолодженої, а з замороженої печінки, купувати її не варто - майже нічого корисного в ній не залишилося.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: печінку , властивості печінки , як правильно приготувати печінку


Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru


У світі дуже багато корисних і смачних продуктів харчування, і перевагу - теоретично - віддається продуктам рослинного походження, а ось на практиці «тварини» продукти вживаються набагато охочіше, і багатьом людям здаються смачнішими і поживними. Насправді в раціоні повинні бути присутніми всі необхідні продукти: і овочі, і фрукти, і риба, і молоко, і м'ясо, але ось готувати все це потрібно правильно, а норми споживання не перевищувати - рослинних продуктів дійсно треба з'їдати набагато більше, ніж продуктів тваринного походження.


Однак серед «тварин» є такі продукти, які ми вживаємо не так часто, та й готуємо не завжди правильно, і тому отримуємо не користь, а тільки калорії, і після їжі відчуваємо важкість у шлунку. наприклад, печінку - дивно корисний, поживний і смачний м'ясний продукт, який у багатьох відношеннях набагато цінніше м'ясної вирізки - у багатьох країнах її вважають делікатесом, і страви з неї готують дуже вишукані.

склад печінки

За своїм складом печінку дійсно набагато цінніше вирізки: білка в ній не менше, а навіть більше, а всі інші речовини (вітаміни, мінерали та ін.) Містяться в легко засвоюваній формі - не випадково медики і дієтологи так наполегливо рекомендують включати печінку в раціон багатьох хронічних хворих. Якщо готувати печінку правильно, і є в хороших поєднаннях з іншими продуктами, то організм буде отримувати з неї майже всі речовини, які необхідні йому для повноцінного життя і активної роботи.

Печінка настільки легка і корисна, що рекомендується хворим на цукровий діабет та атеросклероз, при схильності до тромбозів і порушеннях згортання крові - якщо вчасно включити печінку в свій раціон, розвиток цих захворювань цілком можна попередити. Дітям і вагітним жінкам печінку теж корисна - через свого багатого і різноманітного складу та дієтичних властивостей.


печінка риб

Печінка риб вважається найціннішою в цьому відношенні - найчастіше ми чуємо про печінки тріски і минтая. Печінка тріски, як правило, ми можемо купити в консервованому вигляді, і в цьому вигляді вона дуже калорійна - понад 600 ккал в 100 г продукту, так що споживати її в великих кількостях не потрібно. Продукт містить багато рибного жиру - в тому числі холестерин і жирні кислоти, білки і вуглеводи, органічні кислоти і вітаміни : А, РР, С, D, Е, групи В; мінеральні речовини: натрій, фосфор, хлор, магній, кальцій, калій, залізо, цинк, хром, фтор, йод, молібден, нікель.

Дослідження показали, що діти, матері яких під час вагітності їли печінку тріски, з дитинства менше хворіють і легше переносять різні інфекції. Від інфекцій добре захищає легкозасвоюваний вітамін А; він же, разом з вітаміном D і іншими речовинами, покращує роботу мозку і концентрацію уваги, зберігає гостроту зору, підтримує здоров'я зубів і кісток, шкіри і волосся .


Печінка минтая купити складніше - вона рідше зустрічається в продажу. Печінка цієї риби ще корисніше: концентрація вітамінів в ній ще вище, а корисних макро- і мікроелементів ще більше: крім тих, що є в печінці тріски, в ній містяться ще сірка, мідь, марганець, кобальт і ін.

Якщо вживати печінку минтая регулярно, то організм починає легше справлятися із запаленнями, а дихальна система зміцнюється, так що варто постаратися купувати цей продукт хоча б іноді, якщо пощастить його знайти.

свиняча печінка

Свиняча печінка теж багата холестерином, вітамінами і мінералами. У ній є вітамін Н - вітамін краси, а вітамінів групи В цілих 8; в 100 г печінки міститься до 110 ккал.

яловича печінка

Яловича печінка близька до неї за якісним складом, але кількісний склад дещо багатші, і вона калорийнее - до 130 ккал на 100 г. Крім повного набору найпоширеніших вітамінів, в ній є бета-каротин, вітаміни D і К, а мінеральних речовин близько 20 ; є ферменти, амінокислоти і т.д.


д

Фото: печінку

Куряча печінка

Куряча печінка ще калорийнее яловичої, але засвоюється вона легше - адже в порівнянні з іншими продуктами вона все одно містить небагато калорій - близько 140 на 100 г. У ній дуже багато легкозасвоюваного білка, фолієвої кислоти і вітаміну А, тому вагітним і маленьким дітям вона теж корисна, як і печінка тріски.

Вибираючи печінку в магазині або на ринку, слід звертати увагу на її колір і фактуру: свіжа печінку гладка, а відтінок у неї світло-коричневий або світло-червоний; на розрізі вона червоно-коричнева або коричнева.


Яловича печінка темніше інших видів - вона червоно-коричнева, а на смак - якщо її НЕ вимочувати в молоці - може бути досить гіркої, як і свиняча, але це залежить від віку і способу харчування тваринного. Теляча печінка м'якше і ніжніше - вона світло-коричнева, і на смак набагато приємніше.

Дуже корисна і смачна печінка миня, а також гусяча печінка, але ці види теж рідко зустрічаються у вільному продажі - принаймні, в нашій країні, тому використовуйте ті види, які є, тільки вибирайте печінку екологічно чисту і свіжу.

Як правильно приготувати печінку

Найчастіше печінку смажать, і ще частіше роблять це неправильно - ось тому багато людей її не люблять, але правильно підсмажена печінка дуже смачна, ароматна і ніжна.

Свіжу яловичу (свинячу) печінку треба очистити від прожилок і плівки, і нарізати шматочками не товще 1 см; насипати на кожен шматочок трохи соди і залишити на годину, а потім ретельно промити в чистій проточній воді, посолити за смаком, посипати меленим перцем і спеціями, обваляти в борошні і смажити в топленому вершковому маслі на дуже гарячій сковороді, близько 3-4 хвилин з кожного боку.


Хоча в багатьох рецептах рекомендують подавати печінку з картопляним пюре, рисом або томатним соусом, краще їсти її з нежирної сметаною і нарубленной свіжою зеленню, або з зеленим салатом, свіжими огірками , кабачками , брокколі або інший капустою - так буде і смачно, і легше для шлунка, і користі ви отримаєте набагато більше. Тим більше не треба їсти її з макаронами і жирними соусами; хоча багато жінок готують саме так, виправдовуючись тим, що таке блюдо подобається їх чоловікам - саме чоловіків і не варто привчати до таких сполученням.

Печінка, запечена в духовці

Печінка, запечена в духовці, засвоюється ще легше, ніж смажена, якщо не запікати її занадто довго. Яловичу печінку (800 г) нарізають, як описано вище, і так само обсмажують в олії - по 2-3 хвилини з кожного боку. Попередньо замочені (якщо сухі) і відварені білі гриби дрібно рубають, обсмажують до золотистого кольору з нарубаним ріпчастою цибулею, акуратно змішують з печінкою і викладають все в форму для запікання; заливають сумішшю грибного відвару зі сметаною (по 1 склянці), додають за смаком сіль і спеції, ставлять в розігріту до 170-180 ° C духовку і запікають 10-15 хвилин. Подають з салатом з квашеної капусти і солоних (свіжих) огірків.


оладки печінкові

Оладки печінкові готуються ще простіше, ніж інші страви з печінки, і виходять ніжними і смачними. Яловичу або свинячу печінку (500 г) нарізають на шматочки, пропускають через м'ясорубку з ріпчастою цибулею і морквою , Додають 2 яйця, сіль, чорний перець, і - за бажанням - трохи борошна. Суміш ретельно збивають і смажать з неї оладки на розпеченій сковорідці в маслі - так само, як оладки зі звичайного тесту. Подають з овочами і сметаною.

печінка індички

Купити вільно гусячу печінку теж навряд чи вдасться багатьом, тому наведемо рецепт печінки індички - її гасять в молоці, хоча краще взяти розбавлені водою жирні вершки. Печінка - 500 г, великі морква і цибулина, молоко - 0,5 л, трохи борошна, сіль і спеції. Печінка промити, нарізати, посолити, додати спеції і залишити на 30 хвилин. Цибулю і моркву нарізати соломкою і злегка обсмажити в топленому вершковому маслі, потім так само обсмажити печінку, вкачувавши її в борошні. У казан або інший посуд для гасіння покласти шар цибулі з морквою, потім печінку і овочі, що залишилися. Розрівняти, додати за смаком ще спеції і сіль, і залити все молоком, щоб покрилося; казан закрити кришкою і поставити на 40 хвилин в духовку, розігріту до 150 ° C.


Так само можна приготувати і курячу, і будь-яку іншу печінку.

Що стосується печінки риб, то її, як уже сказано, ми можемо купити тільки у вигляді консервів: її можна їсти, як окрему страву, готувати з неї салати, канапе, закуски, млинці, пиріжки та інші страви. Купуючи такі консерви, будьте уважні: якщо на банці не вказано, що продукт виготовлений прямо в море - печінка не найсвіжіша; якщо ж консерви виготовлені на березі, але не з охолодженої, а з замороженої печінки, купувати її не варто - майже нічого корисного в ній не залишилося.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: печінку , властивості печінки , як правильно приготувати печінку


Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru


У світі дуже багато корисних і смачних продуктів харчування, і перевагу - теоретично - віддається продуктам рослинного походження, а ось на практиці «тварини» продукти вживаються набагато охочіше, і багатьом людям здаються смачнішими і поживними. Насправді в раціоні повинні бути присутніми всі необхідні продукти: і овочі, і фрукти, і риба, і молоко, і м'ясо, але ось готувати все це потрібно правильно, а норми споживання не перевищувати - рослинних продуктів дійсно треба з'їдати набагато більше, ніж продуктів тваринного походження.


Однак серед «тварин» є такі продукти, які ми вживаємо не так часто, та й готуємо не завжди правильно, і тому отримуємо не користь, а тільки калорії, і після їжі відчуваємо важкість у шлунку. наприклад, печінку - дивно корисний, поживний і смачний м'ясний продукт, який у багатьох відношеннях набагато цінніше м'ясної вирізки - у багатьох країнах її вважають делікатесом, і страви з неї готують дуже вишукані.

склад печінки

За своїм складом печінку дійсно набагато цінніше вирізки: білка в ній не менше, а навіть більше, а всі інші речовини (вітаміни, мінерали та ін.) Містяться в легко засвоюваній формі - не випадково медики і дієтологи так наполегливо рекомендують включати печінку в раціон багатьох хронічних хворих. Якщо готувати печінку правильно, і є в хороших поєднаннях з іншими продуктами, то організм буде отримувати з неї майже всі речовини, які необхідні йому для повноцінного життя і активної роботи.

Печінка настільки легка і корисна, що рекомендується хворим на цукровий діабет та атеросклероз, при схильності до тромбозів і порушеннях згортання крові - якщо вчасно включити печінку в свій раціон, розвиток цих захворювань цілком можна попередити. Дітям і вагітним жінкам печінку теж корисна - через свого багатого і різноманітного складу та дієтичних властивостей.


печінка риб

Печінка риб вважається найціннішою в цьому відношенні - найчастіше ми чуємо про печінки тріски і минтая. Печінка тріски, як правило, ми можемо купити в консервованому вигляді, і в цьому вигляді вона дуже калорійна - понад 600 ккал в 100 г продукту, так що споживати її в великих кількостях не потрібно. Продукт містить багато рибного жиру - в тому числі холестерин і жирні кислоти, білки і вуглеводи, органічні кислоти і вітаміни : А, РР, С, D, Е, групи В; мінеральні речовини: натрій, фосфор, хлор, магній, кальцій, калій, залізо, цинк, хром, фтор, йод, молібден, нікель.

Дослідження показали, що діти, матері яких під час вагітності їли печінку тріски, з дитинства менше хворіють і легше переносять різні інфекції. Від інфекцій добре захищає легкозасвоюваний вітамін А; він же, разом з вітаміном D і іншими речовинами, покращує роботу мозку і концентрацію уваги, зберігає гостроту зору, підтримує здоров'я зубів і кісток, шкіри і волосся .


Печінка минтая купити складніше - вона рідше зустрічається в продажу. Печінка цієї риби ще корисніше: концентрація вітамінів в ній ще вище, а корисних макро- і мікроелементів ще більше: крім тих, що є в печінці тріски, в ній містяться ще сірка, мідь, марганець, кобальт і ін.

Якщо вживати печінку минтая регулярно, то організм починає легше справлятися із запаленнями, а дихальна система зміцнюється, так що варто постаратися купувати цей продукт хоча б іноді, якщо пощастить його знайти.

свиняча печінка

Свиняча печінка теж багата холестерином, вітамінами і мінералами. У ній є вітамін Н - вітамін краси, а вітамінів групи В цілих 8; в 100 г печінки міститься до 110 ккал.

яловича печінка

Яловича печінка близька до неї за якісним складом, але кількісний склад дещо багатші, і вона калорийнее - до 130 ккал на 100 г. Крім повного набору найпоширеніших вітамінів, в ній є бета-каротин, вітаміни D і К, а мінеральних речовин близько 20 ; є ферменти, амінокислоти і т.д.


д

Фото: печінку

Куряча печінка

Куряча печінка ще калорийнее яловичої, але засвоюється вона легше - адже в порівнянні з іншими продуктами вона все одно містить небагато калорій - близько 140 на 100 г. У ній дуже багато легкозасвоюваного білка, фолієвої кислоти і вітаміну А, тому вагітним і маленьким дітям вона теж корисна, як і печінка тріски.

Вибираючи печінку в магазині або на ринку, слід звертати увагу на її колір і фактуру: свіжа печінку гладка, а відтінок у неї світло-коричневий або світло-червоний; на розрізі вона червоно-коричнева або коричнева.


Яловича печінка темніше інших видів - вона червоно-коричнева, а на смак - якщо її НЕ вимочувати в молоці - може бути досить гіркої, як і свиняча, але це залежить від віку і способу харчування тваринного. Теляча печінка м'якше і ніжніше - вона світло-коричнева, і на смак набагато приємніше.

Дуже корисна і смачна печінка миня, а також гусяча печінка, але ці види теж рідко зустрічаються у вільному продажі - принаймні, в нашій країні, тому використовуйте ті види, які є, тільки вибирайте печінку екологічно чисту і свіжу.

Як правильно приготувати печінку

Найчастіше печінку смажать, і ще частіше роблять це неправильно - ось тому багато людей її не люблять, але правильно підсмажена печінка дуже смачна, ароматна і ніжна.

Свіжу яловичу (свинячу) печінку треба очистити від прожилок і плівки, і нарізати шматочками не товще 1 см; насипати на кожен шматочок трохи соди і залишити на годину, а потім ретельно промити в чистій проточній воді, посолити за смаком, посипати меленим перцем і спеціями, обваляти в борошні і смажити в топленому вершковому маслі на дуже гарячій сковороді, близько 3-4 хвилин з кожного боку.


Хоча в багатьох рецептах рекомендують подавати печінку з картопляним пюре, рисом або томатним соусом, краще їсти її з нежирної сметаною і нарубленной свіжою зеленню, або з зеленим салатом, свіжими огірками , кабачками , брокколі або інший капустою - так буде і смачно, і легше для шлунка, і користі ви отримаєте набагато більше. Тим більше не треба їсти її з макаронами і жирними соусами; хоча багато жінок готують саме так, виправдовуючись тим, що таке блюдо подобається їх чоловікам - саме чоловіків і не варто привчати до таких сполученням.

Печінка, запечена в духовці

Печінка, запечена в духовці, засвоюється ще легше, ніж смажена, якщо не запікати її занадто довго. Яловичу печінку (800 г) нарізають, як описано вище, і так само обсмажують в олії - по 2-3 хвилини з кожного боку. Попередньо замочені (якщо сухі) і відварені білі гриби дрібно рубають, обсмажують до золотистого кольору з нарубаним ріпчастою цибулею, акуратно змішують з печінкою і викладають все в форму для запікання; заливають сумішшю грибного відвару зі сметаною (по 1 склянці), додають за смаком сіль і спеції, ставлять в розігріту до 170-180 ° C духовку і запікають 10-15 хвилин. Подають з салатом з квашеної капусти і солоних (свіжих) огірків.


оладки печінкові

Оладки печінкові готуються ще простіше, ніж інші страви з печінки, і виходять ніжними і смачними. Яловичу або свинячу печінку (500 г) нарізають на шматочки, пропускають через м'ясорубку з ріпчастою цибулею і морквою , Додають 2 яйця, сіль, чорний перець, і - за бажанням - трохи борошна. Суміш ретельно збивають і смажать з неї оладки на розпеченій сковорідці в маслі - так само, як оладки зі звичайного тесту. Подають з овочами і сметаною.

печінка індички

Купити вільно гусячу печінку теж навряд чи вдасться багатьом, тому наведемо рецепт печінки індички - її гасять в молоці, хоча краще взяти розбавлені водою жирні вершки. Печінка - 500 г, великі морква і цибулина, молоко - 0,5 л, трохи борошна, сіль і спеції. Печінка промити, нарізати, посолити, додати спеції і залишити на 30 хвилин. Цибулю і моркву нарізати соломкою і злегка обсмажити в топленому вершковому маслі, потім так само обсмажити печінку, вкачувавши її в борошні. У казан або інший посуд для гасіння покласти шар цибулі з морквою, потім печінку і овочі, що залишилися. Розрівняти, додати за смаком ще спеції і сіль, і залити все молоком, щоб покрилося; казан закрити кришкою і поставити на 40 хвилин в духовку, розігріту до 150 ° C.


Так само можна приготувати і курячу, і будь-яку іншу печінку.

Що стосується печінки риб, то її, як уже сказано, ми можемо купити тільки у вигляді консервів: її можна їсти, як окрему страву, готувати з неї салати, канапе, закуски, млинці, пиріжки та інші страви. Купуючи такі консерви, будьте уважні: якщо на банці не вказано, що продукт виготовлений прямо в море - печінка не найсвіжіша; якщо ж консерви виготовлені на березі, але не з охолодженої, а з замороженої печінки, купувати її не варто - майже нічого корисного в ній не залишилося.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: печінку , властивості печінки , як правильно приготувати печінку


Печінка. Чим корисна, властивості і як правильно приготувати печінку. Жіночий сайт www.InMoment.ru


У світі дуже багато корисних і смачних продуктів харчування, і перевагу - теоретично - віддається продуктам рослинного походження, а ось на практиці «тварини» продукти вживаються набагато охочіше, і багатьом людям здаються смачнішими і поживними. Насправді в раціоні повинні бути присутніми всі необхідні продукти: і овочі, і фрукти, і риба, і молоко, і м'ясо, але ось готувати все це потрібно правильно, а норми споживання не перевищувати - рослинних продуктів дійсно треба з'їдати набагато більше, ніж продуктів тваринного походження.


Однак серед «тварин» є такі продукти, які ми вживаємо не так часто, та й готуємо не завжди правильно, і тому отримуємо не користь, а тільки калорії, і після їжі відчуваємо важкість у шлунку. наприклад, печінку - дивно корисний, поживний і смачний м'ясний продукт, який у багатьох відношеннях набагато цінніше м'ясної вирізки - у багатьох країнах її вважають делікатесом, і страви з неї готують дуже вишукані.

склад печінки

За своїм складом печінку дійсно набагато цінніше вирізки: білка в ній не менше, а навіть більше, а всі інші речовини (вітаміни, мінерали та ін.) Містяться в легко засвоюваній формі - не випадково медики і дієтологи так наполегливо рекомендують включати печінку в раціон багатьох хронічних хворих. Якщо готувати печінку правильно, і є в хороших поєднаннях з іншими продуктами, то організм буде отримувати з неї майже всі речовини, які необхідні йому для повноцінного життя і активної роботи.

Печінка настільки легка і корисна, що рекомендується хворим на цукровий діабет та атеросклероз, при схильності до тромбозів і порушеннях згортання крові - якщо вчасно включити печінку в свій раціон, розвиток цих захворювань цілком можна попередити. Дітям і вагітним жінкам печінку теж корисна - через свого багатого і різноманітного складу та дієтичних властивостей.


печінка риб

Печінка риб вважається найціннішою в цьому відношенні - найчастіше ми чуємо про печінки тріски і минтая. Печінка тріски, як правило, ми можемо купити в консервованому вигляді, і в цьому вигляді вона дуже калорійна - понад 600 ккал в 100 г продукту, так що споживати її в великих кількостях не потрібно. Продукт містить багато рибного жиру - в тому числі холестерин і жирні кислоти, білки і вуглеводи, органічні кислоти і вітаміни : А, РР, С, D, Е, групи В; мінеральні речовини: натрій, фосфор, хлор, магній, кальцій, калій, залізо, цинк, хром, фтор, йод, молібден, нікель.

Дослідження показали, що діти, матері яких під час вагітності їли печінку тріски, з дитинства менше хворіють і легше переносять різні інфекції. Від інфекцій добре захищає легкозасвоюваний вітамін А; він же, разом з вітаміном D і іншими речовинами, покращує роботу мозку і концентрацію уваги, зберігає гостроту зору, підтримує здоров'я зубів і кісток, шкіри і волосся .


Печінка минтая купити складніше - вона рідше зустрічається в продажу. Печінка цієї риби ще корисніше: концентрація вітамінів в ній ще вище, а корисних макро- і мікроелементів ще більше: крім тих, що є в печінці тріски, в ній містяться ще сірка, мідь, марганець, кобальт і ін.

Якщо вживати печінку минтая регулярно, то організм починає легше справлятися із запаленнями, а дихальна система зміцнюється, так що варто постаратися купувати цей продукт хоча б іноді, якщо пощастить його знайти.

свиняча печінка

Свиняча печінка теж багата холестерином, вітамінами і мінералами. У ній є вітамін Н - вітамін краси, а вітамінів групи В цілих 8; в 100 г печінки міститься до 110 ккал.

яловича печінка

Яловича печінка близька до неї за якісним складом, але кількісний склад дещо багатші, і вона калорийнее - до 130 ккал на 100 г. Крім повного набору найпоширеніших вітамінів, в ній є бета-каротин, вітаміни D і К, а мінеральних речовин близько 20 ; є ферменти, амінокислоти і т.д.


д

Фото: печінку

Куряча печінка

Куряча печінка ще калорийнее яловичої, але засвоюється вона легше - адже в порівнянні з іншими продуктами вона все одно містить небагато калорій - близько 140 на 100 г. У ній дуже багато легкозасвоюваного білка, фолієвої кислоти і вітаміну А, тому вагітним і маленьким дітям вона теж корисна, як і печінка тріски.

Вибираючи печінку в магазині або на ринку, слід звертати увагу на її колір і фактуру: свіжа печінку гладка, а відтінок у неї світло-коричневий або світло-червоний; на розрізі вона червоно-коричнева або коричнева.


Яловича печінка темніше інших видів - вона червоно-коричнева, а на смак - якщо її НЕ вимочувати в молоці - може бути досить гіркої, як і свиняча, але це залежить від віку і способу харчування тваринного. Теляча печінка м'якше і ніжніше - вона світло-коричнева, і на смак набагато приємніше.

Дуже корисна і смачна печінка миня, а також гусяча печінка, але ці види теж рідко зустрічаються у вільному продажі - принаймні, в нашій країні, тому використовуйте ті види, які є, тільки вибирайте печінку екологічно чисту і свіжу.

Як правильно приготувати печінку

Найчастіше печінку смажать, і ще частіше роблять це неправильно - ось тому багато людей її не люблять, але правильно підсмажена печінка дуже смачна, ароматна і ніжна.

Свіжу яловичу (свинячу) печінку треба очистити від прожилок і плівки, і нарізати шматочками не товще 1 см; насипати на кожен шматочок трохи соди і залишити на годину, а потім ретельно промити в чистій проточній воді, посолити за смаком, посипати меленим перцем і спеціями, обваляти в борошні і смажити в топленому вершковому маслі на дуже гарячій сковороді, близько 3-4 хвилин з кожного боку.


Хоча в багатьох рецептах рекомендують подавати печінку з картопляним пюре, рисом або томатним соусом, краще їсти її з нежирної сметаною і нарубленной свіжою зеленню, або з зеленим салатом, свіжими огірками , кабачками , брокколі або інший капустою - так буде і смачно, і легше для шлунка, і користі ви отримаєте набагато більше. Тим більше не треба їсти її з макаронами і жирними соусами; хоча багато жінок готують саме так, виправдовуючись тим, що таке блюдо подобається їх чоловікам - саме чоловіків і не варто привчати до таких сполученням.

Печінка, запечена в духовці

Печінка, запечена в духовці, засвоюється ще легше, ніж смажена, якщо не запікати її занадто довго. Яловичу печінку (800 г) нарізають, як описано вище, і так само обсмажують в олії - по 2-3 хвилини з кожного боку. Попередньо замочені (якщо сухі) і відварені білі гриби дрібно рубають, обсмажують до золотистого кольору з нарубаним ріпчастою цибулею, акуратно змішують з печінкою і викладають все в форму для запікання; заливають сумішшю грибного відвару зі сметаною (по 1 склянці), додають за смаком сіль і спеції, ставлять в розігріту до 170-180 ° C духовку і запікають 10-15 хвилин. Подають з салатом з квашеної капусти і солоних (свіжих) огірків.


оладки печінкові

Оладки печінкові готуються ще простіше, ніж інші страви з печінки, і виходять ніжними і смачними. Яловичу або свинячу печінку (500 г) нарізають на шматочки, пропускають через м'ясорубку з ріпчастою цибулею і морквою , Додають 2 яйця, сіль, чорний перець, і - за бажанням - трохи борошна. Суміш ретельно збивають і смажать з неї оладки на розпеченій сковорідці в маслі - так само, як оладки зі звичайного тесту. Подають з овочами і сметаною.

печінка індички

Купити вільно гусячу печінку теж навряд чи вдасться багатьом, тому наведемо рецепт печінки індички - її гасять в молоці, хоча краще взяти розбавлені водою жирні вершки. Печінка - 500 г, великі морква і цибулина, молоко - 0,5 л, трохи борошна, сіль і спеції. Печінка промити, нарізати, посолити, додати спеції і залишити на 30 хвилин. Цибулю і моркву нарізати соломкою і злегка обсмажити в топленому вершковому маслі, потім так само обсмажити печінку, вкачувавши її в борошні. У казан або інший посуд для гасіння покласти шар цибулі з морквою, потім печінку і овочі, що залишилися. Розрівняти, додати за смаком ще спеції і сіль, і залити все молоком, щоб покрилося; казан закрити кришкою і поставити на 40 хвилин в духовку, розігріту до 150 ° C.


Так само можна приготувати і курячу, і будь-яку іншу печінку.

Що стосується печінки риб, то її, як уже сказано, ми можемо купити тільки у вигляді консервів: її можна їсти, як окрему страву, готувати з неї салати, канапе, закуски, млинці, пиріжки та інші страви. Купуючи такі консерви, будьте уважні: якщо на банці не вказано, що продукт виготовлений прямо в море - печінка не найсвіжіша; якщо ж консерви виготовлені на березі, але не з охолодженої, а з замороженої печінки, купувати її не варто - майже нічого корисного в ній не залишилося.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: печінку , властивості печінки , як правильно приготувати печінку


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация