Печиво «Горішки» зі згущеним молоком: рецепти з фото

  1. Як правильно готувати «Горішки» зі згущеним молоком Класичні «Горішки» зі згущеним молоком випікаються...
  2. Як отримати варене згущене молоко з магазинного продукту
  3. Процес варіння згущеного молока
  4. Сучасний рецепт печива «Горішки» зі згущеним молоком
  5. Як приготувати печиво «Горішки» зі згущеним молоком в мультіпекаре
  6. Рецепт тіста на майонезі для «Орєшков» зі згущеним молоком
  7. Рецепт тіста для печива «Горішки» без яєць
  8. Як зварити згущене молоко в домашніх умовах з молока

Як правильно готувати «Горішки» зі згущеним молоком

Класичні «Горішки» зі згущеним молоком випікаються в спеціальній сковороді - Горішниця. Причому бажано, щоб Горішниця була чавунної - її досить складно піднімати однією рукою. У чавунної формі печива виходять саме такими, як всі пам'ятають їх з дитинства. Але якщо немає можливості знайти таку сковороду, в її ролі може виступити і сучасна Електровафельниця або навіть звичайні металеві формочки, що імітують половинки горішків.

[Врізка # 1] По суті тісто для печива «Горішки» зі згущеним молоком являє собою варіант звичайного пісочного тіста. Класичний рецепт печива готується на основі вершкового масла, борошна, курячих яєць, цукру, солі, соди і оцту. Але існують варіанти ласощі і на сметані або майонезі. В якості начинки традиційно господині беруть варену згущенку.

Класичний рецепт печива «Горішки» зі згущеним молоком

Старий рецепт печива, який був видрукуваний в інструкції до Горішниця, не містив ванілін. Але з ним печива виходять більш ароматними.

Інгредієнти для печива:

  • яйця курячі - 2 шт .;
  • пшеничне борошно - 2,5 ст .;
  • цукор - 1 ст .;
  • вершкове масло - 1 пачка (250 гр.);
  • сіль - 1/3 ч.л .;
  • сода - 1 ч. л .;
  • ванілін - 1 пакетик;
  • оцет - 1 ч. л.

Вершкове масло нарізати кубиками і викласти в миску. Розтопити при постійному помішуванні на водяній бані, залишити остигати. В іншу глибоку миску розбити 2 яйця, всипати цукор. Віночком або міксером збити до однорідної маси яйця з цукром.

Влити в масу остигле розтоплене масло, додати сіль. Соду загасити оцтом і вилити в тісто. Після цього основу пісочного тіста перемішати віночком.

Борошно підсипати поступово, постійно перемішуючи тісто. Після введення останньої порції борошна замісити тісто руками, поки воно не стане однорідною структури. Готове пісочне тісто відправити на холод, в холодильник на 1 годину. Пісочне тісто на холоді стане більш пластичним, а готові вироби вийдуть розсипчастими.

З відстояного тіста скачати кульки такого діаметру, щоб при випіканні вони повністю заповнили обсяг формочки-горішка, інакше на виході вийде шлюб. Однак одночасно не варто допускати, щоб багато тесту виходило за межі форми і йшло у відходи. Для радянської Горішниця зазвичай оптимальний розмір кульок - завбільшки з черешню, може трохи більше.

Сковороду-Горішниця прогріти на плиті і змастити невеликою кількістю соняшникової олії. В осередку розкласти підготовлені кульки тесту.

Сильно притиснути кульки верхньою частиною форми і поставити на плиту. Тримати на невеликому вогні 2 хвилини. Форму в процесі випічки постійно тримати за ручки.

Через 2 хвилини перевернути на іншу сторону і тримати ще 1-2 хвилини. Зняти з вогню і поставити форму на дерев'яну дошку. Обережно її відкрити і акуратно знімати гарячі горішки.

У класичному рецепті печиво начиняється вареним згущеним молоком. Зварити згущенку можна в домашніх умовах, а можна купити вже готову в магазині.

Часточки печива заповнити вареним згущеним молоком. При цьому нанести згущене молоко і на бічні стінки, щоб половинки скріпилися. З'єднати половинки горішків.

З'єднати половинки горішків

Зберігати печиво потрібно в поліетиленовому пакеті, спеціальних жерстяних коробках для печива або скляних банках.

Як отримати варене згущене молоко з магазинного продукту

Вам знадобиться 1 банка натуральної магазинної згущеного молока. Якщо згущене молоко буде проведена не по ГОСТу, то вона не зможе зваритися. Перевіряйте склад згущеного молока перед покупкою, там не повинно бути рослинних жирів, тільки незбиране молоко і цукор.

Процес варіння згущеного молока

Застелити дно каструлі рушником. На нього поставити банку згущеного молока. Налити в каструлю води стільки, щоб банку виявилася повністю у воді. Варити протягом 4 годин на повільному вогні. Вийняти з води, остудити при кімнатній температурі і тільки після цього розкрити банку.

Сучасний рецепт печива «Горішки» зі згущеним молоком

На 60 начинених горішків знадобляться наступні продукти:

  • борошно - 400 гр .;
  • цукор - 100-150 гр .;
  • вершкове масло або маргарин - 250 гр .;
  • варене згущене молоко - 1 банка;
  • розпушувач - 1/4 ч.л .;
  • яйця - 2 шт .;
  • ванільний цукор - 1 пакетик;
  • волоські горіхи - 10 шт.

Жовтки відокремити від білків, змішати з цукром і збити до отримання світлої маси. В окремій мисці змішати сухі інгредієнти: просіяне борошно і розпушувач. Масло або маргарин порубати ножем і додати до суміші.

У глибокій чашці до білків додати дрібку солі і збити їх в міцну піну. Змішати масло з борошном і жовтки з цукром і замісити однорідне тісто. Поступово ввести в тісто збитий білок. Тісто має вийти липке і не круте.

З тіста скачати кульки трохи менше волоського горіха, випікати половинки печива до готовності в електричної Горішниця або на деку в духовці в звичайній металевій формі. Попередньо форму змастити олією. Печиво печеться дуже швидко, в розігрітій до 150оС духовці не довше ніж 7 хвилин.

Поки половинки випікаються, можна підготувати начинку. Для цього подрібнити ядра волоських горіхів, розкрити банку вареного згущеного молока і змішати з горіхами.

Обережно витягти з форми половинки печива, обрізати зайве, обрізки подрібнити і додати в начинку. Заповнити половинки горішків масою і з'єднати.

Як приготувати печиво «Горішки» зі згущеним молоком в мультіпекаре

Складові:

  • борошно - 400 гр .;
  • цукор - 50 гр;
  • вершкове масло - 100 гр .;
  • яйця - 2 шт .;
  • розпушувач - 3 гр .;
  • сметана - 100 гр .;
  • варене згущене молоко для начинки.

Вершкове масло розтопити на водяній бані. Збити міксером до пишної піни цукор і яйця, в масу поступово додати сметану, розтоплене масло і розпушувач. Знову все перемішати до однорідної маси.

Додати борошно, поступово вводячи порції, змішати масу до однорідності. У спеціальну форму мультіпекаря для випікання печива «Горішки» викласти підготовлене тісто в окремі формочки.

Випікати половинки печива на режимі «Випічка». Половинки горішків заповнити вареним згущеним молоком і з'єднати між собою. Готові горішки за бажанням посипати пудрою.

Рецепт тіста на майонезі для «Орєшков» зі згущеним молоком

Складові:

  • майонез - 150 гр;
  • вершкове масло - 250 гр;
  • борошно - 600 гр;
  • яйця - 3 шт .;
  • цукор - 200 гр .;
  • розпушувач.

Жовтки відокремити від білків. Жовтки з'єднати з цукром і збити міксером до світлої маси. Білки збити в міцну піну. Масло порубати ножем, додати борошно, розпушувач, майонез, ретельно вимішати. Ввести в тісто жовткова масу, потім збиті білки. Замісити однорідне тісто для печива до м'якого стану. Розділити його на маленькі кульки і випікати в електроорешніце або на газу в чавунній сковороді.

По готовності половинки печива вийняти з форми і начинити вареним згущеним молоком.

Рецепт тіста для печива «Горішки» без яєць

Тісто для «Орєшков» можна приготувати зовсім без яєць, так половинки печива вийдуть твердими і будуть помітно хрустіти.

Складові:

  • борошно - 3 ст .;
  • маргарин - 250 гр .;
  • цукор - 1/2 склянки;
  • сметана - 100 гр .;
  • сода - 1/2 ч. ложки.

Розтопити маргарин на водяній бані і з'єднати з цукром, перемішати до його розчинення. Додати соду і сметану. Потім невеликими порціями вводити в масу борошно, ретельно вимішуючи тісто кожен раз. Отримавши однорідне тісто, розділити його на кульки і випікати в Горішниця.

При вийманні половинок діяти потрібно особливо акуратно, щоб не зламати їх, так як печиво без яєць дуже крихке. При бажанні поекспериментувати сметану в рецепті можна замінити на майонез або кефір, а замість маргарину також добре підходить вершкове масло.

Як зварити згущене молоко в домашніх умовах з молока

Час приготування продукту 2 години, але якщо згущене молоко потрібна гущі або темніше або компонентів взято більше за обсягом, доведеться час збільшити. З 1 літра молока виходить приблизно 500 грам згущеного молока. Молоко підійде жирністю не нижче 3,2%.

Складові:

  • молоко - 1 л;
  • цукор - 0,5 л;
  • ванільний цукор (за бажанням) - 1 ч. л .;
  • вода - 70 мл.

Взяти велику каструлю з антипригарним покриттям, щоб виключити пригорання на дно солодкого молока. Якщо такої каструлі немає, масу під час варіння доведеться дуже часто помішувати.

Покласти в каструлю звичайний і ванільний цукор, налити воду. Поставити на середній вогонь і постійно заважати суміш лопаткою до повного розчинення всіх кристаликів цукру. За цей час маса перетвориться в цукровий сироп.

[Врізка # 2] У сироп налити молоко, причому обов'язково кімнатної температури, перемішати, довести до кипіння. Чим жирніше використовується молоко, тим краще. Також обов'язково брати свіжий продукт, щоб молоко при нагріванні не згорнулося.

Коли починає підніматися пишна піна, в процесі варіння потрібно інтенсивно заважати масу. Після того як піна западе, виставити маленький вогонь і млоїте молоко протягом мінімум 1 години. Періодично знімати пінку зі стінок каструлі і помішувати молоко. Пінку не викидати, а опускати назад в каструлю.

Через деякий час молоко придбає легкий кавовий відтінок. Але це буде рідка згущене молоко, а для начинки печива необхідно більш густе згущене молоко. Тому необхідно поварити його ще півгодини-годину. Готовність визначайте по зовнішнім виглядом і на смак.

Після завершення процесу варіння дайте згущеному молоці охолонути і перелийте в скляну тару. Використовувати для начинки половинок печива її можна відразу після охолодження. Зберігати варений продукт в холодильнику.

Вечеря за 20 хвилин

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация