Піар на крові

REUTERS

Здебільшого, власники депутатських мандатів дуже не хотіли б дострокових виборів: ще півроку тому вони всерйоз обговорювали можливість досидіти до чергових в 2017 році. Коли ж доля нинішнього скликання Верховної Ради була зумовлена ​​і дата голосування призначена, навіть ті з них, хто, по справедливості, мав би перебувати під слідством, не без задоволення поринули у виборчу кампанію.

Для попадання в нове скликання парламенту кандидати готові використовувати будь-які засоби. У хід знову йдуть сотні білбордів з нафталіновими гаслами і нездійсненними обіцянками, внутрішньопартійні чвари, що виносяться на суд громадськості з екранів телевізорів, раптовий «ремонт» дитячих майданчиків і під'їздів під спалахи фотоапаратів і на телекамери. Але самий підлий спосіб серед спроб залишитися у владі - гра на патріотичних почуттях і страхах українців, коли кандидати в депутати використовують війну як масштабну піар-акцію.

Умовно, таких можна розділити на дві категорії: псевдоміротворци і псевдогерої. Перші ратують за мир у всьому світі, радять сідати за стіл переговорів, не уточнюючи, втім, з ким їх вести, проявляють активність на грунті звільнення заручників, не беручи, втім, участі в самому звільнення, критикують дії української армії і, замість фінансової підтримки оной , вважають за краще витрачатися на рекламу. Другі, навпаки, гучно викривають всіх і вся в недостатній підтримці армії, категорично виступають за введення воєнного стану, не розібравшись, втім, до яких наслідків від цього будуть для країни, і готові тотально, причому, чи, не одноосібно, знищувати терористів - правда , в зону АТО їздять, тільки щоб зробити красиву фотографію на тлі танка або гаубиці.

Тігіпко відмовився від будь-якого реального участі у вирішенні ситуації на сході / Фото: УНІАН

«Мирний діалог» від псевдоміротворцев

Псевдоміротворци живуть так, ніби війни в країні не існує. Іноді тільки обтяжують себе фотосесіями на тлі коробок за допомогою, зібраною для українських військових волонтерами. Діяльність «миротворців» зосереджена, в основному, на організації круглих столів, якихось фондів, зустрічах і виступах в середовищі собі подібних, а також масової словестного атаці на виборців з рекламних майданчиків. До таких, наприклад, можна віднести народного депутата від Партії регіонів Нестора Шуфрича, який, разом зі своїм колишнім босом Віктором Медведчуком, якийсь час (в червні) вів «переговори» з представниками ДНР і ЛНР. Правда, безуспішно. Ближче до початку політичного сезону Нестор Іванович змотався «у відпустку» на Лазурний берег, після чого повернувся до Києва і продовжив викривати чинну владу у відсутності конструктивного діалогу з «ополченцями». Паралельно, заперечуючи факт наявності на сході України російських військових. «Необхідно знайти можливість мирного діалогу ... Якщо ми цього не зробимо, будуть тисячі смертей, обвалиться економіка, гривня. Люди просто стануть жебраками », - пафосно віщав Шуфрич минулого тижня, йдучи від прямої відповіді на питання, як він сам оцінює роль Росії в цій війні.

В цілому аналогічної риторики дотримується і наспіх створена Партія розбудови України - осколки Партії регіонів, які знайшли притулок під крилом екс-глави адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна. Левочкінци намагаються активно критикувати дії нинішньої влади, яка, в тому числі, намагається забезпечити реальний діалог як усередині країни, так і за її межами. Чого, при цьому, і вимагають функціонери ПРУ ...

Ще один миротворець - Сергій Тігіпко - і зовсім відмовився від будь-якого реального участі у вирішенні ситуації на сході України, навіть на словах. Сьогодні його воскресла «Сильна Україна» нагадує про себе, хіба що, сотнями білбордів з нічого не значущим набором стандартних (на тлі прийдешніх виборів) популістських фраз. «Всі ці рекламки Тігіпко, Тимошенко та інших« миротворців »- смішні. У такому ж бездарному стилі працює Партія розбудови України - проект Сергія Льовочкіна, який створений для відводу очей від його співробітництва з іншим проектом - Олегом Ляшко », - зазначає політолог Олексій Краснопьоров.

Дійсно, всі заклики а-ля «влада продовжує діяти ... наші пропозиції повинні бути почуті ... ми маємо намір ...», Україна чула не раз. А побіжний екс-президент Віктор Янукович, колись обіцяв «почути кожного», руками шуфричів, тігіпко і Льовочкін влаштував українцям таке «покращення», яке тепер і розсьорбуємо.

Більшість заяв Олега Ляшка - словоблуддя і нічого більше / Фото: УНІАН

Благодійність в картинках

До другої категорії - категорії псевдогероїв - можна зарахувати колишнього регіонала Сергія Кузьменка, який півроку тому спокійно голосував за диктаторські закони 16 січня, а тепер, щоб поправити свій імідж в очах виборця (парламентарій підгортає мажоритарний округ на Кіровоградщині), допомагає українській армії обмундируванням. Правда, робить це досить скромно з точки зору реальних капіталовкладень, компенсуючи це зовсім вже нескромним розповіддю про ці свої «жертви» перед телекамерами. Так, жителі міста Олександрія, де і «пасеться» перед достроковими виборами депутат Кузьменко, розповідають, що цей місцевий меценат, бізнесмен і президент місцевого футбольного клубу (будучи в стані тихо і без зайвого розголосу придбати не 100 або навіть 500 комплектів уніформи або бронежилетів, а забезпечити життєдіяльність цілого полку) передав бійцям АТО аж ... 12 комплектів форми. Природно, під спалахами фотоапаратів і об'єктивами телекамер.

Втім, найбільш яскравим персонажем з категорії «псевдогероїв» є лідер Радикальної партії Олега Ляшка. Він, заради красивого Селфі з автоматом на тлі солдатів і бойової техніки готовий витрачати скільки завгодно грошей своїх спонсорів на чартерні перельоти в зону АТО. Олег Валерійович невпинно мотається по містах і селах на сході України, в рекламних телесюжетах зносить пам'ятники Леніну, комплектує добровольчі батальйони «Азов» і «Шахтарськ», провідує в госпіталях поранених бійців, допитує терористів, обіцяє особисто врятувати Слов'янськ, Донецьк, Маріуполь (потрібне - підкреслити), а вечорами не пропускає жодного телеефіру, розповідаючи про свої «подвиги» в прайм-тайм.

«Мерзенно і огидно, що тема війни перетворюється на піар-хід і засіб підвищення популярності політиків. Найбільш досяг успіху в подібній діяльності Олег Ляшко, який «заарештовує» бандитів з ДНР і ЛНР на камеру, а потім ці люди «дивом» опиняються на волі і навіть подорожують по Україні і за кордоном. Найяскравішим прикладом цього служить Арсен Клінчаєв (луганський регіонал, захоплений і допитуваний Ляшко в березні поточного року, який, замість СІЗО, розважається на київських пляжах). У Ляшко рейтинги ростуть, електорат радіє уявним успіхам, а реально ситуація заганяється в глухий кут », - вважає політолог Олексій Краснопьоров.

На перевірку ж виявляється, що не тільки ситуація з Клінчаєвим, а, в цілому, більшість заяв Олега Ляшка - словоблуддя і нічого більше. Наприклад, політик пообіцяв волонтерам, які працюють у зоні АТО, броньований автомобіль. І не просто пообіцяв, а розтрубив про це як про вже доконаний факт на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook: «Подарував для Валечки броньовану машину». На ділі ж Валентина Безсонова, волонтер з Черкас, яка щодня готує їжу для бійців на передовій і підвозить продовольство на старенькій «Газелі», так і не дочекалася обіцяного їй на допомогу автомобіля. Навіть коли її «Газель» згоріла після обстрілу під Щастям. «Він обіцяв бронемашину, але її немає. Людина пропіарився ... Приїжджав до нас на трьох броньованих машинах, треба було одну або дві у нього забрати », - розповідає Валентина.

Аналогічний випадок стався і з продажем джипа «Рендж Ровер», виручку за який Олег Ляшко обіцяв передати на потреби АТО - покупець на цей автомобіль «надзьобується» у депутата майже місяць.

Смерть як засіб для піару

Але найогидніші історії політичного піару Олега Ляшка - які побудовані не просто на війні, а на смерть. Так, в середині серпня лідер Радикальної партії заявив, що в АТО загинув його друг, командир 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь» Олександр Гуменюк. Мовляв, і батальйон вони формували разом, і призначення комбатом Олександр отримав з легкої руки Ляшко. Цю «героїчну» історію розвінчала вдова загиблого, за словами якої, її чоловік ніколи не дружив з парламентарієм і ні сам Ляшко, ні його помічники ніколи з сім'єю Олександра Гуменюка не зв'язувалися. «Ляшко не зв'язувався з нами, не розмовляв ... Це піар і це низько. У політиків немає ні совісті, ні честі », - вважає вона.

До речі, вперше цю тактику Олег Валерійович випробував ще в травні, коли загинув один з бійців «Азова», Родіон. На похоронах вілоносец Ляшко був присутній, і навіть показово пустив сльозу. Коли ж друзі і товариші по службі загиблого бійця з «Азова» вирішили скинутися грошима і допомогти дружині Родіона, Ляшко в цьому брати участь не став. «Люди підходили, говорили йому: ну, так що, ти якось будеш допомагати? Ти ж всюди говориш, що допомагаєш? І почалося: ну, я там автобус якийсь купив, щось ще, грошей взагалі немає. Зовсім не допоміг. Це характеризує людину », - розповів учасник цих подій, активіст Автомайдану Сергій Хаджинов.

За його словами, на самому початку війни, коли батальйон «Азов» тільки створювався, депутат, що володіє зв'язками, допоміг бійцям швидко пройти всі бюрократичні процедури. Але після того, як батальйон був створений, Ляшко тільки заважав: «Приїжджав, вилазив на якесь показове затримання якогось непотрібного дивака, все це знімав на відео і викладав в Інтернет».

Зараз же, за словами волонтерів та учасників АТО, Ляшко і такі люди як Ляшко сильно дратують бійців. «Вони, щодня ризикуючи життям, прекрасно бачать, хто допомагає, а хто - піариться. Вони роздратовані. Є купа реальних волонтерів, які мовчки, без піару, возять замовлення, збирають гроші, знову возять замовлення. Якщо ти хочеш реально допомогти, ти найменше думаєш про те, як це виглядає для публіки і як це правильніше висвітлювати, - розповів Хаджинов. - Цей парламентарій ж тільки літає, тому що йому потрібно все швидко: прилетів вранці і ввечері - назад, до Києва. А можна хоча б один раз не полетіти в зону АТО, а поїхати на автомобілі. А гроші, які могли б бути витрачені на переліт, витратити на черговий потрібний бійцям вантаж. Але він так не робить ».

В результаті, передвиборна мілітаристська риторика Олега Ляшка - порожній треп. До слова, за свідченням учасників бойових дій в зоні АТО, екіпірований в кращу імпортну амуніцію і надійний бронежилет депутат ніколи не був в місцях, які реально небезпечні. Як правило, він з'являється там, де армія вже взяла місто. Наприклад, в Слов'янськ і Маріуполь Ляшко приїжджав не просто через кілька днів після взяття їх під контроль України, а через кілька тижнів.

... В принципі, політичне паразитування на темі війни, як і на інших темах в мирний час, могло б зійти кандидатам в депутати з рук, якби за їх спроби будь-яким способом заволодіти мандатом українці не платили втраченим здоров'ям і сотнями життів. Сьогоднішній піар на крові не може мати виправдань.

Тетяна Стежару

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

«Люди підходили, говорили йому: ну, так що, ти якось будеш допомагати?
Ти ж всюди говориш, що допомагаєш?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация