Підписав контракт - шуруй в АТО. Чому українці масово відмовляються воювати навіть за гроші, або Навіщо Києву строковий призов

Київ, 4 квітня.

Робота в Сочі або вбивства в АТО? Стало відомо, що чекає українців у цей весняний призов і чому жителі Незалежної косять від служби.

В Україні розпочався весняний армійський призов. В армію, за підрахунками Кабміну, повинні піти 15 190 осіб. З них до Збройних сил України - 8990 чоловік, в Національну гвардію - 4000 чоловік, до Державної прикордонної служби - 1200 осіб та до Державної спеціальної служби транспорту - 1000 осіб. Заклик проходить з 1 квітня по 31 травня цього року.

Найбільше строковиків планують закликати з Дніпропетровської та Харківської областей - 1520 осіб і 1080 відповідно. Найменше - з Луганської та Закарпатської областей (200 і 255 осіб відповідно). З Києва, згідно з планом за призовом, відправити служити повинні 563 людини.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram і групи ВКонтакте і Facebook .

Підписуйтесь на наш канал в   Telegram   і групи   ВКонтакте   і   Facebook

Забирати в армію можуть на різний термін - в залежності від військ, в які потрапить призовник. Так, для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в ЗСУ та інших військових формуваннях, передбачений термін служби до 18 місяців. Призовники, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, служать менше - до 12 місяців.

Відзначається, що призову на військову службу підлягають чоловіки, яким виповнилося 20 років, але не старше 27 років. Всі, хто потрапляє в цю категорію і не має підстав для звільнення від призову або відстрочки, повинні відслужити в армії. Це головна відмінність, оскільки раніше в армію йшли з 18 років. При цьому хлопці від 18 до 20 років теж можуть отримати повістки, але вони можуть не хвилюватися - в армію їх не заберуть, якщо тільки вони самі не захочуть. Вони нібито просто повинні з'явитися до військкомату на медичне обстеження. А там, не захочеш - змусимо.

Навіть українські експерти відкрито визнають, що українці служити не хочуть, причому навіть за гроші. Число службовців, охочих підписати контракт, постійно зменшується. Обумовлено це погіршенням умов служби, а також тим, що підписавши контракт, українець виявиться в АТО. Ось, що з цього приводу сказав український військовий експерт Олег Жданов:

"Строковики - це, якщо говорити культурно і красиво, забезпечення життєдіяльності частини. Якщо говорити прямо, то це служба у внутрішньому наряді, варті і госпроботи. Тобто на підхваті. Вони забезпечують життєдіяльність частини. Плюс є ще така нехороша тенденція в зв'язку з тим , що кількість бажаючих підписати контракт теж постійно зменшується. Виходить, що через шість місяців після початку служби командири починають тиснути на підлеглих в плані підписання контракту: давай переходь на контракт. І той, хто підписав контракт, про н тут же виявляється в зоні АТО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram і групи ВКонтакте і Facebook .

Крім того, за словами Жданова, українці вибирають заробітки в Сочі, а не службу: "Потім ми дивимося статистику втрат, а там молоді хлопці - від 19 років і старше. Потім і батьки дивляться на це, і самі хлопці вже розуміють, що, навіть отримавши 11 тисяч в зоні АТО, а чого б і не поїхати на 300-400 євро в Сочі? Ось альтернатива на сьогоднішній день. Тому така ситуація із закликом ".

Нагадаємо, в минулому році восени спостерігалося близько 70% неявки призовників до військових комісаріатів, з яких майже третина тих, хто ухиляється перебували в розшуку. Списки строковиків-ухильників навіть вивішували в Facebook, а в деяких нічних клубах п роводілісь облави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія не для того «заходила в Донбас», щоб його віддати: в Києві закликали до збройного захоплення ЛДНР

Підписуйтесь на наш канал в Telegram і групи ВКонтакте і Facebook .

Євгенія Александрова

Робота в Сочі або вбивства в АТО?
Потім і батьки дивляться на це, і самі хлопці вже розуміють, що, навіть отримавши 11 тисяч в зоні АТО, а чого б і не поїхати на 300-400 євро в Сочі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация